گپ و گفت پیرامون اندیشه‌های روزمره بورس‌بازان

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
یک چیزی من خدمت شما و دیگر دوستان و از همه مهمتر به خودم بگویم:
انسان
مومن باید اهم و مهم بکند.
در این کارهای ما هم
اهم خود الگوریتم است. باقی بهانه است و فرعیات!
تا زمانی که زمان برای صرف کردن روی الگوریتم می‌تواند وجود داشته باشد حرام است مومن بیاید زمانش را بگذارد روی گرفتن داده از اینترنت یا روی آزمایش مواردی که حالتشان به کار اصلی حالت «بالتبع» و «عرض» است نه حالت «جوهر» و «شالوده‌اصلی».
اگر الگوریتم یک کیفیت فوق‌العاده‌ای پیدا کرد دیگر نه گرفتن داده مهم است و نه رفتن دنبال خرید و فروش خودکار و اصلا حتی نیازی نیست آدم برای خودش خرید و فروش بکند! اینها خودشان می‌رسند و جور می‌شوند! (مانند خرج ازدواج! :D که البته من در آن ازدواج مقداری شک دارم ولی در اینها شک ندارم! :cool:)
پس به نگر من باید زمان را مدیریت کرد و
هر چه زمان است را صرف بهینه سازی الگوریتم کرد.
(خودم هم واعظ بی عمل هستم. و این را هم بیشتر برای خودم گفتم. در حقیقت.)

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
من متاتریدر بلد نیستم. ولی مطمئنم همچنین قابلیتی را می‌توان داشت. برنامه‌نویسی است دیگر... مگر می‌شود همچنین قابلیتی وجود نداشته باشد! آدم ‌می‌نویسد هر وقت رسید به فلان قیمت یک سفارش بگذار در فلان قیمت. مگر می‌تواند نرم‌افزار سرپیچی کند؟ مگر دست خودش است...؟ دِهَه!

اما اگر منظورتان خرید و فروش دستی است... برطبق این: https://www.investopedia.com/university/how-to-use-meta-trader-4/order-types.asp و این: https://www.metatrader4.com/en/trading-platform/help/positions/orders در متاتریدر چهار این قابلیت وجود ندارد.
ولی بر طبق این: https://www.metatrader5.com/en/mobile-trading/iphone/help/trade/general_concept/order_types در متاتریدر پنج این قابلیت وجود دارد.
ولی احتمالا این buy_stop_limit با آنچه شما می‌فرمایید فرق می‌کند. احتمالا این منظورش این است که یک مقاومتی به سمت بالا شکسته شود و سپس دستور buy_limit گذاشته شود ولی شما می‌فرمایید چیزی می‌خواهید که زمانی که یک حمایت به سمت پایین شکست دستور buy_limit شما قرار داده شود...

به واژه‌ی reaches در بالا نگاه کنید... معلوم نیست منظورش از این واژه چیست. شاید منظور شما را هم در بر داشته باشد. یعنی منظورش این باشد که چه از بالا ریچز به آن قیمت و چه از پایین ریچز به آن قیمت بالاخره دستور خرید قرار داده می‌شود.
...
بهترین کار این است که آدم آزمایش کند. هزینه‌ای هم که ندارد! دستور buy خودتان را (پس از یک stop که می‌دانید حتما شکسته می‌شود) در یک limit بگذارید که مطمئن باشید اجرایی نمی‌شود و می‌توانید آن را حذف کنید. سپس ببینید چه می‌شود و سفارش شما اجرایی می‌شود یا نه؟
...
به هر روی... اینها برای کار دستی است... ولی با نرم‌افزار حتما هر چه آدم بخواهد می‌تواند انجام دهد. (اگر با آمی‌بروکر می‌شد همین‌اکنون برنامه‌اش را می‌دادم... حیف که با متاتریدر زیاد آشنایی ندارم.)
یا علی

ممنون از زحمات شما ... واقعا شرمنده میکنید
راستش من قبل نوشتن پست همشو تست کردم. درواقع متاتریدر یک گزینه new order داره که 6 حالت داره فکر کنم. و این چیزی که من میخوام توش نیست. و منظورش از reaches از سمت پایین هست. یعنی الان قیمت 100 هست، شما شرط رو میگذارید 101 و خرید رو میگذارید 99. وقتی قیمت به 101 رسید شرط شما برقرار شده و سیستم سفارش 99 تومنی رو توی جدول وارد میکنه. که این چیزی نیس که من میخوام.

بله...باید توی همون اکسپرت نوشته بشه

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
خیر.
بستگی دارد چگونه web scraping انجام دهید.

