گروه قطعات اتومبیل : خکار - ختوقا - خرینگ - خکمک - خمحور .....

taha123

Well-Known Member
کاربر فعال
اریخ خبر: ۱۳۹۸/۰۱/۲۰زمان خبر: ۱۹:۰۸تعداد بازدید: ۵۵

وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی قطعه‌سازان خودرو تاکید کرد:
خودروسازان باید اموال غیرتولیدی خود را واگذار کنند/ افزایش 4 برابری تولید خودرو در اسفندماه در مقایسه با پاییز سال 97


وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تدوین پکیجی از سوی این وزارتخانه برای صنعت خودروسازی از دستور به خودروسازان برای واگذاری اموال غیرتولیدی و شرکت های وابسته خبر داد.

به گزارش شاتا، رضا رحمانی در گردهمایی قطعه سازان خودروی کشور با موضوع «چشم‌انداز صنعت قطعه‌سازی در سال ۱۳۹۸، فرصت‌ها و چالش‌ها» با بیان اینکه تولیدکنندگان سربازان جبهه جنگ اقتصادی هستند، گفت: قطعه سازان با روحیه جهادی، صبر و تحمل در سال گذشته، نگذاشتند این صنعت متوقف شود، در حالی که در خارج از مرزها برخی به دنبال تعطیلی این صنعت بودند و افرادی نیز در داخل پیش بینی می کردند صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی متوقف مشود.
او با اشاره به اینکه اواسط سال گذشته تولید شرکت سایپا به روزی 400 دستگاه و ایران خودرو 800 دستگاه کاهش یافته بود، افزود: با اقداماتی که انجام شد این روند متوقف و مجموع تولید دو خودرو ساز در اواخر اسفندماه 97، با افزایش 4 برابری به بیش از 4 هزار دستگاه رسید.
تحمل ناملایمتی ها برای حفظ تولید
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ناملایمتی‌ها را برای حفظ تولید، به ویژه صنعت خودرو با نزدیک به 700 هزارنفر اشتغال به جان می خرد، اظهار کرد: اولویت اول وزارتخانه در سال گذشته حفظ تولید خودرو بود، چنانکه شرکت های خودروساز نزدیک به یک میلیون دستگاه و شرکت های واردکننده خودرو نیز یکصدهزار دستگاه پیش فروش کرده بودند که برای اجرای این تعهدات خودروسازان باید تولید خودرو را افزایش می دادند.
رحمانی اضافه کرد: سال گذشته قطعه سازان و خودروسازان از لحاظ تامین مالی در بدترین شرایط بودند و ما در این وضعیت ضمن حفظ روند تولید باید با نگاهی به آینده در پی حل مشکلات می بودیم.
تهیه پکیج برای خودروسازی
او با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت پکیجی را برای خودروسازی در سال 98 تدوین کرده است، گفت: سهم صنعت خودروسازی در اشتغال، اقتصاد و... بالاست که متناسب با این تاثیر گذاری پکیجی را تهیه کرده ایم.
رحمانی انتخاب عنوان رونق تولید برای سال 98 از سوی رهبر معظم انقلاب را فرصتی برای تولیدکنندگان و وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و افزود: سال گذشته از خودروسازان خواستیم که پکیج قطعات وارداتی خودروها را باز کرده و در نمایشگاهی به قطعه سازان ارائه کنند تا آنها قطعاتی که توان تولیدش در داخل وجود دارد را تولید کنند.
او اضافه کرد: این موضوع تنها محدود به قطعه سازی خودرو نمی شود و در پتروشیمی و... هر قطعه ای که امکان تولید داخل است باید در کشور تولید کنیم که این باید به فرهنگ تبدیل شود.
توجه به تولید، راه حل مشکلات اساسی کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که فرمودند راه حل مشکلات اساسی کشور توجه به تولید است، گفت: حوزه تحقیق و توسعه در صنعت و به طور ویژه خودروسازی، اقدامی است که باید به آن توجه ویژه شود و دولت هم حمایت و سرمایه گذاری کند.
رحمانی همچنین بر ضرورت اصلاح رابطه خودروساز و قطعه ساز تاکید کرد که به گفته ی او این دو بخش باید خود را در یک خانواده ببینند، در غیراینصورت موفقیت حاصل نمی شود.
او با اشاره به برنامه توسعه کشور که بر اساس آن، ایران باید در سال 1400، سه میلیون دستگاه خودرو تولید کند که یک میلیون آن باید صادر شود، گفت: خودروسازان باید برخی امور مانند قطعه سازی را واگذار کند، چراکه بر اساس اطلاعات ما 15 استان درگیر قطعه سازی هستند، همچنین آنها حداکثر تا آخر شهریورماه ضمن واگذاری اموال غیرتولیدی باید شرکت های وابسته را هم حداکثر تا پایان سال واگذار کنند.
فضا برای صادرات فراهم شده است
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فضا برای صادرات محصولات ایرانی فراهم است، درباره اولویت های این وزارتخانه اظهار کرد: افزایش ساخت داخل و صادرات به ویژه به کشورهای همسایه از برنامه های جدی وزارت خانه است چراکه در حال حاضر فقط 2 درصد از واردات 15 کشور همسایه از ایران است که البته این میزان از لحاظ ارزشی به 25 میلیارد دلار می رسد و این عدد کوچکی نیست.
او افزود: اگر این مقدار را دو برابر کنیم عدد بزرگی می شود و صدها هزار فرصت شغلی ایجاد می کند.
معدن، اصلاح ساختار های نظام توزیع و نظارت بازار و همچنین توسعه فناوری دیگر حوزه هایی بودند که به گفته ی رحمانی در اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سال آینده قرار دارد.
رحمانی با تاکید بر اینکه کیفیت و تنوع محصولات خودرویی برای وزارت صنعت اهمیت دارد، گفت: در دنیای امروز هر محصولی که تولید می شود باید توان رقابت با محصولات دیگر کشورها را داشته باشد.
او اضافه کرد: یکی از کارهای ما توجه به بخش خصوصی است و در این خصوص انجمن ها و تشکل ها باید خودشان در تصمیم گیری و اجرا نقش بگیرند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به همراهی خودروسازان و قطعه سازان برای عبور از مشکلات در سال گذشته، به همراهی خریداران خودرو اشاره کرد که به گفته ی او عموما از توضیحات مسوولین وزارتخانه درباره وضعیت قانع می شدند.

