گروه سیمانی (سغرب ، سشرق ، سپاهان ، سشمال ، شاهرود ، سفارس و ....)

rota

Well-Known Member
کاربر فعال
من امروز دارم فکر میکنم آیا شورای نگهبان به یه عده رکب زد که سهماشونو بفروشن
طبق قانون و مغایرت هایی که شورای نگهبان اعلام کرد امکان تصویب قانون افزایش سرمایه وجود نداره چون همچنان مغایر اصل 75 قانون اساسیه
شاید به زودی میفهمید که این مملکت فقط روی قمار میچرخه
شاید کسانی که چهارشنبه فروختن به زودی این مسیله رو عمیقا حس کنن.

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
طبق قانون و مغایرت هایی که شورای نگهبان اعلام کرد امکان تصویب قانون افزایش سرمایه وجود نداره چون همچنان مغایر اصل 75 قانون اساسیه
سخوزو سخاش بینادی ترین سیمانی های غرب و شرق کشور نه کاری به تجدید دارند نه هیچ عامل دیگری فقط و فقط بنیادی

rota

Well-Known Member
کاربر فعال
اگه خواستید لحظه ای شورای نگهبان و این قانون رو چک کنید به این لینک مراجعه کنید و سعی کنید هر چند دقیقه یکبار چک کنید اگه تصویب بشه یعنی موشک
اون موقع میفهمید که حتی شورای نگهبان هم تو این امر سهیمه چون هیچ نشونه ای تو قانون جدید مجلس برای رفع مغایرات این قانون وجود ندارد.
http://nazarat.shora-rc.ir/Forms/frmShenasname.aspx?id=fmsmtfi6+N8=&TN=l7tLyhyOobj0SooAFUE3m68PnpG7MruN
تو سطر آخر به زودی نظرات فقها و حقوقدانها میاد و شاید بفهمید که حتی شورای نگهبان هم رکب میزنه البته شاید.

حساب گر

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
برادر اطلاع ندارید سهام دارهارو گمراه نکنید،ماده ۱۵ مغایرت داشت که مجلس اصلاحش کرد،الان دیگه مغایرت نداره،فقط مونده تایید شورای نگهبان

حساب گر

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
ستران حتی بدون تایید شورای نگهبان هم سقف تاریخی ۵۲۰۰ تومان را خواهد ،با تایید شورا هدف بعدی ۱۴۰۰۰ تومان خواهد بود،اگر شرکت برنامه ای جهت ایجاد ارزش افزوده از زمین۱۲۲ هکتاری مشیریه داشته باشد اهداف بالای بیست هزار تومان هم در دسترس خواهد بود

rota

Well-Known Member
کاربر فعال
سشرق و سپاها خرید شد و این خرید ادامه دارد.
حتی سخزر هم خواهم خرید
در این مملکت فاسد دنبال قانون نباشید فقط نقدینگی هست که جهت معاملات رو تعیین میکنه
اگه تکوین مقدار زیاد از شناوری سهم رو جمع نمیکرد شاید ستران هم....
سهم های سیمانی ارزنده هستن.
خبر تصویب شورای نگهبان میتونه گروه رو قفل کنه و در بعضی از سهم ها ثروت شما رو چند برابر.

حساب گر

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
ستران سال ۸۲ قیمت ۵۲۰۰۰،،الان ۱۶ سال بعد با تجدید ارزیابی و فروش زمین مشیریه و املاکی که ۴۰ سال تجدید ارزیابی نشده اند قابلیت رسیدن به چهارده هزار تومان در کوتاه مدت را داراست،،،،،با کوچکترین خبر در مجنع ب ج ۴ قیمت سهم چندصددرصد افزایش پیدا خواهد کرد،،،،ستران ارزشنندترین سهام بورس ایران یاعلی

nima2560

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
امروز یه سهم سیمانی بررسی کردم که راحت میتونه توی گزارش 3 ماهه با قیمتهای فعلی دوبرابر بشه ... حیف خریدم تکمیل نشده وگرنه معرفی میکردم هر چند خیلی ها میشناسند سهم رو ... و به شدت از رشد گروه جا مانده ... امیدوارم سهم به جایگاه خودش برسه ... داره با په به ای 2 مرتبه الان معامله میشه

