گروه لبنیات

شکارچی2

New Member
کاربر فعال
با سلام دوستان
با توجه به اخبار این گروه و افزایش توجه ها به این گروه از سهم ها به خود لازم دیدم که تایپیکی ایجاد کنم تا همه دوستان بیان و نظراتشون رو بدن

از همه دوستان هم استدعا داریم که نظراتشون رو بیان در اینجا قرار بدن
 

شکارچی2

New Member
کاربر فعال
کالبر
غشان
غشاذر
غپاک
غشصفا
صنایع شیر


همه دوستان بیان و نظراتشون رو بدن
گروهی که در آستانه خروج از زیان دهی چندین ساله هستن
 

حسين آغاسي

New Member
کاربر فعال
جناب شکارچی ممنون که این تاپیک را ایجاد کردید
من از این گروه غشان را انتخاب کردم و با میانگین 730 تومن خریدهامو تکمیل کردم .
 

yasii

Well-Known Member
کاربر فعال
من غشاذر رو خریدم ، زود غیر قابل دسترس میشه و تو این روزا میشه خریدش . رشد شارپ و باحالی داره ، از اون سهمهای خفون هستش .
 

شکارچی2

New Member
کاربر فعال
گزارش بانک مرکزی از تورم 11 گروه خوراکی در هفته منتهی به دوم اسفند ماه نشان در حالی نشان از افزایش قیمت شش گروه کالایی نسبت به هفته قبل دارد که آمارها نشان می‌دهد که قیمت سیب زمینی از طی سال گذشته از افزایش 207 درصدی برخوردار شده است.

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی 11 گروه کالایی در هفته منتهی به دوم اسفند ماه اعلام کرد.

لبنیات و تخم مرغ

در گروه لبنیات و تخم مرغ بهای شیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل با 0.3 درصد افزایش یافت اما قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ معادل 0.6 درصد افزایش یافت و شانه‌ای 8500 الی 10 هزار و 800 تومان به فروش رسید.

برنج و حبوبات

در هفته مورد بررسی در گروه برنج قیمت برنج داخلی درجه یک و دو ثابت بود اما در گروه حبوبات قیمت تمام اقلام این گروه از کاهش 1.8 الی 6.1 درصدی قیمت برخوردار شد.

میوه‌ها و سبزی‌های تازه

بنا به اعلام بانک مرکزی در هفته مورد گزارش میوه فروشی‌های سطح فروش اقلام میوه تازه و سبزی را عرضه کردند که در گروه میوه‌های تازه قیمت انگور 0.1 درصد کاهش یافت اما قیمت سایر اقلام این گروه از 0.2 تا 4.1 درصد افزایش برخوردار شد.

در گروه سبزی‌های تازه قیمت گوجه فرنگی 7.5 ، کدو سبز 3.7 و لوبیا سبز2.6 درصد کاهش یافت قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.3 تا 12.7 درصد افزایش یافت.

گوشت مرغ و گوشت قرمز

بر این اساس قیمت گوشت گوسفند 1.8 درصد و گوشت مرغ 2.4 درصد افزایش یافت اما قیمت گوشت تازه گاو و گوساله از افت 0.4 درصدی برخوردار شد.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در هفته منتهی به دوم اسفند ماه قیمت 0.1 درصد کاهش یافت اما بهای شکر، چای خارجی و انواغ روغن نباتی بدون تغییر بود.

براساس این گزارش قیمت لبنیات، تخم مرغ، برنج، حبوبات‌، میوه‌های تازه و سبزی‌های تازه در هفته منتهی به دوم اسفند ماه سال جاری نسبت به هفته مشابه سال قبل از افزایش 22.2، 22.5، 34، 17.5، 31.8 و 72.5 درصدی برخوردار شده است.

بر این اساس قیمت سیب زمینی در هفته مورد گزارش نسبت به هفته مشابه سال قبل از افزایش 207.2 درصدی برخوردار شده است.

همچنین قیمت گوشت قرمز 17.5، گوشت مرغ 6.4، قند و شکر 29.8، چای 0.4 و روغن نباتی 29.9 درصد افزایش یافته است.
 

