""گروه شرکتهای بورسی (بورس تهران -فرابورس-بورس کالا-بورس انرژی -سپرده گذاری)

یک میلیون دلار

Very Good Member
کاربر فعال
بورس با افتتاح ساختمونش و و ارزش معاملات روزانه بالای 1000 میلیارد تومن و مالک 20 درصد فرابورس میاد بالای 3000 تومن و بدنبال اینها فرابورس هم با کمی اختلاف نزدیک 3000 تومن.کالا باید همردیف انرژی 5000 تومن. یه چیپس ساده 2500 که یه دونه سیب زمینی توش خورد شده. اونوقت این همه پتروشیمی . فولاد . مصالح ساختمانی. سکه . زعفران . پسته و................ توی بورس کالا داره خورد میشه 2500 نمیرزه. یه خورده جلوتر را ببینیم بد نیست. موفق باشید. راستی قیمت کالاهای ما برای عراقیها مفته با جوین شدن عراقیها به بورس کالا چیزی توی بورس کالا باقی نخواهد ماند. اینده را ببینیم
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
آدم وقتی فقیر میشود خوبیهایش هم حقیر میشوند؛ اما کسی که زر دارد یا زور دارد عیب هایش هم هنر دیده میشوند و چرندیاتش هم حرف حسابی به حساب می آیند...

علی شریعتی

@Ancient_fact ™️
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
بورس کالا: تغيير دامنه نوسان قيمت نمادهاي گواهي سپرده سکه و صندقو کالايي98/1/21 12:34 به اطلاع فعالان بازار گواهي سپرده کالايي بورس کالاي ايران مي رساند از روز چهارشنبه مورخ 21/01/1398، محدوده نوسان قيمت مجاز نمادهاي معاملاتي گواهي سپرده کالايي سکه طلاي تمام بهار آزادي، به ميزان 5+/- درصد قيمت پاياني نماد معاملاتي گواهي سپرده سکه طلا با بيشترين ظرفيت پذيرش انبار طي ماه شمسي قبل اعمال مي شود. لازم به ذکر است که با توجه به افزايش ظرفيت خزانه زرين سپهر بانک صادارت، قيمت پاياني نماد اين خزانه ملاک عمل خواهد بود.
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
#بازار_سرمایه
انتظار می رود با توجه به حذف دلار ۴۲۰۰ تومان از اقتصاد ایران ، بازار سهام در سال ۱۳۹۸ ، سالی متفاوت و رشدی را تجربه کند. در این صورت بورس تهران احتمالا تمام جاماندگی خویش از سایر بازارها را با رشد خود در سال پیش رو جبران می کند.
معیار
@sahamyaab
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
طغیان نقدینگی!
▫سال97 تمام شد و سپرده گذاران بانکی در ماه آخر پیامک غافلگیرکننده از بانکشان گرفتند! آنها دیگر همانند سابق سود روزشمار نمگیرند و از کاهش سود خود شاکی اند. آنها اکنون دو راه حل دارند: یا سپرده را تا پایان ماه دست نزنند (عملا سپرده غیرجاری میشود) یا به بازارهای موازی بیاورند. مورد دوم برای بازار ما مهم است و بی ارتباط با رشدهای اخیر #بازارسرمایه نیست. بر این اساس از اول سال98 بیش از 300 میلیارد نقدینگی حقیقی به بازار آمده و فقط سهم امروز 30% بود(90میلیارد) که منجر به رشد بیش از 3500 واحدی شاخص کل و رسیدن به یک قدمی 194هزار شد. به نظر نقدینگی پارک شده بازهم خواهد آمد.
▫حجم معاملات خرد هم دوباره در حال خودنمایی هست. یک آمار جالب: حتی با معاملات ایام نیمه تعطیل عید، میانگین حجم معاملات نزدیک 1000میلیارد در روز است. عدد امروز هم 1440
▫امروز بازار ارز و طلا هم طبق پیش بینی نزولی شد. سیگنالهای وزیر و رئیس کمی از هیجان تقاضا کم کرد! انتظار اصلاح زیاد کمی بعید است ولی بنظر برای صعود بیشتر نیاز به تجدید قواست. همکنون دلار و سکه 13.300 و 4.870.000 تومان معامله میشود.
تاریخ گزارش: 98/01/21
@Marketsummary
 

raoufi

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان اگر صلاح می دانند و می خواهند بخشی را سیو سود کنند با این همه افزایش که چه بسا افزایش باز هم ان شاالله که این صنعت دارد و100%شنبه هم صف خرید هستند ولی استراحت هم لازم الجرا خواهد بود وبعد دوباره باز افزایش این صنعت اما یک پیشنهاد خوب که همیشه در سود باشند و موج سواری کنند شیفت کردن روی گروه خودرویی و قطعه سازی که هنوز افزایشی به ان صورت نداشتند و پیش نهاد ما به شما ختور خواهد بود توضیحات تکمیلی در عکس حتما حتما ببینید.;););)تعصب خواصی نداشته باشیم و بهترین موقعیت ها وارد شویم


