گروه قند و شکر

baran

Very Good Member
کاربر فعال
مثل اینکه بازیگران قلر هم ماستشان را کیسه کردن و دیگر متوجه شدن رنج منفی زدن هایشان باعث از دست دادن سهامشان به قیمت مفت خواهد شد

Armin62

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلان خدمت اساتید محترم
لطفا اگه کسی میدونه جواب بده
گره معاملاتی شامل قنیشا میشه؟؟؟ کی؟؟

behzadbonyasi

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
photo_2020-04-04_15-14-21.jpg

نـــــــام نــمــاد: #قشیر

تــــوضــیـــحـــات:

بازی رشد قیمتی در قشیر تمام نشده است و حقیقی همچنان خریدار است و باید منتظر رشد قیمتی بیشتر سهم باشیم

『تاریخ: شنبه 16 فروردین ماه سال 99』

@BOURSE_365

sajjad4415

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
نقل قول جالبی است خالی از لطف نیست
چرا همه دنیا دراثر رکود کرونا افت کرده
ایران که اقتصادش خراب بود کارخانجاتش دراستانه تعطیل بود
الان چطور بورس بیست هزار واحد مثبت میشه؟
جواب :

با یک مثال از بنزین خدمت شما عرض می شود
چندین دهه در کشور بنزین چند برابر زیر قیمتهای جهانی و به عبارتی مفت به مردم داده شد
الان بنزین جهانی ۱۸۰۰تومان بنزین در ایران ۳هزار تومان
دولت همه طرحها را رد کرد و خیلی هم عجله داشت کاری نداریم از کرونا خبر داشت یا نه ؟
منظور عدم تعادل است که در همه بخش‌ها و از جمله بازار سرمایه وجود دارد
چرا باید کل بازار سرمایه ایران به اندازه ۱۰درصد یک شرکت اینترنتی ارزش نداشته باشد ؟
بیش از ۸۵ درصد تامین مالی شرکت‌ها از طریق بانک ها هست
بیش از ۷۰درصد درآمد خانوار در ایران صرف هزینه مسکن و ساختمان می شود
ایران به این بزرگی برای جمعیت ۸۰میلیونی کوچیکه و گور خواب داریم
با این کرونا و اجساد زیاد. بیچاره گور خواب ها کجا بخوابن ؟
شاید نمایندگان کنگره آمریکا که نامه به پمپئو نوشتن تحریم ها را بردارد وگرنه آمریکا از کرونا خسارت زیادی می بیند به همین دلیل است
کشورهایی مثل ایران با ایجاد این عدم تعادل‌های وحشتناک کل سیستم جهان را به هم زدن
شما زمین را به عنوان یک کل و سیستم در نظر بگیرید
کره جنوبی آن همه پیشرفت کره شمالی با آن وضعیت
ایران با داشتن منابعی بیش از کل قاره اروپا ولی گور خواب دارد و بیش از ۵۰میلیون نفر زیر خط فقر
روزی ۱۲۰۰میلیارد تومان پول بدون پشتوانه توسط بانک‌ها خلق می شود
هیچ مکان مناسبی در ایران به غیر از بورس برای سرمایه گذاران باقی نمانده و کرونا آنرا تشدید کرده است
خلاصه اینکه به همان دلیلی که قیمت بنزین در ایران حالا بیشتر از قیمت جهانی است و جن هم همچین تحلیل و پیش بینی نداشت که روزی برسه قیمت بنزین در ایران بیشتر از بازارهای جهانی باشد
در خصوص بورس ایران و به طور کلی اقتصاد ایران خیلی خیلی از بازارهای جهانی و اقتصاد جهانی عقب افتاده و به سمت تعادل پیش می رود
اصلاح از درون صورت نگیرد قوه قهریه اصلاح کرده و آنها را به تعادل می رساند
تحلیل بنیادی و تکنیکی قبلا هم در بورس ایران جوابگو نبود چه برسه به حالا که کرونا همه بی نظمی ها را بی نظم تر کرده است....