اگر این تنظیمات را بتوانید اعمال کنید می‌توانید دقیقا چیزی شبیه آنچه که می‌بینید را از اینترنت بگیرید.
در حقیقت این‌گونه بگویم که در عمل web scraping نرم‌افزار ما (مثلا در جاوا) خودش را به عنوان یک مرورگر اینترنتی معرفی می‌کند! حتی این قابلیت وجود دارد که خودش را به جای کروم یا فایرفاکس جا بزند! پس از این بابت
هیچ فرقی بین web scraping و web browsing وجود ندارد! :);):)
(البته این را بگویم که من هم‌اکنون خودم بلد نیستم تنظیمات را چگونه اعمال کنم. باید توابع جاواسکریپت را فراخوانی کرد یا local Storage و تنظیمات نشست (Session) را ذخیره کرد که هنوز رویش کار نکرده‌ام.)
منظورتان را دقیق نگرفتم. البته انگار خودتان پاسخ خودتان را دادید. همین‌جور اشاره می‌کنم به همان راهنماهایی که پیوندش را از خود تارنمای TseTmc در چند ارسال بالاتر قرار دادم. آنجا قشنگ این موارد نوشته شده و با عنوان‌بندی خوبی که دارد به آسانی می‌توان پاسخ را در عرض پنج دقیقه یافت. برای HTML هم اگر درست منظور شما را گرفته باشم در داخل برنامه با هر بار Refresh کردن یا حتی دوباره خواندن اطلاعات صفحه (اگر در Web Scraping خودمان گزینه‌ی فعال بودن جاواسکریپت را فعال کرده باشیم) می‌توان داده‌های تازه را دریافت کرد.

ببینید همه ی اسمون و ریسمون هایی که من میبافم برای یک هدف هست... من میخوام چنتا ستون به داده های tseclient لامذهب اضافه کنم که تعداد و خجم خرید و فروش های حقیقی و حقوقی را جداگانه بنویسد. اونهم نه فقط برای امروز. بلکه به کل تاریخچه ی هر سهم(یا حداقل سهم هایی که بیشتر مدنظرم هست و اصلی هستن) اضافه کنم. و همچنین بتونم از این به بعد هر روز این ستون های جدید رو اضافه کنم.

بخاطر همین قضیه دارم به انواع راه ها فکر میکنم ببینم کدوم از همه بهتر و ساده تر هست.

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
یک چیزی من خدمت شما و دیگر دوستان و از همه مهمتر به خودم بگویم:
انسان
مومن باید اهم و مهم بکند.
در این کارهای ما هم
اهم خود الگوریتم است. باقی بهانه است و فرعیات!
تا زمانی که زمان برای صرف کردن روی الگوریتم می‌تواند وجود داشته باشد حرام است مومن بیاید زمانش را بگذارد روی گرفتن داده از اینترنت یا روی آزمایش مواردی که حالتشان به کار اصلی حالت «بالتبع» و «عرض» است نه حالت «جوهر» و «شالوده‌اصلی».
اگر الگوریتم یک کیفیت فوق‌العاده‌ای پیدا کرد دیگر نه گرفتن داده مهم است و نه رفتن دنبال خرید و فروش خودکار و اصلا حتی نیازی نیست آدم برای خودش خرید و فروش بکند! اینها خودشان می‌رسند و جور می‌شوند! (مانند خرج ازدواج! :D که البته من در آن ازدواج مقداری شک دارم ولی در اینها شک ندارم! :cool:)
پس به نگر من باید زمان را مدیریت کرد و
هر چه زمان است را صرف بهینه سازی الگوریتم کرد.
(خودم هم واعظ بی عمل هستم. و این را هم بیشتر برای خودم گفتم. در حقیقت.)

حرف شما برای اکسپرت سیستم کاملا صحیح هست. اما مسئله اینجاست که من نمیخوام اکسپرت بنویسم. من دنبال نوشتن یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی هستم که خودش یاد میگیرد و خودش الگوریتمش را پیدا میکند و بهینه میکند! فلذا برای راه اندازی چنین سیستم هوشمندی، مهمترین چیزی که نیاز دارم داده های زیاد و با کیفیت است. برای همین اینقدر دنبال این هستم که داده های خرید و فروش حقیقی/حقوقی را هم به سابقه سهم ها اضافه کنم. چون یکی از داده های مهم هست از نظر من و برای train کردن سیستم لازم.

آخرین ویرایش:

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
راستی الان من یک چیزی یادم افتاد. tseclient داده های هر سهم رو توی یک فایل جداگانه میریزه درسته؟ شما چطور اینهارو اپدیت میکنید هر روز؟

یه راه مبتدیانه اش اینطوری میشه که بری تو تک تک این فایل ها کد وب اسکرپینگ بذاری تا خودشون هر روز اپدیت بشن(که شما اینکارو نکردید)

یه راه دیگه اینه که از دیده بان بازار وب اسکرپینگ کنی. اما بعدش این اطلاعات رو کجا بریزی؟ چون قالب دیده بان بازار با قالب فایل های اکسل که tseclient میده فرق میکنه. چون شما تو دیده بان بازار اطلاعت 1 روز همه نمادهارو داری، اما توی فایل های اکسل tseclient هر فایل مال یک نماد هست و داخلش اطلاعات روزهای مختلفش موجوده. درواقع شما باید تک تک سهم هایی که وب اسکرپینگ کردید رو دونه دونه ببرید و یک سطر به فایل های اکسل مربوط به هر نماد اضافه کنید و اونجا وارد کنید. درسته؟ اینکار خیلی سختیه و ادم بره دستی یکبار tseclient رو run کنه هزار بار بهتره! خودش همه رو اپدیت میکنه توی چند ثانیه! (ولی احتمالا شما اینکار رو هم نکردید)

پس شما چطور داده هاتون رو هر روز اپدیت میکنید؟ سوال شد واسم!

