Dolar$

حمید90

Well-Known Member
کاربر فعال
رسم روزگاره که لیوانش همیشه نیمه پر بوده .
حال یه عده که عادت کردن مرتب نیمه خالی لیوانو ببینن ، بهتر بگم همیشه دنبال نواقص هستن تمام هّم و غمشونو گذاشتن واسه اثبات اینکه لیوان نیمه خالیه ، درحالیکه گروهی دیگه که عادت کردن نیمه پر لیوانو ببینن ، دارن از نوشیدن همین نیمه پر لذت میبرن .
 
آخرین ویرایش:

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا تاکید کرد که دوران اختلاف میان کشورش و اروپا بر سر برجام به پایان رسیده و ساز و کار اروپا برای تجارت با ایران هم هیچ چیزی نیست جز یک «ببر کاغذی».

✅ @DORRTV

گوردون ساندلند، نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا، روز پنج‌شنبه ۲۲ فروردین در نشستی که در بروکسل انجام شد، مذاکرات ماه‌های اخیر ایالات متحده با اروپا را «بسیار سازنده» خواند و اظهار داشت، محور این مذاکرات این بود که فارغ از حضور یا خروج‌ واشینگتن از برجام، دقیقا از ایران چه باید خواست.

آمریکا شروط متعددی را برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران مطرح کرده از جمله توقف برنامه‌های موشکی این کشور، عدم مداخله آن در جنگ سوریه و جنگ داخلی یمن و عدم حمایت از حزب الله لبنان و حماس.

این میان اروپا که بر ادامه توافق هسته‌ای تاکید دارد، نسبت به برنامه‌های موشکی ایران و نقش آن در خاورمیانه بارها ابراز نگرانی کرده از جمله در آخرین روزهای اسفند گذشته وزیر خارجه فرانسه از اتحادیه اروپا خواست که تحریم‌هایی علیه برنامه موشکی و اقدامات ایران در منطقه خاورمیانه وضع کند.

همچنین روز ۱۳ فروردین نیز سه کشور اروپایی بریتانیا، فرانسه و آلمان با متهم کردن ایران به نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با توسعه فناوری موشکی، خواستار گزارش کامل سازمان ملل دراین باره شدند.

گوردون ساندلند در ادامه سخنان روز پنج‌شنبه خود به ساز و کار اروپا برای تجارت با ایران، موسوم به اس‌پی‌وی، پرداخت، امری که اروپا آن را برای حفط برجام طراحی کرده تا شرکت‌های اروپایی بتوانند بدون واهمه از تحریم‌های آمریکا به تجارت با ایران بپردازند.

آقای ساندلند اما اعتقاد دارد که «این ساز و کار عملا چیزی جز ببر کاغذی نیست و حکم دلجویی از ایران را دارد که اروپا نشان دهد برای انجام مبادلات بانکی با ایران تمام تلاش خود را به کار گرفته است».

وی در توضیح نظر خود گفت: «هر نهادی می‌تواند با ایران یا آمریکا معامله کند؛ اما نمی‌توانند با هر دو معامله کنند. باید انتخاب کنند. چون اگر با ما معامله کنند نمی‌توانند از اس‌پی‌وی استفاده کنند.»

این مقام آمریکایی همچنین اشاره کرد که اکثر شرکت‌های بزرگ یا کوچکی که با آنها صحبت کرده گفته‌اند تمایلی به استفاده از اس‌پی‌وی ندارند.
 

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مگه قبلا مذاکره کردیم نتیجش خوب بود؟! بعد عقلانیت میگه دوباره مذاکره کنیم؟! با چه تضمینی؟! اگه بعدش یه رئیس جمهور دیگه بیاد شعار انتخاباتی بده بگه اینا آب میخورن نفس میکشن و هنوز زنده ان و شما بیای بگی اگه اینا یه جو عقلانیت داشتن باز مذاکره میکردن چی؟!
مگه نتیجش بد بوده؟
الان که مذاکره نکردیم مگه نتیجش بهتر شده و خواهد شد؟
در دنیای واقعیات باید بین خوب و خوبتر و بد و بدتر انتخاب کرد،
 

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سبزه میدون
1398-01-22
⌚ 13:59:42

