""گروه شرکتهای بورسی (بورس تهران -فرابورس-بورس کالا-بورس انرژی -سپرده گذاری)

tequila

Well-Known Member
کاربر فعال
آقایون
لطفا از توهین به همدیگر خودداری کنید ... اجازه ندید جو تاپیک آلوده بشه ... اگر هم از حرفهای کسی خوشتون نمیاد ... یا از خود اون شخص خوشتون نمیاد ... از دکمه چشم پوشی استفاده کنید ... باور کنید با احترام صحبت کردن .. به کسی آسیب نمیزنه ....
به احترام شما من جواب اون گوساله ساندیس خور رو نمیدم و تو لیست چشم پوشی میزارمش

trader15

Well-Known Member
کاربر فعال
انرژی که راهشو رفته
مونده این سه سهم طلایی
شک نکنید هر سه سهم بورس و فرابورس و کالا راه انرژی رو میرن
حالا یکی زودتر یکی دیرتر

یک میلیون دلار

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان .. بنده آدم متوهمی نیستم اما نمادهایی که دارم شامل شپنا ..بورس .. کالا و وصنعت رو مونیتور میکردم .. شاهد بودم عمل هماهنگی اتفاق افتاد و ناگهان ساعت 10:55 فروشهای آبشاری شروع شد که بعضی از نمادهایی که پیدا کردم رو در تصویر زیر میبینید ..در بعضی از نمادها مثل وخارزم و وصنعت خریداران مقاومت کردند و حجم زیادی خریدند .. در بعضی از نمادها با شیب کمتری سهم رو به صف فروش کشوندن مثل شپنا و شبندر .. یا در بورس و کالا صف خرید رو دادن و بعد رنجهای منفی کشیدند ..مثلا در یک قیمت خاص اردر فروش زیادی گذاشتند مثل یورس که 336 هزار سهم در 8850 گذاشتند و به آرامی این اردر رو پایینتر آوردند ..و تا 8715 هم کشوندن ...تا البته این اردرهای فروششون جمع شد... چیزی که مشاهده شد بدین ترتیب بود که کدهای حقیقی دست به این فروشهای آبشاری زدند .... مسئله فروش حقیقیها نیست ... مسئله همزمانی این رفتارهاست که بین 10:55 تا 11:00 شروع کردند ... به نظرتون عجیب نیست .. شما هم میتونید نمادهایی رو که دارید بررسی و نمونه های مشابه رو اطلاع رسانی کنید .... دقیقا یادآور تابستان سال گذشته است این رفتارها ..... اگر این رفتارها مصداق دستکاری بازار نیست ... پس چی مصداق دستکاری بازاره ؟

مشاهده پیوست 51144
در همان دقایق من داشتم خساپا را نگاه میکردم چون رفیقم خساپا داشت. بهش گفتم منفی 1.2 یک دقیقه گذشت گفتم منفی 3 و 30 ثانیه بعد گفتم منفی5 برگشتم صفحه کلی بازار را نگاه کردم دیدم فولاد و فملی هم منفی تقریبا 2 دقیقه بعد بازار گله ای شروع کرد فروختن و صفهای بورس و کالا را هم دادند ولی فرابورس محکم سرجاش بود .
در کل میخام این را بگم 6 الی 7 سهم بزرگ را منفی کردند بقیه بازار تحت تاثیر این 6 سهم گله ای منفی شدند . مشخص بود هماهنگ شده بود برای منفی کردن شاخص و ریختن بازار . این تجربه منه که هر وقت خبرای خوب خارجی مخابره میشه یه دستهایی پشت پرده بازار را منفی میکنند و دقیقا با اخبار منفی خارجی بازار را مثبت میکنند و مشخصه این گروه کیا هستن چون اقتصاد کشور دست این گروه هست و از تحریمها بشدت سود میبرند. انشالله خدا این گروه در ظاهر خوب را به راه راست هدایت کنه که باعث متضرر شدن سهامداران خرد میشوند و نفرین پشتشان میرود.

p_nikan

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
صبح به خیر

دوستان فراکاب در واقع چهار بورس کشور یک خانواده هستند و توصیه اولیه این بوده که هر چهار سهم رو حتی به اندازم کمتر در سبد خود ابدی داشته باشید
چرا که انحصاری هستند و استراتژیک
هر شرکتی میتواند تعطیل شود
اما این چهار شرکت نفس های اقتصاد هر کشوری هستند
میتوان هزاران شرکت پالایشی پتروشیمی و در هر صنعتی ساخت ..
اما دیگر بورسی به موازات این بورس ها تاسیس نخواهد شد

قدر سهام پر ارزش خود را بدانید و هیچ زمانی نفروشید
سوال اینجاست اگر بخواهید بفروشید !!!! چی میخواهید بخرید؟؟؟؟
فروش مساوی است با افسوس و پشیمانی !!!!

p_nikan

Well-Known Member
کاربر فعال
شرکتهای فراکاب تنها شرکتهایی هستند که در بازارهای مثبت و منفی سود کسب میکنند چراکه کارمزد میگیرند مثبت و منفی بازار برای آنها تفاوتی ندارد

p_nikan

Well-Known Member
کاربر فعال
دستورالعمل‌ مدیرعامل شستا به هلدینگ تاپیکو :
فروش محصولات پتروشیمی فقط از طریق مزایده انجام شود

هرگونه فروش مذاکره‌ای ممنوع است

به گزارش روابط عمومی شستا:

به‌دنبال بررسی‌های صورت گرفته، با دستور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، مقرر شد محصولات یکی از پتروشیمی‌های وابسته

صرفاً از طریق بورس کالا و مزایده انجام و فروش مذاکره‌ای آن ممنوع اعلام شد.

