Dolar$

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه

برده‌داری در بندگی بودن اختیاری یا غیر اختیاری یک شخص در دست شخص دیگر است. نظام برده‌داری در مرحله تلاشی کمون اولیه و بر شالودهٔ ازدیاد عدم تساوی اقتصادی که خود ثمره پیدایش مالکیت فردی بود، شکل گرفت. دولت برای نخستین بار در دوران بردگی پدید می‌شود.

بردگی نخست در مصر باستان، دربابل دراشور و درچین و هندوستانن پدید گشت ولی دریونان و روم باستان به شکل کلاسیک خود تکامل حاصل کرد. در شرق و از آن جمله در ایران باستانبردگی بیشتر خصلت پدر شاهی و خانوادگی داشت. دو طبقه اصلی این صورت بندی اجتماعی - اقتصادی بردگان و برده داران بودند. طبقات میانه نظیر خرده‌مالکان و پیشه‌وران و عناصر وازده و بدون طبقه که از مالکین کوچک ورشکسته ولی غیر برده تشکیل می‌شدند نیز وجود داشتند.

شالوده مناسبات تولیدی در این دوران عبارتست از مالکیت برده دار بر وسائل تولید و بر برده. برده به عنوان شیء قابل خرید و فروش بود و برده دار صاحب جان برده نیز بود. برده داران به قشرها مختلف نظیر مالکان بزرگ زمین، صاحبان کارگاه‌ها و سوداگران می‌گفتند. در شرایط کار عده عظیم بردگان وارزانی بی‌نهایت آن‌ها، علی‌رغم وسائل بسیار ابتدایی، اضافه محصولی به دست می‌آمد که خود امکان نسبتاً بیشتری (نسبت به کمون اولیه) برای رشد وسائل تولید و پیدایش علوم و هنر فراهم می‌ساخت؛ ولی پس از رشد معین که خود قرن‌ها به طول انجامید نیروهای تولیدی دیگر در چارچوب روابط تولیدی بردگی نمی‌توانست تکامل یابد. بر اثر تشدید تضادهای طبقاتی که قیام‌های بزرگ بردگان نمونه آنست شالوده برده داری متزلزل شد. به جای دوران برده داری صورت بندی اجتماعی اقتصادی دیگر که آن هم بر شالوده استثمار و استعمار بود دوران فئودالیسم - مستقر شد که به نوبه خود و به نسبت دوران قبل مترقی تر بود و میدان وسیع تری برای رشد نیروهای تولیدی پدیدار شد. اگر چه صورت بندی اجتماعی - اقتصادی بردگی به مثابه یک مرحله تاریخی تکامل اجتماعی از بین رفت ولی وجود برده به شکل‌های مختلف در دوران فئودالیسم حتی تا زمان ما نیز باقی ماند. مثلاً تا یکصد سال پیش در ایالات متحده آمریکا یا در برخی سرزمین‌های مستعمره تا قرن بیستم.
برده داری مدرن در تهران:دختران پولدار به پسران فقیر پول میدهند تا با انها بصورت یه برده رفتار کنند و پول زیادی به انها میدهند
 

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
بعضی به اصطلاح روشنفکرها و دین مابها فقط یه کتاب خوندن اونم کتاب بدون محتوا .وبی صفحه و جلد کلاهبرداری .اینها در صفحات احتمالی کتابشون جا دارند برای فیلمهای مستهجن و سوپر .مواد مخدر.و وسایل عیاشی *** و ذهنیشون .در ظاهر ا با یه تسبیح و سجاده دعا بازی می کنن با روان خلق الله و در باطن بازی می کنن با صبر لایتناهی ان بی منتها .حالا قضاوت کنید شما در مورد این مدعا
 
آخرین ویرایش:

