Dolar$

hasan12

Well-Known Member
کاربر فعال
قیمت مواد اولیه کشید بالا فردا مورخ بیست سه مرداد نود هشت بازار سبزی خواهیم داشت

leon1980

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا بعد از یک رشد مجدد کف قبلی خود را شکست.
بازده لحظه ای این اوراق ۱.۶۶٪ است که موید ورود نقدینگی مجدد به این اوراق است.(ورود نقدینگی به دارایی امن). شاخص داو جونز آمریکا نیز در حدود ۱٪ منفی خورده است.

کمترین میزان بازدهی این اوراق در سال ۲۰۱۶ تا به امروز ۱.۵٪ بوده است. وجود ترامپ با شعارهای انتخاباتی باعث شد که بازدهی این اوراق در اوایل سال ۲۰۱۶ از محدود ۱.۵٪ (کف ۳.۵ ساله) تا ۳.۳٪ اواخر ۲۰۱۸ رشد کند و بعد از آن در مسیر نزول قرار گرفت.
به عبارتی در ماه های ابتدایی آقای ترامپ خوشبینی به آینده وجود داشت و امروز قضیه برعکس شده است.
تو که قبلش که بیاد و اول اومدن و همه وقت از طرف مردم آمریکا صاحب نظرشون شدی و به ترامپ که بهترین رئیس جمهور آمریکا از نظر آمارهای اقتصادی بوده بدبین بودی
نگران آمریکا و مردمش نباش کارشون رو برعکس یه سری مشنگ تو ایران و خیلی از جاهای دنیابلد هستن

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
تو که قبلش که بیاد و اول اومدن و همه وقت از طرف مردم آمریکا صاحب نظرشون شدی و به ترامپ که بهترین رئیس جمهور آمریکا از نظر آمارهای اقتصادی بوده بدبین بودی
نگران آمریکا و مردمش نباش کارشون رو برعکس یه سری مشنگ تو ایران و خیلی از جاهای دنیابلد هستن
اینا رو میزارم اینجا که افرادی مثل تو ببینن که امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه....

yegane2050

Member
کاربر فعال
عضو تازه
بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا بعد از یک رشد مجدد کف قبلی خود را شکست.
بازده لحظه ای این اوراق ۱.۶۶٪ است که موید ورود نقدینگی مجدد به این اوراق است.(ورود نقدینگی به دارایی امن). شاخص داو جونز آمریکا نیز در حدود ۱٪ منفی خورده است.

کمترین میزان بازدهی این اوراق در سال ۲۰۱۶ تا به امروز ۱.۵٪ بوده است. وجود ترامپ با شعارهای انتخاباتی باعث شد که بازدهی این اوراق در اوایل سال ۲۰۱۶ از محدود ۱.۵٪ (کف ۳.۵ ساله) تا ۳.۳٪ اواخر ۲۰۱۸ رشد کند و بعد از آن در مسیر نزول قرار گرفت.
به عبارتی در ماه های ابتدایی آقای ترامپ خوشبینی به آینده وجود داشت و امروز قضیه برعکس شده است.
به زودی و احتمالا اواخر پاییز بازارهای جهانی به رکود میرن و البته امواجش احتمالا بورس و کشور ایران رو هم در گیر خواهد کرد

parhamporkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
به زودی و احتمالا اواخر پاییز بازارهای جهانی به رکود میرن و البته امواجش احتمالا بورس و کشور ایران رو هم در گیر خواهد کرد
رکود در پاییز یعنی خداحافظی ترامپ با کاخ سفید،پس قطعا دلسوزتر از ما برای اقتصاد جهانی فعلا وجود داره

yegane2050

Member
کاربر فعال
عضو تازه
رکود در پاییز یعنی خداحافظی ترامپ با کاخ سفید،پس قطعا دلسوزتر از ما برای اقتصاد جهانی فعلا وجود داره
نمی دونم شاید. ولی علایم رکود بوضوح مشخصه. تو محاسبه های بورسی تون مد نظر قرار بدین.
معمولا رکود های امریکا دوره دوم ریاست جمهوری امریکا شروع میشه ولی ترامپ. برای خودش تو اقتصاد امریکا و در دنیا دشمن ساخته. ممکنه این دوره فرق کنه