در ابلاغیه مدیرعامل شستا، خطاب به مدیرعامل تاپیکو، آمده است: فعالیت‌های تجاری (خرید و فروش) بر اساس اصل شفافیت و دستورالعمل مشخص، برنامه‌ریزی و اجرایی شود.

#تاپیکو #بورس_کالا

تریدر

Well-Known Member
کاربر فعال
رشد حجم و ارزش معاملات بورس کالای ایران
در هفته منتهی به ۱۹ اردیبهشت ماه، ۶۶۰ هزار و ۷۸۰ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۱ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد داد و ستد قرار گرفت که نسبت به هفته ماقبل به ترتیب رشد ۱۶ و ۳۷ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۳۴۲ هزار و ۵۹۲ تن انواع کالا به ارزش ۲۴ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال معامله شد.در این تالار ۳۲۵ هزار و ۸۱۰ تن فولاد، ۷ هزار و ۴۰ تن مس، ۴ هزار تن آلومینیوم،۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۹ کیلو گرم شمش طلا و ۵۹۰ تن شمش روی از سوی مشتریان خریداری شد.
همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۳۱۷ هزار و ۵۶ تن انواع کالا به ارزش ۱۷ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال به فروش رسید.در این تالار ۶۵ هزار تن وکیوم باتوم، ۹۸ هزار و ۶۳۰ تن قیر، ۷۴ هزار و ۵۵۵ تن مواد پلیمری، ۳۳ هزار و ۳۱۸ تن مواد شیمیایی، ۳۱۰ تن عایق رطوبتی، ۴۲ هزار تن لوب کات و یک هزار و ۳۷۵ تن گوگرد معامله شد.
شایان ذکر است ۱۳ کیلوگرم زعفران رشته ای نیز در تالار محصولات کشاورزی به فروش رسید. همچنین یک هزار و ۱۳۲ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران معامله شد.

p_nikan

Well-Known Member
کاربر فعال
«دنیای بورس» بررسی کرد
مختصات جدید پتروشیمی‌ها در بورس کالا

این روزها با خبر آزادسازی نرخ ارز صحبت‌های زیادی در خصوص محدوده ارزندگی، چشم‌انداز سودآوری، توانایی تحقق سودآوری شرکت‌ها و مسائلی از این دست در میان اهالی بازار سرمایه‌ بیش از پیش به گوش می‌رسد. در این گزارش سعی بر این است تا به طور کلی مختصات شرکت‌های صنعت شیمیایی را با فرض اعمال تحریم‌ها و آزادسازی نرخ ارز ترسیم کنیم.

%

p_nikan

Well-Known Member
کاربر فعال
قید آزادسازی نرخ فروش محصولات داخلی در بورس کالا
تاثیر آزادسازی قیمت‌ها بر تقاضای موثر

بحث تقاضای داخلی و فاصله گرفتن شرکت‌های صادرات محور با شرکت‌های متمرکز بر فروش داخلی این روزها نقل محافل بورسی‌ست. سهم بالای تقاضای داخلی در قیمت‌های مشخص شده بورس کالا صرفا با منطق استفاده از رانت به وجود آمده و نه با هدف فروش داخلی و عمده تلاش سیاست‌گذاران برای کنترل قیمت‌ها به منظور کاهش فشار بر مصرف کننده نهایی تاکنون راه به جایی نبرده‌است. این موضوع برای اهالی بازار سرمایه به طور واضح مشخص است و به همین دلیل قید آزادسازی نرخ فروش محصولات داخلی در بورس کالا به دلیل کاهش تقاضای موثر این گروه (به دلیل از بین رفتن مزیت رقابتی برای استفاده از رانت) از سوی خریداران مواجه خواهد شد

http://donyayebourse.com/fa/content/opinion/25283/%D9

trader15

Well-Known Member
کاربر فعال
فقط تو اینجور بازارها میشه این سهام ناب رو به تعداد دلخواه شکار کرد
همه اینا راه انرژی رو خواهند رفت
تا شیش ماه دیگه فراکاب زیر 2000 نداریم
بورس و کالا شدیدا خریدنین

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
به نظر من بورس و کالا رو که مونیتور میکردم ... در این بازار منفی خوب مقاومت کردند و بعضا شاهد رنج کشیدنهای مثبت و منفی بودیم ... به نظر گروههایی در این دو نماد با هم زورآزمایی میکنند و سعی میکنند حقیقیها را در روندهای دلخواهشان هدایت کنند ....

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ای بابا شما هم که همش بر سر فرابورس کل کل میکنید ... انشالله فرابورس پله اول به 10 هزار تومان برسه ... بنده یک دونه سهم فرابورس هم ندارم .....
اما لطفا از این کل انداختنهای بچگانه دست بردارید .... لطفا مطالبی بزارید که ماهم استفاده کنیم ...
روی اعصاب هم راه رفتن واقعا چه ثمری داره ؟؟ سهم خوب راه خودشو میره ...گفتن نکات مثبت و منفی در مورد هر نمادی قابل بررسی ... اما بر له یا علیه یک نماد جو دادن مردود ....
لطفا توجه کنید که در یک تاپیک عمومی صحبت میکنید و سایر خوانندگان تاپیک این حق رو دارند که از یک فضای سالم استفاده کنند....

از توجه شما سپاسگزارم ...

economista

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان از نماد بورس غافل نشید.زود دیر خواهد شد

بالا