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
فرهاد عشوندی

اساسا احساسی هستیم ما ملت. یکباره جو می‌گیردمان و احساسی می‌شویم. تقریبا همه‌مان هم عین هم هستیم. مثلا حالا که استاد مشایخی فوت کردند، مدام هم را شماتت می‌کنیم برای همین انفاقات دو سه هفته اخیر. بی تردید جمشید مشایخی بخشی فراموش نشدنی از خاطره تصویری همه ماست. کسی که روی صحنه نقش‌های ماندگاری داشته و قاب تصویرش تا همیشه در یادهای‌مان ماندگار می‌ماند. اما آیا به دلیل فوتش باید همدیگر را شماتت کنیم که مثل چرا به ازای حرف قابل نقدش ، او را تقد کرده‌ایم؟

پیرمرد دوست‌داشتنی بود و شریف و ساده دل. از این سادگی‌اش مثلا دوست مجری‌مان استفاده کرد. استاد هم همان‌جا از تختی گفت. خاطره‌ای که درست ایراد اتهام به شهلا توکلی بود. شهلایی که او هم دو سه سالی است عمرش به دنیا نیست.

بابک پسر تختی در دفاع از مادرش و پدرش سخن گفت و حالا از ابی خواننده در آن سوی آب‌ها تا مهناز افشار همین طرف می‌گویند وای از ما ملت...

استاد دوست داشت منادی آشتی باشد. از فرهنگ بگوید و مهربانی تزریق کند اما گاه متر گفته‌هایش با متر جامعه همخوانی نداشت و حاصلش می‌شد همین شوخی‌ها و گاه انتقادها.

او این اواخر ناخوشی و بیماری زیاد تحمل کرد . شاید خانواده و مدیر برنامه‌هایش با کمی مدیریت می‌توانستند از بروز انتقادهای دامنه‌دار جلوگیری کنند. شاید نیازی نبود او با این حالش مدام روبروی دوربین‌های زنده ناچار به گفتن باشد تا اینچنین حاشیه‌ها شکل بگیرند.

باید بپذیریم با همه احترام کسوت، بزرگی و جایگاه هنری استاد و استادها و قدیس‌ها و افسانه‌ها، هر کنشی، واکنشی دارد.

از کیمیایی و مهرجویی تا بالاترین مسئولین کشوری حتی.

باید فقدان یکی مثل جمشید مشایخی را به سوگ نشست و حتی افسوس خورد برای آنچه در این دو سه سال برایش رخ داد و گاه دلش را شکست اما گاه همه گناه را گردن مردم انداختن ساده‌ترین کار ممکن است. اگر دل پیرمرد دوست داشتنی جایی شکسته که تمامش تقصیر مردم یا منتقدان نیست.

بی تردید نقش آنهایی که از سادگی و بدحالی عزیز دوست داشتنی مردم استفاده ابزاری کردند، کم نیست.

این همان نگاه اشتباهی است که این روزها گروهی برای تبلیغ فیلم جهان پهلوان تختی در پیش گرفته‌اند و فکر می‌کنند با توهین به مردم برای ندیدن این فیلم فروشش را بالا می‌برند.
 

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
رییس مجلس در نشست ستاد بحران لرستان:

مردم نگران بعد و جبران خسارت نباشند. اگر لازم باشد در مجلس مصوب می‌کنیم امکان مالی برای بنیاد مسکن و سایر بخش‌ها در نظر گرفته شود.

جان باختن چند تن دیگر از زلزله‌زدگان کرمانشاه در اثر سرمازدگی
سرما در کرمانشاه جان چند نفر دیگر از اهالی مناطق زلزله‌زده این استان را گرفت. علت جان باختن این افراد بی‌توجهی مسئولان به وضعیت اسف‌بار زلزله‌زدگان اعلام شده است. جان شمار دیگری نیز در خطر است

 

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سواستفاده ونمایشگری.هلی کوپتر سواری خانم بازیگر در عمق فاجعه«بهنوش بختیاری» ، تصویری از سفر خود به مناطق سیل زده پلدختر را در استوری اینستاگرامش منتشر کرد.
به گزارش افکارنیوز ، «بهنوش بختیاری» ، تصویری از سفر خود به مناطقسیل زده پلدختر را در استوری اینستاگرامش منتشر کرد.