ایران خودرو بلوک خمحرکه را بالای 400 تومان خریده بود...الان بخواهد بفروشد، 240 می فروشد؟؟؟؟؟؟
یا با سود و به مراتب بالاتر 400 تومان؟؟؟؟
ارزش بازار تشتاد حدودا دوبرادر یا بیش تر از دو برابر ارزش خمحرکه است...در حالی که خمحرکه مالک تشتاد است....به جای اینکه ارزش بازار خمحرکت بیشتر از تشتاد باشد. ارزش بازار تشتاد بیشتر از خمحرکه است.
 

احسان سلطانی 20

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کل سهام شناور خریخت با سهاداران درصدیش کلن ۴۸۰ میلیون سهمه... که امروز بیش از ۲۱٪ سهام شناورش معامله شد اونم در مثبت کامل.. مطمئنن روزهای بهتری در انتظار سهامداران خریخت هست اونم با این مو مثبت گروه خودرو
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام از نظر شما رشد خواهد کرد باز
والله چه عرض کنم. من نظرم اینه که امسال سهام گروه قطعه ساز زیر 100 تومن نخواهیم داشت ولی از اونجایی که خریخت نشون داده سهامدار عمده اون بشدت در کنترل قیمت فعال هست به همین خاطر شاید برای عبور از 100 تومن تا تیر ماه زمان نیاز داشته باشه...
 

aminian

Well-Known Member
کاربر فعال
همون پتانسیلی که سهام دارویی غذایی قندی با حذف دلار مرجع میبرن شرانل هم میبره
چون لوبکات رو با ارز مرجع بهش میدادن
اما مزیتهای خاص خودشو داره
پی یی 6
تقسیم سود بسیار مناسب
اما چرا در بین روغن موتوریها شرانل
چون بالا 80 درصد فروشش داخلی است
بقیه هیچکدوم این نسبت رو ندارن