حتما ببینید...........
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
فرابورس تنها مقاومت پیش رو قیمت۶۲۵۵خواهد بود که به آمید حق تعالی اهداف بعدی آن در میان مدت تاقیمت 1000 تومن دور از دسترس نخواهد بود
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
کالا مقاومت 930 را رد کرده اگر شنبه صف خرید خوبی تشکیل بشه اهداف قیمتی 1200 دور از ذهن نخواهد بود
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
❤ اگر در بازار بورس تجربه دارید و آموزش دیدید ، در حال حاضر بهترین و ارزانترین بازار برای سرمایه گذاری ، بازار سرمایه هست

می توانید بیشترین وزن سبد سرمایه گذاری را سهام قرار بدید

@mahnaz_sadeghi
 

یک میلیون دلار

Very Good Member
کاربر فعال
کالا مقاومت 930 را رد کرده اگر شنبه صف خرید خوبی تشکیل بشه اهداف قیمتی 1200 دور از ذهن نخواهد بود
نمیدونم چرا اینقدر علاقه مندید هی مقاومت بکشید و از اینجا رد شیم میریم فلان جا. همیشه سود زیادی نخواهید کرد .
این یه قانون شده تکنیکالیا هیچ وقت سود زیادی نمیکنند حتی 100 درصد هم نمیتونند بگیرند. سود اصلی و چندین برابری را بنیادی کارها و سنتی ها میگیرند .
بورس 3000 تومن
فرابورس کمی کمتر از بورس 2500 تا 3000 تومن
کالا هم 5000 تومن قدم اول که با جوین شدن با بازار عراق برو بالاتر

اینقدر دنبال نقاشی کردن نباشید که عقب میمونید همه سهما بالا پایین دارند ولی نهایتا به اهدافشون میرسند.
 

economista

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
با توجه به بازگشایی بازار متشکل ارزی در هفته اتی-فرابورس دستنیافتنی تر خواهد شد
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
ظاهرا فروشندگان کالا نمیدونن چه سهمی رو خریدو فروش می کنن!!!!
ارزش این سهم با توجه به اخبار جدید زیر 1300 تومن ....فعلا......خودزنی محسوب میشه.
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
رئیس جمعیت هلال احمر:
◽کمک‌های مردمی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بوده که ۱۲۵۰ تومان سهم هر ایرانی از این کمک است که با توجه به گستردگی حادثه انتظار کمک بیشتری از هموطنان داریم.
◽تا این لحظه حتی یک دلار یا یورو هم از کمک های خارجی به خاطر تحریم‌ها به هلال احمر نرسیده است./ فارس