behzadbonyasi

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
✅ به منظور ايجاد امکان افزايش سرعت معاملات و همچنين کاهش بار ترافيکي سامانه معاملاتي فرابورس ايران، حداكثر تعداد اوراق بهاداري كه طي هر سفارش در سامانه معاملات فرابورس وارد مي‌شود (محدوديت حجمي هر سفارش)، به شرح ذيل افزايش يافته و از جلسه معاملاتي دوشنبه مورخ 18 فروردين ماه 1399 اعمال مي گردد:
1.در نمادهاي معاملاتي مربوط به شرکتهاي با سرمايه پايه 100 ميليون و بيشتر، به ميزان 200،000
2.در نمادهاي معاملاتي مربوط به شرکتهاي با سرمايه پايه کمتر از 100 ميليون، به ميزان 100،000 قابل ذکر است، در خصوص نمادهاي معاملاتي که اخيراً عرضه اوليه شده اند (شامل وآوا1، کلر1، فروي1، ومهان1، شصدف1، شگويا1 و ساوه1 ) نحوه تعيين محدوديت حجمي هر سفارش تا اطلاع ثانوي بر اساس وضعيت فعلي مي باشد

@boorsbaaz

◀ اما کار خوب امروز فرابورس افزایش سقف سفارش گذاری از 100 هزار تومان به 500 هزار تومان در معاملات برخط بود

◀ این سفارشات کوچک هم ترافیک سامانه را بالا می برد و هم برخی مواقع با این عدد های کوچک شرایط تابلو را عوض می کردند ، برای آن سفارش های ۱عددی هم باید فکری کنند...

@bourse24ir

behzadbonyasi

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
وزارت اقتصاد همچنان حامی بورس

معاون وزیر اقتصاد:

بازار سرمایه کانال مهم تامین مالی است

دهقان، معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: بازار سرمایه یکی از کانال‌های مهم تامین مالی است که در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی دارد و هم دولت و هم بخش خصوصی می توانند از این مسیر استفاده کنند.
@TsePress

Rahrow

Very Good Member
کاربر فعال
سلان خدمت اساتید محترم
لطفا اگه کسی میدونه جواب بده
گره معاملاتی شامل قنیشا میشه؟؟؟ کی؟؟
سری قبل که قهگمت رفت برا گره، ده روز تو صف قفل بود. احتمالا چهارشنبه برا گره سقفش باز میشه. البته اگه حقوقیش کرم نریزه و روز سه شنبه صف رو نده.

m-ha

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
ان شالله....کلی از بازار عقب افتادیم:)
الان شصدف چرا گره نمیره؟شامل فرابورسی نیست؟؟
تشکر دوستان
کلا سابقه 10-1-99 برای قهکمت و کل بازار تو tsetm نیست.پس کی بروز رسانی میشه؟
سیستم های مزخرف;)

اشتباه محض

Very Good Member
نارنجی سابق
سری قبل که قهگمت رفت برا گره، ده روز تو صف قفل بود. احتمالا چهارشنبه برا گره سقفش باز میشه. البته اگه حقوقیش کرم نریزه و روز سه شنبه صف رو نده.
حقوقی خودش دنبال فرصت ورود هستش و خریداره

قهکمت همه عقب مونده گی خودشو از بازار یجا جبران میکنه

قهکمت فروشی نیس

صبور2

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
حقوقی خودش دنبال فرصت ورود هستش و خریداره

قهکمت همه عقب مونده گی خودشو از بازار یجا جبران میکنه

قهکمت فروشی نیس
سلام
فردا پنجمین روزی است که قهکمت صف شده و اندازه حجم مبنا معامله نشده
همین الان هم طی همین چند روز 20 درصد از قثابت عقب افتاده
طبق قانون خودشان باید فردا گره برود
ارادتمند

arash20

Very Good Member
کاربر فعال
امروز مقدار خوبی قچار خریداری شد.
این سهم مدتی هست که داره درجا میزنه و بنظرم نوبت رشدش باشه.به شخصه هر منفی در این صنعت رو فرصت خوبی جهت خرید میدونم.
سالم و پرسود باشید

