گل بود و به ...

almighty

New Member
کاربر فعال
#1
شایعه شده سعید لو رییس سازمان برنامه ریزی میشود . آیا ایران هم مثل آرژانتین دچار ورشکستگی خواهد شد . اطرافیان احمدی نژاد همه پستهای مهم را در دست گرفته اند .
 

گابرو

Well-Known Member
کاربر فعال
#2
ورشکته میشود :)) بابا خیلی وقت اقتصادمون تو منجلاب بی تدبیری و ورشکستگی هست
 

pirouzan

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#3
#دلار_تهران 13200

#دلار_سلیمانیه 13180

#دلار_کردستان 13220

#دلار_هرات 13090

#دلار_مشهد 13160
 

pirouzan

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#4
درحالی که دوبی، هاب ترانزیت هوایی مسافر در منطقه شد، بنابر گفته نماینده مجلس، تهران هاب ترانزیت هوایی گوسفند در منطقه شده. دام زنده با ارز ۴۲۰۰ از هواپیما تخلیه و با ارز ۱۳۰۰۰ در هواپیمای دیگر بارگیری می‌شود.
 

pirouzan

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#5
حداقل دستمزد در ایران بنا بر قانون کار 1200هست که با نرخ فعلی دلار می‌شه 90دلار!

جالبه بدونید که حداقل دستمزد در کشور چین که به نیروی کار ارزان شهرت داره ۶۰۰ دلاره!

یه کارگر والمارت در آمریکا ساعتی ۱۱دلار می‌گیره.
یعنی حقوق ۹ساعت کارش، از حقوق ۱ماه کار کارگر ایرانی بیشتره
 

pirouzan

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#6
متهم: «آقای قاضی من فقط راننده تاکسی هستم. یکروز آقای مقدم به من گفت می‌خواهیم شرکت بزنیم و کار آفرینی کنیم و در آنجا به من پیشنهاد مدیر عاملی دادند.»
متهم بعدی: «من پیک موتوری بودم. یکروز یقینی مرا صدا زد گفت چون پسر خوبی هستی میخواهیم برایت شرکت بزنیم.»
(امروز در دادگاه هدایتی)
 

pirouzan

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#7
نگاه احمدی نژاد به دوربین و همکاری ش تو برداشتن سلفی شاهکاره.
حتی سخت تر از تلاش اون تماشاچی مشتاق برای جور کردن قاب مشترک.
عکس:امیرحسین خیرخواه


photo_2019-03-13_17-57-53.jpg
 

siso

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#9
درود
به نظرم درتاپیک زیر مطالب مرتبط را قرار دهید و کمی هم در واژه ها رعایت کنید تا تاپیک مسدود نشه ومطالب از بین نره
حداقل سطح روشن بیینی افراد را میشه تا حدی از طریق اگاه کردن اون ها بالا برد
https://forum.talarebourse.com/threads/تحليل-بازار.1281/page-2
 

92_bij

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#10
دوستان عزیز در این دو سال و نیم که در حال تحلیل بازار و مشخص نمودن مسیر بازار بوده ام زمانی که در مقطع زمانی انتخابات روحانی سیگنال خرید دلار 3700 را دادم و تا زمانی دلار تا 18 هزار تومان هم رفت همواره صحبت از حفظ سرمایه در بلند مدت کرده و عملکرد موفقی داشته ام البته هیچ ادعایی در کوتاه مدت نداشته و نخواهم داشت... اما در سال جدید باید با یک نگرش جدیدی به سرمایه گذاری نگاه کرد بهتر است بگویم در سال جدید سرمایه گذاری بیشتر برای حفظ معیشت خانواده باید مورد توجه قرار بگید با توجه به وارد شدن در مرحله ابرتورم که در حال حاضر سیصد درصد بوده و می تواند با رسیدن صادرات نفت به زیر 400 هزار بشکه و ادامه خلق نقدینگی جدید و سقوط جی دی پی تا چهار رقمی شدن نیز پیش برود !!!
برای سال جدید انتظار بازدهی دلاری 77 درصدی .....و بازدهی طلایی 75 درصدی را دارم.....با ارزوی موفقیت برای ایرانیان در سال جدید و شما دوستان گرامی
 

lime

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
#11
مرجان شیخ‌الاسلامی، دانش آموخته ریاکاری؛ از مانتوی اصلاح‌طلبی تا چادر اصول‌گرایی
در اولین جلسه دادگاه اخلال اقتصادی در حوزه پتروشیمی نام یک زن به میان آمد. مرجان شیخ الاسلامی آل آقا. او مدیر عامل شرکت بازرگانی دنیز و هترا تجارت است. به گفته "قاضی مسعودی" او متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به مبلغ مذکور و تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۷ میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو و ۸ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار است.

