""گروه شرکتهای بورسی (بورس تهران -فرابورس-بورس کالا-بورس انرژی -سپرده گذاری)

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست روحانی:

تصویب جهت گیری ها و شاخص های کلان بودجه ۹۸
ارائه نقشه راه و برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه عمومی در افق ۹۸-۹۹
تصویب راهکارهای وزارت نفت در زمینه عرضه گسترده تر نفت در بورس انرژی

@boltann
 

تریدر

Well-Known Member
کاربر فعال
احتمالا سال آینده افزایش سرمایه دهد چون امسال افزایش سرمایه داده
باتصویب هیات مدیره وتایید حسابرس مشکلی نخواهدبود ضمنا" چون فقط ازمحل انباشته افزایش سرمایه میده وازطرفی وسعت کاربورس کالا مدام درحال گسترش است بنابرین ممکنه شایعه درست باشه.
 

تریدر

Well-Known Member
کاربر فعال
سهامدارحقیقی بالای یک درصد امروزیک میلیون سهم خریده!
همین سهامدار از اول تا هشتم اسفند 4 میلیون سهم کالا خریده!
ضمنا" یک حقوقی هم که امروزبیش از2 میلیون سهم خرید هنوزهویتش مشخص نیست!
احتمالا" برخی ازکدها زیر یک درصددرحال خریدهستند ودرلیست سهامداران بالای یک درصدقابل رصدنیستند.
موضوع تصاحب کرسی هیات مدیره بایددرپیش باشه وگرنه .......!
 

مسدود

Well-Known Member
کاربر فعال
اگر قرار بر سر تصاحب کرسی هیئت مدیره هست باید سهامداران خرد هم با هم متحد بشن تا بتونن به خواسته هاشون برسن

یه گروه تلگرامی راه میندازیم اگر نیازی بود برای مجمع ما هم بتونیم رای بدیم

لینک گروه سهامداران حقیقی بورس کالا :
https://****/joinchat/JWeXh07WKFbRQAUiDvx1Xw

ضمنا اگر شخص حقیقی بالای درصد هم خواست میتونیم کمکش کنیم
 

nazanin213

Well-Known Member
کاربر فعال
#کالا
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت بورس کالاي ايران

با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 1,240,000,000,000 ریال به مبلغ 1,860,000,000,000 ریال از محل سود انباشته ،سایر اندوخته ها به منظور الزام شرکت در اجراي مصوبه چهارصد و نهمين صورتجلسه هيات مديره سازمان بورس و اوراق بهادار مورخ 1395/01/24 در خصوص " تعيين حداقل سرمايه مطلوب بورس ها " که در تاریخ 1397/12/13 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

▪️درصد افزایش سرمایه: 50%
▪️محل تامین: سود انباشته , اندوخته
 

mahdi73

Active Member
کاربر فعال
دوستان این چه قانونیه که انرژی یاخیلی ازسهم های دیگه وقتی بعد20درصدبسته میشه وبعدش که بازمیشه دومرحله ای افزایش قیمت میدن ولی کالا وفرابورس این اتفاق شاملشون نمیشه چرا؟؟؟؟؟؟
 

mehr110

Active Member
کاربر فعال
کانال جدید بورس کالای ایران
نماد "کالا" ...حقیقی ها

کانال اختصاصی بورس کالای ایران


@boursekalairan

کسانیکه نمیتوانند با لینک به کانال بپیوندند به آیدی بنده پیام بدهند.