لیست قیمت #دلار در تهران ، شهرستانها و کشورهای همسایه

دلار نقدی 13,900 ( -50 )
یورو نقدی 15,700 ( -50 )
دلار صرافی 14,000 ( 0 )
دلار دستوری 13,850 ( -50 )
خرید دلار سنا 13,640 ( 0 )
دلار کاغذی 13,950 ( 0 )
دلار هرات 13,800 ( -100 )
دلار سلیمانیه 14,050 ( 0 )
دلار استانبول 14,050 ( 0 )
دلار مشهد 13,950 ( 0 )
دلار نقدی دبی 14,050 ( 0 )
درهم دبی 3,820 ( 0 )
حواله یوان 2,075 ( 0 )
حواله لیر ترکیه 2,470 ( -20 )
سکه 4,780,000 ( -20000 )
مظنه 1,920,000 ( 0 )
دلار طلا 14,178 ( 0 )

@Sabzemeydun
 

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مگه نتیجش بد بوده؟
الان که مذاکره نکردیم مگه نتیجش بهتر شده و خواهد شد؟
در دنیای واقعیات باید بین خوب و خوبتر و بد و بدتر انتخاب کرد،
نتیجش این شد که زدن زیرش دیگه! بعد کدوم عاقلی حاضره بره دوباره با همونا مذاکره کنه؟! با چه تضمینی؟! غلط می کنه کسی که از سر ناچاری بخواد تن به این ذلت بده با اینکه میدونه قبلا زدن زیر همه حرفاشون باز بهشون اعتماد کنه! اون موجود باید خیلی بی شرف و کودن و نفهم باشه و خودش و عزتش رو پشم هم حساب نکنه!
 

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نتیجش این شد که زدن زیرش دیگه! بعد کدوم عاقلی حاضره بره دوباره با همونا مذاکره کنه؟! با چه تضمینی؟! غلط می کنه کسی که از سر ناچاری بخواد تن به این ذلت بده با اینکه میدونه قبلا زدن زیر همه حرفاشون باز بهشون اعتماد کنه! اون موجود باید خیلی بی شرف و کودن و نفهم باشه و خودش و عزتش رو پشم هم حساب نکنه!
دیدی از همون اول درست گفتم که حق با شماست، و گفتی چرا تیکه میندازی، وقتی توی بحث و صحبت، عربده کشی بیاد وسط همون بهتر که بگی شما درست میفرمایید. حق با شماست، ما اشتباه میکنیم، خدا نگهدارتون.
 

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دیدی از همون اول درست گفتم که حق با شماست، و گفتی چرا تیکه میندازی، وقتی توی بحث و صحبت، عربده کشی بیاد وسط همون بهتر که بگی شما درست میفرمایید. حق با شماست، ما اشتباه میکنیم، خدا نگهدارتون.
یعنی از نظر شما کسی که عزتش رو معامله کنه اصلا کار بدی نمی کنه؟! فکر کنم دارم با یک اخلاقیات جدیدی بحث می کنم!
اون اسمش عربده کشی نیست یه گزاره که کاملا منطقیه کسی که عزتش رو میذاره زیرپاش شرف نداره
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
ترامپ وارد یک جنگ جدید تجاری با اروپا شد

بازارهای آسیایی در معاملات امروز از روزهای اوج خود پایین آمدند و در پی اظهار نظر صندوق بین المللی پول در خصوص آینده اقتصادی دنیا روند منفی را در پیش گرفتند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، افزایش تنش ها میان آمریکا و اروپا و همچنین اظهار نظر ناامیدکننده صندوق بین المللی پول در خصوص آینده اقتصادی دنیا، موجب افت شاخص ها در بازارهای آسیایی شد.
در این بین، شاخص آسیا پاسفیک با افت ۰.۳ درصدی همراه شد .
این در حالی است که، شاخص شانگهای چین افت ۰.۵ درصدی داشت و نیکی ژاپن نیز ۰.۷ درصد منفی شد.
در بازار آتی وال استریت، شاخص اس اند پی با افزایش ۰.۶ درصدی همراه شد و نزدک نیز با کاهش ۰.۵ درصدی رو به رو شد
در ادامه، شاخص آسیا پاسفیک نسبت به روز گذشته کمی با افت همراه شد .
گرچه پیش بینی درآمد شرکت ها چندان چنگی به دل نمی زند اما رشد شاخص ها در پی امیدواری به بهبود روابط چین و آمریکا ، خلاف این رویه را نشان داده است و باید دید در نهایت این گزارش ها به کدام سمت حرکت می کنند.
نوروهیرو فوجیتو، تحلیل گر موسسه سرمایه گذاری میتسوبیشی در این خصوص اظهار داشت: فاصله میان قدرت سهام بازارهای جهانی و تنش موجود در اقتصاد واقعی کشورها زیاد شده است.
در سوی دیگر، دونالد ترامپ اروپا را تهدید کرده است که بر ۱۱ میلیارد دلار از واردات این منطقه به آمریکا، تعرفه وضع خواهد کرد.
تحلیل گر موسسه اقتصادی ANZ در این خصوص بیان داشت: به نظر می رسد آمریکا و اروپا وارد یک تنش جدید شده اند و آمریکا قصد دارد صنعت هوایی اروپا را با این تعرفه های جدید مورد حمله قرار دهد. اگر آتش این نفاق تجاری روشن شود، روزهای خوبی در انتظار بازارها نخواهد بود.
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
فروش مستقیم ارز صادراتی به واردکنندگان از اردیبهشت 98