fararu.com
@fararunews
 

تریدر

Very Good Member
کاربر فعال
دسترسی آسان تولیدکنندگان به مواد اولیه با راه اندازی شعب استانی بورس کالا
مشاور ارشد سابق رئیس جمهور گفت:راه اندازی بورس کالا در استان های مختلف باعث دسترسی آسان تر و ارزان تر مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به محصولات و مواد اولیه می شود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، اکبر ترکان به وضعیت شبکه های توزیع کالا در بازار سنتی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: تا به امروز همیشه دو واسطه با عنوان «توزیع کنندگان عمده» و نیز «توزیع کنندگان واسط» بین تولیدکننده و مصرف کننده قرار داشتند که این موضوع از جمله معضلات اصلی معاملات در کشور محسوب می شود.
وی افزود: برای مثال تاجری که اقدام به واردات پارچه می کند به عنوان توزیع کننده عمده ای تلقی می شود که آن را در اختیار توزیع کننده واسط قرار می دهد و در انتها توزیع کننده واسط آن را بین فروشندگان پارچه توزیع و در اختیار مردم قرار می دهد.
ترکان با بیان اینکه واسطه ها همیشه بین توزیع کنندگان و فروشندگان قرار می گیرند تا کالا را به دست مصرف کننده نهایی برسانند، اضافه کرد: این سیستم در ایران باعث شده تا همیشه کالا با قیمت بالاتر از حد طبیعی خود به دست مصرف کننده برسد.بر این اساس باغدار، میوه را با نرخ سه هزار تومان می فروشد اما مصرف کننده باید آن را با نرخ ١٠ هزار تومان خریداری کند در این میان سود عمده نصیب واسطه ها می شود و باغدار قادر به کسب سود چندانی از محصولات تولیدی خود نیست.
ترکان به ترتیبات ایجاد شده در نظام صنعتی کشور اشاره کرد و گفت: اخیرا بین خریداران و کارخانه داران، شرکت های پخش قرار گرفته اند که این شرکت ها وظیفه تغذیه خرده فروشان مانند مغازه ها و فروشگاه ها را برعهده دارند که این موضوع باعث کاهش واسطه ها در بازار و نیز رسیدن کالا با نرخ ارزان به دست مصرف کننده نهایی می شود.
مشاور ارشد سابق رئیس جمهور به نقش بورس کالا در اقتصاد کشور و نیز تنظیم بازار اشاره و بیان کرد: بورس کالا بستری در نظام توزیع مدرن است که می تواند در رساندن کالاها به خصوص مواد اولیه با قیمت واقعی به دست مصرف کننده، نقش مثبتی را ایفا کند.
وی عنوان کرد: از موضوعات مطرح در بورس این است که حجم عرضه ها به گونه ای باشد که مصرف کنندگان خرد نیز بتوانند به راحتی محصول را از تولیدکننده اصلی خرید کنند که این موضوع در خصوص معاملات آهن مورد توجه قرار گرفت و حجم عرضه ها به ۲۲ تن کاهش یافت.
مشاور ارشد سابق رئیس جمهور در ادامه به تاثیر قیمت گذاری دستوری بر اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: دولت با هدف عرضه کالا با نرخ ارزان در بین مردم تصمیم به اختصاص ارز ٤٢٠٠ تومانی به واردکنندگان گرفت اما شاهد بودیم کالاهای ضروری که قرار بود با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور وارد شود، سر از واردات موبایل و خودرو درآورد.
به گفته وی، واردکنندگان، خودرو یا تلفن همراه را با ارز ٤٢٠٠ تومان به کشور وارد کردند در حالی که به دنبال فروش آنها با نرخ ارز آزاد به مشتریان بودند و به این ترتیب مشکلات موجود برطرف نشد.
ترکان افزود: اکنون به بازار هر کالایی که مراجعه می کنیم شاهد وجود واسطه هایی هستیم که زمینه گرانی در بازار کالاهای مختلف را فراهم کرده اند.
وی با بیان اینکه برای عرضه کالاهای داخلی و خارجی باید سیاست های جداگانه ای را اتخاذ کرد، افزود: منشا نگرانی در حوزه واردات، ورود کالاهایی به کشور است که شرایط تولید آن در داخل فراهم است، واردات چنین کالاهایی ضمن وارد کردن آسیب جدی به تولیدکننده و افزایش بیکاری، باعث خروج حجم وسیعی از ارز موجود می شود.
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
خصولتی ها به پایان خط می رسند؟

در انتظار واگذاری های بزرگ

مرتضی گل پور

1398 سال واگذاری‌های بزرگ خواهد بود، حتی بزرگ‌تر از واگذاری‌هایی که پس از سال 84 در اقتصاد کشور تجربه شده است.

دست کم در زمینه واگذاری بنگاه‌های دولتی می‌دانیم که چنین عزمی وجود دارد، اما در بخش‌های نظامی هنوز از چندوچون و گستره این تصمیم اطلاع دقیقی در دست نیست.

واگذاری‌ها از این رو ضروری شده است که اتصال این بنگاه‌ها به دولت و نهادهای حاکمیتی، نه تنها باری از دوش دولت برنداشته است، بلکه خود به بار تازه‌ای تبدیل شده‌اند.