مدیریت کانال
هادی کمالی
@kamalihadi
 

تریدر

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیرعامل بورس انرژی خبر داد:
عرضه ۶۰۰ میلیارد اوراق سلف نفتی تا قبل از عید/خطای تحلیل‌های نجومی در نماد «انرژی»
حسینی با بیان اینکه با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد ایران باید به متقاضیان خرید نفت و میعانات گازی در بورس انرژی فرصت بیشتری داد، گفت: تا قبل از پایان امسال پذیره‌نویسی ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق سلف نفتی در این بورس انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس، سیدعلی حسینی مدیرعامل بورس انرژی با رد هر گونه شائبه پیرامون نمایشی بودن عرضه‌های نفت خام و میعانات گازی در این بازار گفت:‌ عرضه نفت خام و میعانات گازی از سوی شرکت ملی نفت ایران به موجب قانون انجام می‌شود اما شرایط خاص حاکم بر اقتصاد و پیچیدگی‌های بازار معاملات نفتی، باعث شده تا برخی از عرضه‌های صورت گرفته در رینگ صادراتی بورس انرژی همچون عرضه دیروز (۱۳ اسفند) منجر به معامله نشود.
وی با بیان اینکه در اغلب اوقات اشخاصی برای حضور در عرضه‌های صورت گرفته از سوی شرکت نفت ابراز علاقه‌مندی می‌کنند، افزود: با توجه به شرایط حاکم بر معاملات نفتی و همچنین لزوم مطابقت این شرایط با وضعیت فعالیت بخش خصوصی، به طور طبیعی می‌بایست زمان بیشتری به متقاضیان خرید محموله‌های نفتی در بورس انرژی داد تا بتوانند از مزیت موجود براساس شرایط کسب و کار کنونی استفاده کنند.
به گفته وی، شرکت بورس انرژی ایران و شرکت ملی نفت ایران وظیفه خود را در فراهم کردن بستر لازم برای فعالیت بخش خصوصی در بازار نفت کشور انجام داده اند اما علی‌رغم تحمیل برخی اقدام‌های ناشی از عوامل بیرونی، باید منتظر ماند و دید که بخش خصوصی تا چه حد می‌تواند از شرایط موجود بهره ببرد.
حسینی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره صحت و سقم برخی تحلیل‌ها پیرامون افزایش درآمدهای بورس انرژی از محل کارمزد معاملات نفتی و به تبع آن انتظار برای رشد قابل توجه قیمت سهام «انرژی» در سه نماد معاملاتی مختلف، گفت: اطلاعات معاملات و عملکرد بورس انرژی به طور منظم و روزانه در حالی منتشر می‌شود که عملکرد مالی این شرکت سهامی عام نیز در پایان دوره‌های عملکردی مختلف در دسترس عموم سرمایه‌گذاران قرار دارد. از سوی دیگر مطابق با مقررات بازار سرمایه، بورس‌ها از سقف کارمزد مشخصی برخوردارند و از این‌رو انتظار برای کارمزدهای نجومی واقعی نیست.
وی ادامه داد: در حال حاضر، سه نماد معاملاتی «انرژی۱»، «انرژی۲» و «انرژی۳» به سه گروه از سهامداران شامل نهادهای مالی، فعالان این بورس و سایر اشخاص که در واقع سهامداران عادی بازار سهام می‌شوند اختصاص دارد که اغلب التهاب‌های قیمتی نیز متعلق به نماد معاملاتی «انرژی۳» بوده که سهام آن در دست عموم مردم است.
مدیرعامل بورس انرژی با بیان اینکه شرکت بورس انرژی ایران همواره از سهامداران وفادار برخوردار بوده است، گفت: این درخواست از سهامداران وجود دارد که ضمن بی‌توجهی به تحلیل‌هایی که قابلیت اتکا ندارد تنها بر روی گزارش‌ها و مستندات مالی «انرژی» که در کدال منتشر شده توجه کنند.
به گفته وی، به لحاظ قانونی امکان اینکه سهامداران هر یک از این نمادها بتوانند سهام خود را در نماد دیگری به فروش برسانند وجود ندارد در عین حال با توجه به روان بودن معاملات و ارزش بالای آن نیازی به فعالیت بازارگردان در این نمادها نیست.
مدیرعامل بورس انرژی از برنامه‌ریزی برای انتشار اوراق تأمین مالی نفتی خبر داد و گفت: تا قبل از پایان سال جاری ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد متعلق به شرکت تابعه شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی پذیره نویسی می‌شود.
 
بالا