جمعه ، ۲۳ فروردین ۱۳۹۸-۱۰:۲۶


حسین تاجیک مسوول ارزی سامانه جامعه تجارت ، در تشریح جزئیاتی از بخش ارزی سامانه جامع تجارت که قرار است به زودی فعال شود و ارتباط بین واردکنندگان و صادرکنندگان را برای مبادله ارزی میان این دو فراهم آورد اظهار کرد: سال گذشته یکی از روش‌هایی که برای بازگشت ارز حاصل از صادرات مطرح شد، روش واردات در مقابل صادرات بود ولی بهره‌مندی از این روش برای هر دو گروهِ صادرکنندگان و واردکنندگان با توجه به اینکه امکان شناسایی طرفین وجود نداشت، چندان امکان‌پذیر نبود و صادرکنندگانی که تمایل داشتند ارز حاصل از صادراتشان را به واردکنندگان بفروشند، نمی‌توانستند با واردکنندگانی که قصد واردات کالا داشتند، مرتبط شوند.
مسئول ارزی سامانه جامع تجارت افزود: با توجه به این مشکل، در اسفند ماه سال گذشته مقرر شد سامانه جامع تجارت، امکانی برای شناسایی صادرکنندگانی که قصد فروش ارز حاصل از صادراتشان را داشتند و در مقابل، واردکنندگانی که به دنبال تامین ارز سریعتر از فرایند بانکی بودند فراهم کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر این امکان در سامانه جامع تجارت فراهم شده و از ابتدای اردیبهشت ماه، این بخش فعال می‌شود گفت: در این سامانه، صادرکنندگان می‌توانند میزان ارز حاصل از صادراتشان را ثبت کنند و این سامانه پس از احراز هویت شخصی و تجاری این افراد، نام و مقدار ارز آن‌ها را در لیستی قرار می‌دهد و از طرف دیگر، واردکنندگانی که قصد خرید ارز دارند نیز پس از ثبت سفارش، اخذ تاییدیه بانک مرکزی و احراز هویت حقیقی و حقوقی‌شان، می‌توانند به این لیست دسترسی داشته باشند تا با این شیوه، به صادرکنندگانی که قصد فروش ارز خود را دارند، متصل شوند.
تاجیک خاطرنشان کرد: این سامانه تنها کنترل هویت صادرکنندگان و واردکنندگان و همچنین چک کردن مجوزهای اولیه بازرگانی طرفین را انجام می‌دهد و هیچ دخل و تصرفی چه در تعیین قیمت خرید و فروش ارز و چه ثبت فرایند معامله ارزی بین صادرکننده و واردکننده ندارد.
مسئول ارزی سامانه جامع تجارت در پاسخ به این سوال که آیا محدودیتی در عرضه و فروش ارز حاصل از صادرات از نظر واحد پولی وجود دارد یا خیر گفت: در این سامانه تمام ارزهای حاصل از صادرات فارغ از واحد پولی قابلیت عرضه و خرید و فروش دارد و صادرکنندگان دارنده ارز می‌توانند تمام واحدهای پولی از جمله روپیه، روبل، دینار، دلار، درهم، یورو یا هر واحد پولی را در این سامانه ثبت کنند و هیچ محدودیتی در این بخش وجود ندارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این است که با توجه به اینکه برخی از صادرکنندگان بدلیل اختلاف قیمتی میان قیمت سامانه نیما و بازار آزاد، تمایل و رغبت چندانی به فروش ارز خود در این سامانه نداشتند و از سوی دیگر برخی از واردکنندگان نیز به دلایلی تمایل داشتند، ارز موردنیازشان را سریعتر از فرایند موجود در سامانه نیما تهیه کنند، استقبال خواهند کرد چراکه فعال شدن این سامانه می‌تواند مشکلات این بخش از صادرکنندگان و واردکنندگان را نیز برطرف کند؛ به عبارت دیگر واردکنندگان می‌توانند سریعتر از گذشته ارز خود را تهیه کنند و در مقابل نیز صادرکنندگان می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را با قیمت توافقی بفروشند
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
يادداشت اينستاگرامی رییس کل بانک مرکزی

