گروه غذایی و اشامیدنی به جز قند و شکر (مارگارین و صنعتی بهشهر و ....)

Alain Delon

Very Good Member
کاربر فعال
امروز حقوقی پرتعداد و پرحجم غشهداب خرید.
سهمی مثل غشهداب ، قیمتش ارزان و مفت باشه و گزارش خوب اعلام کنه و تمام پارامترهای بنیادی و افزایش تولید و افزایش نرخ فروش و روند رو به رشد سود عملیاتی مثبت و رو به رشد باشد، خب کاملا مشخص است حقوقی ها و همچنین سهامداران حقیقی و حرفه ای بازار سهم به این خوبی را ولش نمیکنن و پرتعداد و پرحجم میخرن.
در بالا توضیح دادم.
واقعاً قیمت 280 تومانی غشهداب ، جوک روزگار است.:p
کلاً سه شرکت رب ساز در بورس داریم که یکی غدشت قیمتش 4900 تومان و دیگری غچین 1700 تومان و هر دو در صف خرید قفل و مثبت هستند.
اما غشهداب که بزرگترین شرکت تولید کننده رب گوجه فرنگی است ، قیمتش 280 تومان.

این اینجا یادگاری مینویسم.
زمانی که قیمت غشهداب رسید بالای 500 تومان ، تازه این سهم میشود سوگلی بازار و سایت ها و کانالهای تلگرامی ، اهداف 1000 تومانی و 2 هزار تومانی برای غشهداب پیش بینی میکنند و اولین گزینه خرید واچ لیست خیلی از سایتهای بورسی و کانالهای تلگرامی میشود.;)
سلام
با خیال راحت این سهم بخرید
حداقل 200% سود در غشهداب خوابیده
جالبه قیمت دو سهم رب ساز همگرویی
غدشت 5100 تومان
غچین 1700 تومان و توقف بخاطر تعدیل مثبت
غشهداب بزرگترن کارخانه رب ساز کشور، ارزان ترین و مفت ترین قیمت 280 تومان
غشهداب رشد میکنه و آنهم رشد خیلی خوب
حساب 2*2 = 4 تا هست
به همین سادگی
 

* آگاه *

Very Good Member
کاربر فعال
سلام
با خیال راحت این سهم بخرید
حداقل 200% سود در غشهداب خوابیده
جالبه قیمت دو سهم رب ساز همگرویی
غدشت 5100 تومان
غچین 1700 تومان و توقف بخاطر تعدیل مثبت
غشهداب بزرگترن کارخانه رب ساز کشور، ارزان ترین و مفت ترین قیمت 280 تومان
غشهداب رشد میکنه و آنهم رشد خیلی خوب
حساب 2*2 = 4 تا هست
به همین سادگی
تحلیل ها ، مطالب ، اخبار غشهداب به قدر کفایت گفته شد و پستهای فوق خود گواه این موضوع است.
فقط در یک جمله :
غشهداب فرص خرید محض است.
اخبار سهم در صفحه قبل نوشتم ، بنابر مرکز آمار در بین تمام کالاهای اقلام خوراکی ، رب گوجه فرنگی بیشترین درصد افزایش قیمت را در کل کالاها داشته داشته. با رشد و افزایش 242 درصدی قیمت....اگر افزایش نرخ فروش آخرین گزارش غشهداب ( یعنی گزارش آخر شرکت در اسفندماه ) را برای سال 98 تعمیم دهیم ، این افزایش نرخ رب گوجه فرنگی به 600% و 700% خواهد رسید.
تجربه 17 ساله من در بورس میگه ، غشهداب رشد خیلی خوبی میکنه. به عبارتی بالاترین رشد در گروه صنعت غذایی.
مگه میشه!!؟؟ مگه داریم!!؟؟

در کل سه شرکت رب ساز گوجه فرنگی در بورس داریم که یکی غدشت 5100 تومانی و دیگری غچین 1700 تومانی و هر دو مثبت و در صف خرید قفل.
آنگاه غشهداب در قیمت مفت و ارزان 280 تومانی!!!!!!!!!!!!

این معادله با عقل و منطق و هر جوری حساب کنیم جور در نمیآید.
یا باید آن دو سهم رب ساز قیمت شان افت کند که با توجه به بنیادی آنها و افزایش سودسازی و درخواست خرید سهامداران بعید و غیر ممکن است و یا غشهداب رشد طوفانی خودش را شروع کند.
من در این دو روز اخیر که بازار بخاطر بازگشایی بانک تجارت خیز منفی به خودش گرفت، معاملات غشهداب را نگاه میکردم. معاملات غشهداب نشان از جمع کردن سهم است.به خوبی دارن به تعداد دلخواه سهم از بازار خریداری میکنند. فکر کنم بعد از جمع کردن حسابی بزنن زیر سهم و رشد اصلی و طوفانی غشداب شروع شود.
photo_۲۰۱۹-۰۴-۰۲_۱۹-۲۰-۲۸.jpg
 
آخرین ویرایش:

کارشناس بورس.