Brother

Well-Known Member
کاربر فعال
محمد بورسی
محمد بورسی(@newstart) حدود 13 ساعت پیش
#غشان (قسمت سوم) -شرکت در حال فروش داراییهای بلا استفاده خود میباشد که فروش منزل زاهدان شروع آن و اولین مورد است. همچنین شرکت قصد فروش زمین توس را دارد که جمع این دو مورد در حدود 55 درصد قیمتی فعلی سهم است. 8-و اما در مورد تکنیکال شرکت، بنظر میرسد در صورت برگشت قیمت از این محدوده قیمتی (720 تومان ) و تثبیت قیمت بالای 820 تومان مجددا قیمت را به بالای 1000 تومان برگرداند 9-اینها همه نظرات شخصی اینجانب و حاصل اطلاعات بدست آمده است پس لطفا آنرا مبنای خرید و فروش قرار ندهید
محمد بورسی
محمد بورسی(@newstart) حدود 13 ساعت پیش
#غشان (قسمت دوم) -شرکت دارای ظرفیت خالی قابل توجه ای است که در صورت استفاده از آن و افزایش ظرفیت مسلما سود سازی آن افزایش خواهد یافت 5-افزایش قیمت شیر خام به 1300 تومان این امکان را به شرکت میدهد که با جذب شیر خام بیشتر و فروش بیشتر میزان سود شرکت را افزایش دهد .( با توجه به مورد شماره 4) 6-شرکت در حال افزایش سرمایه است و در سال 93 انجام خواهد شد ( در گزارش بودجه 93 نیز قید شده است) که به احتمال زیاد به میزان 300 درصد خواهد بود ( از محل تجدید ارزیابی)
محمد بورسی
محمد بورسی(@newstart) حدود 13 ساعت پیش
#غشان (قسمت اول) و اما غشان اطلاعات به دست آمده ذیل از غشان حاصل بررسی گزارشها و نمودار و مشورت با کاربران معتبر سایتهای تحلیلی و بورسی میباشد 1-سود 92 تا 90 تومان قابلیت تعدیل دارد و به احتمال زیاد در مجمع 80 تومان تقسیم خواهد شد. 2-سود سال 93 شرکت 82 تومان اعلام شده است که با فرض گزارش فعلی براحتی تا 95 تومان قابلیت تعدیل دارد. 3-موقغیت جغرافیایی شرکت این امکان را برای مدیریت آن فراهم میکند تا با صادرات بیشتر سود سازی شرکت را مضاعف کند (معاف بودن مالیات برای فروش صادراتی)
http://www.sahamyab.com/stocktwits/IRO1SPKH0001
 

دایی رضا

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام

خسته نباشید دوستان و عزیزان

من از بزرگان تالار و عزیزان که زحمت کشیدند این تالار لبنیاتی ها را درست کردند و بالا اوردند ممنونم

با تشکر ویژه از جناب شکارچی 2 و مهندس سلمانی و سایر دوستان

امیدوارم در کنار هم امسال با سبد لبنیاتی بیشترین بازدهی را کسب کنید

مخصوصا" غالبر غشان غشاذر غپینو و غمینو و غچین

سبدم را تکمیل کردم و تا تیرماه با شرکت در مجمع غالبر غشان به بازار تماشا میکنم
 

دایی رضا

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان و عزیزان و سروران گرامی

امروز اعلام شد که فاز دوم هدفمندی یارانه ها از 20 فروردین اجراء میشود

که خودتان میدانید که بر روی چه سهم های تاثیر مثبت و یا منفی میگذارد

دوستان گروه غذایی غالبر غشان غشاذر غشصفها وغمارگ غبشهر غپینو وغمینو و غچین و گروه قندی وگروه برقی بمپنا و رمپنا و اکنتور و بترانس و بنیرو و و اخابر و همراه و گروه نرم افزاری و گروه دارویی که اجرای فاز دوم تاثیر مثبت دارد .