https://***********/afkarnews
 

ادیسون

Well-Known Member
کاربر فعال
من یه سوال برام پیش اومده ممنون میشم مدعیان مذهب و دین و متوسلین به اقا ابوالفضل جواب بدهند:
سال گذشته برای راهپیمایی 80 کیلومتری اربعین بیش از 2 میلیون نفر از ایران رفتند بنظر شما چرا حتی 10 درصد از آنها(که میشه بیش از 200 هزار نفر) برای کمک به هموطنان سیل زده به خوزستان نرفتند؟
مگه دین اسلام توصیه به کمک نمی کند؟
این چه اعتقادی است که میشه چند روز وقت گذاشت برای زیارت حرم و پیاده روی در سرما و گرما ولی نمیشه به همنوعت کمک کرد؟
آیا مشکل از خود دین است یا مشکل از آموزه های دینی و برداشت ما از دین؟
 

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
جاری شدن سیل ویرانگر در کلات خراسان رضوی عصر روز شنبه ۲۴ فروردین ماه، براثر بارندگی های شدید در شهرستان کلات در خراسان رضوی سیل جاری شد. این سیل منازل مردم را خراب و شماری از خودروهای مردم را با خود برد.

زیر آب رفتن و تعطیلی کارخانه‌های شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز در پی جاری شدن سیل.
هلی‌کوپتر هلال احمر قصد انتقال یکی از هموطنان مجروح سیل‌زده به مراکز درمانی را دارد؛ اما عجله کاری و عدم تثبیت مجروح باعث می‌شود که این مجروح از هلی کوپتر به پایین سقوط کند.

مردم اهالی منطقه بروایه حد فاصل جاده اهواز - شوش به دلیل در امان بودن از آب گرفتگی به جنگل اطراف روستا پناه برده و در محاصره کامل سیلاب اند و راههای ارتباطی و امکان انتقال آنها به نقاط امن به دلیل همراه داشتن دام هایشان نیست. هرچند بسته های غذایی کم و بیش از سوی نیروهای امدادی و خیرین به آنها میرسد اما امکانات بهداشتی و آب آشامیدنی کافی را ندارند.همچنین در روزهای پیش رو گرمای هوای منطقه مشکلات انها را دوچندان خواهد کرد.

یک نماینده مجلس خبر داد که در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ۲۰ نفر اقدام به خودکشی کرده و ۴ کودک به علت سرمازدگی فوت کرده‌اند. او همچنین گفت ۳۰ نوزاد به دلیل نبود امکانات و تجهیزات گرمایشی در خطر مرگ هستند. .
تخریب جاده شوش به شوشتر در سیل .

زلزله زدگان بم پس از گذشت ۱۳ سال در کانکس زندگی می‌کنند
رییس پلیس پایتخت از دستگیری چهار دروغ‌پرداز در مورد سیل خبر داد. ؟؟؟؟؟
 
آخرین ویرایش:

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
‏دروغ جرم است یا گناه؟‏دروغ ادعای باطلیست که گوینده عمداً آن را به جای حقیقت بیان می‌کند. این رذیلت اخلاقی را همه ادیان، امری مذموم تلقی می‌کنند. از منظر دین اسلام دروغ گفتن گناه فرض شده که در بسیاری از آیات و روایات بدان اشاره و از آن نهی گردیده است.‏ موکول کردن محاکمه دروغگو به دادگاه وجدان که یک امر اخلاقی است باعث شده تا زمینه دروغ و دروغگویی در جامعه ما رشد پیدا کند و به علت عدم ضمانت اجرا، دروغگویی رو به افزایش است. در نظام رومی ـ ژرمنی که برگرفته از حقوق روم باستان می‌باشد و کشور ما از این نظام پیروی می‌کند، دروغگویی یک رذیلت اخلاقی بوده که فاقد ضمانت اجراست در نظام حقوقی کشور ما، دروغگویی وقتی با اوصاف خاصی همراه شود جنبه مجرمانه پیدا می‌کند. به عنوان مثال در ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات مصوب ۱۳۷۵، نشر اکاذیب جرم بسیار سنگینی است به صورتی که اگر فردی مطالبی را منتشر کند چه در سطح ملی (با هدف وارد کردن خدشه به امنیت و منافع ملی که با عنوان تشویش اذهان عمومی نیز از آن یاد می‌شود) و چه در سطح فردی (هرگونه انتشار و اشاعه اخبار دروغ و وقایع خلاف واقع به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان یا علیه مقامات رسمی) نشر اکاذیب بوده و مستوجب مجازات است. همچنین قانونگذار برای سوگند دروغ در ماده ۶۴۹ قانون مزبور (هرکس در دعوای حقوقی یا جزایی که قسم متوجه او شده باشد سوگند دروغ یاد کند) مجازات ۶ ماه تا ۲ سال حبس را معین نموده و برای شهادت دروغ در ماده ۶۵۰ مقرر نموده: هرکس در دادگاه نزد مقامات رسمی شهادت دروغ بدهد به یکی از دو مجازات ۳ماه و یک روز تا ۲ سال حبس یا جزای نقدی یک میلیون و پانصد هزار ریال تا دوازده میلیون ریال محکوم می‌شود. در باقی موارد ؟
 

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سکوتی که در آن دوران حکومت می‌کند، درخودفرورفتگی و انزوایی که ناشی از حکومت سانسور است، نه‌تنها در اوراق انگشت‌شمار مطبوعات رسمی و در سکوت نویسندگان نمودار است، بیش از همه در بوف کور خوانده می‌شود. ترس از گزمه، انزواء، گوشه‌نشینی، عدم اعتقاد به واقعیت‌های فریبنده، به ظاهرسازی‌هایی که به جای واقعیت جا زده می‌شوند، غم غربت (نوستالژی)، انکار حقایق موجود، قناعت به رؤیاها و کابوس‌ها، همه از مشخصات طرز فکر مردمی است که زیر سلطهٔ جاسوس و مفتش (انکیزیتور) و «گپئو» زندگی می‌کنند. وقتی آدم می‌ترسد با دوستش، با زنش، با همکارش و با هر کس دیگر درددل کند و حرف بزند ناچار فقط با سایه خودش می‌تواند حرف بزند. بوف کور گذشته از ارزش هنری آن یک سند اجتماعی است؛ سند محکومیت حکومت زور​
 

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
  • هنر فرش«فرش‌های خوش خط و خال چینی» و رکود تجارت فرش‌های ایرانی
  • هنر نقاشی ایرانی و خارجی
  • ایرانی
  • ansari_1.jpg
  • المانی
    dzimirsky6.jpg
 

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
هنر سفالگری ایرانی و خارجی
858065.jpgدکتر ملیکا یزدانی استاد دانشگاه هنر اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ایرانشناسی خبرگزاری دانا(دانا خبر) گفت: لعاب یک ماده پودری است که اصلی ترین جز آن سیلیس است. در کارگاه های تولید سفال این پودر را با آب ترکیب می کنند و روی سطح مورد نظر قرار می دهند و در داخل کوره می پزند، این ماده پس از پخته شدن یک لایه شیشه ای را به وجود می آورد که باعث می شود از سرامیک هم زیباتر شده و هم مقاومت فیزیکی و شیمیایی آن افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به انواع مختلف لعاب ها از جمله لعاب سربی، لعاب قلیایی، لعاب سرب و بور، تصریح کرد: سرب یک فلز سنگین است که به وفور در کل دنیا یافت می شود. ویژگی اصلی این فلز این است که نقطه ذوب پایینی دارد و از آنجایی که سیلیس موجود در لعاب نقطه ذوب بالایی دارد، برای پایین آوردن نقطه ذوب آن از گدازآور استفاده می شود که یکی از آنها سرب است.
 

