گپ و گفت پیرامون اندیشه‌های روزمره بورس‌بازان

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
این سجام که تا اخر سال تمدید شد ثبت نامش. بعدشم فرضا هرکس ثبت نام نکرد رو ممنوع المعامله کنند. خب طرف فرداش میره ثبت نام میکنه و باز میشه حسابش. اگر واقعا پول داشته باشه توی بورس بیخیال نمیشه که! (مگر اینکه حرف شما این باشه که یکسری افراد بی نام و هویت با پولهای خیلی کلان(تاثیر گذار در بورس) هستن که اینها کدهاشون بسته بشه دیگه توی بورس پول نمیارن و خارج میشن کلا)

درباره ی کف و کفتر هم (یکی از دوستان توی یه تاپیک دیگه میگفت باید دید این کف است یا کف تر هم وجود دارد)، من بنظرم این اخرین کفتر باشه و دیگه کفتر نداشته باشیم! از لحاظ تکنیکالی هم(طبق نقاشی های من)، الان شاخص هم وزن کف 28800 رو تاچ کرده، و از فردا باید برگرده(یا حداقل بیشتر نریزه) و شاخص کل هم حوالی کف 160 هزار هست و به نظر میرسه یه کامباک باشه واسه صعود تا 174 هزار. برای همین گفتم از فردا احتمالا بازار برمیگرده. چون اگر برنگرده و ادامه بده، میریم واسه 27800 و 153500 . که این یعنی بورس ما از اول سال کلا 50% سود کرده؟! میشه اخه؟ خصوصا وقتی دلار شده 12 تومن و سکه 4 تومن؟ نفت بالای 62 دلار؟ حتی همین کف رو اگر نگه داره و از دست نده، سود بورس تو سال 97 میشه 60% تا اینجا!!! اخه 60 درصد واقعا؟ میشه؟ اونم وقتی همه چیز حداقل 100% شده؟ (تازه پارسالم همه چیز یه رشد 20-30 درصدی زد که اگر اونم دخیل کنیم همه چیز از نیمه ی دوم پارسال تا الان 150% بوده ولی شاخص بورس از 100 هزار رسیده به 160 هزار!!!)... تازه گویا گزارش های 9 ماهه هم خوب بوده(هرچند خودم یکدونشم تا الان نخوندم)
  • خبر تمدید را از کجا شما شنیدید؟
  • مکانیزم تاثیر آن‌گونه نیست. این‌گونه است که حجم روزانه کل بازار مقدار کمی کاهش می‌یابد و همین مقدار کم تاثیر بیشتری روی قیمت میان مدت می‌گذارد و ترس از موضوع تاثیر زیاد روی قیمت در کوتاه مدت می‌گذارد.
  • یک سری نمادها تقریبا همین‌جا کف هستند ولی یک سری دیگر قشنگ جا دارند یک روز، دو روز، تا حتی یکی دو هفته! منفی بخورند!

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
  • مکانیزم تاثیر آن‌گونه نیست. این‌گونه است که حجم روزانه کل بازار مقدار کمی کاهش می‌یابد و همین مقدار کم تاثیر بیشتری روی قیمت میان مدت می‌گذارد و ترس از موضوع تاثیر زیاد روی قیمت در کوتاه مدت می‌گذارد.
  • یک سری نمادها تقریبا همین‌جا کف هستند ولی یک سری دیگر قشنگ جا دارند یک روز، دو روز، تا حتی یکی دو هفته! منفی بخورند!
بگذارید چون داداشمید با جزییات بیشتر بگویم. خودرویی‌ها اکنون خوب افت کرده‌اند و یک کوچولو منفی دیگر بخورند عالی می‌شوند. ولی پتروشیمی‌ها یکی در میان یکی کف است و یکی میانه راه و جای افت زیاد دارد. نماد دارو هم از بین نمادهای به‌دردنخور امروز بد نیست. در منفی.

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
http://www.sena.ir/news/53782/ثبت-نام-در-سامانه-سجام-تمدید-شد

بگذارید چون داداشمید با جزییات بیشتر بگویم. خودرویی‌ها اکنون خوب افت کرده‌اند و یک کوچولو منفی دیگر بخورند عالی می‌شوند. ولی پتروشیمی‌ها یکی در میان یکی کف است و یکی میانه راه و جای افت زیاد دارد. نماد دارو هم از بین نمادهای به‌دردنخور امروز بد نیست. در منفی.
منم چون شما داداشمید بگم
منم معتقدم پتروپالایشی الان اصلا جای خریدشون نیست. و جالبه منم معتقدم خودرویی الان میتونه خوب باشه واسه خرید(هرچند نسبت خرید به فروش سایپا شگفت انگیزه امروز! معلوم نیست تا کجا میخوان سهمو بریزونن!). و دارویی هم که اصلا سمتش نمیرم. چون سهمهای کوچکی هستن و نقدشوندگی جالبی ندارن و حوصله سر بر هستند.

