""گروه شرکتهای بورسی (بورس تهران -فرابورس-بورس کالا-بورس انرژی -سپرده گذاری)

تریدر

Very Good Member
کاربر فعال
عرضه ۷۰ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی در بورس کالای ایران
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه ۱۹ مردادماه میزبان عرضه ۷۰ هزار و ۷۴۱ تن مواد پلیمری، مواد شیمیایی، لوب کات، وکیوم باتوم، قیر، سلاپس واکس و گوگرد است.
امروز ۳ هزار و ۹۶۳ تن قیر و عایق رطوبتی در تالار صادراتی بور س کالای ایران عرضه می شود. این گزارش حاکی است، ۱۵ کیلوگرم زعفران رشته ای در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران عرضه می شود. بازار فرعی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد عرضه یک هزار و ۵۰۲ تن نخ پلی استر و آنیلین است.
همچنین تالار محصولات صنعتی ومعدنی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۱۶ مردادماه، میزبان دادوستد ۵۵ هزار تن شمش بلوم بود.طی این روز و در تالار مذکور ۸ هزار و ۸۰۰ تن تیرآهن، ۴ هزار و ۴۰۰ تن سبد میلگرد و۱۰ کیلوگرم شمش طلا معامله شد.
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی نیز در این روز معامله ۱۵ هزار و ۹۹۹ تن مواد شیمیایی، یک هزار و ۳۴ تن موادپلیمری و ۱۰۰ تن قیر را تجربه کرد. این گزارش حاکی است، ۲۰۰ تن عایق رطوبتی و ۳ هزار و ۵۳۷ تن قیر هم در تالار صادراتی بورس کالای ایران به فروش رسید. بازار فرعی بورس کالای ایران نیز در این روز معامله ۶۰ تن تولوئن و یک هزار تن قراضه فولادی را تجربه کرد.
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
بورس کالا معبر حمایت از بخش خصوصی/ زمان رشد رقابت‌پذیری اقتصاد فرارسیده است

حمیدرضا فولادگر عضو‌ کمیسیون صنایع و‌ معادن مجلس می‌گوید: در شرایطی که حجم تولید بسیاری از محصولات در صنعت فلزات و پتروشیمی بیش از نیاز داخلی است و شاهد آرامش نسبی در بازارها هستیم به نظر می رسد زمان مناسبی فرارسیده تا دولت با نگاه ویژه به بورس کالا، شرایط را برای افزایش رقابت در بازار و حمایت از بخش خصوصی و کشاورزان فراهم کنم.
در ایلنا بخوانید...

@ilnair
 

Lucky Luke

Good Member
کاربر فعال
سهم بورس با توجه به افزایش چشمگیر دارایی ها و رشد درآمدی که سه ماهه و چهار ماهه در گزارشات نشان داده اگر بسته و مجدد باز شود حداقل 2000 تا 2500 باز می شود و حداقل تا پایان سال 3000 تومن می رسد
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق با استقبال از پیشنهاد نصب تابلوی بورس کالای ایران در عراق گفت: با نصب این تابلو، عراقی‌ها می‌توانند بدون واسطه از طریق بورس کالا، محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.
 

Mr.Optimist

Very Good Member
کاربر فعال
مدیران و مسئولین و ناظران بیسواد بورس. چند روز است که سهام سفارود چندین میلیون سهم معامله میشود عده ای میخرند عده ای میفروشند و هر کسی هم هدف و گرفتاریهای خودش را دارد . ولی ناظر *** شما بدون ذکر دلیل معاملات را ساعت 5-6 بعدازظهر باطل میکند.آخه الاغا شما پول مفت میگیرید و وقتتان بی ارزش است. مردم کار و زندگی دارن.خبرمرگتون لااقل دلیل باطل کردن معاملاتو اعلام کنید تا دفعه بعد خریدارن و فروشندگان بفهمند و با سازی که شما بیشعورا میزنید برقصند.بابا کلی گرفتاری داریم چرا شما بیشترش میکنین مرض دارین برین دکتر .من چکنم که روی پول فروشم حساب کردم و کالاهایی خریدم که اگر بخوام پس بدم باید 30درصد ضرر خسارت بدم.
 

trader15

Very Good Member
کاربر فعال
فردا بازگشایی فرابورس تو بازار جدیده
فقط فرصت خریده برا 2500 تومان
 

p_nikan

Very Good Member
کاربر فعال
با اين تفاسير ميتونه يك افزايش سرمايه اي از مازاد تجديد افزايش داراييها بده

افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی برای شرکت هایی است که بیشتر از سرمایه بدهکار هستند
در واقع در شرف ورشکستگی هستند راهی جز انحلال و یا تجدید ارزیابی ندارند
و اما بورس تهران خود تراز مثبت دارد
در حال حاضر در بهترین موقعیت زمانی است ساختمان در شرف افتتاح بهتر است با همین سرمایه کم ادامه حیات دهد
همانطوری که مستحضرید با سرمایه فعلی سهم خشک خشک است این شرایط عدم فروش از طرف سهامداران
که روزی 1% مثبت بخورد به طور متوسط در دراز مدت یکساله بسیار راضی کننده است یعنی 300 درصد رشد...!!!!!!
این عالیست
 

nazanin213

Very Good Member
کاربر فعال
گواهی سپرده سکه تمام بهار تحویل یک روزه بانک صادرات ایران به مبلغ42.248.720 میلیون ریال در بورس کالا معامله شد.
 

p_nikan

Very Good Member
کاربر فعال
ارزش سهام عدالت ۵ برابر شد
خانه ملت: رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: ارزش سهام عدالت کسانی که یک میلیون تومان کامل سهام داشته‌اند به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. علی‌اشرف عبدالله پوری‌حسینی با اشاره به آخرین وضعیت واریز سود سهام عدالت به حساب دارندگان سهام گفت: سود سهام عدالت
 

p_nikan

Very Good Member
کاربر فعال
وقف نماد (فرابورس1) - اطلاعات با اهميت گروه ب98/5/20 11:29
كارگزاران محترم عضو فرابورس،به اطلاع ميرساند: نماد معاملاتي (فرابورس1) به دليل افشاي اطلاعات با اهميت مصاديق گروه (ب) براي شركت فرابورس ايران متوقف شد. بديهي است نماد مذكور تا ساعت 10:00 جلسه معاملاتي بعد به صورت حراج ناپيوسته با محدوديت دامنه نوسان قيمت بازگشايي خواهد شد. مدير عمليات بازار فرابورس ايران
 

یک میلیون دلار

Very Good Member
کاربر فعال
یجوری فرابورس باز کردند که 80 درصد بازار نفهمیدند باز شد و 22 درصد خورد. و 10 نفر اول هر کدوم 100.000 تا برداشتند و دقیقا یک حقوقی 1.000.000 سهم عرضه کرد.. نوش جونشون ;)
 

p_nikan

Very Good Member
کاربر فعال
اگر حقوقی فرابورس یک میلیون سهم نمیفروخت قیمت خیلی بالا باز میشد
 

تریدر

Very Good Member
کاربر فعال
درزمان بسته بودن کالا فرابورس 20% رشدکردوبسته شد دوباره 22% بالابازشدکه میشه 42% رشددرغیاب نمادکالا!
انرژی3 هم 40% مثبت خودوبسته شد.
بورس هم حدود30% رشدکرده وگیرکسی نمیادبخره!!
بنابرین نمادکالابرای جبران عقب ماندگی ازگروه بایدحوالی 1400 تومن بازبشه.
 

behzadbonyasi

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
بورس حمل و نقل ایجاد می‌شود؟/ فروش بلیت هواپیما در بورس کالا
شنبه ، ۱۹ مرداد ۱۳۹۸-۰۹:۳۲
#


