""گروه شرکتهای بورسی (بورس تهران -فرابورس-بورس کالا-بورس انرژی -سپرده گذاری)

تریدر

Well-Known Member
کاربر فعال
دررینگ معاملاتی بورس انرژی دیروزنفت معامله نشده برای همین سهمش صف فروش شده وحالااین وسط بورس کالا اطلاعیه فرستاده روی کدال وگفته میخوادافزایش سرمایه ازاندوخته بده ولی بخاطربورس انرژی که 10 تا 10 تا رفته بالاوحالاامروزصف فروشه سهامداران کالا چوب حراج می زنندبه سهمشون!
واقعا" بازارما هیچ عمقی نداره که هیچ بلکه بایک عده به هالو طرفیم!!!
 

mobin

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیرعامل بورس انرژی خبر داد:
عرضه ۶۰۰ میلیارد اوراق سلف نفتی تا قبل از عید/خطای تحلیل‌های نجومی در نماد «انرژی»
حسینی با بیان اینکه با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد ایران باید به متقاضیان خرید نفت و میعانات گازی در بورس انرژی فرصت بیشتری داد، گفت: تا قبل از پایان امسال پذیره‌نویسی ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق سلف نفتی در این بورس انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس، سیدعلی حسینی مدیرعامل بورس انرژی با رد هر گونه شائبه پیرامون نمایشی بودن عرضه‌های نفت خام و میعانات گازی در این بازار گفت:‌ عرضه نفت خام و میعانات گازی از سوی شرکت ملی نفت ایران به موجب قانون انجام می‌شود اما شرایط خاص حاکم بر اقتصاد و پیچیدگی‌های بازار معاملات نفتی، باعث شده تا برخی از عرضه‌های صورت گرفته در رینگ صادراتی بورس انرژی همچون عرضه دیروز (۱۳ اسفند) منجر به معامله نشود.
وی با بیان اینکه در اغلب اوقات اشخاصی برای حضور در عرضه‌های صورت گرفته از سوی شرکت نفت ابراز علاقه‌مندی می‌کنند، افزود: با توجه به شرایط حاکم بر معاملات نفتی و همچنین لزوم مطابقت این شرایط با وضعیت فعالیت بخش خصوصی، به طور طبیعی می‌بایست زمان بیشتری به متقاضیان خرید محموله‌های نفتی در بورس انرژی داد تا بتوانند از مزیت موجود براساس شرایط کسب و کار کنونی استفاده کنند.
به گفته وی، شرکت بورس انرژی ایران و شرکت ملی نفت ایران وظیفه خود را در فراهم کردن بستر لازم برای فعالیت بخش خصوصی در بازار نفت کشور انجام داده اند اما علی‌رغم تحمیل برخی اقدام‌های ناشی از عوامل بیرونی، باید منتظر ماند و دید که بخش خصوصی تا چه حد می‌تواند از شرایط موجود بهره ببرد.

حسینی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره صحت و سقم برخی تحلیل‌ها پیرامون افزایش درآمدهای بورس انرژی از محل کارمزد معاملات نفتی و به تبع آن انتظار برای رشد قابل توجه قیمت سهام «انرژی» در سه نماد معاملاتی مختلف، گفت: اطلاعات معاملات و عملکرد بورس انرژی به طور منظم و روزانه در حالی منتشر می‌شود که عملکرد مالی این شرکت سهامی عام نیز در پایان دوره‌های عملکردی مختلف در دسترس عموم سرمایه‌گذاران قرار دارد. از سوی دیگر مطابق با مقررات بازار سرمایه، بورس‌ها از سقف کارمزد مشخصی برخوردارند و از این‌رو انتظار برای کارمزدهای نجومی واقعی نیست.
وی ادامه داد: در حال حاضر، سه نماد معاملاتی «انرژی۱»، «انرژی۲» و «انرژی۳» به سه گروه از سهامداران شامل نهادهای مالی، فعالان این بورس و سایر اشخاص که در واقع سهامداران عادی بازار سهام می‌شوند اختصاص دارد که اغلب التهاب‌های قیمتی نیز متعلق به نماد معاملاتی «انرژی۳» بوده که سهام آن در دست عموم مردم است.
مدیرعامل بورس انرژی با بیان اینکه شرکت بورس انرژی ایران همواره از سهامداران وفادار برخوردار بوده است، گفت: این درخواست از سهامداران وجود دارد که ضمن بی‌توجهی به تحلیل‌هایی که قابلیت اتکا ندارد تنها بر روی گزارش‌ها و مستندات مالی «انرژی» که در کدال منتشر شده توجه کنند.
به گفته وی، به لحاظ قانونی امکان اینکه سهامداران هر یک از این نمادها بتوانند سهام خود را در نماد دیگری به فروش برسانند وجود ندارد در عین حال با توجه به روان بودن معاملات و ارزش بالای آن نیازی به فعالیت بازارگردان در این نمادها نیست.
مدیرعامل بورس انرژی از برنامه‌ریزی برای انتشار اوراق تأمین مالی نفتی خبر داد و گفت: تا قبل از پایان سال جاری ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد متعلق به شرکت تابعه شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی پذیره نویسی می‌شود.

 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
✅ ارزش روز سهام عدالت اعلام شد؛ بیش از ١٠٠ هزار میلیارد تومان

مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی گفت: ارزش روز سبد سهام عدالت را بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است و برای آزادسازی نیاز به بررسی بیشتر دارد.

ادامه مطلب ...

