""گروه شرکتهای بورسی (بورس تهران -فرابورس-بورس کالا-بورس انرژی -سپرده گذاری)

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
شمااگرمعاملات آنلاین داشته باشید درقسمت دارایی بجزکالا4 درقسمت پایین نمادکالا اضافه شده ودارایی در ردیف سپرده گذاری نمایش داده میشه که بایدتغییرناظر انجام بشه تادرهردوطرف دارایی وسپرده گذاری نمایش داده بشه.
من خودم امروزانجام دادم.
ممنون دوست گرامی
بنده چند روز اخیر تغییر کارگزاری دادم و در کارگزاری جدید هم در پورتفوی و هم در دارایی سپرده گزاری نماد کالا1 ثبت شده...
اما سوال برای آینده ... آیا شما از نرم افزار اکسیر استفاده میکنید ؟؟ وقتی ایکون "تغییر کارگزار ناظر" رو انتخاب میکنید به صورت اتوماتیک سهمی که در دارایی سپرده گزاری هست ولی در پورتفوی شما نزد کارگزار نیست رو نشون میده ؟
 

تریدر

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیرعامل بورس کالای ایران خبر داد؛
راه اندازی معاملات قراردادهای اختیار معامله زعفران تا پایان سال جاری
مدیرعامل بورس کالای ایران از راه اندازی معاملات قراردادهای اختیار معامله زعفران تا پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالاخبر، حامد سلطانی نژاد عنوان کرد: با توجه به استقبال گسترده فعالان بازار از راه‌اندازی معاملات آتی و گواهی سپرده زعفران و تاثیر مثبت آن بر شفاف شدن قیمت زعفران و حذف واسطه‌ها، بورس کالای ایران بر آن شد تا معاملات قراردادهای اختیار معامله زعفران را نیز تا پایان سال جاری راه اندازی نماید.
وی افزود: بورس کالای ایران با هدف پوشش ریسک قیمت معاملات زعفران و به تبع آن ایجاد امکان برنامه‌ریزی و مدیریت بلندمدت عرضه و تقاضا برای کشاورزان و فعالان این حوزه و نیز توسعه معاملات ابزارهای مشتقه که یکی از ستون‌های اصلی توسعه بازار سرمایه کشور به شمار می‌رود، قراردادهای آتی زعفران را برای اولین بار در ایران در ابتدای سال ۹۷ راه اندازی کرد که با استقبال بالایی همراه شده است.
به گفته سلطانی نژاد، از ابتدای راه‌اندازی این معاملات تاکنون بیش از ۱۱ میلیون قرارداد آتی زعفران در شرکت بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفته است.
مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه ورود ابزارهای معاملاتی جدید باعث کاهش هزینه مبادلات، رشد شفافیت و افزایش سطح مبادلات می‌شود، گفت: راه اندازی قراردادهای آتی زعفران در سال جاری منجر به ارتقای ساختارهای سنتی بازار به ساختارهای مدرن و توسعه بازارهای داخلی زعفران شد. از این رو با توجه به استقبال گسترده فعالان بازار از معاملات آتی و گواهی سپرده زعفران، معاملات قراردادهای اختیار معامله زعفران نیز تا پایان سال جاری راه اندازی می شود.