اما و اما
ما به گروه لبنیاتی بیشتر اعتماد و اعتقاد داریم که بیشترین بازدهی را خواهند داد

بزودی افزایش نرخ محصولات لبنی سال 93 را خواهیم دید که قبل ازسال در جلسه ای تایید شد

غشان : فروش بسیار بالا و صادرات به سایرکشورها و تولید شیرخشک و سبد کالا و شیر مدارس و بزودی افزایش سرمایه از انباشته و هم از تجدید ارزیابی دارایی ها دارد که حداکثر باید تا اردیبهشت اعلام کند و تعدیل خوبی هم درپیش دارد.

غالبر : فروش شیر به مدارس و سبد کالا و فروش محصولات کالبر از انواع ابمیوه و اب معدنی و انواع شیر با اسانس مختلف و تولید ظروف یکبار مصرف در نصرگستر اراک و ارپی نصر خمین که از زیان هم خارج شده و همچنین حمل ونقل پخش سراسری کالبر و زاگرس ایلام کالبر هم از زیان خارج شدند و به سود دهی رسیدند و از طرفی ساخت کارخانه لبنیاتی کالبر در کردستان عراق که بیشترین تولید کننده شیر در منطقه میباشد که درسال گذشته شروع به ساخت کردند که امسال باید افتتاح شود و ساخت یک سردخانه در تهران برای نگهداری محصولات و از طرفی شروع بکار کارخانه شیرخشک کالبر در اخرسال و فروش ملکی که مدتی پیش مدیرمالی اعلام کرد که فروخته اند و در اردیبهشت ماه درصورت مالی شرکت درج خواهد شد واز طرفی طبق شنیده ها تا تیرماه باید 200درصد افزایش سرمایه از انباشته خواهد داد و سود تلفیقی زیر مجموعه هاش با تعدیل بسیار خود در اردیبهشت ماه که همه اینها خبرهای هست که شنیدیم و خود شرکت اعلام کرده و امیدوارم که به هدف خود برسد.


ما غالبر را از شهریور ماه داریم و همچنان هستیم و اضافه کردیم و فعلا تا مجمع هستیم و شاید هم تا اخرسال.

فرصت خرید داده دوستان خودشان بررسی کنند هم غالبر و هم غشان

و سایر سهم ها هم خبرهای دارند و باید دوستانی که اطلاعات از داخل شرکت دارند تشریف بیارند اطلاع رسانی کنند تا بتوانیم از خبرهای همدیگر استفاده کنیم و سایر عزیزان هم تصمیم درست بگیرند برای سرمایه گذاری.

دوستان سبد تشکیل دهید و حتما میانمدت و بلندمدت نگاه کنید و با سایر کارشناسان و بزرگان هم مشورت کنید.

با تشکر از همه عزیزان و بزرگواران گروه لبنیاتی
 

شکارچی2

New Member
کاربر فعال
با توجه به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها از 20 فروردین انتظار میرود که نرخ شیر هم آزادسازی بشود که در این صورت مرحله جدیدی در جهش سوداوری این گروه را خواهیم داشت.
 

شکارچی2

New Member
کاربر فعال
فروش غشاذر جمع شد:

این سهم که پس از سالها با تعدیل 3000درصدی به سود سازی رسیده است بعد از رشد 20 درصدی و یک استراحت کوتاه مدت دوباره در مدار صعودی میان مدت و بلند مدت خود قرار خواهد گرفت
 

شکارچی2

New Member
کاربر فعال
[h=1]با مخالفت رییس‌جمهور آزادسازی قیمت شیر منتفی شد[/h]
آزادسازی قیمت شیر که پس از حذف ارز مرجع از واردات خوراک دام در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرارگرفته بود با مخالفت رییس دولت تدبیر و امید منتفی شد تا شاید دیگر نگرانی برای افزایش قیمت و کاهش مجدد مصرف این محصول و فرآورده‌ی لبنی وجود نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گرچه از همان زمان طرح موضوع آزادسازی قیمت شیرخام جناح‌های مخالف و موافق تشکیل شد اما گویا مخالفان حرفشان به کرسی نشست و نظر رییس‌جمهور را برای مخالفت با این مسئله جلب کردند.