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
آیا سود 200 تومانی «سخوز» محقق می‌شود؟

سهام سیمان خوزستان در معاملات امروز عمدتا در سقف قیمتی دست به دست می‌شود. عرضه مانع از تشکیل صف خرید تا لحظه تنظیم این گزارش شده بود. این شرکت در پایان هفته گذشته سرانجام عملکرد سال مالی منتهی به اسفند 97 را با سود هر سهم 111 تومانی منتشر کرد. سود محقق‌شده از انتظارات «دنیای بورس» فراتر بود. در گزارش پیشین شرایط ساخت سود 200 تومانی به ازای هر سهم «سخور» بررسی شده بود. بررسی چنین سناریویی در آستانه مجمع سالیانه همچنان جذاب است.

42158:
دنیای بورس: سیمان خوزستان در عملکرد 12 ماهه حسابرسی‌نشده موفق به ساخت سود 111 تومانی به ازای هر سهم شده بود. تغییرات جالب توجهی در گزارش این شرکت در مقایسه با عملکرد 9 ماهه و همچنین عملکرد تجمعی ماهانه (اسفند) مشاهده می‌شود. کاهش 9 میلیارد تومانی مبلغ فروش که ناشی از کاهش مقدار فروش کلینکر بوده یا تغییرات در مبلغ برآورد مالیاتی نسبت به عملکرد 9 ماهه جالب توجه است.
احتمالا فروش کلینکر در ماه پایانی سال گذشته به فروردین امسال منتقل شده است؛ این شرکت در فروردین برخلاف رویه معمول خود 53 هزار تن کلینکر صادراتی با نرخ 185 هزار تومان را در بخش فروش به ثبت رسانده است. در گزارش پیشین اشاره شده بود که احتمال تحقق یک سناریو رویایی برای سودآوری سیمان خوزستان و سود بیش از 200 تومانی به ازای هر سهم این شرکت وجود دارد.
یکی از لازمه‌های اصلی تحقق چنین سودآوری میانگین مبلغ فروش ماهیانه حدود 40 میلیارد تومانی در ماه‌های باقیمانده از سال، مشابه با فروردین است. بر این اساس رصد عملکرد ماهانه جالب توجه خواهد بود. اگر فروش ماهیانه این شرکت به 40 میلیارد تومان نرسد برای رسیدن به چنین سودی باید بررسی دقیق‌تری از متغیرهای درآمدی و هزینه‌ای شرکت داشت. با این حال تحقق فروش حدود 480 میلیارد تومانی برای سال جاری احتمالا می‌تواند سود 200 تومان «سخوز» را تضمین کند؛ این موضوع به معنای تکرار عملکرد فروردین در ماه‌های آتی است.
قیمت هر سهم سیمان خوزستان در معاملات امروز به 660 تومان نزدیک شده است. اگر فرض بر تقسیم 90 تومان سود در مجمع این شرکت سیمانی باشد (مجمع این شرکت یکشنبه هفته آینده، 5 خرداد برگزار خواهد شد) و همچنین به تحقق سود 200 تومانی برای این شرکت سیمانی امیدوار بود، با در نظر گرفتن نسبت قیمت به درآمد صنعت سیمان، می‌توان به پتانسیل موجود در این سهم سیمانی پی برد. با این حال با نسبت قیمت به درآمد سایر کامودیتی‌های بازار (حدود 4) نیز این سهم در میان نمادهای جذاب بازار قرار می‌گیرد.
نکته‌ای که باید به آن توجه کرد سنجش احتمال تحقق چنین سودی در سیمان خوزستان است که در چنین شرایطی عملکرد اردیبهشت‌ماه جالب توجه خواهد بود. دو نکته دیگر که باید در معاملات این سهم و همچنین سودآوری مورد توجه باشد نخست عرضه یکی از سهام‌داران درصدی (احتمالا سیمان آبیک به عنوان هم‌گروهی) و دومین موضوع اثر قابل توجه تغییرات قیمت انرژی بر سودآوری این شرکت و دیگر شرکت‌های سیمانی است. تا لحظه تنظیم این گزارش حجم معاملات سهام سیمان خوزستان به 10 میلیون سهم نزدیک می‌شد که حدود 1.5 درصد از کل سهام این شرکت را شامل می‌شود. 2 کد حقوقی در مجموع 7 میلیون سهم، معادل بیش از یک درصد سهام را عرضه کرده‌اند.
برخی از معامله‌گران از معیاری با عنوان ارزش جایگزینی برای صنعت سیمان استفاده می‌کنند. گرچه این معیار به هیچ‌عنوان ملاکی برای ارزندگی این صنعت محسوب نمی‌شود و باید به قدرت ساخت سود توجه داشت با این حال اگر بنا به محاسبه ارزش جایگزینی برای «سخوز» باشد این شرکت نیز با ظرفیت اسمی حدود 2 میلیون و 400 هزار تنی سیمان با معیار حاکم بر بازار ارزش جایگزینی حدود 2400 میلیارد تومانی را خواهد داشت که در شرایط کنونی ارزش بازار سهام این شرکت حدود 427 میلیارد تومانی است. بر این اساس آن‌چه سهام یک شرکت را از دیگر شرکت‌های گروه جدا می‌کند پتانسیل سودآوری است.