️ نیاز به برداشت از منابع صندوق توسعه ملی، برای تأمین بخشی از خسارتهای سیل، اجتناب ناپذیر است فروش این منابع، موجب عرضه بیشتر ارز در بازار شده و منابع ریالی لازم را تأمین میکند برای تسهیل این فرآیند، بانک مرکزی نقش ثبات سازی در بازار را ادامه خواهد داد و منابع حاصل را صرف کنترل هدفمند نرخ و تنظیم عرضه و تقاضا خواهد کرد.
️ بانک مرکزی در سال جاری بر تغییر ترکیب ترازنامه خود( پایه پولی تاکید دارد. همزمان با کنترل اضافه برداشت بانکها ، افزایش خالص ذخایر ارزی بانک مرکزی به دلیل تعدیل نرخ ها، افزایش فروش ارز توسط صادرکنندگان و ... تحقق خواهد یافت.
️ این شیوه می تواند منابع ریالی لازم جهت کارکرد بهتر اقتصاد و رونق تولید از ناحیه رشد پایه پولی را فراهم آورد.
️ در شرایط حاضر افزایش نرخ سود کارکردی جز افزایش هزینه های تولید و فشار بیشتر بر ترازنامه بانک ها را نخواهد داشت.
️ قطعا کمک دولت در ارائه منظم اوراق در بازار و شکل گیری عملیات بازار باز نتایج خوبی را در سال جاری بدنبال خواهد داشت.
@eghtesadonline
 

حسن کله

Well-Known Member
کاربر فعال
يادداشت اينستاگرامی رییس کل بانک مرکزی

️ نیاز به برداشت از منابع صندوق توسعه ملی، برای تأمین بخشی از خسارتهای سیل، اجتناب ناپذیر است فروش این منابع، موجب عرضه بیشتر ارز در بازار شده و منابع ریالی لازم را تأمین میکند برای تسهیل این فرآیند، بانک مرکزی نقش ثبات سازی در بازار را ادامه خواهد داد و منابع حاصل را صرف کنترل هدفمند نرخ و تنظیم عرضه و تقاضا خواهد کرد.
️ بانک مرکزی در سال جاری بر تغییر ترکیب ترازنامه خود( پایه پولی تاکید دارد. همزمان با کنترل اضافه برداشت بانکها ، افزایش خالص ذخایر ارزی بانک مرکزی به دلیل تعدیل نرخ ها، افزایش فروش ارز توسط صادرکنندگان و ... تحقق خواهد یافت.
️ این شیوه می تواند منابع ریالی لازم جهت کارکرد بهتر اقتصاد و رونق تولید از ناحیه رشد پایه پولی را فراهم آورد.
️ در شرایط حاضر افزایش نرخ سود کارکردی جز افزایش هزینه های تولید و فشار بیشتر بر ترازنامه بانک ها را نخواهد داشت.
️ قطعا کمک دولت در ارائه منظم اوراق در بازار و شکل گیری عملیات بازار باز نتایج خوبی را در سال جاری بدنبال خواهد داشت.
@eghtesadonline
راهبرد اعلام شده توسط بانک مرکزی بیش از همه برای بورس جذاب است:
افزایش پایه پولی یک محرک پولی برای اقتصاد ملی است.
همزمان عرضه ارز صندوق توسعه برای تامین مخارج ناشی از سیل یک محرک مالی است.
استفاده از عملیات بازار باز ( یعنی خرید و فروش اوراق خزانه توسط بانک مرکزی به منظور رساندن نرخ بهره اوراق به سطح مورد نظر) با هدف کاهش نرخ بهره بانکی هم این دو سیاست را تکمیل خواهد کرد.
یعنی در سال آینده بانک مرکزی تلاش خواهد کرد با تزریق نقدینگی لازم، نرخ بهره را کاهش دهد و از ورود اقتصاد به رکود ناشی از افزایش نرخ دلار جلوگیری کند و همزمان با عرضه دلار صندوق توسعه، مانع از بالا رفتن نرخ دلار شود.