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
حرف شما برای اکسپرت سیستم کاملا صحیح هست. اما مسئله اینجاست که من نمیخوام اکسپرت بنویسم. من دنبال نوشتن یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی هستم که خودش یاد میگیرد و خودش الگوریتمش را پیدا میکند و بهینه میکند! فلذا برای راه اندازی چنین سیستم هوشمندی، مهمترین چیزی که نیاز دارم داده های زیاد و با کیفیت است. برای همین اینقدر دنبال این هستم که داده های خرید و فروش حقیقی/حقوقی را هم به سابقه سهم ها اضافه کنم. چون یکی از داده های مهم هست از نظر من و برای train کردن سیستم لازم.
اگر منظورتان از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین: شبکه عصبی مصنوعی هست... باید عرض کنم که در اینجا هم یک مقدار گویا کارمان شبیه هم است. :)

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
در مورد حقیقی حقوقی... ببینید... من نگر خودم را دارم و شما نگر خودتان را... و البته دیدگاه هر کسی هم برای خودش محترم است (و البته در این مورد به نگر من درست هم هست! هم محترم است و هم درست! :D حالا بعدا عرض می‌کنم) اما من منظورم این بود که باید پیش از اینکه این همه وقت برای اینها بگذاریم یک مقدار آزمایش کنیم بیبنم اینها به درد بخور هستند یا نه؟ ارزش دارند یا نه؟ زمانی که می‌دانیم یک چیز با ارزشی هست به نام قیمت که یک گنج فوق‌العاده ارزشمندی است که جای کار دارد و بازدهی خوبی هم دارد زمان گذاشتن برای حقیقی حقوقی آن قدرها توجیه‌پذیر نیست. (برای من البته) من با خودم می‌گویم فلان قدر می‌خواهم بگذارم بروم داده‌های حقیقی‌حقوقی را بگیرم فلان قدر زمان بگذارم ببینم کار می‌کند یا نه و فلان قدر بگذارم که برنامه بهینه را بنویسم... خوب... با خودم می‌گویم چه کاری است؟ همین اکنون دارم بهتر از آن را با قیمت می‌گیرم! (البته به شخصه برای بهبود کارم حقیقی حقوقی را می‌گیرم ولی دارم کلی می‌گویم... من نوعی را می‌گویم...) بعد هم اینکه احتمال بازی در آوردن سازمان بورس و حذف این داده‌ها کم نیست... ولی این احتمال روی قیمت بسیار ضعیف است... اینها فکرهایی است که پیش خودم دارم...
البته دیگر ادامه نمی‌دهم... چون یک موضوع کاملا سلیقه‌ای و شخصی است...
پس هیچ.

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
راستی الان من یک چیزی یادم افتاد. tseclient داده های هر سهم رو توی یک فایل جداگانه میریزه درسته؟ شما چطور اینهارو اپدیت میکنید هر روز؟

یه راه مبتدیانه اش اینطوری میشه که بری تو تک تک این فایل ها کد وب اسکرپینگ بذاری تا خودشون هر روز اپدیت بشن(که شما اینکارو نکردید)

یه راه دیگه اینه که از دیده بان بازار وب اسکرپینگ کنی. اما بعدش این اطلاعات رو کجا بریزی؟ چون قالب دیده بان بازار با قالب فایل های اکسل که tseclient میده فرق میکنه. چون شما تو دیده بان بازار اطلاعت 1 روز همه نمادهارو داری، اما توی فایل های اکسل tseclient هر فایل مال یک نماد هست و داخلش اطلاعات روزهای مختلفش موجوده. درواقع شما باید تک تک سهم هایی که وب اسکرپینگ کردید رو دونه دونه ببرید و یک سطر به فایل های اکسل مربوط به هر نماد اضافه کنید و اونجا وارد کنید. درسته؟ اینکار خیلی سختیه و ادم بره دستی یکبار tseclient رو run کنه هزار بار بهتره! خودش همه رو اپدیت میکنه توی چند ثانیه! (ولی احتمالا شما اینکار رو هم نکردید)