مرجان شیخ‌الاسلام الان در کانادا زندگی می‌کند. این متهم اقتصادی، دو بار نامزد انتخابات مجلس بوده است. یک بار در مجلس ششم که خود را اصلاح طلب خوانده و یک بار در مجلس هشتم که ترجیح داده یک اصولگرا شناخته شود. او البته هرگز بر کرسی پارلمان تکیه نزد.

رفتار این خانم در این سال‌ها نشان می‌دهد او به خوبی راه پیشرفت در ایران را شناخته است. او از استراتژی « گر خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو» استفاده کرده است.

عکس‌های او را در این سال‌ها ببیند. او زمانی که با اصلاح‌طلبان بوده است از سبک لباس پوشیدن در دهه 70 استفاده می‌کرده است. یک مانتوی بلند و یک روسری ساده. این ظاهر نماد زن‌های اصلاح طلب در دهه 70 بود. او با همین نوع پوشش به فکر رسیدن به پارلمان ششم بود.

وقتی نوبت به نزدیکی به جریان اصول‌گرا شد، او سبک لباس پوشیدنش را عوض و چادر به سر کرد. خانم‌های اصول‌گرا معمولا این سبک لباس پوشیدن را انتخاب می‌کنند. او با یک چادر، اصول‌گرا شد.

مرجان شیخ‌الاسلامی حالا که در کانادا زندگی می‌کند، نه دیگر مانتوی اصلاح‌طلبی می‌پوشد نه چادر اصول‌گرایی و بی حجاب شد و موهای خود را به باد سپرد.

متاسفانه این رفتار در کشور نهادینه شده است. بخشی از مردم برای طی کردن راه‌های کوتاه‌تر از « مسیر ریا» وارد می‌شوند. حتما صحنه مشهور برخی از سریال‌های ایرانی را به یاد دارید که بازیگر اصلی فیلم در زمان که می‌خواهد از صندوق‌های قرضا الحسنه وام بگیرد در اولین گام در حالی که هنوز افتتاح حساب نکرده است، به سراع «یقه» خود می‌رود و دکمه آن را می‌بندد.این صحنه به خوبی بیانگر واقعیت ناپسند جامعه ایرانی است.یا سوزاندن پیشانی خیلی از مسئولان ریا کار.
رسم ناخوشایندی است این رسم جاافتاده در میان ما و این رسم در تمام سطوح جامعه رواج دارد. ما به خوبی یاد گرفته‌ایم که از مذهب و عرف به عنوان راه میان‌بر استفاده کنیم. متاسفانه در این راه مسئولان کشور نیز در تحقق این معنا کمک فراوانی می‌کنند. آنها برای اینکه نشان بدهند جامعه ما کاملا دینی است، از این رفتار غیرصادقانه مردم راضی هستند و هیچ اعتراضی به این رفتار نمی‌کنند یا به بیان بهتر باید گفت که خود آنها مسبب بوجود آمدن این رفتار شدند.

تا وقتی ظاهر آدم‌ها بر تخصص آنها غلبه کند، آش همان آش است و کاسه همان کاسه. واقعا برای استخدام در یک شرکت دولتی احتیاجی نیست حتما آن کارمند تمام مستحبات و مباحات دین را جز به جز اجرا کند. یا اینکه ما مطمئن شویم که او در طول عمر شلوار لی پوشیده است یا خیر؟ بهتر است به جای اینکه او را مجبور به بازی کردن نقش یک دیدن دار کنیم، از تخصص و وجدان کاری او بپرسیم.
قطعا ندانستن شکیات دین و یا نرفتن هر هفته به نماز جمعه، هیچ تاثیری در روندکاری این فرد ندارد و تنها باعث می‌شود او دروغ گفتن و فیلم بازی کردن را بیاموزد.
مرجان شیخ‌الاسلامی نمونه بارز ریاکاری در ایران است. ریاکاری که هر روز در حال رشد است.