من کلا تصمیم گرفتم روی چند گروه کار کنم (خیلی تلاش میکنم حالت الاکلنگی باشه که از مثبت یکی دربیام و برم تو منفی دیگری ولی نمیدونم چقدر در عمل شدنی باشه؟!):

1. بانکها
2. پتروپالایشی ها

خودرویی هم الان سایپا دارم (دیروز خریدم متاسفانه روی 121 تومن و خورده ای). ولی اگر برگرده میفروشمش و دیگه خودرویی هم نمیخرم. چون خیلی بازی زیاد داره و هیچکسم از بازیشون سر درنمیاره. و در کل ورشکسته و تابود هم هستن و امار شگفت انگیز فروش امروز سایپا و رکوردار زیان بودنش و .... حال ادمو بهم میزنه!

من سعی میکنم از 2 گروه بالا خارج نشم و اگر بخوام خارج بشم، میرم سمت کاشی و شبشه(مثلا کسرا کقزوی). یا شاید قند(قجام قشیرین اگر درست بگم) و کشت و صنعت(اونایی که حجم و بنیادیشون خوب باشه...خیلی تا الان نرفتم توی نخشون ولی میرم به زودی). و البته ساختمان (کیسون مثلا). و شاید گواهی سکه و طلای لوتوس! سمت بقیه نمادها نمیرم، بیشتر به خاطر کوچیک بودن سهم ها و بعدشم نقد شوندگی کمتر. و سعی میکنم سهم هایی بخرم که روی صفحه ی اول باشن. و یا تو گروه هایی که نام بردم سرامد باشن. ولی در کل هدفم بازی الاکلنگی بین بانک و پتروپالایشی هاست فعلا. و اگر نشد، سعی میکنم یه طرف دیگه واسه الاکلنگ پیدا کنم(پرتوپالایش رو دایم یه طرف الاکلنگ میذارم چون بورس ما و کشور ما پایه اش همینان)).

باید بیشتر بررسی کنم ببینم واکنش طلا یا سکه، نسبت به پتروپالایشی ها جطوره... اگر الاکلنگی باشه اونم، بانک رو برمیدارم و طلا و سکه جاش میذارم. اینطوری نفت رفت بالا پتروپالایشی میخرم، کشید پایین میام سمت طلا و سکه! بیخیال بقیه ی سهم ها!

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
البته کارگزاری مفید یه طرح خوبی داره(نمیدونم هنوزم برقراره یا نه...تا ماه قبل که برقرار بود)، که اگر پول نقد تو حسابت باشه، بهش سود روزشمار اخزا میده! اینطوری دیگه عطش خرید ادم هم فروکش میکنه و همش فکر نمیکنی پولم داره حیف میشه برم سهام بخرم حتما(و اکثرا هم ضرر کنی جای سود)! من حوصلشو نداشتم تا امروز برم فرم مربوطه رو امضا کنم و فعالش کنم. ولی حتما میکنم اینکارو به زودی. و اینطوری دیگه ادم غصه ی روزای منفی بازار رو هم نمیخوره و همش تلاش نمیکنه توی روند منفی هم نوسان بگیره که خیلی هم پر ریسکه!

hmdballak66

Member
کاربر فعال
عضو تازه
البته کارگزاری مفید یه طرح خوبی داره(نمیدونم هنوزم برقراره یا نه...تا ماه قبل که برقرار بود)، که اگر پول نقد تو حسابت باشه، بهش سود روزشمار اخزا میده! اینطوری دیگه عطش خرید ادم هم فروکش میکنه و همش فکر نمیکنی پولم داره حیف میشه برم سهام بخرم حتما(و اکثرا هم ضرر کنی جای سود)! من حوصلشو نداشتم تا امروز برم فرم مربوطه رو امضا کنم و فعالش کنم. ولی حتما میکنم اینکارو به زودی. و اینطوری دیگه ادم غصه ی روزای منفی بازار رو هم نمیخوره و همش تلاش نمیکنه توی روند منفی هم نوسان بگیره که خیلی هم پر ریسکه!

صندوق حامی کارگزاری مفید عالیه ، روزشمار به مانده بستانکاری سود میده ، کفشم 20 درصده

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
صندوق حامی کارگزاری مفید عالیه ، روزشمار به مانده بستانکاری سود میده ، کفشم 20 درصده
یعنی واقعا هیییییییچ تفاوتی برای مشتری نداره؟ اگر اینطوریه، چرا مفید کلا برای همه مشتری ها فعالش نمیکنه و میگه حتما بیاید فرم امضا کنید؟ این فرم چی توش نوشته؟ (بالاخره اینجا ایرانه و ادم باید به همه چیز شک کنه!! من واسم سوال اگر هیچ تاثیری توی کار مشتری نداره و فقط یه سود اضافه میخوان بدن بهش، خب بسم الله... به همه ی مشتری ها بصورت دیفالت بدید دیگه ... جریان امضا گرفتن از مشتری چیه پس؟!)