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
در گروه صنعت غذایی ، غشهداب فرصت خرید محض است.
قیمت سهم واقعاً خنده دار و جوک است. مفت ترین و ارزان ترین سهم گروه غذایی
در بورس سه شرکت تولید کننده رب گوجه فرنگی داریم. که 2 تای آنها از مدتها پیش در صف خرید قفل است.
غدشت = قیمت سهم = 5100 تومان
غچین = قیمت سهم = 1700 تومان

غشهداب = قیمت سهم = 280 تومان
غشهداب بزرگترین تولید کننده رب گوجه فرنگی در کشور که تمام مزارع و زمین های کشاورزی زیر کشت مال خودش و در مالکیت کامل شرکت است.
روند رو به رشد افزایش نرخ فروش قابل توجه است.
همانطور که از نمودار زیر مشخص است نرخ های فروش رب غشهداب در ماه های گذشته روندی افزایشی داشته است.
مشاهده پیوست 47900
سلام، عرض ادب
اولین پیش بینی مبلغ فروش 12 ماهه 98 غشهداب
با فرض تولید و فروش مشابه سال 98 و متوسط قیمت های اسفند مبلغ فروش شرکت بالغ بر 315 میلیارد تومان می شود.
که بیش از 57% سال 97 خواهد بود.
مشاهده پیوست 47902

تحلیل خوبی بود.
البته من نظرم فروش بیشتر است. اگر غشهداب به مانند گزارش بهمن و اسفند بفروشد .برای سال 98 بالای 350 میلیارد فروش خواهد داشت.
در نظر بگیریم بهمن 28 میلیارد فروخته و برای اسفند 24 میلیارد.
اگر افزایش نرخ را در نظر بگیریم، بالای 400 میلیارد و حتی میشه گفت بالای 500 میلیارد فروش خواهد داشت.
سود غشهداب بصورت تصاعدی و جهشی رشد میکنه.
 

aminian

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان هیچ شرکتی به مانند بهپاک اهرمی نیست
عمده درامدهای شرکت هم طبق گزارش سه ماهه فعالیت بازرگانی شده که با تغییر ارز مرجع ، هیچ شرکتی به لحاظ اهرم سودآوری به بهپاک نخواهد رسید
فروش بسیار بالا نسبت به ارزش بازار
تحلیلهای بیشتر در تاپیک بهپاک
 

".احسان."

Very Good Member
کاربر فعال


بهپاک گزارش فوق العاده ای را در سه ماه داد، در سه ماه توانسته با سرمایه جدید بیش از میزان مشابه سال قبل با سرمایه کمتر سود سازی داشته باشد. سه ماهه سال گذشته ۶ میلیارد تومان و سه ماهه امسال ۱۱ میلیارد تومان سود خالص ساخته است. این در حالی است که هنوز با نرخ ۴۲۰۰ تومانی ارز کار می کند که دیر یا زود به پایان خواهد رسید. امسال بدون تغییر این نرخ بالای ۱۰۰ تومان سود سازی خواهد داشت.

حال بیایم برای تغییر ارز مرجع و دلار ۸ هزار تومان برای یک سال کامل سود را حساب کنیم. فروش شرکت در آنصورت به بالای ۲۰۰۰ میلیارد تومان می رسد، با حاشیه سود ۱۲ درصد، سود ناخالص شرکت ۲۴۰ میلیارد تومان خواهد شد و اگر هزینه های مالی و اداری را دست بالا بگیریم حدود ۷۰ میلیارد تومان ، سود شرکت حدود ۳۴۰ تومان به ازای هر سهم خواهد شد.

در این جا دو اتفاق می تواند در نظر گرفته شود، اینکه دلار ۱۲۰۰۰ تومان بگیریم که اعداد باورنکردنی خواهد بود، در واقع به اندازه قیمت سهم سود سازی خواهیم داشت. از این اتفاق هرچند شدنی ، صرفنظر می کنیم. اما اتفاق دیگر که شدنی است، فروش زمین های با ارزش حدود ۱۵۰ میلیارد تومانی گرگان و بهشهر شرکت و یا حتی فروش سه درصد مالکیت از بانک اقتصاد نوین است، که هم می تواند سود غیر عملیاتی بالای ۲۰۰ تومانی برای شرکت بسازد و هم هزینه های مالی شرکت را به شدت کاهش دهد.