البته حسن رکنی، معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی زمانیکه موضوع افزایش قیمت شیر، داغ شده بود به ایسنا گفت: قیمت شیر افزایش چندانی نمی‌یابد و می‌توان با افزایش بهره‌وری تولید از تنش‌های قیمتی غیر منطقی در بازار جلوگیری کرد.

اما دامداران ضمن اعلام مخالفت کلی با آزادسازی قیمت شیرخام، همچنان خواستار افزایش قیمت شیر و سایر فرآورده‌های لبنی در صورت جبران نشدن هزینه‌های افزایش یافته آن‌ها ناشی از افزایش قیمت علوفه‌های وارداتی بودند.

به گفته مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران، تولیدکنندگان به دنبال افزایش قیمت شیر نیستند اما دولت بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده موظف است بر اساس قیمت مشخص شده برای تحویل هر کیلوگرم شیر به کارخانه‌های لبنی، نهاده ارزان در اختیار دامداران قرار دهد و حتی اگر ارز مرجع هم اختصاص نیابد باید قیمت افزایش پیدا کند یا هزینه‌های افزایش یافته دامداران به نحوی جبران شود.

گرچه همه این مسائل درباره افزایش قیمت شیر و سایر فرآروده‌های لبنی ناشی از تصمیم ناگهانی دولت برای خداحافظی با ارز مرجع بود اما این تغییر تصمیم، خلف وعده به شمار نمی‌رفت چرا که بیشتر بخش‌های تولیدی را بابت خالی بودن سفره ارزی و خزانه دولت نگران می‌کرد اما همین تصمیم باعث شد تولیدکنندگان بر طبل ضرر و زیان بکوبند و برای پیشگیری از آن خواستار افزایش قیمت محصولشان شوند.

غافل از اینکه سال‌های گذشته مصرف شیر به عنوان یک غذای کامل و بدون جایگزین همواره رو به کاهش بوده و ایران در مصرف این فرآورده‌ی لبنی از قافله بسیاری از کشورهای پیشرفته و درحال توسعه نیز عقب افتاده است که البته اگر بازهم افزایش قیمتی برای این محصول تصویب شود بیم آن می‌رود تا مصرف سرانه آن از 60 کیلوگرم هم کمتر شود.

این کش و قوس‌ها و البته نگرانی‌ها بابت کاهش مصرف شیر ادامه داشت تا اینکه خبر آمد رییس‌جمهور در نامه‌ای به معاون اولش مخالفتش را با افزایش و آزادسازی قیمت شیر اعلام کرده تا این مخالفت به اطلاع وزرای جهاد کشاورزی و تجارت برسد.

همین مخالفت که نشان می‌داد مخالفان آزادسازی قیمت شیر و لبنیات حرفشان را به کرسی‌ نشانده‌اند کافی بود تا دو وزیر تجارت و جهاد کشاورزی هم دستور دهند در جلسه ستاد تنظیم بازار، تدبیری برای جبران هزینه‌های افزایش یافته دامداران اندیشیده و از افزایش قیمت جلوگیری شود.

شنیده‌ها و اطلاعات خبرنگار ایسنا از مقامات مسئول نشان می‌دهد که برای جلوگیری از افزایش قیمت شیر ما به التفاوت 1350 میلیارد تومانی هزینه‌های تولید دامداران نیز محاسبه شده و قرار است به نحوی جبران کننده هزینه‌های افزایش یافته آن‌ها شود.

گرچه جلسه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار به دلیل قتل معاون وزیر تجارت لغو شد اما همه تصمیم‌گیری‌ها درباره قیمت شیر به جلسه فردا - دوشنبه - موکول شده تا سرنوشت این محصول مهم و فرآورده‌های آن مشخص شود.
 