@bourse24ir
 

تریدر

Well-Known Member
کاربر فعال
سهام بورس کالا هم اسیردست لاشخورهاشده!
مراقب سهمتون باشیدچون بهترین سهم بازارهمینه.
صبح درحالی که خوب می خریدن رنج منفی کشیدن وصف فروشش کردن!
این سهم هیچ ربطی به بورس انرژی نداره ولی یکعده میخوان ربطش بدن ونوسان گیری کنند!
 

تریدر

Well-Known Member
کاربر فعال
تعدادفروشنده 56
تعدادخریدار 192
کاملا" مشخصه که لاشخوربازیه!
درست زمانی که اطلاعیه افزایش سرمایه ازاندوخته اومده برعکس شده!
اگربورسمون بورس بوداینهایی که عمدا" صف فروش می چینند رو.....................
خیلی جالبه که بعدازتایم معاملات سفارشات فروش راحذف نکرده اندکه ترسش بیشترباشه!
 

knight

Well-Known Member
کاربر فعال
خبری از وضعیت ساختمان شرکت بورس نیست؟
آیا بعد از افتتاح میتونه ارزش کارشناسی و بازار این ساختمان را در صورتهای مالی ارائه کنه؟
گفته میشه چیزی حدود دو سه هزار میلیارد تومان ارزش داره.
 

behzadbonyasi

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
لزوم عرضه شکر در بورس کالا

دانایی با اشاره به اینکه حدود ۴ تا ۵ ماه است که شکر از بورس خارج شده، از عملکرد بورس کالا در این زمینه انتقاد کرد و گفت: حدود دو ماه و نیم است ما به بورس نامه می‌نویسیم که اجازه عرضه شکر در بورس را صادر کنند. حُسن عرضه در بورس این است که وقتی کالا روی تابلو بورس می‌رود حداکثر ۵ درصد بالاتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود. یعنی شکر ۳۰۰۰ تومانی حداکثر ۳,۱۵۰ تومان عرضه می‌شود. کسی نمی‌تواند تقلب کند و در دسترس همه نیز وجود دارد و همه می‌توانند برای دریافت آن مراجعه کنند.
وی توضیح داد: با وجود آنکه ۳ تا ۴ نامه به بورس نوشتیم هنوز این کالا را روی تابلو نبرده‌اند در حالی که همین بردن کالا روی تابلو باعث ایجاد امنیت می‌شود.
دانایی با بیان اینکه دلیل خروج شکر از بورس را نمی دانم، گفت: در چنین شرایطی بورس باید هماهنگ باشد و به تنظیم بازار کمک کند.
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
مراجعه بانک‌های دولتی برای فروش اموال مازاد/ آمادگی بورس برای واگذاری

چندی پیش اعلام شد که بانک‌ها باید دارایی‌های مازاد خود را بفروشند که در این راستا عضو هیات مدیره سازمان بورس اعلام کرد: تقریبا همه بانک‌های دولتی که به آنها تکلیف شده اموال مازادشان را بفروشند، اقدام کرده‌اند و بورس نیز آمادگی کامل دارد از طرق مختلف همچون صندوق‌های ETF و همچنین بورس کالا واگذاری را انجام دهد.
 

تریدر

Well-Known Member
کاربر فعال
در نخستین روز هفته رقم می خورد؛
عرضه ۷۶ هزار تن انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه ۱۸ اسفند ماه میزبان عرضه ۷۶ هزار و ۷۴۰ تن وکیوم باتوم، مواد شیمیایی، مواد پلیمری، قیر، گوگرد و سلاپس واکس است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)؛ ۲۲ هزار و ۶۴۰ تن قیر در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه می شود. تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران در این روز شاهد عرضه یک هزار و ۱۲۰ تن خرمای استعمران و ۱۸ کیلوگرم زعفران است. براساس این گزارش، ۵۰۰ تن کود مایع ازته نیز در بازار فرعی بورس کالای ایران عرضه می شود.
همچنین تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۱۵ اسفندماه، میزبان دادوستد ۳۴ هزار و ۸۰۰ تن قیربود. طی این روز و در تالار مذکور یک هزار و ۷۸۰ تن عایق رطوبتی معامله شد.
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی نیز در این روز معامله ۸۰۳ تن مواد پلیمری، ۱۶ هزار و ۶۰۰ تن وکیوم باتوم، ۱۲۰ تن قیر، ۵ هزار و ۵۰ تن گوگرد و ۲۹ هزار و ۴۴۶ تن مواد شیمیایی را تجربه کرد.
این گزارش حاکی است، ۷ هزار و ۶۴۰ تن سبد میلگرد، ۴ هزار تن شمش هزار پوندی آلومینیوم، ۱۸ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۲ کیلوگرم شمش طلا در تالار محصولات صنعتی و معدنی به فروش رسید.
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
جالبه وقتی انرژی منفی بورس کالا و فرابورس هم منفی میخورند نوبت مثبتها که میشه تنهایی مثبت میخورد
در روزی که بازار 2500 میلیارد تومن معامله شده.....
فرابورس منفی داره معامله میشه!!!!!!!
زنده باد تحلیل!
 

تریدر

Well-Known Member
کاربر فعال
بورس کالا مشخصه که درحال جمع آوری هستندودارن می زنندتوسرسهم تاجمع کنند!
پارسال بورس انرژی هم از450 تا 530 همین ماجرابودوبعدرفت تا 1400 بعداصلاح کردتا 1050 ومدتی استراحت وبعدپرواز............
 
بالا