مزیت شرانل نسبت به بقیه که اکثرا صادراتی هستن بیشتر
دلار نیمایی میانگین 8.5 پارسال امسال بشه 11 میشه 30 درصد
ولی لوبکات دلار 4 تومنی اگه نیمایی بشه میشه حدود 200 درصد رشد
به همین نسبت و همون منطق رشد قندی غذایی ...
سود شرانل بالا میره اساسی
در ضمن بهترین فروش به ارزش بازار رو داره بین همه روغنیها
خلاصه جمیع موارد حکایت از ارزندگی سهم داره
 

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال

تک سهم بشید ))
این مدل در بازار هیچ کس ، دستور خرید صادر نمی کند !!
حتی برترین کارگزاری ها و شرکت های معتبر مشاوره
پیشنهاد می دهند و ریسک منتقل می کنند به خریدار . . .
..
.
.
سالهای قبل ختور 250 تومانی داشتم اما بازار توجهی نمی کرد فروختم . .


غپاذر را دیروز مقابل پیام شما در سیمانی ها پیشنهاد دادم و البته گرجی . .
..
.
سهام زیان ده با شل شدن بازار ، صف فروش می شوند ،


غدشت را ببینید
غشصفا را ببینید
گرجی غدام وبشهر . .. را ببینید
رشدهایشان بدون سقوط است


غچین ( تک ستاره غذایی ها را ببینید که مثل غدشت تولید داره و گپ قیمتی اش با غدشت را باید پر کنه ))
.

غپاذر.PNG
 
آخرین ویرایش:

raoufi

Well-Known Member
کاربر فعال
ختور واقعا خوب جمع کردند بدون اینکه شما بفهمید امروز هم حدود500000سهم جمع شد اخر وقت به سهامداران نگاه بیندازید
 

taghizadeh2012

Active Member
کاربر فعال
در #خبهمن مدتی هست شاهد معاملات جالبی هستیم. در حالی که سهم در بازه قیمتی خیلی محدودی در نوسان است شاهد افرایش شاخص BSI از یک طرف و خروج معامله گران کوتاه مدتی از طرف دیگر هستیم. با قرار دادن این وقایع در کنار هم به نظر می رسد عده ای از ما بهتران در حال جمع آوری سهم هستند. خرید سهم با هدف شرکت در مجمع در محدوده 100-105 پیشنهاد میشود.
مشاهده پیوست 43487
بازی این سهم تازه شروع شده.
 

raoufi

Well-Known Member
کاربر فعال
#ختور امروز شركت سرمايه گذاري سايه گسترسرمايه پلقی فروخته دلش نمیاد الباقیشو بفروشه اگر پول لازمی بفروش دیگه خلاص کن اما به نظرم اینه که اونهایی را هم که فروخته پشیمان شده تنها فروشنده این سهم حقوقی که حدود8میلیون داره که بزاره برای فروش بازار سریع می خره وبعد قفل میشه مثل قند اصفهان مثل قشیر که حقوقیش خود کشی میکرد برای فروش بازم سهم راه خودشو رفت امروز یک شخص حقیقی زیر درصد اضافه کرده حدود200000هزار سهم و یک شخص درصدی حدود400الی500هزار سهم خرید واقعا باید قدر سهم را دانستفردا خساپا مثبت بزنه این سهم در صف خرید قفل میشه اگر سایه گستر الباقی سهماشو نفروشه اگرم بفروشه پس فردا در سهم قفل میشه
 

iran land

Well-Known Member
کاربر فعال
تو قطعاتی ها ختوقا از بهترین هاست فقط کافیه یه نگاه به eps سهم بندازین، الان هم تقريباً روی حمایت خودش هست و روزهای آینده انتظار رشد خوبی میشه ازش داشت فقط باید زودتر تکلیف حق های استفاده نشده مشخص بشه.
 
آخرین ویرایش:

skyman

Well-Known Member
کاربر فعال
جالبه در روزی که خودرو صف فروش هم شد خنصیر باز مثبت بود ...!
این نشون میده که سهم زیر ۳۰۰ رو دیگه نمیبینه و اماده استارته ...!
 
بالا