جواد277

Well-Known Member
کاربر فعال
منکه سواد ندارم ولی وقتی میبینم طلا در بازارهای جهانی دارد رشد میکند ولی در ایران برعکس دارد سقوط میکند و وقتی میبینم دولت ومجلس مصمم به اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه که شامل مسکن وکالا میشود وبورس از ان معاف است و وقتی میبینم از سود سپرده ها هم میخواهند مالیات بگیرند وقتی همه اینها را کنار هم میگذارم تنها بازار مطمئن برای سرمایه گذاری را بورس میبینم وبورس را اماده رشد p/eخواهد بود ما الان خیلی از شرکتها خوب را با p/eزیر 10 داریم که بسیار راحت میتواند تا p/eمیانگین 30 رشد کنند البته بازار بورس ریزش دارد ولی به نظر من این ریزش میتواند در برج 6سال 99 اتفاق بیافتد
در اخر اینجا ایران است با قوانین بر عکس جهان هر چیزی ممکن است ریزش جهانی ولی بر عکس رشد قیمت در ایران

yegane2050

Member
کاربر فعال
عضو تازه
منکه سواد ندارم ولی وقتی میبینم طلا در بازارهای جهانی دارد رشد میکند ولی در ایران برعکس دارد سقوط میکند و وقتی میبینم دولت ومجلس مصمم به اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه که شامل مسکن وکالا میشود وبورس از ان معاف است و وقتی میبینم از سود سپرده ها هم میخواهند مالیات بگیرند وقتی همه اینها را کنار هم میگذارم تنها بازار مطمئن برای سرمایه گذاری را بورس میبینم وبورس را اماده رشد p/eخواهد بود ما الان خیلی از شرکتها خوب را با p/eزیر 10 داریم که بسیار راحت میتواند تا p/eمیانگین 30 رشد کنند البته بازار بورس ریزش دارد ولی به نظر من این ریزش میتواند در برج 6سال 99 اتفاق بیافتد
در اخر اینجا ایران است با قوانین بر عکس جهان هر چیزی ممکن است ریزش جهانی ولی بر عکس رشد قیمت در ایران
معنی صحبت من از رکود جهانی سقوط بورس نیست بلکه توجه به اون انتخاب مناسب سهم هست.
سال 87 رو ببینید. که با رکود سال 2008 همزمان بود.

karma_1979

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
صلح در ادامه جنگ و جنگ در ادامه صلح
تین است استراتژی ترامپ...گیج کردن لیدرها و اتاق فکر اقتصادی چین...با این سردرگمی اقتصاد چین رو به کند شدن خواهد رفت و با خود اقتصاد جهانی را به زیر خواهد کشید
و این یعنی سقوط کامودیتیها...سقوط نفت...سقوط شاخصهای اقتصادی
هیات حاکمه چین تاکنون 50 درصد جمعیت را از خط فقر بیرون کشیده اند و باید این موضوع را به پنجاه درصد بقیه جمعیت بسط دهند
در وضعیت کنونی چین نه تنها نمی تواند ان 50 درصد را هم وارد جمعیت متوسط به بالا کند که خواسته های پنجاه درصد وارد شده به قشر متوسط را هم نمی تواند
و این یعنی ناارمی سیاسی
و قطعا باعث تحزیه چین خواهد شد و نوک قله یخی در هنگ کنگ بیرون زده است
بورس کامودیتی و نفت محور تهران هم حرفی برای گفتن نخواهد داشت
تنها سرمایه گذاری مطمن طلا

karma_1979

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
لحظه به لحظه با سقوط اقتصاد جهانی (سقوط اقتصاد چین)
انس طلا

1,517.89
16.55(1.1%)
نفت برنت

58.45
-2.49(-4.09%

مس5,759.25-84.5(-1.45%

karma_1979

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان سواد هم دارند خوب هم دارند اما منافعشان اقتضا می کند که فعلا با دولت روحانی هم نوا شوند هر چند که می دانند با سقوط اقتصاد جهانی بورس تهران هیچ توانی برای رشد ندارد و باید وارد بازی پانزی شوند که پیچ شل کن سفت کن ان دست دولتی است که تز ان سوخت نقدینگی است
سرمایه های جهانی طلا را به عنوان گزینه اول انتخاب کرده اند سرمایه داخلی هم ناگزیر به انتخاب این مسیر خواهد شد به خصوص که دولت حسن برای انتخابات دست بخ یک حماقت تکراری زده و باید سرمایه های داخلی از این فرصت کمال استفاده را بکنند
باید با روند دوست بود دولت حسن روحانی بازهم دارد اشتباه دلار جهانگیری را تکرار می کند و به زودی بازنده خواهد شد از فرصتها استفاده کنید که زود گذر است