شکارچی2

New Member
کاربر فعال
رئیس مجلس در دیدار با صنف گاوداران شیری قم: [h=1]آزاد‌سازی قیمت شیر همراه با پرداخت یارانه به دامداران باشد[/h]
ه گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، علی لاریجانی که در دیدار با اعضای انجمن صنفی کارفرمایان گاوداران شیری استان های قم و تهران سخن می‌گفت، اظهار کرد: مصرف شیر با سلامت جامعه مرتبط است و دولت باید سعی کند که قیمت شیر در کشور پائین بیاید، البته درحال حاضر نیز در تلاش برای این موضوع است. وی افزود: البته نباید حق دامداران در این بین نادیده گرفته شود، بنابراین حقوق آن‌ها و سود حاصل از کارشان باید پرداخت شود، زیرا دامداران درحال حاضر نیز تحت فشار هستند.
وی تصریح کرد: باید دامداری صرفه اقتصادی داشته باشد و اگر قرار است قیمت شیر آزاد شود باید یارانه کافی در اختیار دامداران قرار گیرد تا مشکلی پیش نیاید.
 

شکارچی2

New Member
کاربر فعال
حمایت دامداران مناسب‌تر است

کالا‌های اساسی چون شیر که سلامت جامعه را تضمین می‌کند نباید مشمول آزادسازی قیمت قانون هدفمندی یارانه‌ها باشد.
با توجه به کاهش 22 درصدی سرانه مصرف شیر در ایران، باید تلاش کرد تا با حمایت از دامداران قیمت‌ها تعدیل و مصرف سرانه شیر تامین سلامت جامعه افزایش یابد.

نبی زاده کارشناس مسائل اقتصادی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران افزود: کالا‌های اساسی چون شیر که سلامت جامعه را تضمین می‌کند نباید مشمول آزادسازی قیمت قانون هدفمندی یارانه‌ها باشد.

وی تصریح کرد: آزادسازی قیمت برخی از کالاهای اساسی چون شیر چنانچه با هدف کاهش هزینه‌های جاری تولید و تولید کننده داخلی صورت می‌گیرد اما در بلند مدت می‌تواند تبعات منفی داشته باشد.

نبی زاده با بیان اینکه پرداخت یارانه نقدی در راستای حمایت از دامداران و تعدیل قیمت شیر مناسب‌تر است خاطر نشان کرد: اختصاص یارانه به بخش تولید و تولید کنندگان داخلی راهکار مناسبی در افزایش مصرف شیر و تعدیل قیمت خواهد بود.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه اختصاص یارانه شیر به مصرف کننده قطع یقین نمی‌تواند سلامت جامعه را در خرید کالا‌های اساسی تضمین کند افزود: با کاهش مصرف شیر در کودکان و بزرگسالان و افزایش بیماری‌های گوناگون علاوه بر تمدید سلامت جامعه ، هزینه هنگفتی بر دوش دولت تحمیل خواهد شد.

نبی زاده افزود: کنترل قیمت شیر با حمایت مستقیم از دامداران، عرضه نهاد‌های دامی ارزان و معافیت در واردات نهاد‌ها، لزوم و ضروری است که در سال 93 که در افزایش سرانه مصرف شیر بازنگری شود.
 