___ازدواج به عنوان بخشی از قرارداد پروژه ها!؟!

همسر اول مرجان شیخ الاسلام سردار مجید باقر نژاد، نفر اصلی بزرگترین اختلاس تاریخ ایران است شیخ الاسلام بعد از طلاق با فردی به نام
غلامحسین خواجه علی ازدواج می کند همسر دوم این خانم همان دزد دکل نفتی دوره احمدی‌نژاد و مدیر عامل پیشین شرکت سپانیر و عضو هیئت مدیره شرکت صنعتی دریایی ایران بوده است که خانم شیخ الاسلام از ایشان هم جدا می شود.
و با همسر سوم خود یعنی مهدی خلجی ازدواج می کند.
 

شهاب سنگ

Well-Known Member
کاربر فعال
#12
به اکثر رستورانهای کشور بخاطر اینکه تعطیل نشوند
گوشت یخی دادند
نکته اینجاست که تاریخ انقضا گوشت ها 15 روز تا 4 ماه است
 

amirmostafavi72

Well-Known Member
کاربر فعال
#13
گفت و شنودی که در یکی از کانالهای تلگرامی دیدم به نظرم هم از نظر موضوع بحث و هم محتوا جالب بود.بدون هیچ گونه پیش داوری و صرفا جهت اطلاع دوستان این گفت وشنود رو در اینجا میارم
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تاریخ آلترناتیو: اگر در سال ۱۳۵۷ انقلاب نمی‌شد، با فرض تداوم حکومت پهلوی، در این چهل سال وضع ایران چگونه بود؟
یکی از دوستان:

قطار و هواپیما و خودرو خوب داریم بد و متوسط هم داریم، جاده‌ها هم انصافاً بد نیست. یه نگاهی به وضع حمل و نقل در ابتدای انقلاب و دهه شصت بندازیم، جاده‌های داغون، اتوبوس‌ها و قطارهای بد... خیلی بهتر شده خدا رو شکر. اتوبوس‌های خوب آمده به گفته آمریکا دیده‌ها بهتر از اتوبوس‌های بین شهری آنجا.یکی از دوستان:

این قیاس وضع موجود با قبل انقلاب اصلاً قیاس درستی نیست در هیچ زمینه‌ای.یکی از دوستان:

اینکه ما چقدر بزرگراه یا ریل ساختیم چرا قیاس درستی نیست؟ بحث سر آمدن پدیده‌های جدید نیست، رشد کمی در زیرساخت‌ها بالا رفتن کیفیت خدمات، رسیدن شبکه جاده‌ای به روستاها... این‌ها توسعه‌ای است که بعد از انقلاب رخ داده.یکی از دوستان:

درآمدها تدریجی الحصولند. قطعاً توقع منطقی نبوده که فکر کنیم شاه میتونسته یک شبه همه این چیزهایی را که در این چهل سال ساخته شده قبل اخراجش بسازه. این ادبیات قیاسی را در تلویزیون برای مردم بگوئیم. ولی وقتی چهار تا معلم یکجایی جمع شدند دیگه نمیشه اینها را گفت. چون برنامه‌های پنج ساله و اسناد بودجه‌های قبل و صورت مذاکرات مجلسین موجود است. و اونهایی که دیدند میدونند که قرار بوده خیلی بهتر از وضع موجود بر اساس اون کاغذها دستکم روی کاغذ کشور نوسازی بشه. برای نمونه همان شبکه ریلی و ناوگان هوایی ما هنوز بر همان بناست.


:

درباره فرضیه «نوسازی بهتر از چهل سال اخیر» در صورت تداوم حکومت پهلوی دو شق یا آلترناتیو مطرح است: یکی) تداوم حکومت پهلوی با همان اقتدار و ثبات در این چهل سال؛ دوم) اجرای برنامه‌های عمرانی زیرساختی به صورت پس از انقلاب در صورت تداوم و ثبات حکومت پهلوی در این چهل سال.در مورد شق اول: خب، البته می‌توان فرض کرد که حکومت پهلوی چهل سال بعدی دوام می‌آورد ولی واقعاً‌ این فرض چقدر واقعی است بویژه که می‌دانیم شاه سرطان خون داشت (که آن زمان کسی نمی‌دانست) و چند سال بعد باید می‌مرد، همانطور که علم در ۲۵ فروردین ۱۳۵۷ به سرطان خون فوت کرد و چند ماه بیشتر زنده نماند تا انقلاب را ببیند. علت این بیماری نیز افراط در استفاده از داروهای تقویت کننده قوه جنسی بود که آن زمان پیشرفته نبود و در هر دو منجر به سرطان خون شد. پس از مرگ شاه، که احتمالاً همان حوالی سال ۱۳۵۹ رخ می‌داد، یا یکی دو سال دیرتر، وضع ایران معلوم نیست و نمی‌توان با قطعیت فرض کرد که در غیاب شخصیت‌های سیاسی متنفذ حکومت پهلوی می‌توانست در کوران تحولات منطقه دوام آورد.مضافاً‌ که اگر در سال ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی نشده بود، معلوم نبود که روابط دولت کارتر با شاه به کجا می‌کشید. شبیه به دوران کندی و علی امینی ایران قطعاً با تنش‌هایی مواجه می‌شد. احتمالاً کارتر دوره دوم هم رئیس جمهور می‌شد (چون اشغال سفارت آمریکا در کار نبود که آراء او را به شدت کاهش دهد). علی‌القاعده ایران باید تبدیل می‌شد به مرکز مهم عملیات اطلاعاتی و شاید نظامی علیه ارتش شوروی، که افغانستان را اشغال کرده بود. تهاجم حکومت صدام و اشغال بخشی از خاک ایران، در صورت تزلزل حکومت در ایران، نیز شق جدی است همانطور که در مورد کویت جدی بود و تحقق یافت.دو کشور نفتی درجه اول مشابه ایران، یکی در قاره آفریقا و دیگر در آمریکای لاتین، نیجریه و ونزوئلا هستند که هیچ کدام روی ثبات و رفاه ناشی از درآمد نفتی را در این دوره چهل ساله ندیدند. دلیلی ندارد که فرض کنیم ایران چهل سال با حکومتی مقتدر و عاقل، در کوران تحولات منطقه خاورمیانه، باقی می‌ماند و آب از آب تکان نمی‌خورد و با آرامش طرح‌های «نوسازی» خود را اجرا می‌کرد و بخش عمده درآمدهای نفت و گاز را صرف عمران و احداث زیرساخت‌ها می‌کرد.یعنی فرض ثبات چهل ساله ایران در صورت عدم وقوع انقلاب اسلامی فرضیه محکمی نیست گرچه فرض محال محال نیست. حالا فرض کنیم با همان اقتدار و ثبات حکومت پهلوی چهل سال دوام آورده بود.بله. برنامه‌های سازمان برنامه و طرح‌های عمرانی بسیاری وجود داشت. پروژه‌هایی مطالعه شده بود بویژه از سوی شرکت‌های تحقیقاتی خارجی مثل پروژه مترو تهران. احتمالاً برخی از این پروژه‌ها اجرا می‌شد مثل همین مترو تهران. ولی آیا رویکرد اصلی حکومت پهلوی اجرای طرح‌های عمرانی زیرساختی بود؟‌از نظر بنده خیر. حکومت پهلوی علاقه جدی به اجرای طرح‌های زیرساختی نداشت. طرح و مطالعه انباشته شده زیاد بود در سازمان برنامه ولی بسیاری از آن‌ها اجرا نمی‌شد چون رویکرد عمده حکومت پهلوی به خرید نظامی بود. علت لابی‌های بسیار قوی دلالی بود که در بطن این حکومت وجود داشت و آینده‌ای مثل سعودی را برای ایران نوید می‌داد.تا زمان انقلاب فرصت زیادی بود برای شروع طرح‌های عمرانی پس از جهش قیمت نفت در اوائل دهه ۱۹۷۰ که قبلاً نوشتم طرح آمریکا بود برای بازگردانیدن دلارهای تزریق شده به اروپا در چارچوب «شوک نیکسون» و شاه مجری آن بود در اوپک. کاملاً هماهنگ شده بود.ولی در این دوره شاهد شروع طرح‌های عمرانی نیستیم بلکه رویکرد شاه نمایش در صحنه بین‌المللی است (مثل اعطای وام به بانک جهانی یا خرید سهام کمپانی‌هایی مثل بنز، شبیه به سیاست سعودی) و در دوران رونق نفتی شاهد حرکتی و جهشی در طرح‌های عمرانی نیستیم.برای مثال، شاید کسی اصلاً یادش نباشد که جاده‌های مهم و اصلی استان فارس، مانند جاده شیراز- سپیدان- یاسوج و جاده شیراز- فیروزآباد، آسفالت نبود برغم تعویض چند شرکت پیمانکاری که یکی پس از دیگری دزد از آب درمی‌آمدند.رویکرد حکومت پهلوی بهیچوجه طرح‌های عمرانی نبود و رویکردی که پس از انقلاب به شدت و با قوت شروع شد از طریق نهادهایی مثل جهاد سازندگی قابل تصور نبود.بنابراین، در شق تداوم چهل ساله حکومت پهلوی و با فرض ثبات آن، تقویت همان رویکرد پیشین و گرایش بارز به خریدهای نظامی و دلالی و نمایش بین‌المللی، مشابه سیاست‌هایی که دولت‌های همجنس حکومت پهلوی در منطقه در پیش گرفته‌اند، محتمل‌ترین است نه رویکرد گسترده عمرانی شبیه به رفتار پرانگیزه و پرشور به طرح‌های بزرگ و کوچک عمرانی پس از انقلاب که جامعه ایران را بکلی شخم زد و دگرگون کرد و اصولاً پدیده‌هایی چون تمایز شهر و روستا و بی‌سوادی و سطح تحصیلات عالی را متحول نمود؛ برغم انتقادات جدی که شخصاً به بخشی از این سیاست‌ها دارم.فعلاً عرضم تمام شد. در یک کلام: اول- باور نمی‌کنم حکومت پهلوی چهل سال با ثبات و قدرت دوام می‌آورد. دوم- در صورت پذیرش این فرض، رویکرد حکومت پهلوی عوض نمی‌شد بلکه همان رویکرد پیشین تقویت می‌شد چون چیزی در داخل حاکمان عوض نشده بود.تبصره: تأکید می‌کنم که وجود طرح‌های عمرانی در سازمان برنامه به معنای اجرای آن‌ها نیست. خیلی از این طرح‌ها اجرا نمی‌شد.


