گروه کاشی و سرامیک { کاصفها ، کترام ، کپارس ، کحافظ ، کسعدی ، کنیلو ، کلوند ، کهرام و..}

mahdavimohsen

Member
کاربر فعال
عضو تازه
بعد از اخراج کچینی و کاصفا فقط امید این گروه به کساوه کپارس. بقیه بنیادی قوی ندارند و نصف ظرفیت کار می کنند. تکنیکی جای افت ندارند ولی هنوز برای رشد زوده
 

باتوسای

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بعد از اخراج کچینی و کاصفا فقط امید این گروه به کساوه کپارس. بقیه بنیادی قوی ندارند و نصف ظرفیت کار می کنند. تکنیکی جای افت ندارند ولی هنوز برای رشد زوده
بااین گزارش کپارس می خواهندکپارس وکساوه هم زیانده بشوند....................به امیدخدابرای امسال وسال بعدبازیان سازی درخدمت بورس زیانده خواهندبود...............
تازه بهترمیشه چون سهم های زیانده وزیانسازبهترنوسان می زنندواگربازارج هم برودندکه نورالنورمیشود10درصدی میشونددددد.....
 

my charts

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز می خواهیم سهمی را بار دیگر مطرح کنیم که در سال 95 آن را معرفی کردیم. این سهم ، سود خوبی هم نصیب خریداران خود کرد.

دقیقاً در تیرماه 95 بود که #کساوه را در محدوده 215 تومان معرفی کردیم . آن چه اتفاق افتاد این بود که سهم از محدوده 215 تومان به محدوده 340 تومان رسید. یعنی یک رشد 58 درصدی و سپس یک روند اصلاحی تا محدوده 240 تومان آغاز کرد.
اما سوال اینجاست :
آِیا دیگر #کساوه صعود نخواهد کرد؟؟؟

شواهد و قرائن حاکی از این است که سهم دوباره با سرعت بیشتری روند صعودی خود را ادامه خواهد داد. حال در ادامه به دلایل این ادعا می پردازیم.

منابع و مصارف ارزی #کساوه


در سال 95 کساوه با احتساب دلار 2697 تومانی موفق به کسب 51 میلیارد تومان درآمد شده است. حال آنکه دلار در 4100 تومان قرار گرفته است این بدین معنی است با توجه به یکسان بودن میزان تقریبی صادرات در سال 95 و 96 در شش ماهه اول ، درآمد واقعی سال 96 کساوه از صادرات با دلار 4100 تومانی 77 میلیارد تومان خواهد بود.

حاشیه سود ناخالص کساوه در سال 95 ، 29 درصد بوده است . در واقع به طور متوسط برای فروش 51 میلیارد تومانی صادرات، بهای تمام شده 36.21 میلیارد تومان، میزان سود ناخالص 14.79 میلیارد تومان می شود.
طبق پیش بینی درآمد سال 96، اگر بهای تمام شده سال 96 نسبت به 95 ، 18 درصد رشد داشته باشد. 36.21 میلیارد تومان در سال 96 می شود ، 42.72 میلیارد تومان.

پس اگر صادرات کساوه در سال 96 را بخواهیم با دلار 4100 تومانی حساب کنیم فروش شرکت 77 میلیارد تومان در عمل خواهد بود و اگر این عدد را از بهای تمام شده 42.72 کسر کنیم ، سود ناخالص شرکت از محل صادرات، 34.28 میلیارد تومان می شود یعنی 19.49 میلیارد تومان افزایش به کل سودناخالص.

یعنی در عمل سود ناخالص 28.1 میلیارد تومانی سال 96 ، 47.59 میلیارد تومان است !!!#کساوه
در واقع اگر صادرات سال 96کساوه را با دلار 4100 تومانی حساب کنیم. سود خالص سال 96 سهم می شود 60 توماندر واقع هم اکنون #کساوه با پی بر ای 3.9 در حال معامله است.این بدین معنی نیست که سهم در سال 96 ، 60 تومان سود اعلام می کند این بدین معنی است که ارزش درونی سهم سود 60 تومانی است نه 28.4 تومان!!!
در واقع اگر کساوه قرار بودسود درونی واقعی اش و پی بر ای فعلی یعنی 8.23 معامله شود ، باید قیمت هر سهمش 493.8 تومان باشد.

