گروه صنعتی سدید ( وسدید )

mehdi60

Well-Known Member
کاربر فعال
گروه صنعتی سدید با نماد وسدید سالها در بازار دوم بورس در حال معامله بود

پس از اخراج از این بازار به بازار پایه فرابورس منتقل گردیده و در حال حاضر در بازار جیم توافقی فرابورس فقط در روزهای زوج هر هفته (شننبه - دوشنبه - چهارشنبه )قابل معامله می باشد

این نماد در این تالار فاقد تاپیک بود و تاکنون در این تالار برای این شرکت تاپیکی مجزا باز نشده بود

از امروز مطالب مربوط به این شرکت معظم در این تاپیک درج خواهد شد

از دوستان صاحب نظر خواهشمندیم تحلیل ها ، مطالب و نقطه نظرات خود در مورد این شرکت را برای استفاده دیگر دوستان اینجا درج نمایند .
 

mehdi60

Well-Known Member
کاربر فعال
ترکیب سهامداران عمده این شرکت در حال حاضر به نحو زیر است :

شركت ذوب ونوردچهلستون سپاهان-سهامي خاص-
135 M
67.45% درصد

شركت سرمايه گذاري سديدتدبير-سهامي خاص-
20 M
9.82% درصد

شركت سرمايه گذاري صدرتاءمين-سهامي عام-
18 M
9%درصد
 

mehdi60

Well-Known Member
کاربر فعال
شرکت در اسفند ماه ۱۳۴۲ تحت عنوان کارخانه ماشین سازی فتحی و پسران تاسیس و تحت پروانه ۳۳۳۰۲ مورخ ۱۳۴۴/۰۸/۱۷ به ثبت رسید. عنوان شرکت در تاریخ ۱۳۴۷/۰۴/۷ به شرکت کارخانجات پروفیل نیمه سبک و سپس در تاریخ ۱۳۶۴/۰۴/۲۵ به شرکت تولیدی و صنعتی پروفیل نیمه سبک و لوله سازی ایران تغییر و تحت شماره ۱۱۶۰۷ در دفتر ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده و در ادامه در تاریخ ۱۳۶۸/۰۶/۴ به شرکت گروه صنعتی سدید (سهامی عام) تبدیل گردید.

طی سال ۱۳۷۲ شرایطی فراهم شد که گروه صنعتی سدید به یک شرکت «هلدینگ» تبدیل گردد و در همان سال برخی معاونت‌های گروه به شخصیتهای حقوقی تبدیل شده و تشکیل شرکت‌های لوله و تجهیزات سدید(سهامی عام) و سدید تدبیر صورت پذیرفت. گروه صنعتی سدید در سال ۱۳۷۵ مبادرت به سرمایه گذاری در ۵۱درصد سهام شرکت فالق صنعت (به عنوان یکی از شرکت‌های پیمانکار عمومی احداث کارخانجات شکر و …) نمود.

در سال ۱۳۸۰ شرکت صبا نیرو جهت ساخت نیروگاه برق بادی آغاز به کار نمود و شرکت SIG به عنوان اولین شرکت ثبت شده گروه در کشور انگلستان تاسیس و مشغول فعالیت گردید. گروه صنعتی سدید در اواخر سال ۱۳۸۱ با مشارکت شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی و شرکت پترو تکسان بمنظور انجام فعالیت‌های پیمانکاری طرح‌های صنعتی بویژه در صنایع دریایی اقدام به تاسیس شرکت توسعه سازه های دریایی تسدید نمود.

در ادامه توسعه فعالیتها، در سال ۱۳۸۲ گروه صنعتی سدید با مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و با ۸۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری، شرکت لوله‌سازی ماهشهر که در حال حاضر یکی از بزرگترین کارخانه‌های لوله‌سازی کشور می باشد را تاسیس نمود. شرکت توسعه و احداث واحد نیروگاهی توان با موضوع فعالیت احداث نیروگاههای برق، بررسی فنی و اقتصادی پروژه‌های نیروگاهی و … در سال ۱۳۸۳ تاسیس گردید.

مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی، گروه صنعتی سدید در سال‌های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ از طریق مزایده مبادرت به خرید ۴۵درصد از سهام شرکت فولاد گسترش و ۳۸درصد سهام شرکت تولید تجهیزات ایمنی راهها و ۹۵درصد سهام شرکت پتکو (تولید پمپ‌های بزرگ و توربین آبی) از سازمان خصوصی سازی نمود. در راستای تمرکز فعالیت‌های بازرگانی و اعتباری شرکتهای لوله ساز گروه، شرکت سدید تامین مهندسی در سال ۱۳۸۸ تاسیس گردید. همچنین به منظور اجرای پروژه مزرعه ۱۰۰ مگاواتی نیروگاه بادی، شرکت توسعه و احداث نیروگاه‌های بادی توان باد با مالکیت ۱۰۰درصد گروه صنعتی سدید در اوایل همان سال تاسیس و به ثبت رسید. انتقال مالکیت ۳۳درصد سهام شرکت فراب به نام گروه صنعتی سدید از جمله کارهای مهمی بود که پس از پیگیری‌های فراوان طی سالهای گذشته پیگیری شده و مراحل انتقال نهایی آن به گروه در حال پیگیری می باشد.

در اول آبان ماه سال ۱۳۸۹ معادل ۶۷/۳۴درصد سهام گروه صنعتی سدید متعلق به بنیاد دینی و فرهنگی صدوق به شرکت ذوب و نورد چهلستون سپاهان (سهامی خاص) واگذار گردید.
 

mehdi60

Well-Known Member
کاربر فعال
زیر مجموعه های وسدید یکی یکی در حال احیای مجدد هستند
 

mehdi60

Well-Known Member
کاربر فعال
عجیبه....

چطور میشه شرکتی با این عظمت و این همه زیر مجموعه اوضاعش اینطور فلاکت بار باشه ؟؟؟
 

mehdi60

Well-Known Member
کاربر فعال
وقتی یکی از زیر مجمموعه های شرکت به اندازه صدرا باشه عظمتش

اونوقت میشه درک کرد شرکتی با این همه زیر مجموعه چه ارزشی می تونه داشته باشه ؟؟!!
 
بالا