تا همین جا نوشتم اگه دوستان بخوان بقیه اش رو هم وقت کنم میگذارم
 

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#14
گفته می شود در شمال کشور که گاوها ول می گردند، دزدی #گوشت زنده باب شده. به این ترتیب که شبانه می ریزند سر گاو و به دور از چشم صاحبش همانجا سر می برند وهرچقدر بتوانند می برند. اغلب صبح ها لاشه های سلاخی نیم نصفه‌ی کلاغزده در مراتع پیدا می شود. صحنه‌ی غریبی ست. و روزگاری عجیب
 

Pantheism

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#15
گفته می شود در شمال کشور که گاوها ول می گردند، دزدی #گوشت زنده باب شده. به این ترتیب که شبانه می ریزند سر گاو و به دور از چشم صاحبش همانجا سر می برند وهرچقدر بتوانند می برند. اغلب صبح ها لاشه های سلاخی نیم نصفه‌ی کلاغزده در مراتع پیدا می شود. صحنه‌ی غریبی ست. و روزگاری عجیب
حمل+عجیب+یک+گاو.jpg

5153516.jpg

فقط موندم چطوری گاو به این بزرگی رو صندلی عقب پژو جا دادند
 

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#17
تو مطب دکتر، با یک خانم مهربان، آشنا شدم؛
متاسفانه شغلش در مشهد "خدمات جنسی" به "زائرین عراقی" بود؛
میگفت مردم هر وقت، این مسائل را تو شبکه‌های اجتماعی مطرح میکنند، کمکی به ما نمیشه هیچ؛
این "آخوندهای" که معرف ماها هستند، "کمیسیون شان" را بیشتر میکنند و میگن اوضاع کار خطرناک شده
 

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#18
شایعه شده #فروغی قصد دارد با حذف #فردوسی_پور اجرای 90 را به #میثاقی بسپارد! اگر این اتفاق رخ دهد انصافا چیزی را از دست نمیدهیم چون سالهاست که دیگر 90 آن برنامه مهیج و بی پروای سالهای اول نیست! تنها اتفاق مزیت اینکار ریزش حجم قابل توجه بینندگان #رسانه_ملی در حوزه ورزش است
 

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#19
رئیس دفتر خامنه‌ای گفته: «جوانانی که می‌گویند از دست رفتیم باید بدانند که اشتباه می‌کنند.»
امیدوارم قانع شده باشید.
 

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#20
دلقکهای مزدور

گروهی از بسیجیان در حمایت از جلیقه‌ زردهای فرانسه رفتن جلوی در سفارت فرانسه! بعد بیانیه دادند؛ ما مردم ایران، به دولت دیکتاتور فرانسه توصیه میکنیم قبل از این که به سرنوشت رژیم پهلوی دچار شود دست از اقدامات ضد مردمی خود برداشته و به خواسته‌های به حق مردم فرانسه تمکین کند.
 
بالا