بسیار جالب است که در سال گذشته کچینی قیمت بلوک #کساوه خود را بر اساس هر سهم 497 تومان ارزیابی کرده است. که باتوجه به تحلیل فوق در می یابیم که ارزش گذاری فوق کاملا منطقی است.

اما آیا افزایش نرخ ارز تنها علت رشد #کساوه خواهد بود؟؟؟
در ادامه به بررسی علت بسیار مهمتری برای رشد سهم خواهیم پرداخت.


پایان سال 2013 و در واقع پایان سال 92 ، در واقع دوره رکود ساخت و ساز در ایران بوده است. کساوه هم از تاریخ مذکور به علت همین رکود سقوط قیمتی بی سابقه ای را شروع کرد. و از قیمت تعادلی 550 تومان (دوران رونق) به زیر 200 تومان رسید.

در تیرماه 95 مدیرعامل کساوه مصاحبه ای انجام داد که شاید در آن زمان ارزشی نداشت اما هم اکنون این مصاحبه ارزش طلایی پیدا کرده است. توجه شما را به آن جلب می کنیم

عراق کلمه رمز مدیرعامل #کساوهبله پایان داعش در سال 96 یعنی بازسازی عراق یعنی شروع فصل رونق #کساوه یعنی افزایش سهم بازار و تحقق آرزوی مدیر عامل سهم
http://******/qrCjZR

حال تصور کنید #کساوه ای که با همین سهم بازار فعلی اش حدود 500 تومان می ارزد ، در دوران رونقش و افزایش صادرات چشمگیرش (در نتیجه افزایش حاشیه سود)چقدر خواهد ارزید. در واقع می توان گفت کساوه در قیمت کنونی در سطح خنده داری قرار گرفته است .


اما شگفتی اینجاست که نمودار سهم ، گفته های بالا را تایید می کند و پرونده صعود سهم تکمیل می شود.علل تکنیکالی صعود #
کساوه :

1- تکمیل الگوی ABC پس از طی کردن 5 موج الیوتی
2- واگرایی مثبت در تایم فریم روزانه
3- قرار گرفتن روی خط روند صعودی
4- هم پوشانی قوی زمانی و قیمتی


به زودی فاندامنتال و تکنیکال دست به دست هم خواهند داد که صعود چشمگیری را برای #کساوه رقم بزنند.
 

Yasamin.M

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام بر دوستان كاشي و سراميكى
كسي از اين سهم بي پدر مادر كترام خبري نداره
 

hoorakhsh

Well-Known Member
کاربر فعال
کساوه طبق اطلاعیه قرار بود از یکم اذر سود را پرداخت کند . ایا کسی دریافت کرده ؟
 

m6670m

Active Member
کاربر فعال
با سلام
جناب Amir_A در صورت امکان نظرتون رو راجع به کساوه بفرمایید. با تشکر
 

Dr.Brunson

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام بر همه دوستان
طبق اخبار بسيار موثق درخواست مصالح و لوازم ساختماني از جمله کاشي آلات در عراق و سوريه بشدت در حال افزايش است. در اين ميان شرکتهاي ايراني در حال رايزني و گفتگو جهت نقش آفريني در اين امر مي باشند. به زودي مشکل فروش اين شرکتها مرتفع گشته و لذا سهام کاشي و سراميک خود را دودستي بچسبين که ضررهاي گذشته جبران خواهد شد.
 

ali.rabiee

Active Member
کاربر فعال
اتفاقی نیفتاده چون هرکدوم 30 درصد ریختن یه ده پونزده درصد میان بالا خبری نیست تو این گروه آشغال
 

تصمیم کبری

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام.
در نمودار هفتگی تکسرام در انتهای روند نزولی. کندل چکش معکوس شکل گرفت.
امیدوارم بزودی شاهد دیدن 240 و بعد 300 باشیم.

 

amini1856

Well-Known Member
کاربر فعال
متاسفم. فقط میشه بفرمایید با چه تحلیلی روی ۳۵۰خریدید. خب تو اون قیمت همه رو سود بودند .
 
بالا