پس شما چطور داده هاتون رو هر روز اپدیت میکنید؟ سوال شد واسم!
این بخش از ماجرا اتفاقا اصلا مهم نیست.
یک موضوع زمانی است بیشتر تا اینکه یک موضوع الگوریتمی باشد.
(همین هم هست که باعث می‌شود گرفتن داده‌های من دو سه دقیقه طول بکشد! وگرنه نفس گرفتن داده که نیم دقیقه هم طول نمی‌کشد.)
موضوع این است که آدم به هر روشی که داده‌ها را از اینترنت می‌گیرد (اسکریپ می‌کند) بالاخره آن داده‌ها را می‌برد در یک متغیر و از طریق آن متغیر پرونده‌های CSV را به روز می‌کند. دقیقا مانند خود TseClient. نرم‌افزار دانه دانه باید برود CSV ها را باز کند ببیند آخرین سطر آنها در ستون دومشان چه تاریخی یادداشت شده اگر آن تاریخ با این تاریخ یکسان بود داده‌های امروز این نماد را به جای آن سطر بنشاند. و اگر تاریخ نو بود داده‌های امروز را در سطری جدید بنشاند.
پس باز تکرار می‌کنم: کار این‌گونه شد که یک پرونده‌ی اکسل یا یک پرونده‌ی html به عنوان ورودی می‌آید و تبدیل می‌شود به یک متغیر و آن متغیر تبدیل می‌شود به ۵۰۰ پرونده اکسل (سطرهای آخر از پانصد پرونده اکسل از نوع csv).
همین.

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
این بخش از ماجرا اتفاقا اصلا مهم نیست.
یک موضوع زمانی است بیشتر تا اینکه یک موضوع الگوریتمی باشد.
(همین هم هست که باعث می‌شود گرفتن داده‌های من دو سه دقیقه طول بکشد! وگرنه نفس گرفتن داده که نیم دقیقه هم طول نمی‌کشد.)
موضوع این است که آدم به هر روشی که داده‌ها را از اینترنت می‌گیرد (اسکریپ می‌کند) بالاخره آن داده‌ها را می‌برد در یک متغیر و از طریق آن متغیر پرونده‌های CSV را به روز می‌کند. دقیقا مانند خود TseClient. نرم‌افزار دانه دانه باید برود CSV ها را باز کند ببیند آخرین سطر آنها در ستون دومشان چه تاریخی یادداشت شده اگر آن تاریخ با این تاریخ یکسان بود داده‌های امروز این نماد را به جای آن سطر بنشاند. و اگر تاریخ نو بود داده‌های امروز را در سطری جدید بنشاند.
پس باز تکرار می‌کنم: کار این‌گونه شد که یک پرونده‌ی اکسل یا یک پرونده‌ی html به عنوان ورودی می‌آید و تبدیل می‌شود به یک متغیر و آن متغیر تبدیل می‌شود به ۵۰۰ پرونده اکسل (سطرهای آخر از پانصد پرونده اکسل از نوع csv).
همین.
پش شما راه دومی که گفتم رو میرید. خب چرا در عرض چند ثانیه نمیزنید خود tseclient همه فایل هارو اپدیت کنه؟ برام عجیب هست که وقت گذاشتید و همچین چیزی نوشته اید درحالیکه خود tseclient اصلا برای همین کار نوشته شده. مگر اینکه شما ستون های جدیدی اضافه کرده باشید به فایل های cvs که اونهارو هم اپدیت میکنید.

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
البته در حرفهای ما یکسری ابهامات شاید پیش بیاد که دلیلش این هست که نمیتونیم خیلی دقیق و شفاف بگیم چی توی سرمون هست و دقیقا چه کار داریم میکنیم. و درست هم هست. اینها اسرار تجاری هست و خیلی ها در حد همین صحبت های مارو هم نمیکنن. اونم تو فضای عمومی مجازی. فلذا خیلی هم نمیشه ریز بشیم توی نظرات همدیگه که شما چرا دقیقا این رو استفاده میکنی یا فلان و بهمان ;):D

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
پش شما راه دومی که گفتم رو میرید. خب چرا در عرض چند ثانیه نمیزنید خود tseclient همه فایل هارو اپدیت کنه؟ برام عجیب هست که وقت گذاشتید و همچین چیزی نوشته اید درحالیکه خود tseclient اصلا برای همین کار نوشته شده. مگر اینکه شما ستون های جدیدی اضافه کرده باشید به فایل های cvs که اونهارو هم اپدیت میکنید.
نه موضوع خاصی نیست. موضوع تنها این است که برنامه TseClient در طول روز کار نمی‌کند و تنها شب‌ها ساعت ۱۹ کار می‌کند! (که البته آن هم خیلی وقت‌ها مانند آدم کار نمی‌کند و تازگی‌ها بازی درآورده...بماند.)
البته من در همان پیوندهایی که خدمتتان دادم و خودم هم رفتم مطالعه کردم یک چیزی پیدا کردم که باید بعدا بروم سراغش... گویا با یک پسوندی می‌شد در طی روز هم ازش کار کشید. (؟) :confused:

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
اگر منظورتان از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین: شبکه عصبی مصنوعی هست... باید عرض کنم که در اینجا هم یک مقدار گویا کارمان شبیه هم است. :)
قصدش را دارم یک جستار (Topic) نو آغاز کنم به نام: کارگاه شبکه‌های عصبی مصنوعی
البته... قصدش را داشتن... که... مدت‌هاست قصدش را دارم! :D گمان کنم چهار پنج سال باشد! :p یعنی از برگه‌های حدود ۵۰ - ۱۰۰ از جستار بزرگم: کارگاه. از آن زمان این قصد را داشتم... حالا اگر شما پایه باشید شاید این قصد یک مقدار عملی‌تر بشود و جلوتر بیاید. (مثلا بیافتد دو سال دیگر! :p;):p:D)
می‌دانید جریان چیست؟ جریان این است که این‌قدر ایده هست و ریخته... که آدم می‌ماند... ایده‌هایی که یکی از یکی بهتر هستند و در عمل هم دارند مقداری جواب می‌دهند! من اگر بخواهم بیشتر روی شبکه‌ها کار کنم... از ایده‌های دیگر باز می‌مانم... ایده‌هایی که بسیار نو هستند و همه‌اش دو سال است مثلا دارم رویشان کار می‌کنم و یک گستردگی و زیبایی خاصی دارند و حیف است نصفه بگذارمشان... (این را هم بگویم‌ها! من از این‌هایی نیستم که کدهای آماده‌ی متلب را به عنوان شبکه استفاده می‌کنند... نه! :cool: من اولا اینکه زیاد اهل کار با متلب نیستم و اگر هم توی متلب چیزی دارم همه به زبان شبه‌C است... یعنی همان را اکنون به آسانی می‌آورم تو جاوا...)

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نه موضوع خاصی نیست. موضوع تنها این است که برنامه TseClient در طول روز کار نمی‌کند و تنها شب‌ها ساعت ۱۹ کار می‌کند! (که البته آن هم خیلی وقت‌ها مانند آدم کار نمی‌کند و تازگی‌ها بازی درآورده...بماند.)
البته من در همان پیوندهایی که خدمتتان دادم و خودم هم رفتم مطالعه کردم یک چیزی پیدا کردم که باید بعدا بروم سراغش... گویا با یک پسوندی می‌شد در طی روز هم ازش کار کشید. (؟) :confused:
جالبه
اگر اطلاعاتی کسب کردید ممنون میشم اشتراک بگذارید

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
قصدش را دارم یک جستار (Topic) نو آغاز کنم به نام: کارگاه شبکه‌های عصبی مصنوعی
البته... قصدش را داشتن... که... مدت‌هاست قصدش را دارم! :D گمان کنم چهار پنج سال باشد! :p یعنی از برگه‌های حدود ۵۰ - ۱۰۰ از جستار بزرگم: کارگاه. از آن زمان این قصد را داشتم... حالا اگر شما پایه باشید شاید این قصد یک مقدار عملی‌تر بشود و جلوتر بیاید. (مثلا بیافتد دو سال دیگر! :p;):p:D)
می‌دانید جریان چیست؟ جریان این است که این‌قدر ایده هست و ریخته... که آدم می‌ماند... ایده‌هایی که یکی از یکی بهتر هستند و در عمل هم دارند مقداری جواب می‌دهند! من اگر بخواهم بیشتر روی شبکه‌ها کار کنم... از ایده‌های دیگر باز می‌مانم... ایده‌هایی که بسیار نو هستند و همه‌اش دو سال است مثلا دارم رویشان کار می‌کنم و یک گستردگی و زیبایی خاصی دارند و حیف است نصفه بگذارمشان... (این را هم بگویم‌ها! من از این‌هایی نیستم که کدهای آماده‌ی متلب را به عنوان شبکه استفاده می‌کنند... نه! :cool: من اولا اینکه زیاد اهل کار با متلب نیستم و اگر هم توی متلب چیزی دارم همه به زبان شبه‌C است... یعنی همان را اکنون به آسانی می‌آورم تو جاوا...)
راستش جی بگم. هنوز تصوری از این ندارم که چه کار میخواهید بکنید. اما فقط در همین حد به ذهنم میرسه که، کسی که شبکه مصنوعی کار میخواد بکنه، یا خودش مثلا فوق لیسانس هوش خونده، یا مثل شما سالها تجربه برنامه نویسی و مطالعات شخصی مرتبط داشته. و یک چیز عمومی شبیه فیلتر دیده بان نیست که تاپیک بزنیم و کسی شرکت کنه(حتی کاربران همون دیده بان رو بخونید میبینید خیلی کمن. و شاید جز شما و 1-2 نفر کسی فیلتر نمینویسه و هرکس میاد میگه یه همچین فیلتری میخوام! بیشتر سفارشگاه هست). حالا شما این رو قیاس کنید با بحث شبکه عصبی که من خودم فوق هوش هم خوندم و تازه از سال دوم سعی میکردم درک کنم که چی هست و چطوری کار میکنه و چطور میشه که اینطوری میشه! (واقعا تصور کردن داده ها مثل الکترونهایی که تو این شبکه میرن و برمیگردن و چطور نتایجی ایجاد میکنن سخت بود واسم...خصوصا وقتی تو بحث بینایی ماشین به کار میبردم)