سلطانی نژاد در بیان مزایای استفاده از این ابزار معاملاتی اظهار کرد: معاملات قراردادهای اختیار، امکان تضمین فروش در قیمت‌های مشخص را برای کشاورزان فراهم می‌کند. علاوه بر آن با توجه به هزینه اندک معاملاتی و شفافیت قیمت در بورس کالای ایران، ورود کشاورزان به این بازار منجر به حذف بیشتر واسطه‌ها و مدیریت قیمت زعفران خواهد شد.
مدیرعامل بورس کالای ایران افزود: راه اندازی و توسعه بیشتر معاملات مشتقه در بورس کالا، اطمینان خاطر کشاورز را نسبت به قیمت‌های آینده و تصمیم گیری برای کشت و فروش در آینده را در پی خواهد داشت.
سلطانی نژاد با بیان اینکه این معاملات برای فعالان حوزه معاملات آتی زعفران نیز به عنوان یک ابزار مکمل عمل می‌کند و سرمایه‌گذاران و فعالان می‌توانند با پوشش ریسک نوسانات قیمت، سرمایه خود را مدیریت کنند، گفت: با توجه به انجام فرآیند تحویل این قراردادها به وسیله گواهی سپرده کالایی و انبارهای مورد تایید بورس کالای ایران، فعالان این بازار می‌توانند با اطمینان خاطر از کیفیت و استاندارد زعفران تحویلی بر اساس استانداردهای مشخص، کالای خود را در سررسید این قراردادها از انبار تحویل بگیرند.
براساس این گزارش، اختیار معامله، قراردادی دوطرفه بین خریدار و فروشنده است که براساس آن خریدار قرارداد، حق (نه الزام و تعهد) دارد که مقدار معینی از دارایی مندرج در قرارداد را با قیمت معین و در زمانی مشخص بخرد یا بفروشد. در واقع در این قرارداد، دو طرف توافق می‌کنند که در آینده معامله‌ای انجام دهند، به طوریکه خریدار اختیار معامله، در ازای پرداخت مبلغ معینی، حق خرید یا فروش دارایی مندرج در قرارداد را در زمانی مشخص با قیمتی که هنگام بستن قرارداد تعیین شده است، به دست می‌آورد.
از طرف دیگر، فروشنده قرارداد اختیار معامله، در مقابل اعطای این حق به خریدار با دریافت مبلغ معینی هنگام عقد قرارداد، براساس مفاد قرارداد، آماده فروش دارایی مذکور است. چنان‌که از تعریف قرارداد اختیار معامله پیداست، دارنده قرارداد (خریدار) در اعمال حق خود مختار است و به عبارت دیگر هیچ تعهد و الزامی ندارد و در صورت صرف‌نظر وی از اجرای قرارداد، مبلغی را که در ازای این حق، پرداخته است از دست می‌دهد؛ از طرف دیگر فروشنده در صورت تمایل خریدار، مجبور به اجرای قرارداد است.
 

