⚽️ استقلال ⚽️

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
♦سبحانی، مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی خبر داد:

⚫واگذاری بلوکی سهام ۵۱ درصدی استقلال و پرسپولیس

به گزارش #کانال_عرضه_اولیه و به نقل از خبر ورزشی، قرار است برای ورود دو باشگاه سرخابی به فرابورس، ابتدا ۵ درصد سهام این دو باشگاه برای کشف قیمت در فرابورس ارائه شود و بعد از آن، بلوک ۵۱ درصدی سهام این دو باشگاه به متقاضی واگذار شود و بقیه سهام به صورت خُرد به مردم و هواداران ارائه شود.

@Arzeh1avalieh کانال عرضه اولیه
 

TAHER1397

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
حالا چه قیمتی براش درنظر میگیرن. باید دید. از این وعده های برای واگذاری این باشگاه زیاد دادن.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
وزیر ورزش زمان واگذاری استقلال و پرسپولیس را مشخص کرد

سلطانی فر:

با توجه به فراهم نبودن شرایط و تفاهم با مجلس و نهادهای نظارتی واگذاری استقلال و پرسپولیس حداکثر تا پایان سال انجام خواهد شد.

در کارگروهی با محوریت وزارت ورزش بررسی های کارشناسی برای تعیین مدل واگذاری نیز تا پایان شهریور ماه انجام خواهد گرفت/نود

asriran.com
@MyAsriran
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
۲ شرط مهم سازمان بورس برای واگذاری سرخابی‌ها از طریق فرابورس

مدیر بازار اولیه سازمان بورس:
هر موقع شرایط واگذاری پرسپولیس و استقلال از طریق فرابورس فراهم شود، این کار انجام خواهد شد.
۲ شرط مهم برای واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از طریق فرابورس شامل شفافیت‌ صورت‌های مالی و افزایش سرمایه است.
در حال حاضر سرمایه شرکت‌ها در حد یک تا ۱۰ میلیون تومان است که برای واگذار شدن باید سرمایه دو باشگاه افزایش پیدا کند.

@boltann
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
سهام استقلال و پرسپولیس تا پایان سال در فرابورس عرضه می شود/

مدیرعامل فرابورس:
January 17, 2020
مدیرعامل فرابورس با اشاره به آخرین وضعیت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی گفت: تلاش می‌شود سهام دو باشگاه تا پایان سال در فرابورس عرضه شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیر هامونی با بیان اینکه جلسات برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی بصورت مستمر ادامه دارد به ایسنا گفت: این جلسات بین فرابورس، وزارت ورزش و سازمان خصوصی‌سازی هر هفته ادامه دارد و درحال پیگیری است تا چنانچه موانع برطرف شود شاهد ورود باشگاه‌ها به بازار سرمایه باشیم. تلاش بر این است واگذاری تا پایان سال جاری صورت بگیرد.

اما و اگرهای واگذاری سرخابی‌ها

براساس این گزارش، بیش از یک سال از نامه وزیر ورزش به رئیس‌جمهور مبنی بر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌گذرد و با وجود اینکه حسن روحانی به آن پاسخ مثبت داده، این واگذاری همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

از آن زمان تاکنون صحبت‌های زیادی درباره قیمت‌گذاری و نحوه واگذاری این دو باشگاه به گوش می‌رسد اما این اظهارنظرها هم راستا نیستند.

در روزهای پایانی سال گذشته سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد این دو باشگاه توسط کارشناسان قیمت‌گذاری شده و قرار است در اولین فرصت در سال ۹۸ جلسه هیأت واگذاری برگزار و این قیمت در این جلسه تأیید یا رد شود. اما اوایل تابستان بود که علی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی گفت، مقدمات واگذاری این دو باشگاه هنوز فراهم نشده و مشغول آماده‌سازی این دو باشگاه برای واگذاری هستیم.

با این حال مجلس اعلام کرد واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید تا پایان شهریور صورت گیرد. این دو باشگاه نه از طریق مزایده بلکه باید از طریق فرابورس واگذار شوند.

به این ترتیب، سرخابی‌ها باید تمام الزاماتی که برای عرضه شدن در فرابورس مورد نیاز است را با دقت رعایت کنند و در چارچوب آن عرضه اولیه شوند و این در حالی است که تا همین چند ماه پیش سر داشتن یا نداشتن صورت‌های مالی حسابرسی شده و سود ده یا زیان‌ده بودن این دو باشگاه حرف و حدیث‌های زیادی وجود داشت.
انتهای پیام
 
بالا