این سیاست انبساطی که بعد از رشد جهشی قیمت دلار، برای جلوگیری از ورود به رکود لازم است، همان چیزی است که طیب نیا به آن اعتقاد نداشت و در نتیجه کشور را از سال 93 وارد رکود کرد و باعث منفی شدن بورس در سالهای بعد از 93 شد.
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
معرفی چهارده بخش سودآور ( قسمت دوم )

✍محمد حسین ادیب

✅دلار از 13 هزار تومان که بیشتر شد 50 درصد هر چه که در ایران تولید میشود اقتصادی است تا به عراق و ترکیه قانونی و غیر قانونی صادر شود و این عرضه دلار را بیشتر می کند

✅دلار از 13 هزار تومان که بیشتر شد اختلاف قیمت بین ایران و کشورهای منطقه ،آنقدر جذابیت برای مبادله ایجاد می کند که با نرخ دلار سیزده هزار تومان اقتصاد ایران در اقتصاد عراق و ترکیه ادغام میشود

✅با دلار 13 هزار تومانی اقتصادی است که مصرف لبنیات در ایران متوقف شود و شیر در کارخانجات داخلی به شیر خشک تبدیل و غیر قانونی به عراق صادر شود

✅با دلار بالای سیزده هزار تومان ، اقتصادی است که گوشت قرمز تولیدی در ایران غیر قانونی به کشور های عربی صادر شود و قیمت گوشت قرمز بالاتر از قدرت خرید ٨٠ درصد از ایرانیان تغیین شود

1- هشتاد درصد سود بازار در 14 رشته فوق است‌

2- فعالین اقتصادی برای باقی ماندن در بازار به مهارت های تازه ای نیاز دارند که در 14رشته فوق مورد نیاز است اما 90 درصد از فعالین اقتصادی فاقد مهارت های لازم یا امکانات لازم برای حضور در ده رشته فوق اند لذا حداقل 50 درصد از فعالین اقتصادی خرج شان از دخل شان بیشتر است ، این گروه 50 درصدی اکنون در بازار کم فعال شده اند

3- هشتاد درصد فروش را 20 درصد از فعالین اقتصادی انجام می دهند و 80 درصد از فعالین اقتصادی فقط 20 درصد از فروش را انجام می دهند

4- هشتاد درصدی که 20 درصد فروش را انجام می دهند سود ناشی از فروش ، هزینه جاری آنها را پوشش نمی دهد لذا در وضع موجود وارد فاز زیان دهی شده اند

5- گروه هشتاد درصدی که 20 درصد فروش را انجام می دهند غیر از حرفه خود فقط سه کار بلدند یا در بانک سپرده گذاری کند یا در بخش مسکن سرمایه گذاری کند و یا دلار بخرند

6- مسکن را کسی نمی خرد لذا اقبال بازار به سمت سرمایه گذاری در بخش مسکن خیلی کم است آنهائی هم که به این سمت رفته اند یا می روند با نخریدن ملک ، گیر کرده اند یا گیر می کنند

7- با افزایش نرخ ارز ، آنچنان سپرده گذاری در بانک طی یکسال گذشته زیان آور بوده که عده زیادی انگیزه ای برای حضور در این بخش ندارند 90 درصد دارای این برداشت اند که با سپرده گذاری در بانک بدبخت شده اند

8- لذا تنها راه باقی مانده که با مهارت این قبیل افراد انطباق دارد خرید دلار است

9- تحریم ها آمریکا و عملیات *** آمریکا ، باعث فعال ماندن انتظارات تورمی میشود

10- کسانی که در زمره گروه 80 درصدی هستند که 20 درصد فروش را انجام می دهند در وضع موجود پول دارند اما نمی توانند با پول شان در کسب و کار خود فعال باشند لذا عده ای از اینها سرمایه خود را به دلار تبدیل می کنند و این تقاضا برای دلار را بالا برده است مهم ترین عامل افزایش نرخ دلار در وضعیت موجود این گروه اند اینها در حال تبدیل بخشی از دارائی خود به ارز اند

11- خرده فروشانی که با دلار بالای سیزده هزار تومان بیکار میشوند رفتار خاصی در پیش می گیرند اینها برای انطباق با شرایط جدید فروشنده اموال غیر منتقول میشوند وعرضه مغازه و خانه به شدت افزایش می یابد