شکارچی2

New Member
کاربر فعال
معاون امور تولیدات دام با بیان اینکه با آزادسازی قیمت شیر موافق است،‌گفت: اگر دخالتی در قیمت نکنیم شرایط بهتر پیش می‌رود.
فارس: حسن رکنی در پاسخ به اینکه آیا کماکان به آزاد‌سازی قیمت شیر اعتقاد دارید گفت: معتقدم عرضه و تقاضا قیمت را تعیین می‌کند، اگر ما دخالتی نکنیم شرایط بهتر پیش می‌رود که این یک نظر کارشناسی است.
معاون امور تولیدات دام افزود: اما به هر دلیل اگر در ستاد تنظیم بازار روی قیمت‌گذاری پافشاری داشته باشند سعی می‌کنیم که قیمت عادله باشد که هم تولید تداوم داشته باشد هم به مصرف‌کننده اجحاف نشود.
رکنی در پاسخ به اینکه ستاد تنظیم بازار بحث آزاد‌سازی قیمت را هفته گذشته رد کرد آیا دوباره آن را مطرح می‌کنید؟ گفت: نمی‌دانم، زیرا مسئولیت این ستاد را من ندارم اما با کارگروه‌هایی که همکاری می‌کنیم مسیر را در جهت حمایت و اقتصادی کردن تولید پیش می‌بریم.
خبرنگار فارس در خصوص قیمت پیشنهادی شیر که وزارت جهاد در ستاد تنظیم بازار مطرح می‌کند، پرسید و رکنی گفت: نظر کارشناسی را در ستاد تنظیم بازار مطرح می‌کنم اما محور قیمت درباره شیر نظر اتحادیه سراسری دامداران است.
هفته گذشته کارگروه ویژه تصمیم‌گیری قیمت شیر،‌ بحث آزادسازی قیمت شیر را مطرح کرد، اما ستاد تنظیم بازار با این آزادسازی مخالفت کرد.
مخالفان آزادسازی قیمت شیر معتقدند، آزادسازی قیمت شیر موجب افزایش قیمت و کاهش سرانه مصرف خواهد شد.
*با آزادسازی قیمت،‌نرخ شیر افزایش نمی‌یابد
اما معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در همایش بررسی فرصت‌ها و چالش‌های دامداری کشور در گرگان گفت: برخی فکر می‌کنند با آزادسازی، قیمت شیر خام به کیلویی ۲۰۰۰ تومان می‌رسد در حالی که اینطور نیست زیرا منافع دامدار در گرو فروش بیشتر است و آن با قیمت بالا میسر نخواهد شد.
 

شکارچی2

New Member
کاربر فعال
رئیس اتحادیه شرکتهای لبنی عنوان کرد:

آزادسازی قیمت شیر مستلزم پرداخت یارانه به صنایع لبنی است
 

شکارچی2

New Member
کاربر فعال
تاکید وزیر جهاد بر آزادسازی قیمت شیر

رئیس هیئت مدیره اتحادیه دامداران ایران گفت: وزیر جهاد کشاورزی امروز‌ در نشست با تولید کنندگان بر آزادسازی قیمت شیر تاکید داشت. سیروس روستا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: اتحادیه سراسری دامداران و جمعی از تولیدکنندگان صنعتی امروز با وزیر جهاد کشاورزی در خصوص بررسی مشکلات کشاورزی کشور نشست داشتند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه دامداران در پاسخ به اینکه نظر وزیر جهاد کشاورزی درباره قیمت شیر و آزادسازی قیمت‌ چه بود؟ گفت: در مجموع وزیر جهاد کشاورزی به آزادسازی قیمت شیر معتقد است که باید عرضه و تقاضا قیمت را تعیین کند.

وی گفت: به اعتقاد وزیر جهاد باید آزادسازی قیمت شیر بعد از تامین بودجه خرید تضمینی و با نگاه حمایتی از سوی دولت انجام شود.

به گزارش فارس، به رغم تصریح قانون بهره‌وری کشاورزی برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی، محصولات دامی خرید تضمینی نمی‌شوند و دامداران همواره به اجرای این قانون اصرار دارند.

روستا در پاسخ به اینکه چه تصمیمی درباره قیمت شیر برای طرح در ستاد تنظیم بازار گرفتید، گفت: نرخ خوراک دام در بازار مرتب در نوسان است و هنوز به جمع‌بندی قطعی درباره قیمت شیر نرسیده‌ایم.

وی ادامه داد: از هفته گذشته تاکنون قیمت خوراک دام 30 تا 40 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، معاون وزیر جهاد کشاورزی هفته گذشته اعلام کرد، نظر اتحادیه سراسری دامداران درباره قیمت شیر را در ستاد تنظیم بازار مطرح می‌کنیم.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه دامداران تصریح کرد: به دلیل عدم اجرای تفاهم‌نامه‌های قبل از سوی دولت در خصوص تحویل خوراک دام، هرگونه تفاهم‌نامه جدید مستلزم عمل به تعهدات قبلی است.
وی تاکید کرد: دولت باید قبل از هر اقدامی اعتماد دامداران را جلب کند.
 
بالا