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
خوشبختانه بازار داره متنوع میشه.....
تو بازار هرکی با هر تفکری که داره....میتونه کار کنه....
افرادی که فکر میکنن رکود میشه و طلا بالا میره.....میتونن از سهام وصنعت و توصا استفاده کنن.

yegane2050

Member
کاربر فعال
عضو تازه
خوشبختانه بازار داره متنوع میشه.....
تو بازار هرکی با هر تفکری که داره....میتونه کار کنه....
افرادی که فکر میکنن رکود میشه و طلا بالا میره.....میتونن از سهام وصنعت و توصا استفاده کنن.
چرا وصنعت و وتوصا

boursetse

Well-Known Member
کاربر فعال
بی نفعِ با ضرر
#قسمت_اول

"مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود"

"من عیالوار هستم منت بر من بگذار و آزادم کن."
این جمله اسیری به نام ابا عزه الجمحی است که در جنگ بدر اسیر مسلمانان شده بود و پیامبر با شرطی او را آزاد کرد
شرطی که دیگر به جنگ با مسلمانان برنگردد.

ابا عزه به مکه برگشت و گفت من محمد را مسخره کردم... و در جنگ احد دوباره علیه مسلمانان به جنگ برگشت.

ابا عزه دوباره اسیر مسلمانان شد و دوباره به پیامبر (ص) عرض کرد که من عیال وار هستم و آزادم کن،
رسول‌الله فرمودند که: آیا آزادت کنم تا به مکه برگردی و در گروه قریش فریاد بزنی که من دو بار محمد را مسخره نمودم،
سپس فرمودند: «مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود».
پس پیامبر اکرم او را به دست خود کشت.

✅مسوولان مذاکره این روزها در حال برداشتن قدمی دوباره به سوی سوراخی هستن که 6 سال از آن گزیده شدن و آن سوراخ مذاکره هست. مذاکره ای که جز ضرر و دادن امتیاز، سودی برایمان نداشت و یک بی نفعِ با ضرر هست.
چون تعهدی دادیم و عمل کردیم که در مقابلش بدعهدی و مکر دشمن بود

✅رهبر عزیزمون در این باره فرمودن:

من چقدر در طول مذاکرات [هسته‌ای] گفتم که آمریکایی‌ها #بدعهدند، #دروغگویند، پای حرفشان نمی‌ایستند؛ حالا ملاحظه میکنید! امروز آن کسی که دارد میگوید آنها بدعهدند دیگر من [فقط] نیستم؛ مسئولین محترم کشور، خود مذاکره‌کنندگان ما که این‌همه زحمت کشیدند، می‌گویند.۱۳۹۵/۰۸/۱۲

با وجودیکه مسوولان مذاکره کننده اعتراف کردند به خاطر این مذاکرات و برجام اعتبار آنها از بین رفته و به بدعهدی آمریکا صریح اشاره میکنند اما باز تمایل بر مذاکره دارند و فشار وارد میکنند تا پای میز مذاکره بروند.

اقایان دلباخته مذاکره:

راه برگشت اعتبار مذاکره دوباره نیست.
چگونه شخصی مجتهد لقب میگیرد اما اعتباری ندارد؟؟

این آمریکا همان آمریکای 92 است که روزی با چهره اوباما روبه روی شما نشست و سودی نبردید و روزی با چهره ای دیوانه تر به نام ترامپ،سود که نبردید هیچ اعتبارتان هم به فنا رفت.

⁉چه دلیل منطقی و سود دهی برای کشور وجود دارد که تمایل دوباره به مذاکره دارید؟

✅ وقت آن رسیده که دوباره گزیده نشوید باید جنازه مذاکره را در مقابل آمریکا انداخت.
مذاکره ای که برجامهای ناقص الخلقه خلق میکند برای تمسخر ما

