گل گهر - 14 شهريور

شروع موضوع توسط كلانتر ‏11 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

 • ربات تلگرامی بورس گرام

  قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

 1. كلانتر

  كلانتر New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏19 جولای 2004
  ارسال ها:
  19
  تشکر شده:
  0
  سازمان خصوصي سازي طي اطلاعيه اي اعلام كرد كه از چهاردهم شهريور ماه عرضه سهام سنگ آن گل گهر را آغاز خواهد كرد. به گزارش ايران بورس بر اساس اطلاعيه سازمان خصوصي سازي در مجموع 000ر000ر18 سهم گل گهر از تاريخ فوق به تدريج در بورس عرضه خواهد شد. همچنين تعداد 000ر300ر3 سهم ترجيحي اين سازمان نيز به صورت نقد و اقساط در صورت تقاضاي كارگران و كارمندان اين مجموعه ارائه مي گردد. قيمت هر سهم برابر با قيمت تابلوي بورس در روز معاملاتي قبل خواهد بود و از اين رو انتظار مي رود ساير سهام داران عمده اين شركت مانند سرمايه گذاري اميد و سرمايه گذاري توسعه و معادن و سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران قبل از تاريخ فوق به عرضه سهام گل گهر مبادرت كنند.
  متن كامل اطلاعيه سازمان خصوصي سازي بدين شرح است:
  «آگهي عرضه سهام توسط سازمان خصوصي سازي»
  «از طريق سازمان بورس اوراق بهادار تهران»
  سازمان خصوصي سازي در اجراي مفاد فصل سوم قانون برنامه سوم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و مقررات مربوطه از طرف شرکت مادر تخصصي سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران در نظر دارد تا سهام شرکت‌هاي به شرح بند «3» را از تاريخ 14/6/83 به تدريج و با رعايت ماده «16» قانون مزبور با مشخصات و شرايط زير عرضه نمايد.
  1 – سرمايه و موضوع فعاليت
  نام شرکت آخرين سرمايه (ميليارد ريال) موضوع فعاليت
  سنگ آهن گل گهر 440 اخراج و بهره برداري از معادن سنگ آهن و توليد کنسانتره آهن
  2- ترکيب سهامداران
  نام شرکت ترکيب و درصد مشارکت
  سنگ آهن گل گهر سرمايه‌گذاري اميد 49% و سرمايه‌گذاري توسعه و معادن 31% و سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع‌ معدني ايران 20%
  3 – تعداد سهام قابل فروش
  نام شرکت تعداد سهام قابل عرضه به عموم تعداد سهام ترجيحي جمع درصد از کل
  سنگ آهن گل گهر 18700000 3300000 22000000 5
  4 – عرضه سهام از تاريخ 14/6/83 شروع خواهد شد.
  5 – قيمت پايه سهام برابر قيمت در تابلوي بورس در روز قبل از عرضه سهام در بورس مي‌باشد.
  6 – سهام ترجيحي:
  الف ) در اجراي ماده «7» آيين نامه اجرايي ماده «16» قانون سهام ترجيحي حداکثر به ميزان 15% از سهام قابل واگذاري تعيين مي‌گردد که به ازاي هر نفر حداکثر معادل چهار ميليون ريال با اقساط پنج ساله و دريافت حداقل 25% نقد و به قيمت ميانگين معادل قيمت اسمي و قيمت روز سهام واگذار مي‌گردد.
  ب – سهام ترجيحي فقط در صورت تقاضاي کارگران و کارکنان واحد مورد واگذاري به آن ها واگذار مي‌شود
  ج – اشخاص مشمول خريد سهام ترجيحي بايستي حداکثر 15 روز از تاريخ نشر اولين آگهي ، درخواست خود مبني بر استفاده از سهم ترجيحي را به اين سازمان تسليم نمايند و در غير اين‌صورت سازمان، سهام مذکور را با شرايط ساير سهام واحد مورد واگذاري به فروش مي‌رساند.
  د – کارگران بايستي درخواست خريد سهام را به همراه فهرست جمعي مشخصات کامل خريداران که به تاييد شرکت و سازمان تأمين اجتماعي شعبه مربوطه و به انضمام يک برگ فيش واريزي حداقل 25% ثمن معامله به ميزان مبلغ مورد اشاره در بند (الف) فوق به حساب 95104 بانک ملي شعبه حساب‌هاي دولتي با يک فقره چک بانکي بابت خريد سهام ترجيحي به نام سازمان خصوصي سازي از طريق شرکتي که سهام آن عرضه مي‌گردد به اين سازمان تسليم نمايند.
  توجه : فقط کارگران شاغل در شرکت مرتبط که حداقل داراي يک سال سابقه کار بوده و حق بيمه پرداخت کرده باشند مي‌توانند از سهام ترجيحي بهره مند شوند .
  7 – ساير موارد:
  متقاضيان براي اخذ اطلاعات بيشتر مي‌توانند در ساعات اداري روزهاي هفته حداکثر تا پايان وقت اداري روز شنبه مورخ 7/6/1383 به سازمان خصوصي سازي واقع در شهرک قدس – خيابان زرافشان – شماره75 مديريت امور عرضه سهام مراجعه نمايند.
  سازمان خصوصي سازي
  منبع: ايران بورس