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مهندس یه چیز تازه کشف کردم! (عجب کشف مهمی!)
اینکه با متلب هم میشه وب اسکریپینگ کرد:

https://ch.mathworks.com/help/matlab/ref/webread.html
https://blogs.mathworks.com/pick/2014/01/17/scraping-data-from-the-web/

از اوتجایی که متلب تو همه زمینه های مهندسی کلی ابزار به درد بخور داره و یه جور چرک نویس حساب میشه(البته برای خیلیا نرم افزار اصلیه و الان اینو بخونن میان دعوا) و من خودمم خیلی شبکه هارو اول تو متلب تست میکنم تا بعد بخوام C++ بکنمش در نهایت... این وب اسکریپینگش بدجور وسوسه ام کرده! میخوام بشینم بخوتم ببینم چیه! گویا نسبت به جاوا اسکریپت ساده تره و امکانات خیلی بیشتری هم داره...داده رو هم مستقیم ایمپورت میکنی تو شبکه ات تو متلب...خلاصه گفتم شاید شما هم تو کار متلب باشین و واسه جایگزین کردن جاوا که دنبالش بودید ایده ی خوبی باشه :)

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
به نظر میرسه پیش بینی دیروزم درست از اب درومده، و با خبرهایی هم که داره میرسه(مثل اعلام رسمی spv در هفته ی اینده توسط اتجادیه اروپا) و همچنین تصویب قانون خروج دولت از خودروسازی ها و فروش ایرانخودرو و سایپا(کار به عملی بودنش ندارم)... به نظر رشد خوبی در راه باشه! خصوصا که به جشن 40 سالگی هم داریم نزدیک میشیم و بازار قرمز اصلا در شان این روزهای کشور نیستش :D:D:D

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام مهندس چطوری
خبری نیست ازت ... دلتنگ شدیم

یک چیزی خیلی وقته (چند ماه) فکر منو مشغول کرده. اونم اینکه، الان چندین بار هست یک نموداری رو نگاه میکنم، میگم این به لحاظ تکنیکال، باید فرضا 10-20 درصد بره بالا، اما به لحاظ فاندامنتال، هیچ خبر خاصی نیست که بخواد چنین اتفاقی رو رقم بزنه. حتی شاید فاندامنتال شرایط برعکس رو داره حکم میکنه(مثلا میگه قیمت نفت داره میاد پایین. یا قیمت دلار داره میاد پایین و ...). اما چند روز که میگذره انگار اخبار فاندامنتال قضیه هم میرسه و شوک به سهم میده و سهم رو میبره همونجایی که تکنیکال پیش بینی میکرد!

خیلی مسخره است و ادم دفعات اول دوست داره بگه شانسی بوده! یا حتی بعد از چند بار توهم توطئه رو مطرح کنه و بگه خبرگزاری های داخلی، دستشون با بازارگردان(یا بازار ساز بهتره بگم) بورسی توی یک کاسه است. حتی دست وزرای صمت و اقتصاد و کشاورزی؟!(این خیلی بعیده:D) توی یک کاسه است و مثلا بورسی ها به اینها میگن چه زمانی چه اخباری رو بگید!

اما بعضی وقتها دیده میشه اتفاقات جهانی هم (مثل قیمت طلا یا نفت) طوری پیش میره که با نمودارهای طلا و دلار داخلی جور دربیاد! :D دیگه توهم توطئه رو اگر بخوایم بیشتر بسط بدیم میرسیم به جریان فراموسونری o_Oo_Oo_O:D

واقعا جالبه واسم.... اول یه نمودار تکنیکال شکل میگیره که ما نگاه میکنیم. میگیم این سهم تکنیکالی میره بالا! ولی تو این شرایط اصلا ممکن نیست و اتفاقا باید بیاد پایین! ولی یهو میبینیم یه هفته دو هفته بعدش داستان طوری میشه که فاندامنتالش هم جور میشه(یا جور میکنن) که بره بالا! (البته منظورم از فاند، نیمچه فاندک هست. همین اخبار یهویی که یه شبه میاد و شوک میده...مثل گرون کردن یه شبه ی نرخ خرید محصولات پتروشیمی...یا قیمت خودرو و اینطور خبرها ... و یا قیمت نفت و طلای جهانی و دلار داخلی و ...)

اگرم نخوایم تئوری توطئه ی فوب رو بپذیریم(که البته من به نظرم 99% تئوری بالا درست باشه) باید اینو بپذیریم که گویا تئوری اعداد توی ریاضیات راسته! اتفاقا 2 شب پیش اتفاقی یک تیکه از فیلمی رو دیدم که یک ریاضی دان میگفت طبق این دنباله ی اعداد، الان باید فلان کس کشته بشه و اعداد اشتباه نمیکنن و از این خزعبلات(البته شایدم نظریه های علمی:oops:)

شما هم تا حالا به همچین چیزی فکر کردید؟ من از فکر گذشته...الان چند ماهه دارم بررسی میکنم و خیلی نمونه های واقعی میبینم که چنین چیزی رخ میده! دیگه دارم ایمان میارم بهش! (اخه من توی چنین موقعیتی، زیر بار نمودار نمیرم و میگم نمودار بدون فاندامنتال ممکن نیست! و سهم رو نمیخرم. ولی بعدش میبینم ای بابا! گویا فاندامنتالش بعدا میرسه!!)