http://donyayebourse.com/fa/content/opinion/42158/آیا-سود-200-تومانی-سخوز-محقق-می-شود?utm_campaign=social_signals&utm_source=telegram&utm_medium=channel
سخوز نگین صنعت سیمان کشور

ارزنده ترین سهام سیمانی کشور و جزو 20 سهم برتر بازار

aminnts123

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
امروز یه سهم سیمانی بررسی کردم که راحت میتونه توی گزارش 3 ماهه با قیمتهای فعلی دوبرابر بشه ... حیف خریدم تکمیل نشده وگرنه معرفی میکردم هر چند خیلی ها میشناسند سهم رو ... و به شدت از رشد گروه جا مانده ... امیدوارم سهم به جایگاه خودش برسه ... داره با په به ای 2 مرتبه الان معامله میشه
نامردی دیگه ... بیست سوالی کن پیداش کنیم تک خور

aminnts123

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سیگنال سدور تو اکثر گروهها اومده مواظب سهامتان باشین +++++

حساب گر

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
ستران حتی بدون تایید شورای نگهبان هم سقف تاریخی ۵۲۰۰ تومان را خواهد ،با تایید شورا هدف بعدی ۱۴۰۰۰ تومان خواهد بود،اگر شرکت برنامه ای جهت ایجاد ارزش افزوده از زمین۱۲۲ هکتاری مشیریه داشته باشد اهداف بالای بیست هزار تومان هم در دسترس خواهد بود

ابن سینا

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام و عرض احترام

دوستان کدوم یک از سهام سیمانی مشمول مصوبه جدید هستند و می‌توانند از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌ها افزایش سرمایه داده و معاف از مالیات شوند؟

حساب گر

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
http://www.mp4.ir/Video?Watch=361-1271570010/پیگیری-مشکلات-کارخانه-سیمان-واقع-در-شهرک-مشیریه-
ستران فیلم در شهر از زمین های مسکونی مشیریه در سال۹۳،شهردار به صراحت اعلام میکند که این منطقه مسکونی است،و کارخانه تعطیل خواهد شد،حال کارخانه در سال ۹۷ تعطیل شد و فروش این زمین ۱۲۲ هکتاری در دست بررسی است،باید تا مجمع برج ۴ منتظر بود و دید شرکت چه امتیازاتی بابت لطفی که انجام داد از شهرداری خواهد گرفت،با مراجعه به سایت دیوار قیمت زمین در مشیریه متری ۱۰ میلیون تومان است

مبلا

Active Member
کاربر فعال
خیلی ریسک داره احساسی عمل نکن

بالا