[color=blue]من در بورس مي مانم و آن را آباد تر و سود آورتر..

شروع موضوع توسط رند ‏8 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. رند

رند New Member کاربر فعال

با سلام به همه دوستان گرامي
    1-دو روز است كه بازار منفي شده ؛ البته سهامي هم در اين دو روز مثبث بودند؟
    2- چه اتفاق متفاوتي از گذشته روي داده است؟( اسراييل يا آمريكا به ما حمله كرده؟ كار خانه ها ورشكست شده اند ؟حباب قيمتي تركيده؟شديدا به پول احتياج پيدا كرده ام كه بايد داراييم را زير ارزش واقعي آن بفروشم؟يا تعداد خريد و فروشهاي تاكتيكي زياد شده؟؟؟شايد هم شاخص ها زيادي رشد كرده اند؟؟؟آيا باز هم آژانس؟
    3-اگر نوسان را از بورس بگيريم ( چه مثبت و چه منفي ) چيزي از آن باقي ميماند؟؟؟؟آيا چيز باقيمانده را ميتوان بورس ناميد؟؟؟؟
    4-در تمام بورسهاي دنيا نوسانات حتي خيلي شديد وجود دارد، هنرمنداني هستند كه حتي در 11سپتامبر هم سرمايه خود را چند برابر ميكنند !!! مي خواهيد چند نفر را در همين بورس خودمان معرفي كنم؟؟!!
    5-من پول مازاد خود را به اين بازار آورده ام ؛ (بار ها به دوستاني كه ميخواستند در اين بازار سرمايه گذاري كنند توصيه كردم پولي را به اين بورس بياوريد كه فكر كنيد دزد در خيابان از شما زده است؛)
    6-چقدر بايد قيمتها افت كند تا گاز و لوله ايي را كه 700تومن خريده ام تبديل به ضرر كند!!؟؟ يا وپتروي300نومني را !!؟؟ يا غدير 200 تومني را!!؟؟ يا...
    7-من تحقيق ميكنم ، انتخاب ميكنم،توكل ميكنم،سرمايه گذاري ميكنم و سود ميبرم. در بلند مدت هيچ جايي را سود آورتر از بورس نيافته ام (همه ضرر هايم در بورس از 10 سال پيش تا كنون كوتاه مدت و گذرا و سود هايم بلند مدت و پايدار بوده است ؛ شكر خدا؛
    8-اساتيد بزرگوار ؛ دوستان بسيار خوبم ؛ خواهش ميكنم بررسي و مرا راهنمايي فرماييد
    9-سود واقي ما در با هم بودن ، و استفاده از نظرات يكديگر، با عقل و دانش و اطلاعات عمل كردن ؛ و استفاده از فرصتهاست ؛ فرصت ها را در يابيد كه چونان ابر گذراست.

2. امير كبيري

امير كبيري New Member عضو تازه

...

با سلام و خسته نباشيد .

3. علي خرم نژاد

علي خرم نژاد New Member کاربر فعال

باقي ماندن در بازار

اگر بازار منفي شده يك امر عادي است.....قرار نيست كه هميشه بورس رشد كند در اين 9 سالي كه در بازار بورس بوده ام روزهاي خوب و بد زيادي ديدم....در سال هاي 74 و 75 سهام رشد كردند و سهامداران خوشحال از اينكه دارند سود مي كنند...ولي ورق برگشت ...چرا؟....چون سهام ها بدون علت رشد كردند....هر سهمي با قيمت هاي خيلي بالايي عرضه ميشد .... رانت هاي اطلاعاتي بسيار زياد بود.....من سهامدار تنها منابع اطلاعاتي ام چه چيزي بود......يك روزنامه جهان اقتصاد كه خبري مي داد و تحليل مي كرد ...همين بس......ايا سايت اطلاع رساني بود؟ ....آيا وبلاگ هاي مختلف كه عزيزان در آن اطلاع رساني مي كنند بود؟......الان چندين سايت ...چندين وبلاگ....چندين روزنامه اقتصادي داريم......فضاي اطلاعاتي نسبت به قبل خيلي خيلي بهتر شده است ...رانت هاي اطلاعاتي خيلي كم شده ولي وجود دارد......قوانين بسياري به تصويب رسيده است....دبيركل هاي بورس چه آقاي مير مطهري و چه آقاي عبده تبريزي تلاش بسياري براي رشد بورس و توسعه اين بازار انجام دادند.......
    به چه علت ما وارد بورس شديم؟؟؟.....ايا هدف ما اين بود كه يك شب پول مان چند برابر شود....بازار بورس بهترين مكان براي سرمايه گذاري است ....شفافيت و قانون مندي اين بازار باعث مي شود كه با مكان هاي ديگر و موقعيت هاي سرمايه گذاري ديگر متفاوت باشد........