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام مهندس چطوری
خبری نیست ازت ... دلتنگ شدیم

یک چیزی خیلی وقته (چند ماه) فکر منو مشغول کرده. اونم اینکه، الان چندین بار هست یک نموداری رو نگاه میکنم، میگم این به لحاظ تکنیکال، باید فرضا 10-20 درصد بره بالا، اما به لحاظ فاندامنتال، هیچ خبر خاصی نیست که بخواد چنین اتفاقی رو رقم بزنه. حتی شاید فاندامنتال شرایط برعکس رو داره حکم میکنه(مثلا میگه قیمت نفت داره میاد پایین. یا قیمت دلار داره میاد پایین و ...). اما چند روز که میگذره انگار اخبار فاندامنتال قضیه هم میرسه و شوک به سهم میده و سهم رو میبره همونجایی که تکنیکال پیش بینی میکرد!

خیلی مسخره است و ادم دفعات اول دوست داره بگه شانسی بوده! یا حتی بعد از چند بار توهم توطئه رو مطرح کنه و بگه خبرگزاری های داخلی، دستشون با بازارگردان(یا بازار ساز بهتره بگم) بورسی توی یک کاسه است. حتی دست وزرای صمت و اقتصاد و کشاورزی؟!(این خیلی بعیده:D) توی یک کاسه است و مثلا بورسی ها به اینها میگن چه زمانی چه اخباری رو بگید!

اما بعضی وقتها دیده میشه اتفاقات جهانی هم (مثل قیمت طلا یا نفت) طوری پیش میره که با نمودارهای طلا و دلار داخلی جور دربیاد! :D دیگه توهم توطئه رو اگر بخوایم بیشتر بسط بدیم میرسیم به جریان فراموسونری o_Oo_Oo_O:D

واقعا جالبه واسم.... اول یه نمودار تکنیکال شکل میگیره که ما نگاه میکنیم. میگیم این سهم تکنیکالی میره بالا! ولی تو این شرایط اصلا ممکن نیست و اتفاقا باید بیاد پایین! ولی یهو میبینیم یه هفته دو هفته بعدش داستان طوری میشه که فاندامنتالش هم جور میشه(یا جور میکنن) که بره بالا! (البته منظورم از فاند، نیمچه فاندک هست. همین اخبار یهویی که یه شبه میاد و شوک میده...مثل گرون کردن یه شبه ی نرخ خرید محصولات پتروشیمی...یا قیمت خودرو و اینطور خبرها ... و یا قیمت نفت و طلای جهانی و دلار داخلی و ...)

اگرم نخوایم تئوری توطئه ی فوب رو بپذیریم(که البته من به نظرم 99% تئوری بالا درست باشه) باید اینو بپذیریم که گویا تئوری اعداد توی ریاضیات راسته! اتفاقا 2 شب پیش اتفاقی یک تیکه از فیلمی رو دیدم که یک ریاضی دان میگفت طبق این دنباله ی اعداد، الان باید فلان کس کشته بشه و اعداد اشتباه نمیکنن و از این خزعبلات(البته شایدم نظریه های علمی:oops:)

شما هم تا حالا به همچین چیزی فکر کردید؟ من از فکر گذشته...الان چند ماهه دارم بررسی میکنم و خیلی نمونه های واقعی میبینم که چنین چیزی رخ میده! دیگه دارم ایمان میارم بهش! (اخه من توی چنین موقعیتی، زیر بار نمودار نمیرم و میگم نمودار بدون فاندامنتال ممکن نیست! و سهم رو نمیخرم. ولی بعدش میبینم ای بابا! گویا فاندامنتالش بعدا میرسه!!)
سلام.
ببخشید که دیر پاسخ می‌دهم. پدرم حالشان بسیار بد بود و هنوز هم بد است و بیمارستان هستند و عمل کردند و باید پیششان باشم.
بسیار این حالت به وجود می‌آید. نظریه‌ای که این را می‌تواند توجیه کند (به نگرم) این است که ما خودمان را با پدیده‌هایی که پیش از یک اتفاق معمولا رخ می‌دهد (به صورت ناخودآگاه یا خودآگاه) تطبیق داده‌ایم. مثلا اگر علت آمدن سونامی در ژاپن گرم‌شدن هوای آمازون باشد ما ناخودآگاه فهمیده‌ایم هرگاه تعداد مهاجران آمازونی در اروپا زیاد می‌شود قرار است در ژاپن سونامی بیاید... نمی‌دانیم برای چه؟ ولی می‌دانیم این اتفاق می‌افتد.
در مورد نفت و ... هم همین است با جزییات بیشتر که اگر شد خدمتتان عرض می‌کنم بعدا.
یا علی.