بهرحال قول نمیدم بتونم کمک خاصی بکنم ولی اگر تونستم چرا که نه. (هرچند فکر میکنم وقت زیادی هم از خود شما خواهد گرفت....بعدشم شما میخواید شبکه تدریس کنید؟! چون کدهای شخصی رو که نمیشه گذاشت! حتی ایده اش رو هم بنظرم نمیشه گفت! )

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام @pricen0fpersia عزیز، به نقل قول زیر توجه بفرمایید (در همان پیوندهایی که خدمتتان ارایه کردم موجود است، نمی‌دانم به آنها نگاه انداختید یا نه). با این روش احتمالا به چیزی که می‌خواهید حسابی نزدیک می‌توانید بشوید:
Excel را باز کنید.
در بخش Data گزینهFrom Other Source و سپس From XML Data Import را انتخاب کنید
در بالای صفحه دیده بان بازار یک خروجی Excel قرار دارد، لینک آن را در صفحه باز شده در Excel وارد کنید. (لینک http://members.tsetmc.com/tsev2/excel/MarketWatchPlus.aspx?d=0)
در صغحه های بعدی با مقدار پیش فرض Excel موافقت کنید.
اطلاعات در Excel نمایش داده می شود.
  • این یکی از همان روش‌های اکسلی بود که خدمتتان عرض کردم. (البته اصلش همچنان همان است که گفتم. و پیوندش را هم از گوگل و یک تارنمای ایرانی خدمتتان دادم.)
  • البته هنوز گمان کنم همان روش خودم (خواندن صفحه اچ‌تی‌ام‌ال با نرم‌افزار شخصی) مقرون به صرفه‌تر باشد. البته برای من. چون کامل‌تر است و هر چه دوست داشته باشم را می‌گیرم. نه هر چه دوست داشته باشند. اما احتمالا سرعت این روش بیشتر است. باید دید.
  • من اکنون خودم آزمایش کردم و درست بود. منتها دو موضوع هنوز کم دارد: ۱- شیوه ذخیره سازی داده‌های گرفته شده به صورت خودکار هر چند وقت یک بار (که البته احتمالا با چند دستور VB ساده حل می‌شود.) و ۲- شیوه شخصی سازی این دیده‌بان به گونه‌ای که بتوانیم مانند تارنمای tsetmc داده‌های حقیقی/حقوقی را هم در آن قرار دهیم.
یا علی

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام @pricen0fpersia عزیز، به نقل قول زیر توجه بفرمایید (در همان پیوندهایی که خدمتتان ارایه کردم موجود است، نمی‌دانم به آنها نگاه انداختید یا نه). با این روش احتمالا به چیزی که می‌خواهید حسابی نزدیک می‌توانید بشوید:

• این یکی از همان روش‌های اکسلی بود که خدمتتان عرض کردم. (البته اصلش همچنان همان است که گفتم. و پیوندش را هم از گوگل و یک تارنمای ایرانی خدمتتان دادم.)
  • البته هنوز گمان کنم همان روش خودم (خواندن صفحه اچ‌تی‌ام‌ال با نرم‌افزار شخصی) مقرون به صرفه‌تر باشد. البته برای من. چون کامل‌تر است و هر چه دوست داشته باشم را می‌گیرم. نه هر چه دوست داشته باشند. اما احتمالا سرعت این روش بیشتر است. باید دید.
  • من اکنون خودم آزمایش کردم و درست بود. منتها دو موضوع هنوز کم دارد: ۱- شیوه ذخیره سازی داده‌های گرفته شده به صورت خودکار هر چند وقت یک بار (که البته احتمالا با چند دستور VB ساده حل می‌شود.) و ۲- شیوه شخصی سازی این دیده‌بان به گونه‌ای که بتوانیم مانند تارنمای tsetmc داده‌های حقیقی/حقوقی را هم در آن قرار دهیم.
یا علی

سلام مهندس
اول از همه اینکه گویا تگ کردن(همون @ که پشت اسم میگذارید) توی این انجمن کار نمیکنه. این مطلب شمارو هم مثل مطلبتون توی فسمت فیلتر شانسی دیدم.
بعدش اینکه بازم ممنون که همچنان به فکر هستید و تجربیاتتون رو قرار میدید. راستش من این چند روز دنبال نوشتن و تست یک اکسپرت ساده بودم برای بازار ایران. متاسفانه در اخرین قدم یک ارور سرسخت 4756 میگیرم که مربوط به نحوه ی سفارشگذاری هست. اما هر مدل سفارش گذاری رو که تست میکنم فایده نداره گویا. فقط ترسم از اینه که مربوط به همون بحث بلاکینگ ربات تو بورس ایران باشه. (هرچند به ظاهر این ارور مربوط به این قضیه نیست)

خلاصه این چند روز مشغول رفع این مشکل بودم ولی نه کسی تو انجمن های mql درست حسابی جوابی میده و نه حتی توی استک. توی سرچ هامم چیز خاصی هنوز نیافتم که رفع کنه مشکل رو.