بنابراین اگر حداقل ها شرکت را تحلیل کنیم، شرکت توانایی رشد خوبی در کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت خواهد داشت. بنابراین مطمئنا افراد زیرک و باهوش حقیقی و حقوقی بازار سرمایه از این فرصت چند برابری به راحتی نخواهند گذشت.

 

".احسان."

Very Good Member
کاربر فعال


دارایی های بهپاک رو اگر ارزیابی کنیم، 389 میلیون سهم ونوین دارد به قیمت بازار 240 تومان یعنی ونوین حدود 90 میلیارد تومان ، یک زمین گرگان که حدودا 90 میلیارد تومان می ارزد و یک زمین بهشهر که حدود 50 میلیارد تومان قیمت دارد. مجموعا می شود 230 میلیارد تومان ارزش این دارایی ها. اینها دیر یا زود با برنامه شرکت نقد خواهند شد. باید صبوری کرد و به نفع سهامداری است. ارزش بازار سهم حدودا باید به غمارگ برسد، بدون افزایش نرخ مرجع یعنی حدود 35 درصد باید رشد کند تا به غمارگ برسد بعد از آن بشنیم و تحلیل سودسازی بعد از افزایش نرخ دلار 4200 رو انجام بدیم. محدوده زیر 700 تومان فرصتی که دیر یا زود تموم میشه، حال الان که محدوده 600 تومان دارند می فروشند. از فرصتهای خرید استفاده می کنیم بدون تردید.
 

arad700

Very Good Member
کاربر فعال
همین دیروز اعلام شد که نرخ اوره آزاد شده دیگه اوره به قیمت ۶۱۰ تا ۶۲۰ و در واقع از جیب سهامداران با یک سوم قیمت فروخته نمیشه.آرد که در گزارش غصینو نوشته شده به نرخ دو برابر خریداری شده.قیمت قند هم که دولت ناگزیر هست که گران بشود چون در غیر این صورت شکر قاچاق خواهد شد همین الان هم شکر داره به قیمتای آزاد دست مصرف کننده می رسه.روغن هم معنقدم حتما گران خواهد شد.به نظرم امسال سهام کالای اساسی رشد خوبی خواهند داشت.روغنی ها تازه به نظرم در ابتدای راه هستند.دولت پولی نداره که بتونه ارز ۴۲۰۰ اختصاص بده خسارات سیل که تا هفته گذشته حداقل ۳۵ هزار میلیارد تومن برآورد شد و الان حتما این مبلغ افزایش پیدا کرده مزید بر علته .دیگه پولی برای دولت نمی ماند که بخواهد ارز ۴۲۰۰ هزینه کنه.
پیش بینی من اینه که روغن خوراکی ،روغن موتور ،قند، آرد ، لاستیک آزاد میشه و قیمت دارو هم حداقل ۱۵ درصد گران خواهد شد(البته معاون وزیر بهداشت اعلام کرده بود ۵ تا ۱۰ درصد دارو گران میشه که به نظرم حداقل ۱۵ درصد گران میشه)
 

virangar1

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
کانال تحلیل گر


#شاخص_غذا:

در تحلیل کوتاه مدت این شاخص باید گفت ، فعلا با یک سطح مقاومتی مهمی برخورد کرده ایم که احتمال یک استراحت کوتاه مدت وجود دارد اما به طور کلی این گروه وارد یک مدار رشد مناسب شده اند.

در سیکل بلند مدت هم ، باید گفت این گروه همانند #سیمانی ها که وارد سیکل 8 ساله صعودی شده اند ، یک موج بلند مدت صعودی را نشان میدهند.

 

KAI-ZEN

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
غپاذر نزدیک 700 بهترین جای خریده

نميدونم کی امروز بد میفروخت، خریدار هم فهمید و اردر در بالا نمیذاشت

خبری کسی داره؟ کی میفروشه؟
 

ابن سینا

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
1555786368650.png

درآمد غگرجی از 53 میلیارد تومان در سال 96 با رشد نردیک به 100 درصدی به 107 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است.
 

کدال

Very Good Member
کاربر فعال
غشهد با 500 تومان سود داره 770 معامله میشه آیا سهمی با پی بر ای 1.5 داریم........ فقط کمی تعقل و تفکر....... فردا هم فرصت خرید زیر 800 قفل بشه میشه یکی مثل غدام وغدشت.. چون شناوری نداره اونم ما در حال جمع کردن هستیم البته حقوقی هم میزنه به کد شخصی تا قیمت کنترل کنه وسهامدار خسته پیاده بشه و اونهایی که روز گشایش 860 خریدن.... بعد از 5 ماه بسته بودن باید حرکتش به سمت 2000 آغاز بشه..... بازم تحقیق کنید......
 
بالا