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام.
ببخشید که دیر پاسخ می‌دهم. پدرم حالشان بسیار بد بود و هنوز هم بد است و بیمارستان هستند و عمل کردند و باید پیششان باشم.
بسیار این حالت به وجود می‌آید. نظریه‌ای که این را می‌تواند توجیه کند (به نگرم) این است که ما خودمان را با پدیده‌هایی که پیش از یک اتفاق معمولا رخ می‌دهد (به صورت ناخودآگاه یا خودآگاه) تطبیق داده‌ایم. مثلا اگر علت آمدن سونامی در ژاپن گرم‌شدن هوای آمازون باشد ما ناخودآگاه فهمیده‌ایم هرگاه تعداد مهاجران آمازونی در اروپا زیاد می‌شود قرار است در ژاپن سونامی بیاید... نمی‌دانیم برای چه؟ ولی می‌دانیم این اتفاق می‌افتد.
در مورد نفت و ... هم همین است با جزییات بیشتر که اگر شد خدمتتان عرض می‌کنم بعدا.
یا علی.
سلام برادر
چقدر ناراحت کننده ... امیدوار بودم که این مدت مشغول سر و کله زدن با جمع اوری داده و طراحی شبکه و ... بوده باشید. ولی خب، زندگی همینه... یک روزایی سربالایی و یک روزایی سر پایینی... . جالب اینجاست که بعضی وقتها که همش سرپایینی و نا امید کننده است یهو یک معجزه ای میشه! اونم بدون توپ و تشر. و وقتی بعدا فکر میکنی متوجه میشی فلان اتفاق بد که افتاد و من چقدر ناراحت بودم، درواقع باعث فلان اتفاق خوب شد که زندگی منو عوض کرد(این رو تجربه کردم خودم).

از صمیم قلب امیدوارم حال پدرتون به سرعت بهبود پیدا کنه و به تبع اون حال و احوال شما هم همینطور. بعدش بیایم راجع به این موضوع داغ و جالبی که مطرح کردم حسابی سر و کله بزنیم.

به امید خوندن کامنت سلامتی پدرتون و برگشتن خودتون به حال و هوای پر تب و تاب بورسی ... هرچه سریعتر

mehdi60

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام.
یا علی.
با تشکر از شما برای پدرتان آرزوی سلامتی و بهبود و شفای عاجل داریم

taghizadeh2012

Active Member
کاربر فعال
همین‌اکنون هست همچنین چیزی. یک نشانگر (indicator) یا پلاگین هست که شما در متاتریدر قرار می‌دهید. فقط موضوع این است که تنها یک نماد را به روز رسانی می‌کند! نه ۵۵۰ نماد را با هم.
به نظر من بهترین و سریعترین راه برای این کار استفاده از اکسل هستش. ابتدا یه کانکشن به دیدبان می زنید و تو تنظیماتش می گین که هر یک دقیقه اپدیت کن. بعدش باید با استفاده از یک افزونه محتویات اون تب رو تو فایل مجزا ذخیره کنید.

taghizadeh2012

Active Member
کاربر فعال
آقا من همین الان با کارشناس مفید صحبت میکردم. گفت سفارشات شرطی مفید تریدر فعال هست و کار میکنه. اما میگه بخاطر محدودیت ها در بازار سرمایه ی ایران معاملات خودکار امکان پذیر نیست درحال حاضر!

ازش سوال کردم چطور میفهمید یه سفارش شرطی رو ربات گذاشته یا انسان؟
جواب نداد!

من فکر میکنم اینا خودشونم نمیدونن اصلا معاملات خودکار چطوریه و سازمان بورس به اینا گفته ما ساپورت نمیکنیم و اینا هم به مشتری میگن. هرچند خود منم دقیق نمیدونم سیستم خودکار متاتریدر چطور کار میکنه، ولی هنوز برام سواله که کسی از کجا میخواد بفهمه سفارش شرطی مفید تریدر رو من دستی گذاشتم یا یه ربات گذاشته؟!

باید خودم بیشتر تحقیق کنم ببینم معاملات خودکار متاتریدر چطور کار میکنه اصلا
برادر زحمت نکشید من امتحان کردم جواب نمی ده. من یه ربات نوشتم که تو اکانت دمو راحت کار می کرد وقتی اوردم تو اکانت واقعی سفارش نمی فرستاد زنگ زدم مفید گفتن ساپورت نمی کنیم

taghizadeh2012

Active Member
کاربر فعال
ببینید همه ی اسمون و ریسمون هایی که من میبافم برای یک هدف هست... من میخوام چنتا ستون به داده های tseclient لامذهب اضافه کنم که تعداد و خجم خرید و فروش های حقیقی و حقوقی را جداگانه بنویسد. اونهم نه فقط برای امروز. بلکه به کل تاریخچه ی هر سهم(یا حداقل سهم هایی که بیشتر مدنظرم هست و اصلی هستن) اضافه کنم. و همچنین بتونم از این به بعد هر روز این ستون های جدید رو اضافه کنم.

بخاطر همین قضیه دارم به انواع راه ها فکر میکنم ببینم کدوم از همه بهتر و ساده تر هست.
چقدر حاضری برای ابن داده ها خرج کنید؟

taghizadeh2012

Active Member
کاربر فعال
سلام.