الان بیشتر روی اوردم به نوشتن همون شبکه ی عصبی تا سهم های خوب رو پیدا کنم اول بصورت افلاین. بعدش ترکیب میکنم با فیلتر انلاین و در نهایت خرید. هدفم این بود کلش اتومات باشه، ولی کم کم به این نتیجه رسیدم، حتی اگر کل سیستم رو هم بشه اتومات نوشت، بالاخره باید یکی رو بذاری بالا سرش که چک کنه! من به شخصه دلش رو ندارم اتو ترید رو روشن کنم و یا علی! (هرچند به نظرم اگر 2 3 روز اول خوب کار کنه ادم کم کم اعتماد میکنه و مثلا هر ساعت میاد یه سر میزنه فقط)

خلاصه اینکه فعلا توی EA به یه بن بست چغر(چقر؟!) خوردم و شیفت کردم روی نوشتن شبکه. تا ببینیم در روزهای آتی چی میشه. اگر مشکل EA حل شد همینجا میگم حتما.

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
آقا محمدحسین راستش رو بگو شما نسبتت با شاپور چیه؟ :Do_O:confused::D
الان به طور خیلی اتفاقی دیدم که اطلاعات حقیقی/حقوقی حتی روی تابلوی اصلی نماد طلا و سکه ثبت نمیشه :
http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=46700660505281786
http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=18571988112728978#

تا چند روز پیش که من این سهمارو داشتم و چک میکردم میشد! حالا نمیدونم امروز موقتا هنگ کرده سیستمشون یا کم کم دارن حذفش میکنن :D:D:D
خدا کنه چند ماه دیگه معاملات انلاین رو کلا کنسل نکنن بگن دستی بهتر بود!!
سلام من و شاپور نسبت بسیار مهم و قوی‌ای با هم داریم. شاپور دشمن من است! شاپور هم نفرمایید. بفرمایید #شاپور_دانا. طرف ۸۰ درصد سبدم را مسدود کرده! ۶۰ درصدش سال‌هاست که بسته‌است. به بهانه‌ی حمایت از سهامداران زده سهام سهامداران (که یکی‌اش من باشم) را مسدود و ممنوع‌المعامله کرده! یعنی صد رحمت به خاله‌خرسه و دوستی‌اش! یعنی خاله‌خرسه هم عقلش به این قوانین من درآوردی #شاپور_دانا نمی‌رسید!
بگذریم... اینجا ایران است دیگر... باید فعلا تحمل کرد... باید عادت کنیم یک روز TseClient ساعت ۱۲/۵ سر موقع کار کند یک روز ساعت ۱۷ یک روز ساعت ۱۹... باید عادت کنیم هسته یک روز وصل باشد یک روز قطع... باید عادت کنیم یک روز فلان قانون را بگذارند و فردایش بگویند اشتباه بوده عوض می‌شود و پس‌فردایش یک قانون من‌درآوردی جدید بدتر بگذارند سرجایش! باید عادت کنیم به بهانه حمایت از سهامداران بیافتند به جان سهام سهامداران... باید عادت کنیم به پرداخت بدترین و بیشترین مالیات‌ها و کارمزدهای دنیا و گرفتن کمترین و بدترین گونه از خدمات!
#شاپور_دانا
:mad::(:(:(
بدبختی تمام مملکت هم همین است. شکایت این یارو را پیش چه کسی ببریم؟
من چند وقت پیش زمانی که کسی می‌گفت از ایران برو فلان جا و پذیرش بگیر و ... به او حرف‌های ملی/مذهبی و شعارهای میهن‌دوستانه تحویل می‌دادم... ولی اکنون...
:rolleyes::oops::(:mad:

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام مهندس
اول از همه اینکه گویا تگ کردن(همون @ که پشت اسم میگذارید) توی این انجمن کار نمیکنه. این مطلب شمارو هم مثل مطلبتون توی فسمت فیلتر شانسی دیدم.
چرا کار نمی‌کند؟ خوب هم کار می‌کند... منتها من نام شما را اشتباه نوشته بودم: @princeofpersia بعد از چند دقیقه یک نگاه کردم دیدم نوشته آبی‌رنگ و پیوند‌ـ‌دار نشده... نگاه کردم دیدم نام شما به جای او با صفر نوشته شده... سریع آمدم تغییر دادم و کردمش @pricen0ofpersia و سریع دکمه‌ی ذخیره را زدم...
ولی دو دقیقه بعد دوباره نگاه کردم دیدم باز آبی نشده... خوب که نگاه کردم دیدم باز نام را اشتباه نوشته‌ام! ولی دیگر زمان ده دقیقه‌ای ویرایش گذشته بود... (به همان نقل قول نگاه کنید می‌بینید که prince را اشتباهی pricen نوشته‌ام.)
اکنون درست می‌نویسم ببینید کار می‌کند:
@prince0fpersia
اگر درست باشد باید پیوند دار شود و در بخش اطلاعیه‌های شما هم ظاهر شود.