آيا سود 100٪ در سال كم است؟.....ولي الان خيلي از ما سهامداران به 100٪ در سال راضي نيستيم و مي خواهيم به سرعت پولدار شويم......هفته 5 روز بازار فعاليت مي كند و هميشه مي خواهيم كه سهامان از هر نوع و شركتي روزي 5٪ مثبت بخورد....يعني هفته ايي 25٪ و ماهي 100٪ و سالي 1200٪ ...........هميشه مثبت نمي شود....... بازار بايد + و - باشد.....

روزهاي منفي در بازار را فراموش كرده ايم........11 سپتامبر ....حمله به افغانستان....حمله به عراق....تهديد هاي روزانه امريكا و اسراييل ...مساله آژانس انرژي اتمي كه هر 3 ماه يك بار بازار را تكان مي دهد براي چه.....كشور مان از روزهاي اول انقلاب تحت همين فشار ها بود و هست.....آيا كشورمان در اين زمينه كم آورده است.........تحريم اقتصادي از جانب امريكا عليه ايران چه شد......فقط شركت هاي امريكايي را از بازار ايران خارج كرد و بازار خوبي براي رقبا امريكا شد....

اين روز ها هم مي گذارد و ضرر زيان تصميم هاي عجولانه به حساب خودمان نوشته مي شود.......الان با عجله در صف فروش مي رويم كه اگر شده يك نفر جلوتر باشيمو سهامان را حراج كنيم....براي چه سهام خود را حراج مي كنيم؟........آيا اين سهامي نبود كه هفته پيش يا هفته هاي پيش خريده بوديم......مگر در مورد سهامان اطمينان نداشتيم.....اگر به سهمان اعتماد نداشتيم پس براي چه خريد ايم.....سهامداران عزيز در موقع خريد سهم با اطمينان از اينكه سهم خوب و محكمي است خريد كنيد.....و بر اساس شايعه اقدام به خريد سهم نكنيد.........سهامداران تازه وارد با دقت خريد كنيد و با دقت به فروش برسانيد اينجا بورس است مكاني با رسك و خطر و سود......اگر نمي توانيد وارد اين محيط شويد و خود را با اين محيط سازگاركنيد وارد نشويد....... ولي اگر وارد شديد به قواعد بازي احترام بگذاريد......

در هر صورت موفق باشيد.....اين فقط نظر من بود..........

4. سعيد طباطبايي

سعيد طباطبايي New Member عضو تازه

باسلام به همه دوستان
    من در سايت شما ودر جمع تان تازه واردم همينطور در بازار بورس تهران هم مدت زيادي نيست كه فعاليت مي كنم . اما تجربه بورس هاي بزرگ دنيا را دارم.
    دوستان عزيز باور كنيد كه آنچه در روزهاي گذشته در بورس تهران پيش آمده و شايد تا پايان هفته نيز ادامه داشته باشدقاعده بازي سرمايه گذاري در بازارهاي بورس است . سودبادآورده سال هاي گذشته بورس تهران باعث شده كه برخي از سهامداران توقعات عجيب و غريب داشته و سودهاي نجومي طلب كنند كه اين با نفس بورس سازگار نيست .
    هر بازار سهامي هم رشد + دارد و هم رشد- بپذيريم كه اگر نمي توانيم از اين نوسانات استفاده كنيم ُ اشكال از خود ماست .
    همگي مي دانيم كه تا شروع اجلاس سپتامبر آژانس حداقل 20روز زمان مانده است. در عرصه سياسي منطقه هم هيچ اتفاق خاصي نيفتاده كه از آن به عنوان بحران يادكنيم . پس بايد بپذيريم كه آنچه رخ مي دهد طبيعت بازار است و بايد آگاهانه و بدون هيچ ترس و دغدغه اي آنرا دنبال كرد.
    اگر اين اتفاقات در ابتداي شهريور ماه مي افتد اطمينان داشته باشيد كه من تحليل ديگري داشتم اما شروع روند منفي در اين مقطع زماني فقط و فقط فرصتي است براي بهره گيري از بازار و خريد مناسب و عاقلانه پس بي جهت فرصت ها را به تهديد تبديل نكنيد و چوب حراج بر سهامتان نزنيد.

5. رند

دوستان با سلام و احترام
    خودم هم فكر نميكردم كه بازار به اين زودي برگردد.
    دقت كنيم از فرصت استفاده كرده سهام با ارزش بخريم.
    من چون شيران گير نياوردم و صنعت خريدم
    مبارك است.