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
نژادپرستی نوع خاصی از تعصب است که بر مبنای استدلالات نادرست و عمومی کردن برخی خصوصیات به گروهی از انسانها، به گونه‌ای غیرقابل انعطاف، شکل می‌گیرد. تعصب از کلمهٔ لاتین «Praeiudicium» به معنای پیش داوری کردن پیش از روشن شدن حقایق، ریشه می‌گیرد.هرگاه فردی اجازه دهد عقاید متعصبانه اش مانع از رشد و حرکت دیگری شود تبعیض نژادی رخ داده‌است؛ و آنان که همهٔ افراد یک نژاد را از برخی مشاغل خاص، مسکن، حقوق سیاسی، فرصتهای تحصیلی یا تعاملات اجتماعی محروم می‌کنند عاملان تبعیض نژادی هستند. نژادپرستی یکی از عوامل عقب ماندگی جوامع با افکار نژادپرستانه می باشد.زیرا ایده من بهترین هستم یعنی حماقت محض و جایی برای پیشرفت و ترقی نمیگذارد
 

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
افتخارات ایرانیهااز نظر انسانی:مولانا جلال الدین محمد بلخی
رومی به عنوان «محبوب‌ترین» و «پرفروش‌ترین» شاعر در ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود


نفوذ رومی فراتر از مرزهای ملی و تقسیمات قومی است ایرانیان، تاجیک‌ها، ترک‌ها، یونانیان، پشتون‌ها، دیگر مسلمانان آسیای مرکزی و مسلمانان آسیای جنوب شرقی در طی هفت قرن گذشته به شدت از میراث معنوی رومی تأثیر گرفته‌اند.اشعار او به‌طور گسترده‌ای به بسیاری از زبان‌های جهان ترجمه شده‌است. رومی به عنوان «محبوب‌ترین» و «پرفروش‌ترین» شاعر در ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود.جایگاه مولانا در ترکیه بیش از یک شاعر است و به عنوان یک قدیس و مقرب شناخته می‌شود طریقت مولویه در ترکیه پیروان بسیاری دارد و البته طریقتی شهری، نخبه گرا و اشرافی به‌شمار می‌آید. در ترکیه طریقت‌های دیگر نیز برای مولوی جایگاهی والا قائل هستند، چنان‌که جامی، شاعر پیروی طریقت نقشبندی گفته‌است، مولوی با آنکه پیامبر نیست، اما صاحب کتاب است. مراسم پیروان مولویه روزهای جمعه در مولوی خانه به صورت سماع و رقص و خواندن اشعار مولانا انجام می‌شود. پیروان مولویه خود به دو دسته تقسیم می‌شوند که ولدی و شمسی خوانده می‌شوند. ولدیه راسلطان ولد پدیدآورد که گرایش غالب مولویه است و در راستای تطبیق تعالیم مولانا با احکام اسلامی به وجود آمد. بنیانگذار دستهٔ دیگر اولو عارف چلبی پسر سلطان ولد و نوهٔ مولانا بود که کوشید تا در دشمنی با اهل تشرع به فعالیت بپردازد و مولویه را به عنوان طریقتی عرفانی جدای از شریعت اسلامی سازمان بدهد. هرسال آذرماه در شهر قونیه، مراسم زیارت مولوی انجام می‌شود و مولویان معتقدند زیارت مقبرهٔ مولانا که «کعبه العشاق» نامیده می‌شود نیمی از ثواب حج را دارد

رومی بیشتر آثارش را به زبان فارسی نوشته‌است، اما در اشعارش از ترکی، عربی و کاپادوسیه‌ای یونانی نیز استفاده کرده‌است.
پارسی گو گرچه تازی خوشتر است .عشق را خود صد زبان دیگر است
ای بسا هندو و ترک همزبان .ای بسا دو ترک چون بیگانگان
افتخارات ایرانی از نظریک ایرانی:فولاد زره
فولادزره
نام یک دیو به صورت یک عفریت بزرگ شاخدار در داستان امیر ارسلان نامدار است.