نتیجه گیری :

نود درصد سود کسب شده در بازار در 14 رشته است

قیمت کالاو خدمات 20 درصد از فعالین اقتصادی ارزان تر از 80 درصد رقباست و این گروه 20 درصدی 80 درصد فروش را قبضه کرده اند

فعال اقتصادی وقتی قیمت کالا و خدمات خود را ارزان تر از 80 درصد رقبا ارائه می دهد که از 80 درصد رقبا ارزان تر اداره شود یعنی 80 درصد از فعالین اقتصادی به هر دلیلی گران تر از بقیه اداره میشوند و این دسته امکان حضور در بازار را ندارند

از کسانی که مطالب من را حرفه ای دنبال می کنند دعوت می کنم کسب و کار خود را با این دو مقاله و قسمت های بعدی آن ، یکبار راستی آزمایی کنند و ببینند کجای اقتصاد ایستاده اند نقاط ضعف و قوت خود را با این مجموعه مقاله استخراج کنید ، آیا کسب و کار شما بیرون ١۴ رشته است ؟ آیا شما در رشته هایی فعالید که فقط ١٠ درصد از سود اقتصاد در آن ایجاد میشود اما ٩٠ درصد از فعالین اقتصادی در آن مشغولند ؟ اگر این طور است من شما را دعوت می کنم به بازاندیشی در حوزه ادامه فعالیت

مطلب ناتمام ماند؛ قسمت سوم یکشنبه ٢۵ فروردین ساعت ٨ صبح

@adibmh
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
اتفاقات اخیر سیاسی باعث کاهش قاچاق در واردات خواهد شد و دودلیل مثبت درپی
اول رونق تولید داخل
دوم جلوی رشد قیمت ارز گرفته خواهد شد
 

mnb63

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: باتوجه به تعادل عرضه و تقاضا در بازار ارز از روز پنج‌شنبه و کاهش نرخ طلای جهانی پیش‌بینی می‌شود که در این هفته افزایش قیمتی را در بازار طلا و سکه نداشته باشیم و این بازار روند با ثباتی را داشته باشد.

اواسط هفته گذشته قیمت طلا و سکه به بالاترین حد خود در سال ۹۸ رسید؛ به طوری‌که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به قیمت پنج میلیون تومان رسید. حال فعالان بازار معتقدند که قیمت سکه تا پایان این هفته گران نخواهد شد.

در همین راستا نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران به پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در هفته پیش‌رو پرداخت و به تجارت‌نیوز گفت: در یک هفته گذشته بازار طلا شوک شدید قیمتی را تجربه کرد که این رشد یک‌باره قیمت‌ها در شش ماه گذشته بی‌سابقه بود؛ چرا که قیمت طلا و سکه به بالاترین حد خود در سال ۹۸ رسید. به‌واقع در نیمه هفته گذشته قیمت طلا و سکه به مدت یک روز حدود ۱۱ درصد افزایش قیمت داشت که این موضوع نیز به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه سپاه باز می‌گردد.

محمد کشتی‌آرا افزود: البته این افزایش یک‌باره قیمت سکه مقطعی بود و مجددا قیمت‌ها به حالت عادی خود بازگشت. باید عنوان کرد که هفته گذشته به طور متوسط قیمت طلا و سکه یک درصد گران شد. حال باتوجه به تعادل عرضه و تقاضا در بازار ارز از روز پنج‌شنبه و کاهش نرخ طلای جهانی پیش‌بینی می‌شود که در این هفته افزایش قیمتی را در بازار طلا و سکه نداشته باشیم و این بازار روند با ثباتی را داشته باشد.

او در بخش دیگر سخنانش در پاسخ به این پرسش که اظهارات اخیر رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر « افزایش نرخ سود بانکی کارکردی جز افزایش هزینه‌ تولید و فشار بر ترازنامه بانک‌ها ندارد»، چه پیامدی را در بازار طلا و سکه به همراه خواهد داشت؟ گفت: این صحبت‌ها تا زمانی که در حد حرف باشد، تاثیر چندانی بر بازار طلا و ارز نخواهد داشت. در حقیقت باید دید که سیاست بانک مرکزی مبنی بر کاهش نرخ سود سپرده‌ها چیست و این موضوع با توجه به نرخ تورم چقدر جنبه عملیاتی دارد؟