از سوی دیگر، برخی واگذاری‌ها در سال‌های گذشته، به جای آنکه به بخش خصوصی واقعی باشد، به بخش‌های حاکمیتی بوده است، اتفاقی که باعث شد این شرکت‌های واگذاری شده، نه دولتی باشند، نه خصوصی، بلکه خصولتی شوند. خصولتی بودن به این معنی است که هرگاه منافع مدیران این شرکت‌ها اقتضا کند، از مزایای بخش خصوصی بودن بهره می‌برند و هرگاه که خواسته می‌شود تا مانند یک بخش خصوصی واقعی، در بازار رقابت کنند یا مالیات بدهند، خود را دولتی می‌دانند./ ایران

http://www.ion.ir/News/461766

@Irannewspaper
 

تریدر

Very Good Member
کاربر فعال
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد؛
تسهیل تامین مواد اولیه با تمرکز عرضه محصولات در بورس کالا
برای رونق تولید و افزایش صادرات غیر نفتی باید متناسب با کاهش فشار بر تولیدکنندگان و اطمینان بخشی به حوزه اقتصادی و صنعتی در کشور قدم برداریم که یکی از الزامات ایجاد اعتماد در میان تولیدکنندگان، تسهیل تامین مواد اولیه با عرضه حداکثری محصولات در بورس کالاست.
محمد حسینی در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به الزامات تحقق شعار سال اشاره کرد و افزود: قوانین و مقررات حوزه تولید از جمله قانون مالیات های مستقیم، مالیات بر ارزش افزوده، تامین اجتماعی و صادارت کالا برای تحقق شعار سال دارای دست اندازهایی هستند که باید متناسب با بهبود اوضاع تولیدکنندگان و ایجاد اطمینان، تغییر کند.
وی ادامه داد: برخی قوانین و مقررات وضع شده، سرمایه گذاری های داخلی و کوچک را نیز با مشکل مواجه می کند که با تغییر و تسهیل گری در آن ها باید زمینه افزایش سرمایه گذاری در کشور فراهم شود.
نماینده مردم فراهان، تفرش و آشتیان در مجلس، اصلاح نظام بانکی در کشور را از اقدامات اصلی برای افزایش رونق تولید در کشور برشمرد.
وی در ادامه به شیوه تنظیم بازار و قیمت کالاها اشاره کرد و گفت: اتخاذ تصمیمات برای تحقق رونق تولید به معنای حمایت صرف از تولید بدون توجه به واقعیت های اقتصادی و تلاش برای ایست قیمت ها نیست بلکه ایجاد رقابت در تولید باید در دستور کار قرار گیرد و اگر نرخ کالاها براساس واقعیت و با فشار بر تولیدکنندگان پایین نگه داشته شود، شاهد دو نرخی شدن بازار و شروع دوباره مشکلات خواهیم بود.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در سال گذشته شاهد نوسانات شدید قیمتی در برخی کالاهای اساسی بودیم که باعث بروز مشکلات عدیده هم تولید کنندگان و هم خردیداران شد. در این زمینه بخشی از مشکلات به جولان برخی افراد در بازارهای آزاد و غیررسمی مرتبط بود که در صورت تشویق همه تولیدکنندگان مواد اولیه و کالاهای واسطه ای برای عرضه محصولات خود در بورس کالا و همچنین خریداران برای خرید از این بورس، نظم بخشیدن به بازار، افزایش شفافیت، تنظیم دقیق تر بازار کالاهای اساسی، کاهش فساد و در نهایت رونق واقعی تولید را محقق کرد.
حسینی با بیان خود فعالان واقعی بازارها موافق دخالت در امر قیمت گذاری کالاها نیستند، اظهار داشت: کشف قیمت کالاها باید براساس عرضه و تقاضا در بورس رقم بخورد و سیاست گذاران نیز با نظاره معاملات بورس به ریشه یابی مشکلات و اقدامات لازم بپردازند.
نماینده مردم فراهان، تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی افزود: در این سال هایی که بورس کالا راه اندازی شده است، یک‌شفافیت آماری در مبادلات کالاها به وجود آمده و بسیاری از تولیدکنندگان نیز با اطمینان در این بورس اقدام به خرید و فروش محصولات می کنند، از این رو باید همه تولیدکنندگان را به حضور در بورس ترغیب کرد تا روند تامین مواد مورد نیاز تولید کشور به دور از اتفاق های غیرواقعی و کاذب بازارهای غیررسمی انجام شود.
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
مجوز مهم مجلس به سازمان بورس صادر شد: جریمه شرکتهای متخلف و حکم برکناری

با مصوبه امروز مجلس ، سازمان بورس مجاز به جریمه و برکناری اعضا هیات مدیره شرکت های متخلف در ارائه اطلاعات مالی شد.
 
بالا