✍ #لیلا_خسروی

economista

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
صلح در ادامه جنگ و جنگ در ادامه صلح
تین است استراتژی ترامپ...گیج کردن لیدرها و اتاق فکر اقتصادی چین...با این سردرگمی اقتصاد چین رو به کند شدن خواهد رفت و با خود اقتصاد جهانی را به زیر خواهد کشید
و این یعنی سقوط کامودیتیها...سقوط نفت...سقوط شاخصهای اقتصادی
هیات حاکمه چین تاکنون 50 درصد جمعیت را از خط فقر بیرون کشیده اند و باید این موضوع را به پنجاه درصد بقیه جمعیت بسط دهند
در وضعیت کنونی چین نه تنها نمی تواند ان 50 درصد را هم وارد جمعیت متوسط به بالا کند که خواسته های پنجاه درصد وارد شده به قشر متوسط را هم نمی تواند
و این یعنی ناارمی سیاسی
و قطعا باعث تحزیه چین خواهد شد و نوک قله یخی در هنگ کنگ بیرون زده است
بورس کامودیتی و نفت محور تهران هم حرفی برای گفتن نخواهد داشت
تنها سرمایه گذاری مطمن طلا
در حال حاضر بورس تهران فقط کمودیتی محور نیست.در ثانی طلا در ایران با توجه به کاهش قیمت ارز رشد انچنانی نداره.1800 هم بشه انس اگر دلار 12000 بمونه فوقش 10%-15% رشد کنه قیمت سکه.بورس در حال حاضر میشه توش ماهی 10-15% گین گرفت.فارغ از نماگر شاخص کل. که میتونه منفی یا مثبت باشه.(البته برای متخصصان مالی و اقتصادی)

afshinafshin

Well-Known Member
کاربر فعال
بی نفعِ با ضرر
#قسمت_اول

"مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود"

"من عیالوار هستم منت بر من بگذار و آزادم کن."
این جمله اسیری به نام ابا عزه الجمحی است که در جنگ بدر اسیر مسلمانان شده بود و پیامبر با شرطی او را آزاد کرد
شرطی که دیگر به جنگ با مسلمانان برنگردد.

ابا عزه به مکه برگشت و گفت من محمد را مسخره کردم... و در جنگ احد دوباره علیه مسلمانان به جنگ برگشت.

ابا عزه دوباره اسیر مسلمانان شد و دوباره به پیامبر (ص) عرض کرد که من عیال وار هستم و آزادم کن،
رسول‌الله فرمودند که: آیا آزادت کنم تا به مکه برگردی و در گروه قریش فریاد بزنی که من دو بار محمد را مسخره نمودم،
سپس فرمودند: «مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود».
پس پیامبر اکرم او را به دست خود کشت.

✅مسوولان مذاکره این روزها در حال برداشتن قدمی دوباره به سوی سوراخی هستن که 6 سال از آن گزیده شدن و آن سوراخ مذاکره هست. مذاکره ای که جز ضرر و دادن امتیاز، سودی برایمان نداشت و یک بی نفعِ با ضرر هست.
چون تعهدی دادیم و عمل کردیم که در مقابلش بدعهدی و مکر دشمن بود

✅رهبر عزیزمون در این باره فرمودن:

من چقدر در طول مذاکرات [هسته‌ای] گفتم که آمریکایی‌ها #بدعهدند، #دروغگویند، پای حرفشان نمی‌ایستند؛ حالا ملاحظه میکنید! امروز آن کسی که دارد میگوید آنها بدعهدند دیگر من [فقط] نیستم؛ مسئولین محترم کشور، خود مذاکره‌کنندگان ما که این‌همه زحمت کشیدند، می‌گویند.۱۳۹۵/۰۸/۱۲

با وجودیکه مسوولان مذاکره کننده اعتراف کردند به خاطر این مذاکرات و برجام اعتبار آنها از بین رفته و به بدعهدی آمریکا صریح اشاره میکنند اما باز تمایل بر مذاکره دارند و فشار وارد میکنند تا پای میز مذاکره بروند.

اقایان دلباخته مذاکره:

راه برگشت اعتبار مذاکره دوباره نیست.
چگونه شخصی مجتهد لقب میگیرد اما اعتباری ندارد؟؟

این آمریکا همان آمریکای 92 است که روزی با چهره اوباما روبه روی شما نشست و سودی نبردید و روزی با چهره ای دیوانه تر به نام ترامپ،سود که نبردید هیچ اعتبارتان هم به فنا رفت.

⁉چه دلیل منطقی و سود دهی برای کشور وجود دارد که تمایل دوباره به مذاکره دارید؟

✅ وقت آن رسیده که دوباره گزیده نشوید باید جنازه مذاکره را در مقابل آمریکا انداخت.
مذاکره ای که برجامهای ناقص الخلقه خلق میکند برای تمسخر ما

✍ #لیلا_خسروی
به این میگن تقسیم کار عادلانه!!
ملت هزینه میدهند
مسئولین پز مبارزه با استکبار می دهند از محل جان و مال و آبروی مردم
آقا زاده ها هم در حال "چرا و گشنی " در فرنگ و آمریکا و کانادا و ایضا ونزوئلا و..