کشتی‌آرا در ادامه اظهارکرد: از قدیم‌الایام صاحبان سرمایه به دنبال اخذ سود معقول از سرمایه‌هایشان داشته‌اند. چنانچه آنها از عملکرد بانک‌ها راضی باشند سرمایه‌های خود را در این بخش نگهداری می‌کنند. اما به طور کلی چنانچه نرخ سود سپرده‌ها به طور چشمگیری کاهش یابد قطعا حجم قابل توجهی از سرمایه‌ها به بازار طلا و ارز سرریز خواهد شد و تاثیر شگرفی دارد. اما چنانچه کاهش نرخ سود بانک‌ها جزئی باشد اثرچندانی در خروج سرمایه‌های مردم از بانک‌ها را شامل نمی‌شود.
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
قیمت دلار باز هم ریخت/ یورو ۱۵ هزار ۵۴۰ تومان شد

در حالی که از میانه هفته گذشته رشد قیمت دلار در بازار آزاد رقم خورد، بازگشت دلار به کانال سیزده هزار تومان از روز چهارشنبه آغاز شد و امروز هر دلار آمریکا به قیمت ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان در بازار فروخته می شود.
بر اساس این گزارش قیمت هر دلار آمریکا در سامانه سنا نیز با کاهشی محسوس نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته به ۱۳ هزار و ۷۴۰ تومان رسید. صرافی‌های بانک‌ها هر دلار را به قیمت ۱۳ هزار و ۶۴۰ تومان خر یداری می‌کنند. /خبرآنلاین #اقتصادی
✅ @Khabar_Fouri
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
رئیس جمعیت هلال احمر:
◽کمک‌های مردمی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بوده که ۱۲۵۰ تومان سهم هر ایرانی از این کمک است که با توجه به گستردگی حادثه انتظار کمک بیشتری از هموطنان داریم.
◽تا این لحظه حتی یک دلار یا یورو هم از کمک های خارجی به خاطر تحریم‌ها به هلال احمر نرسیده است./ فارس

fararu.com
@fararunews
 

mnb63

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام و درود
یک پله سکه رفاه خرید شد..
دو.ستان با مسئولیت خودشون میتونند جهت نوسانگیری بررسی بفرمایند
قیمت مناسب خرید
4891833 ریال
در صورت ریزش بیشتر تا 10 درصد میتوان یک پله دیگر خرید نمود
با توجه به اینکه هزینه کارمزو غیره در حدود 0.25 درصد میباشد بهتر 1.5 درصد سهام می باشد
پرسود باشید
 

92_bij

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
راهبرد اعلام شده توسط بانک مرکزی بیش از همه برای بورس جذاب است:
افزایش پایه پولی یک محرک پولی برای اقتصاد ملی است.
همزمان عرضه ارز صندوق توسعه برای تامین مخارج ناشی از سیل یک محرک مالی است.
استفاده از عملیات بازار باز ( یعنی خرید و فروش اوراق خزانه توسط بانک مرکزی به منظور رساندن نرخ بهره اوراق به سطح مورد نظر) با هدف کاهش نرخ بهره بانکی هم این دو سیاست را تکمیل خواهد کرد.
یعنی در سال آینده بانک مرکزی تلاش خواهد کرد با تزریق نقدینگی لازم، نرخ بهره را کاهش دهد و از ورود اقتصاد به رکود ناشی از افزایش نرخ دلار جلوگیری کند و همزمان با عرضه دلار صندوق توسعه، مانع از بالا رفتن نرخ دلار شود.

این سیاست انبساطی که بعد از رشد جهشی قیمت دلار، برای جلوگیری از ورود به رکود لازم است، همان چیزی است که طیب نیا به آن اعتقاد نداشت و در نتیجه کشور را از سال 93 وارد رکود کرد و باعث منفی شدن بورس در سالهای بعد از 93 شد.
طرح زیبایی که روی کاغذ باقی خواهد ماند هم به خاطر محدود بودن منابع صندوق توسعه ملی (یک سر و هزار سودا).....کم شدن درامدهای نفتی و غیر نفتی دولت.....بحران بدهی بانکها و داراییهای سمی (رسوب کرده)...ادامه خلق نقدینگی در خوش بینانه ترین حالت 25 درصدی
 

92_bij

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دلار زیر 13500 یعنی فرصت خرید ...و بزرگترین خریداران ان کماکان بانکها هستند
 
بالا