6. رند

به اميد خدا فردا و پس فردا بازار مثبت تر از امروز خواهد بود.
    منافع ما در گرو با هم بودن و حماييت از داراييهايمان مي باشد.

7. رند

باسلام و عرض ادب و احترام خدمت كليه همراهان

1-زنده باد مخالف من

2-سود بدون زيان و مثبت بدون منفي مفهومي ندارد. (نسبيت )

3-به گفته شكسپير * شجاعت يك فضيلت در كنار فضايل ديگر نيست ؛ شجاعت مادر فضايل است.*
    4-ريسك و ريسك پذيري به معناي ستيز با خرد نيست: كه خود روشي است خردمندانه براي كسب سود، اصول و فنون و برداشتها و سلايق شخصي هر كس كه حاصل تجربه است آن را شكل مي دهد ؛ جالب اينجاست كه تجربه معمولا از شكست بدست مي آيد!!

5-عده ايي در هر شرايطي در بورس برنده اند!!؟؟چگونه؟؟

6-به نظرم با خرد و دانش و به مدد تجربه و با شجاعت ؛ مي توان بهتر انتخاب كرد ( ماندن يا رفتن ،خريد يا فروش ، اصلاح پرتفوي و ...)

7-وقتي كه مخارج روزانه من از سهام نيست چرا بايد بترسم ؟؟ مگر من دارايي ام را ارزان بدست آورده ام كه اكنون آن را مفت بدهم؟؟

8- اگر شرايط بورس اينقدر كه برخي دوستان ميگويند بد است ؟! چرا برخي سهام هنوز صفخريد دارند!!؟؟راستي سهام بد فروخته شده را چه كساني ميخرند؟؟؟

9-اگر تمام دنيا بگويند طلايي كه در دست شماست سفالي بيش نيست چه ميكنيد؟

10-هر لحظه كه جايي سود آورتر از بورس پيدا كنم سرمايه ام را آنجا ميبرم. تا كنون پيدا نكردم.اگر دوستان سراغ دارند ممنون مي شوم راهنمايي فرمايند.

11-منافع ما در گرو با هم بودن و حمايت از دارايي ها يمان مي باشد.

12-دوستان خواهش ميكنم بنده را از نظرات ارزشمند تان محروم نفرماييد.

8. علي درودي

علي درودي New Member کاربر فعال

شغل:
    دانشجوي عمران از اميركبير
    نظر يك مبتدي

سلام من يك دانشجو هستم كه از تابستون امسال به بورس آمدم(تا سرم گرم باشه :lol: 8) ) خوب خيلي چيز ها رو ياد گرفتم كه فكر مي كنم بزرگترين سرمايهء من باشه چند تا از آن ها:
    1.من صف هاي خريد و فروش زيادي ديدم كه تو يك روز به هم تبديل شدن
    2.اگه قرار باشه چيزي رشد كنه بايد عقب گرد داشته باشه
    3.جرا وقتي كه سود مي كرديم نمي پرسيدم دلايل سياسي رو :?:
    4.وضعيت خوب ميشه ولي به نظر من بايد هم خريد و هم فروخت(شايد واسه خريد بايد كمي صبر كرد تا پايين تر بياد)
    5.سعي كنيم اگه مي خواهيم مثل حقوقي ها در اين شرايط خريد كنيم مثل آنها هم صبر داشته باشيم(صدرا يك نمونه ء بارز)
    6.اگه امروز دقت مي كرديد نماد معادن روي خيلي سريع باز شد (يعني داره جمع ميشه)
    7.اگه ميبينيد بوعلي رشد نمي كنه و همه مي گن مدير عاملش نمي ذاره بالا بياد بدونيد كه مدير عامل داره دنبال سهم دار عمده مي گرده(يعني آمادهء انفجار) :lol:
    8.بعضي چبز ها را با عقل خود بسنجيم :idea: چرا اين همه نماد(50شركت)كه بسته بوده بايد همه با هم در اين بازار در اين هفته باز شود!
    9.هميشه خلاف جريان عمل كردن را حرفه اي گري ندانيم (اگه شما هفتهء قبل مي فروختيد فردا يا چند روز بعد با قيمت كمتري و با همان حالت(بدون صف)به شما مي رسيد
    10.مساءل سياسي مهم هست ولي نه تا اين حد (كه با اختلاف 1 ماه بازار را خراب كند)
    11.من كوجك همهء شما و نيازمند راهنمايي هاي همه هستم.
    12.اگه وقت داشتيد كتاب: جه كسي پنير من را برداشته؟ اثري از:اسپانسر جانسون را بخوانيد خيلي حجمش كمه 1 ساعت بيشر وقت نمي گيره

موفق باشيد