امیرارسلان نامدار یکی از داستان‌های تخیلی بومی فارسی نوشته محمدعلی نقیب‌الممالک در زمان قاجار است. نقیب‌الممالک احتمالاً این نام را از یک نثر حماسی قدیمی‌تر فارسی به نام رموز حمزه گرفته‌است.
در این داستان، فولادزره در هوا گشت می‌زند و زنان زیبا را نشان کرده و می‌دزدد.

این دیو در آغاز، سرکرده لشکر ملک خازن، شاه پریان و فرمانروای دشت زهرگیاه، بود.

مادر فولادزره که جادوگری بسیار توانا بود تن و بدن فولادزره را به وسیله افسون و طلسمی، نسبت به همه سلاح‌ها آسیب‌ناپذیر ساخت به جز یک سلاح به نام شمشیر زمردنگار.

در پایان داستان هم فولادزره و هم مادر او به دست امیرارسلان کشته می‌شوند.

در زبان عوام به زنان درشت‌اندام و قوی و نازیبا و پررو اصطلاحاً «مادر فولادزره» گفته می‌شود.
 
آخرین ویرایش:

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
مولانا و انتخابای او
هفت شهر عشق را عطار گشت ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایمعطار روح بود و سنائی دو چشم وما از پی سنائی و عطار می‌رویم
 

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
توهین به پاکبانان عزیز و محترم
فرد متهم به تخلفات پی در پی رانندگی که در شبکه‌های اجتماعی به راننده وانت جنجالی معروف شده بود با حکم قضایی، پاکبان محله می‌شود.
 

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سرب کاملا سمی هست مواظب باشید گرگی در لباس میش.در ادمه مصرف ظروف لعابی
 

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
با عذرخواهی از بعضیها .*** بیادینت را ارتقا بده نه انکه انرا نابود کن و به نان تبدیل کن.التقاطی نباش ولی ارتقایی باش.درسته دنیا محل گذره ولی اگه اش بخواهی اش میدهند بهت اگر قرمه سبزی بخواهی ان میدهند
 
آخرین ویرایش:

ابوالعلا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
رایانه‌های جامعه و فناوری زیستی به مغز انسان منتهی می‌شود.
در گزارشی که به تازگی در نشریه Frontiers in Neuroscience منتشر شده، گروهی از دانشمندان بین‌المللی پیش بینی می‌کنند طی دهه‌های آتی پیشرفت‌های بنیادینی در بخش «اتصال مغز / ‌‬ابر حسابرسی» وجود دارد.
آنها معتقدند انسان‌ها با استفاده از ترکیب فناوری‌های نانو، هوش مصنوعی و علم رایانش می‌توانند به طور نامحسوسی مغز افراد را به ابر حسابرسی رایانه‌ها متصل کنند تا اطلاعات را به طور واقعی از اینترنت جمع‌آوری کند.
به گفته «رابرت فریتاس جونیور» محقق ارشد این پژوهش ناوگانی از نانوبات ها در مغز انسان قرار می‌گیرد و به عنوان ابر رایانه عمل کنند. این نانوبات ها می‌توانند اطلاعات را به شکل ماتریکسی در مغز دانلود کنند.
فریتاس می‌گوید: این دستگاه‌ها می‌توانند عروق انسان را مسیریابی کنند، از موانع خونی-مغزی رد شوند و به طور دقیق در سلول‌های مغزی قرار گیرند.
آنها می‌توانند به طور بی سیم اطلاعات کدگذاری شده را از یک شبکه ابررایانه مبتنی بر ابر برای نظارت و استخراج اطلاعات به طور واقعی به مغز منتقل کنند.
این اتصالات فقط مربوط به اتصال انسان‌ها و رایانه‌ها نیست. شبکه‌ای از مغزها می‌تواند به ایجاد یک ابر مغز جهانی منجر شود که افکار انسان‌ها را جمع‌آوری می‌کند.
اما برای دسترسی به چنین سطحی از رایانش ابری و مغز باید پیشرفت‌های مهمی در فناوری و علم پزشکی به وجود آید.
 
بالا