behzadbonyasi

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
3گشایش نماد معاملاتی شرکت بورس کالای ایران(کالا)
3گشایش نماد معاملاتی شرکت بورس کالای ایران(کالا)یک از دسته های سهامداری مجاز خواهد بود.
رعایت و کنترل الزامات فوق (میزان تملک – رعایت گروه سهامداری) برعهده کارگزاران محترم خواهد بود، لذا مقتضی ست کارگزاران محترم با توجه به امکانات خود نسبت به رعایت موارد مذکور اقدام نمایند.
همچنین محدودیت حجمی سفارشهای وارده به سامانه برای نماد معاملاتی شرکت بورس کالای ایران(کالا)، 000ر100 سهم می باشد.
مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران
1397/11/16 11:18
 

تریدر

Well-Known Member
کاربر فعال
در بورس کالای ایران صورت می گیرد؛
عرضه ۹۳ هزار تن مواد پلیمری، قیر، گوگرد و وکیوم باتوم
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۱۶ بهمن ماه میزبان عرضه ۹۳ هزار و ۷ تن انواع مواد پلیمری، قیر، وکیوم باتوم و گوگرد است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز همچنین ۲۹ هزار و ۴۰۰ تن قیر و ۱۰۰ تن عایق رطوبتی در تالار صادراتی بورس کالا ی ایران عرضه می شود. این گزارش حاکی است، ۲۰ کیلوگرم شمش طلا در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران عرضه می شود. بازار فرعی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد عرضه ۶۰ تن نخ پلی استر است.
همچنین تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز دوشنبه ۱۵ بهمن ماه میزبان دادوستد ۱۳۲ هزار و ۳۹۰ تن انواع ورق فولادی بود.طی این روز و در تالار مذکور۸۱ هزار و ۷۰ تن ورق گرمB و ۲۰هزار تن ورق سرد B و یک هزار و ۸۰۰ تن قلع اندود و ۴ هزار تن ورق گالوانیزه G و ۲۵ هزار و ۵۲۰ تن ورق گرم C معامله شد.
شایان ذکر است ۲ هزار و ۵۰۰ تن شمش و بیلت آلومینیوم نیز در این روز در تالار محصولات صنعتی و معدنی به فروش رسید. تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران هم در این روز معامله ۳۰ هزار و ۹۹۲ تن مواد پلیمری، ۷۰۰ تن قیر، ۲۰ تن گوگرد و ۱۳ هزار و ۶۲۰ تن وکیوم باتوم را تجربه کرد. براساس این گزارش، ۶ هزار و ۹۱۵ تن قیر و ۲۵۰ تن گوگرد پودر نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران معامله شد.
 

تریدر

Well-Known Member
کاربر فعال
اسم این مسولین دست اندرکارراچه بایدگذاشت جزیک عده کلاش وبی شرف!
اسم سهامدارانی که به هرقیمتی دست بفروش می زنندراچه بایدگذاشت جزیک عده کودن!
آخه بایدگفت گوزوها انرژی 12 برابرشده بودحالا کمی هم اصلاح میکنه ،چه ربطی داره به کالا!!!
سهمی که حوالی 900 تومن میلیونی صف خریدبودقبل ازشروع معاملات بسته و2 ماه بعدبدون هیچگونه خبربدبنیادی17% منفی بازش کردند!
هرچی به این کفتارها بگیم بازهم کم گفتیم.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
نماينده شركت ملی نفت ايران در بورس انرژی اعلام کرد

آغاز عرضه ميعانات گازی در رینگ صادراتی بورس انرژی از ۲۴ بهمن


نماينده شركت ملی نفت ايران در بورس انرژی با اعلام اینکه يک ميليون بشكه ميعانات گازی پارس جنوبی در محموله‌های ۳۵ هزار بشكه‌ای در بورس انرژی در تاریخ ۲۴ بهمن عرضه خواهد شد، گفت: محدوديتی در مقصد ارسالی محموله وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت شرکت ملی نفت ایران، امیرحسین تبیانیان نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی از عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین الملل بورس انرژی در چارچوب جدید در تاریخ چهارشنبه، 24 بهمن ماه خبر داد.

تبیانیان در گفت و گو با خبرنگار سایت شرکت ملی نفت ایران، با اشاره به اینکه این نخستین مرحله عرضه میعانات گازی شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین الملل بورس انرژی است، افزود: در این مرحله یک میلیون بشکه میعانات گازی در محموله‌های 35 هزار بشکه ای عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه قیمت عرضه در این مرحله براساس میانگین 10 قیمت پایانی نفت خام دوبی محاسبه شده است، اظهار کرد: در این مرحله قیمت به ازای هر بشکه 61.04 دلار تعیین شده است.

به گفته تبیانیان بارگیری محموله میعانات گازی در عسلویه و یا از طریق انتقال کشتی به کشتی در پایانه خارک انجام خواهد شد؛ همچنین محدودیتی در مقصد ارسالی محموله وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شرایط تسویه مشابه عرضه نفت است، اظهار کرد: پیش پرداخت 6 درصد و امکان تسویه ۱۰۰ درصد ریالی از ویژگی های این عرضه است. همچنین مدت تسویه حساب از زمان بارگیری 90 روز تعیین شده است.