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
بعدش اینکه بازم ممنون که همچنان به فکر هستید و تجربیاتتون رو قرار میدید. راستش من این چند روز دنبال نوشتن و تست یک اکسپرت ساده بودم برای بازار ایران. متاسفانه در اخرین قدم یک ارور سرسخت 4756 میگیرم که مربوط به نحوه ی سفارشگذاری هست. اما هر مدل سفارش گذاری رو که تست میکنم فایده نداره گویا. فقط ترسم از اینه که مربوط به همون بحث بلاکینگ ربات تو بورس ایران باشه. (هرچند به ظاهر این ارور مربوط به این قضیه نیست)
متاسفانه متاتریدر هیچ حالی‌ام نیست.
(در گوگل یک عالم پیشنهاد برای برطرف کردن این مشکل شده - اینجا - همه را دیده‌اید؟؟؟)
غیر ممکن است زمانی که بشود از درون نرم‌افزار درخواست خرید و فروش داد (کاری کرده باشند که) نتوان از درون کدها درخواست خرید و فروش صادر کرد. (فرقش را از کجا اصلا می‌خواهند متوجه شوند؟؟؟ روبات هم بلاک نشده در ایران... یعنی تا جایی که در خاطر دارم کل بازارگردانی‌هایی که خود سازمان بورس مجوزش را داده و از آن حمایت هم می‌کند با همین روبات‌ها هستند. آن بچه‌های دانشگاه شریف هم که علنا دارند می‌گویند بیایید با سایت ما خرید و فروش روباتی انجام دهید و می‌گویند با چند کارگزاری هماهنگ هستند... پس در مجموع بسیار بعید است این موضوع.)
(یک چیزی هم بگویم... متاتریدر نسبت به آمی‌بروکر یک عقب‌مانده‌ی تمام عیار است! :oops::oops::oops: شما در متاتریدر حجم بزرگی از کد را می‌نویسی که یک کار کوچک را انجام دهد. ولی همان را در آمی‌بروکر با دو خط می‌نویسی و عیب‌یابی (debugging) یک دهم هم می‌خواهد و در نهایت می‌بینی سرعت کار نه تنها کمتر نیست بلکه چند برابر بیشتر هم هست! یعنی واقعا متاتریدر یک عقب‌مانده‌ی تمام عیار است! واقعا! حیف که جهانی است و رایگان.)

الان بیشتر روی اوردم به نوشتن همون شبکه ی عصبی تا سهم های خوب رو پیدا کنم اول بصورت افلاین. بعدش ترکیب میکنم با فیلتر انلاین و در نهایت خرید. هدفم این بود کلش اتومات باشه، ولی کم کم به این نتیجه رسیدم، حتی اگر کل سیستم رو هم بشه اتومات نوشت، بالاخره باید یکی رو بذاری بالا سرش که چک کنه! من به شخصه دلش رو ندارم اتو ترید رو روشن کنم و یا علی! (هرچند به نظرم اگر 2 3 روز اول خوب کار کنه ادم کم کم اعتماد میکنه و مثلا هر ساعت میاد یه سر میزنه فقط)
آفرین بر شما. من هم گمان کنم بهترین کار و بهترین سرمایه‌گذاری زمانی همین است.

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
من چند وقت پیش زمانی که کسی می‌گفت از ایران برو فلان جا و پذیرش بگیر و ... به او حرف‌های ملی/مذهبی و شعارهای میهن‌دوستانه تحویل می‌دادم... ولی اکنون...
:rolleyes::oops::(:mad:
ولی اکنون بیا مثل من وارد صف ویزا شو (حتی اگر دانشجوی دکترا باشی برای دکتری مجدد اپلای کن!) و یک عدد قاشق داغ بچسبان به هرجایت که دوست داری و فکر میکنی عبرت بهتری بشود تا از این فکرها دیگر نکنی ... منم 2 بار این اشتباه رو مرتکب شدم و نرفتم ولی اینبار میرم ... با هر ویزایی که شده (کار - تحصیل )

و هزار حرف دیگر که نه اینجا تاپیکش هست و نه من اصلا دلم میخواد بگم ... بگذریم(حرفت مثل اسید روز زخم بود و یهو جیغ دلم درومد!!)

بالا