Parvazzz

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
قنیشا یکساله درجا زده و حالا هم قفل در صف خرید باز درجا میزنه! شانس هم نداریم
با حجم مبناهای جدید بهترین جامانده قندی قجام هست، شناوری بالا و راحت حجم میخوره

mohsen55

Very Good Member
کاربر فعال
سلام
فردا پنجمین روزی است که قهکمت صف شده و اندازه حجم مبنا معامله نشده
همین الان هم طی همین چند روز 20 درصد از قثابت عقب افتاده
طبق قانون خودشان باید فردا گره برود
ارادتمند
با سلام
با اجازه سهامداران قهکمت فردا هفتمین روزه که صف خریدخواهدبودوحجم مبناپر نکرده سلامت وپیروز باشید.

sajjad4415

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
IMG_20200404_232030.jpg

یکی از اتفاقات بسیار مناسب برای بازار سرمایه ، کاهش سود سپرده بانکی هست. نرخ سود یکساله ۱۵ تا ۱۷.۵٪ و حداقل مدت ماندگاری سپرده جهت تعلق سود ۳۰ روز ! این نرخ ها بخصوص اینکه برداشت زودهنگام مشمول نرخ شکست هم خواهد شد در اکثر موارد ( برداشت زودتر از موعد سود قابل تخصیص را کاهش میدهد ) موجب این خواهد شد که نسبت P/E بازار پول حدود ۶ الی ۶.۶ واحد برسد و این یعنی میتوان کف P/E بازار سرمایه را حدود ۶.۵ الی ۷ واحد محاسبه کرد. این اتفاق باعث رشد P/E بازار ، افزایش جذایبت بازار سرمایه و بهبود روند جذب نقدینگی به سمت بازار سرمایه خواهد بود. این کاهش طی چند وقت اخیر در نرخ YTM اوراق مشخص شده بود. نرخ اوراق تقریبا در همه سررسید ها به زیر ۲۰٪ کاهش یافته!اجرای این مصوبه ، شاید یکی از مهم ترین اتفاقات مثبت برای بازار سرمایه خواهد بود...

sahamdaran

Very Good Member
کاربر فعال
قنیشا یکساله درجا زده و حالا هم قفل در صف خرید باز درجا میزنه! شانس هم نداریم
با حجم مبناهای جدید بهترین جامانده قندی قجام هست، شناوری بالا و راحت حجم میخوره

قجام بالای 1200 تقریبا 50 میلیون سهمش جابجا شده
براحتی تا 2000 بالا میره
من هر چی دارم کم کم دارم تبدیل به قجام میکنم
مفت ترین سهم گروهه یا حتی کل بازار
ارزش بازار 350 میلیارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سهامدارخرد

Very Good Member
کاربر فعال
قجام بالای 1200 تقریبا 50 میلیون سهمش جابجا شده
براحتی تا 2000 بالا میره
من هر چی دارم کم کم دارم تبدیل به قجام میکنم
مفت ترین سهم گروهه یا حتی کل بازار
ارزش بازار 350 میلیارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با ۳۵۰میلیارد زمینهای قجام رو هم نمیتونن بخرن

eversi

Very Good Member
کاربر فعال
سلام خدمت همه رفقای قندی
چرا خبری از تجدید ارزیابی تو گروه قند وشکر نیست
البته بجز قثابت
قچار با ۱۴۰ میلیون سهم به نظرم کوچکترین قندی هست این سهم تجدید ارزیابی تو کارش نیست؟
من هر روز تواین دوهفته که همه قندیها مثبت بودن وقچار منفی این سهم رو کم کم اضافه میکنم

مخملی

Very Good Member
کاربر فعال
سلام خدمت همه رفقای قندی
چرا خبری از تجدید ارزیابی تو گروه قند وشکر نیست
البته بجز قثابت
قچار با ۱۴۰ میلیون سهم به نظرم کوچکترین قندی هست این سهم تجدید ارزیابی تو کارش نیست؟
من هر روز تواین دوهفته که همه قندیها مثبت بودن وقچار منفی این سهم رو کم کم اضافه میکنم
البته حرفهایی درمورد افزایش بیش از ۱۰۰۰درصدی قلر دربازارشنیده شده است کی اتفاق بیافتد باید منتظر ماند

بالا