در آغاز بگویم که نمی‌توانم بگویم. نه دقیقش را می‌توانم بگویم و نه خصوصی. اما به صورت کلی الان (خیلی با راستی و صداقت) خدمتتان عرض می‌کنم.

این‌جوری بگویم که به هیچ وجه راضی کننده نبوده. این خلاصه چیزی است که به شما می‌خواهم بگویم. به هیچ وجه راضی کننده نبوده.
البته چندتا مسئله هست که می‌تواند موضوع را مقداری توجیه کند ولی شما اصل را بگذارید روی همان که به هیچ وجه راضی کننده نبوده. توجیه‌ها:

• اینکه درصد زیادی از سبدم قفل بوده و هست و دقیق محاسبه‌اش نکرده‌ام که چند درصد است و سبدم را همواره با همین‌ها محاسبه کرده‌ام.
  • یا مثلا اینکه بسیار برای خودم «آزمایشی» خرید و فروش می‌کنم. خوب من این چند وقته بیشتر نگاه یادگیری به بورس داشته‌ام تا نگاه پول درآوردن. (یعنی از پایان سال ۹۲ تا آغاز ۹۷)
  • یا مثلا اینکه برای خودم بسیار زیاد نمادهای «الکی» هم می‌خرم. نمادهایی که درون راهبرد خودم (خرید در قیمت پایین) هست ولی می‌دانم جنسشان خوب نیست را (نمی‌دانم چرا) بازی‌ام می‌گیرد و (برای اینکه هر روز داد و ستد کرده باشم یعنی برای اینکه معتاد به خرید و فروش هستم و این موضوع را درستش نکرده‌ام) می‌روم مقداری از آنها می‌خرم. (به عنوان مثال این مورد آخر سیلام بود که با آنکه می‌دانستم جنسش خراب است رفتم خریدم! و البته این یکی را توانستم بفروشم. یا همین اکنون منتظرم صف فروش غمهرا جمع شود که از آن بخرم! با اینکه می‌دانم این نماد یک نماد «به درد نخور» است و روزانه زیر ۱ میلیارد ریال داد و ستد می‌شود از درونم مدام تحریک می‌شوم که مقداری بخرم بیاندازم گوشه سبدم!)
  • یا مثلا اینکه خارج از راهبرد خودم هم خرید انجام می‌دهم. من در قیمت پایین همواره خرید می‌کنم ولی مثلا چند وقت پیش که تب خودرویی‌ها بالا گرفته بود مدام به ذهنم می‌آمد که بروم روی آنها یک نوسان بگیرم. (چون متاسفانه/خوش‌بختانه به خاطر اینکه زیاد در بازار بوده‌ام این موارد را می‌دانم.)
  • یا مثلا اینکه راهبرد داد و ستدی من نصفه است! فقط نیمی از آن هست یعنی بخش خرید. روی نیم دیگر راهبرد داد و ستدی‌ام که فروش باشد تا کنون روی کار نکرده‌ام!
  • یا مثلا اینکه من درصد زیادی از سودهایم را به خاطر بیماری‌ها و خواب ماندن‌ها و بی‌حوصلگی‌ها و رها کردن سبدم از دست داده‌ام. (جالب هم هست که در این موارد سود نمی‌کنم! فقط زیان می‌کنم!) نمونه‌ی بارزش همین رشد و افت اخیر بود که دقیقا به دوستان هم گفتیم مراقب باشند و جریان چیست و زمان فروش که شد با آنکه دست به ماشه بودم برای فروش و منتظر چند متغیر بودم همواره که با رصد آنها اقدام به فروش کنم ولی حالم حسابی بد شد و چند وقت در خانه افتادم و حتی نتوانستم بازار را نگاه کنم. به خودم آمدم دیدم افت وحشتناک داشته‌ایم و هر چه خورده‌ام را پس داده‌ام! (اینهایی که دارم می‌گویم همین‌جوری روی هوا نیست‌ها! مستنداتش در همان تارنمایی که پیش‌تر مرا در آن دیده‌اید هست! دقیقا به دوستان گفته بودم مراقب باشند و آخرهای بازی می‌تواند باشد و ...)
  • یا مثلا اینکه من همین اکنون هر چیزی که پیشنهاد می‌دهم (تقریبا بلا استثناء) حتی در عرض یک روز بازدهی دارد! بسیاری از چیزهایی که پیشنهاد خرید می‌دهم فردایش صف خرید است! حتی در سبدم هم معمولا همه چیز سبز است. مخصوصا در روزهای بد بازار. ولی نمی‌دانم چرا در کل سبدم تکان نمی‌خورد.
در کل که نگاه می‌کنم به هیچ وجه راضی نیستم. من حتی اگر ارز و زر می‌خریدم شاید برایم بهتر بود! شاید اگر چند نماد پتروشیمی را همین‌جور در سبدم نگه می‌داشتم برایم بهتر بود. در این حد!