karma_1979

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سقوط شاخص سهام در بازارهای جهانی؛ «نگرانی‌ها از آغاز رکود»

خبرگزاری اسوشیتدپرس می‌گوید بازدهی اوراق خزانه ده ساله آمریکا، به وضعیتی بی‌سابقه از سال ۲۰۰۷ به این سو رسیده‌است و برای مدت کوتاهی از میزانی که بر اساس آن بسیاری از رکودهای قبلی پیش‌بینی شده بودند نیز گذشت
[URL=http://uupload.ir/][/URL]
«بازدهی اوراق خزانه ده ساله آمریکا» (توئیت بالا) یکی از شاخصه‌هایی‌ست که از طریق آن می‌توان وضعیت رکود را رصد کرد.

همزمان با این گزارش‌ها رشد اقتصادی منفی دامن‌گیر آلمان، بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا شده و چین، دومین اقتصاد گسترده جهان نیز با کم‌ترین نرخ رشد طی سال‌های گذشته روبه‌رو شده‌است.

کریس راپکی، یک تحلیل‌گر اقتصادی، به رویترز گفته منحنی‌های بازدهی، که نمایانگر نرخ بازده تا سررسید اوراق قرضه هستند، همگی نشان می‌دهند رکود در راه است و بازارها ممکن است تا ۲۰ درصد سقوط کنند.

روز ۲۳ مرداد آلمان اعلام کرد که در پی رکود اقتصادی جهان، تولید ناخالص داخلی‌اش بین آوریل و ژوئن، یک درصد کاهش پیدا کرده‌است.

اداره ملی آمار چین نیز می‌گوید، نرخ رشد سالانه‌اش در ماه ژوئن به ۴.۸ درصد رسیده که ۱.۵ درصد کم‌تر از ماه قبل از آن است و ضعیف‌ترین رشد طی ۱۷ سال اخیر است.

بنا بر گزارش‌ها از چین این روند نزولی، بدتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد است و ممکن است سیاست‌مداران آن کشور را وادار کند سیاست‌هایی مانند کاهش هدفمند ارزش پول را در پی‌گیرند.

karma_1979

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
[
سقوط شاخص سهام در بازارهای جهانی؛ «نگرانی‌ها از آغاز رکود»

خبرگزاری اسوشیتدپرس می‌گوید بازدهی اوراق خزانه ده ساله آمریکا، به وضعیتی بی‌سابقه از سال ۲۰۰۷ به این سو رسیده‌است و برای مدت کوتاهی از میزانی که بر اساس آن بسیاری از رکودهای قبلی پیش‌بینی شده بودند نیز گذشت
[URL=http://uupload.ir/][/URL]
«بازدهی اوراق خزانه ده ساله آمریکا» (توئیت بالا) یکی از شاخصه‌هایی‌ست که از طریق آن می‌توان وضعیت رکود را رصد کرد.

همزمان با این گزارش‌ها رشد اقتصادی منفی دامن‌گیر آلمان، بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا شده و چین، دومین اقتصاد گسترده جهان نیز با کم‌ترین نرخ رشد طی سال‌های گذشته روبه‌رو شده‌است.

کریس راپکی، یک تحلیل‌گر اقتصادی، به رویترز گفته منحنی‌های بازدهی، که نمایانگر نرخ بازده تا سررسید اوراق قرضه هستند، همگی نشان می‌دهند رکود در راه است و بازارها ممکن است تا ۲۰ درصد سقوط کنند.

روز ۲۳ مرداد آلمان اعلام کرد که در پی رکود اقتصادی جهان، تولید ناخالص داخلی‌اش بین آوریل و ژوئن، یک درصد کاهش پیدا کرده‌است.

اداره ملی آمار چین نیز می‌گوید، نرخ رشد سالانه‌اش در ماه ژوئن به ۴.۸ درصد رسیده که ۱.۵ درصد کم‌تر از ماه قبل از آن است و ضعیف‌ترین رشد طی ۱۷ سال اخیر است.

بنا بر گزارش‌ها از چین این روند نزولی، بدتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد است و ممکن است سیاست‌مداران آن کشور را وادار کند سیاست‌هایی مانند کاهش هدفمند ارزش پول را در پی‌گیرند.
بازی پانزی در بورس تهران مراقب باشید جز اخرین نفرها نباشید به زودی بازی دلار در بورس برای سوخت نقدینگی راه می افتد تنها دارایی امن طلا با ارزش ذاتی برای بلند مدت

بالا