به گزارش لایودیتا به نقل از مهر ، در نخستین روز مرداد طرحی که امضای ۲۷ نماینده را پای خود داشت، از سوی هیئت رئیسه اعلام وصول شد.
این طرح که با نام بورس حمل بار و مسافر به کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون های اقتصادی و صنایع به عنوان کمیسیون های فرعی ارسال شده، در ۵ ماده و ۸ تبصره تنظیم شده و در مقدمه توجیهی آن آمده که وجود نابسامانی در حوزه حمل بار و مسافر باعث شده تا علی رغم آنکه رانندگان بیشترین زحمات را در این صنعت متحمل می شوند، از کمترین منافع آن بهره مند شوند.
در ادامه مقدمه این طرح می افزاید: درآمد حاصله از بخش حمل و نقل با هزینه های آن متناسب نیست و در عوض دلالان بیشترین سود را با کمترین زحمت به دست می آورند. با این حساب راه اندازی بورس حمل بار و مسافر می تواند نقش مؤثری در ایجاد شفافیت و اجرای عدالت داشته باشد.
منابع اجرای بورس حمل و نقل: کسر بخشی از صدور بارنامه یا قیمت بلیت
به گزارش مهر ، با وجود آنکه طراحان بورس حمل بار و مسافر، بهانه خود برای امضای این طرح را کمک به افزایش درآمد رانندگان عنوان کرده اند، اما در این طرح منابع مالی اجرای آن را دریافت سهم از هر بارنامه یا فروش بلیت تعیین کرده اند.
با این حساب به هزینه هایی که به رانندگان از صدور هر بارنامه کسر می شود، یک تعرفه جدید نیز افزوده خواهد شد. همچنین شرکت های هواپمایی نیز در حالی که ملزم به پرداخت ۵ درصد از فروش هر بلیت هواپیما به شهرداری ها هستند، تعرفه دیگری نیز به مجموعه هزینه های جانبی آنها افزوده شده و درنتیجه این مسافر است که باید هزینه های تحمیلی را پرداخت کند.
متن کامل طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر
در ماده ۱ این طرح آمده: وزارت راه و شهرسازی موظف است بورس الکترونیک حمل بار و مسافر را به منظور کاهش هزینه های واسطه گری و تشدید رقابت در کرایه بار و قیمت بلیت حداکثر ۳ ماه از زمان ابلاغ این قانون راه اندازی کند.
این در حالی است که در تبصره ۱ ماده ۲ این طرح آمده که وزارت راه می تواند سامانه بورس حمل بار و مسافر را به بورس کالا واگذار کند.
ماده ۲ این طرح، فروش بلیت یا بارنامه خارج از سامانه بورس حمل بار و مسافر و ماده ۳ نیز تعیین قیمت بارنامه یا بلیت ـ به استثنای بلیت قطار ـ خارج از سازوکار این بورس را ممنوع کرده است.
از دیگر مواردی که این طرح در صورت تصویب می تواند به صنعت نحیف حمل و نقل خصوصا حمل و نقل مسافری ضربه وارد کند، تعیین مالیات بر صندلی های خالی معادل ۱۰۰ درصد قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیماست که در ماده ۴ این طرح به آن اشاره شده است. به معنای دیگر در صورتی که وسایل نقلیه عمومی با صندلی خالی تردد کنند، به جای آنکه مورد حمایت واقع شوند، تنبیه خواهند شد.
در ماده ۵ نیز وزارت راه مکلف شده تا سامانه الکترونیکی بورس حمل و نقل به گونه ای طراحی شود که در صورت تأخیر ناوگان، جریمه تأخیر به صورت خودکار از هزینه بلیت کسر شده و بدون نیاز به مراجعه حضور مسافران، به صورت اتوماتیک به حساب آنها برگشت داده می شود.
عضو کمیسیون اقتصادی: با بورس ارز هم مخالفم چه رسد به بورس حمل و نقل/ امضای این طرح را تکذیب می کنم
محمد حسن نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و از امضاکنندگان این طرح در گفت وگو با با تکذیب امضای این طرح اظهار داشت: اجرای چنین بورسی عملا غیر ممکن است.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس با بیان اینکه راه اندازی انواع بورس ها، اشتباه است و ارتباطی به شفافیت ندارد، گفت: من حتی با راه اندازی بورس ارز هم مخالفم.
وی ادامه داد: در کجای دنیا چنین بورس هایی وجود دارد که ما بخواهیم در ایران آنها را راه اندازی کنیم؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ساعات فعالیت بورس در کشور که از ساعت ۹ تا ۱۳ است، گفت: اگر فردی بخواهد ساعت ۱۹ بلیت هواپیما بخرد، باید صبر کند تا فردا ساعت ۹ صبح که بورس بازگشایی می شود، بلیت خریداری کند؟ یا روزهای تعطیل مردم امکان خرید بلیت ندارند؛ آیا چنین چیزی شدنی است؟
وی تأکید کرد: من در جریان چنین طرحی نیستم و قطعا ذکر نام و امضای من ذیل این طرح، اشتباه بوده است.

افق متال

کانال تلگرام لایودیتا
سایر خبرها
#


www.livedata.ir
 

trader15

Very Good Member
کاربر فعال
فرابورس رو دقیقه اخر باز کردن و یه سری زدن به بدن
فرابورس با تمام اتفاقات پیش روش رشدی نکرده
قبمت این سهم باید دو برابر امروز بشه
 

trader15

Very Good Member
کاربر فعال
بازار متشکل ارزی هفته آینده شروع به کار می‌کند

یک منبع آگاه درباره زمان آغاز به کار بازار متشکل ارزی گفت: این بازار ارزی قرار بود از عید قربان شروع به کار کند ، ولی به دلیل فراهم شدن برخی از مقدمات، قرار است از هفته آینده فعالیت رسمی خود را شروع کند.

بازار متشکل ارزی، با هدف ساماندهی معاملات نقد بازار ارز و شفافیت در معاملات هفته آینه ‌راه‌انداز‌ی می‌شود.
@BourseNews
چه شود فرابورس
 

mehdi1

Very Good Member
کاربر فعال
1565592288183.png

چون قیمت ۱۳۰۰ در دیتای قبلی وجود ندارد به علت انتقال از بازار پایه به بازار اول فرابورس قیمت ۱۳۰۰ در اینجا مشاهده نمی فرمایید
اما چند نکته
۱- فرابورس مثلث را به طرف بالا شکسته که راه را برای رسیده به قیمتهای بسیار بالاتر هموار می کند
2 -فرابورس مقاومت 1230 را رد کرد همچنین مقاومتی که خط روند نشان داده شده
با این شرایط هر منفی فقط پولبک به مقاومتهای شکسته شده می باشد
(نظرات بنده ممکن است با خطا همراه باشد لطفا با نوشته های من خرید و فروش نفرمایید)
 
بالا