و البته آخرین توجیه و مهمترین توجیه اینکه من تنها برای خودم خرید و فروش نمی‌کنم! برای چندین نفر سبدگردانی می‌کنم! و جالب اینجاست که با اینکه تقریبا هر چه برای خودم می‌خرم را برای آنها می‌خرم میزان سود و زیان آنها کاملا با من متفاوت است! o_O برای یکی که در بدترین روزهای بازار (همان‌جا که حالم خوب شد و بازار نیمی از این افت سنگینش را کرد) سراغم آمده بود توانستم سرمایه‌اش را حفظ کنم و در نهایت بیش از ۱۰-۲۰ درصد سود هم برایش ثبت کردم. برای یکی دیگر که از میانه رشد اخیر (اگر اشتباه نکنم) آمده بود ۱۰۰ درصد سود کردم. و سودش هم ماند!:oops: برخلاف سود خودم که پرید! برای یکی دیگر ۳۷ درصد سود کرده‌ام در طی دو ماه... کلا وضع همه بهتر از وضع خودم است! (احتمالا به خاطر همان خریدهای یلیخی و بختکی (الله‌بختکی) و آزمایشی و برای بی‌کار نبودن و ... باید باشد.) خودم هم بسیار تعجب می‌کنم... چون اختلاف فاحش هم هست! و عجیب‌تر اینکه تقریبا هر چیزی که برای خودم می‌خرم را برای آنها هم می‌خرم و می‌فروشم! ولی من در جا می‌زنم.
البته همه‌ی اینها توجیه است.
مهم و خلاصه‌اش همان است که خدمتتان گفتم. من به هیچ وجه راضی نیستم. و هنوز که هنوز است با اینکه چند سال زمان گذاشتم. از چیزی که به دست آورده‌ام کاملا راضی نیستم. البته خیلی دلم روشن است. این خوشبینی هم از روی جهل و احساسی بودن و عدم محاسبه کردن نیست. چیزی که می‌خواهم تقریبا توی مشتم است. ولی اینها چیزهایی است که به خودم می‌گویم. چیزی که باید به شما بگویم این است که از این همه زمانی که گذاشتم به هیچ وجه راضی نیستم.
همین.

یا علی.
دقیقا حرف دل من رو زدید. بنده هم چند تا از اکانت فامیلا دستم . همشون بالای 50 بازدهی داشتن ولی حساب خودم داره درجا می زنه

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام بر همگی
محمد حسین جان حال پدر چطوره؟ بهتر شدن؟
هروقت برگشتی و اوضاع خوب بود یادت باشه این چنتا موضوع گم نشه و بحث کنیم:

1. رابطه ی فاندامنتال و اخبار با تکنیکال و نمودارها
2. بحث استاپ لاس و تیک پرافیت(که قبلا با عنوان استراتژی فروش مطرح کردی خودت ولی به دلیل اشکالات سایت نصفه موند و فراموش شد). جا داره بیشتر بحث کنیم درباره اش. خصوصا تجربیات واقعی مون رو بگیم از جایی که به این نقاط مقید موندیم و از جایی که نموندیم و نتایج چی بودن در واقعیت؟
3. یه بحث هم توی ذهنم هست درباره ی بورسهای خارجی، وقتی دنبال داده های حقیقی حقوقی میگشتم گفتی که چنین داده هایی رو هیچ بورس دیگه نداره و فقط ما داریم پس بهتره روش سرمایه گذاری نکنیم(البت برداشت من این بود از حرفت). و من با توجه به اینکه قصد دارم اپلای کنم(حتی اگر قصد اپلای هم نداشتم، بالاخره یه راهی مثل ثبت شرکت تو المان یا انگلیس یا امارات واسه فعالیت توی این بورس ها پیدا میکردم)، میخواستم ببینم چقدر از بورس های خارجی اطلاعات داری؟ اونجا چه داده هایی در اختیار سهامدار هست؟ اصلا بورس خارجی شبیه بورس ما چی هستش؟ داوجنز؟ نزدک؟ لندن؟ شانگهای؟ اینارو فقط امریکایی ها(یا انگلیسی و چینی ها) میتونن کد فعالیت بگیرن یا کشورای دیگه هم میتونن؟ کلا چه بورس هایی هست که حالت بین المللی داره و مردم کشورهای مختلف(حالا ایرانو بیخیال که کلا تحریمه) میتونن سهام خرید و فروش کنن؟
اگر واقعا ارزش داشته باشه ادم کمی خرج میکنه و یه شرکت تو اروپا یا امارات باز میکنه و از طریق اون شرکت کد معاملات میگیره و کار میکنه اینترنتی!
فقط سوال اصلیم الان اینه که کدوم بورسها الان این حالت جهانی رو دارن و چه داده هایی برای تحلیل به ما میدن؟ (میگم از الان شبکه مون رو روی اونا هم ترین کنیم....شاید یه نتیجه ی خوبی گرفتیم و اسپانسر خارجی هم واسش پیدا شد؟؟؟؟ باید بریم ببینیم TseClient اونا چیه و چه داده هایی به ما میده؟(ممنون میشم هر اطلاعاتی در اینباره داری به ما هم بگی).