تبیانیان افزود: بزودی اطلاعیه عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین الملل بورس انرژی منتشر خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: شرکت ملی نفت ایران طبق برنامه اعلامی هر هفته در رینگ صادراتی بورس انرژی عرضه مستمر نفت خام و میعانات گازی را در برنامه دارد
که با توجه تعطیلی رسمی دوشنبه آینده، زمان عرضه روز چهارشنبه تعیین شد
 

امير محسن سعيدي

Active Member
کاربر فعال
کاملا موافقم
سهام عدالت برای ورود به فرابورس داره اقدامات اداری رو طی میکنه!!
به نظرتون، چه زمانی مناسب برای خرید سهام فرابورس، کالا و بورس است؟ این روند کاهشی را تا چه زمانی متصور هستید؟
 

knight

Well-Known Member
کاربر فعال
شرکت بورس
IMG_20190207_200459_812.jpg

درآمد دی ماه 132595 میلیون ریال
مجموع درآمد ده ماهه 1198094 میلیون ریال
درآمد نسبت به آذر ماه 21% افزایش
درآمد نسبت به مشابه ده ماهه سال گذشته 122% افزایش
میانگین درآمد ماهانه 119809 میلیون ریال
میانگین درآمد ماهانه سال پیش 54477 میلیون ریال
نسبت به میانگین درآمد سال قبل 120% افزایش
درآمد کل سال گذشته پوشش 183%
 

knight

Well-Known Member
کاربر فعال
شرکت بورس
مشاهده پیوست 42397
درآمد دی ماه 132595 میلیون ریال
مجموع درآمد ده ماهه 1198094 میلیون ریال
درآمد نسبت به آذر ماه 21% افزایش
درآمد نسبت به مشابه ده ماهه سال گذشته 122% افزایش
میانگین درآمد ماهانه 119809 میلیون ریال
میانگین درآمد ماهانه سال پیش 54477 میلیون ریال
نسبت به میانگین درآمد سال قبل 120% افزایش
درآمد کل سال گذشته پوشش 183%
با همین روال تا پایان سال،محاسبه بفرمایید سود هر سهم را؟
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
وزیر اقتصاد: سهام عدالت را آزاد می‌کنیم تا هرکس خواست بفروشد/ پیش‌بینی تورم ۶۰ درصدی اقتصاددانان به وقوع نپیوست
فارس نوشت:فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد شنبه‌شب در نشست ملاقات مردمی با همشهریانش درزادگاه خود( رستم‌کلای بهشهر) که در مسجد گلدسته این شهر برگزار شد،شرکت کرد.

فرهاد دژپسند با بیان اینکه مردم از گرانی خیلی عصبانی و ناراحت هستند، گفت: حق هم با مردم است و دولت هم دارد شبکه نظارتی تهیه و با گران‌فروشی مقابله می‌کند.
او در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مردم از گرانی شکایت دارند و در اتاق‌های فکر اقتصاد کشور چه می‌گذرد، اظهار کرد: هسته اندیشه‌ورزی داریم، و داریم کار می‌کنیم تا نرخ تورم کاهش پیدا کند؛ در خردادماه و شهریورماه اقتصاددانان پیش‌بینی کردند که تورم به ۵۰ تا ۶۰ درصد می‌رسد اما امروز ۲۰ درصد است زیرا دولت تلاش داشت و این وضعیت را مدیریت کرد.
وی گفت: دو بحث داریم یکی گرانی و یکی گران‌فروشی، مردم از گران‌فروشی خیلی عصبانی و ناراحت هستند حق هم با مردم است، دولت هم دارد شبکه نظارتی تهیه و با گران‌فروشی مقابله می‌کند.
وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به این سؤال که برای سال نو یا پیش از آن چه خبر خوشحال‌کننده‌ای برای مردم دارید، گفت: تلاش داریم تا سهام عدالتی که مردم دارند را آزاد کنیم تا آن را اگر دوست دارند بفروشند و به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل کنند.
دژپسند ادامه داد: به دنبال این هستیم یک مقداری کنترل قیمت شدیدتر و عرضه کالا در بازار بیشتر شود، راجع به گوشت که قیمت آن بالا رفته است داریم با همکاری گمرکات عرضه را زیاد می‌کنیم که کنترل قیمت بیشتر شود
 
بالا