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام بر همگی
محمد حسین جان حال پدر چطوره؟ بهتر شدن؟
هروقت برگشتی و اوضاع خوب بود یادت باشه این چنتا موضوع گم نشه و بحث کنیم:

1. رابطه ی فاندامنتال و اخبار با تکنیکال و نمودارها
2. بحث استاپ لاس و تیک پرافیت(که قبلا با عنوان استراتژی فروش مطرح کردی خودت ولی به دلیل اشکالات سایت نصفه موند و فراموش شد). جا داره بیشتر بحث کنیم درباره اش. خصوصا تجربیات واقعی مون رو بگیم از جایی که به این نقاط مقید موندیم و از جایی که نموندیم و نتایج چی بودن در واقعیت؟
3. یه بحث هم توی ذهنم هست درباره ی بورسهای خارجی، وقتی دنبال داده های حقیقی حقوقی میگشتم گفتی که چنین داده هایی رو هیچ بورس دیگه نداره و فقط ما داریم پس بهتره روش سرمایه گذاری نکنیم(البت برداشت من این بود از حرفت). و من با توجه به اینکه قصد دارم اپلای کنم(حتی اگر قصد اپلای هم نداشتم، بالاخره یه راهی مثل ثبت شرکت تو المان یا انگلیس یا امارات واسه فعالیت توی این بورس ها پیدا میکردم)، میخواستم ببینم چقدر از بورس های خارجی اطلاعات داری؟ اونجا چه داده هایی در اختیار سهامدار هست؟ اصلا بورس خارجی شبیه بورس ما چی هستش؟ داوجنز؟ نزدک؟ لندن؟ شانگهای؟ اینارو فقط امریکایی ها(یا انگلیسی و چینی ها) میتونن کد فعالیت بگیرن یا کشورای دیگه هم میتونن؟ کلا چه بورس هایی هست که حالت بین المللی داره و مردم کشورهای مختلف(حالا ایرانو بیخیال که کلا تحریمه) میتونن سهام خرید و فروش کنن؟
اگر واقعا ارزش داشته باشه ادم کمی خرج میکنه و یه شرکت تو اروپا یا امارات باز میکنه و از طریق اون شرکت کد معاملات میگیره و کار میکنه اینترنتی!
فقط سوال اصلیم الان اینه که کدوم بورسها الان این حالت جهانی رو دارن و چه داده هایی برای تحلیل به ما میدن؟ (میگم از الان شبکه مون رو روی اونا هم ترین کنیم....شاید یه نتیجه ی خوبی گرفتیم و اسپانسر خارجی هم واسش پیدا شد؟؟؟؟ باید بریم ببینیم TseClient اونا چیه و چه داده هایی به ما میده؟(ممنون میشم هر اطلاعاتی در اینباره داری به ما هم بگی).
  • سلام.
  • الحمد لله. پدر بهتر هستن. ولی چند وقت پیش تب کردند و حسابی حال ما را گرفتند... :( حالا دوباره دارند بر می‌گردند انگار. البته من همچنان شب‌ها باید بیمارستان باشم.
  • تمام چیزی که من می‌دانستم در مود رابطه‌ی نمودارها و وقایع واقعی همان چیزی بود که خدمتتان عرض کردم. چیز دیگری اصلا به ذهنم نمی‌آید. (البته چرا... این را هم می‌افزایم که یک گونه هماهنگی می‌تواند بین افراد به وجود بیاید. اینکه در برخی جاها به خاطر وجودهای انسانی/نفسانی این حالات به وجود می‌آید... مثل خرافات... مثل شعارها... یا اصلا نمونه‌ی جالبش مثل همین جمله در بورس خودمان که عرضه اولیه همواره سودده است! اینها یک حالت بهمنی ایجاد می‌کند.) (پس شد سه تا: یک هماهنگی پنهان نفس‌ها + اینکه ما جاهای خاص را تشخیص می‌دهیم جایی که دست پنهان دارد کار می‌:ند + وقایع به وسیله نفس‌های انسانی به عمل می‌پیوندد و این نفس‌ها در جاهای خاصی تصمیماتشان را می‌گیرند.)
  • در مورد راهبرد فروش هم ان‌شاءالله وقتش بشود صحبت کنیم.
  • (الان عجله دارم دوباره باید بروم بیمارستان)
  • یا علی

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
روش دریافت دستی داده شخصی با کپی پیست ساده

سلام.
با یکی از دوستان در مورد روش گرفتن داده‌های شخصی صحبت می‌کردیم. گفتم اینجا بگذارم شاید در آینده به کار یک نفر دیگر هم بیاید.

سه راه به ذهن من رسید: برنامه‌نویسی (یا اکسل) + گزینه مورد نظر از خود tsetmc اگر کار بکند و آخری‌اش هم که در زیر می‌خواهم توضیح دهم این است که مستقیم از سایت بورس کپی پیست کنیم! آنجا Ctrl+A و Ctrl+c را بزنیم و خیلی معمولی در یک پرونده معمولی از پیش ذخیره شده Ctrl+V بزنیم و سپس:

https://vgy.me/x0DbGy.jpg

یا علی

بالا