گروه سیمانی (سغرب ، سشرق ، سپاهان ، سشمال ، شاهرود ، سفارس و ....)

Yusef12

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
وقتی کامنت نقل قول میکنید منم مجبورم جواب بدهم و اسم سهم ببرم
پلوله را اضافه کردم کمتر از سهام قبلی ام . طبیعی است موقعی که پلوله بست و داستان حکم دادگاه پیش اومد دیدگاه های مختلف مطرح شود و منم همیشه نیمه لیوان پر و خالی را با هم میبینم . من اخلاقم اینه و هرگز و هرگز وقتی سهمی خریدم فقط بوق زدن بلد نیستم . بوق زدن یک طرفه خیلی نخ نماست و چنین کاری را چندش آور میدونم ( منظورم شخصی نیست . کلی عرض میکنم ) چنین کاری تو ذاتم نیست و این موضوع را یک نکته قوت خود میدانم و خدا را شاکرم که چنین هستم و تمام سعی و تلاشم این است که چنین باقی بمانم . حرف حقیقت از دیدگاه خودم را با صراحت بگویم نه اینکه فقط یک طرفه و در هر شرایطی مثل عده ای فقط تبلیغ کنم و تعریف و تمجید
نکات منفی در هر سهمی را در زمان خودش و به وقت لزوم میگویم . همین گروه سیمان قبل از خروجم روزهای قبل نظراتم هست . خاکستری بود و مثبت و منفی هم زمان
سهم اصلی مد نظرم بمیلا است . مجبورم اسم ببرم و اسم بردنش هم نه تبلیغ است و نه چیزی فقط جوابیه است
ما اینجا سرمایه نیاوردیم برای قمار بازی چند ساله . اینکه زمان در سالهای بعد چه چیزی را ثابت کند ورود به قمار بلند مدت است .به اصطلاح مدیران ناکار امد این کشور هم در اداره کشور فلاکت زده ایران و صنایع مختلفش موندند و نمیدونند حتی تا 6 ماه دیگر وضع کشور چه میشود . کشور را روز به روز و حالا ببینیم فردا چی میشه اداره میکنند با روش حسین قلی خانی . دیگه من و شما که ردیف اخر هستیم به کنار. من چطور میتونم روی صنایعی که حال و روز خوبی ندارند حساب باز کنم در حالی که صنایع بدون مشکلش هم ریسک دارند چه برسد به مشکل دارها . اینجا ایران است و مکانی جدای کره زمین با وضعیتی منحصر به فرد است در کل جهان . در جهان اول میشه روی مسائلی حساب باز کرد نه جهان هشتم
من اهل حاشا و عناد نیستم . امیدوارم در هر گروهی و هر سهمی موفق باشید . بدورد
یک مطلب و تجربه ای رو خواستم خدمت شما و تمام دوستان عرض کنم.
در طول ۱۷ سال حضور در بازار سرمایه قطع به یقین خدمت شما عزیزان عرض میکنم که بازار بورس ما دقیقا و دقیقا همانند شرکت در قمار است و بس!!
قمار زمان مناسب ورود و خروج.
هر کسی تعصب به خرج داد نسبت به سهم و یا گروه و صنعتی و حتی نسبت به شرایط اقتصادی و در کل بازار سرمایه یقینا در این قمار بازنده خواهد شد.
حداقل دو تا سه مرتبه دوره رشد و رونق بازار را به عینه دیده ام.
زمانی که سهام بنیادی و غیر بنیادی کوچک و بزرگ همه با هم صعود و سپس همه با هم وارد دوره رکود و نزول شدند.
در دوره سقوط بازار هیچ چیز جلودار آن نخواهد بود.
و وعده و وعید هیچ مسئولی از کاهش های چند هزار واحدی جلوگیری نخواهد کرد.
هشدار میدهم که شرایط کشور و اقتصاد به گونه ای نیست که به سرمایه گذاری بلند مدت ۲ تا ۵ ساله یا بیشتر فکر کنید.
نهایت دید باید ۳ تا ۶ ماهه باشد و مرحله به مرحله پایش شود .
رشد فعلی بازار هم نه به سبب بنیاد و سودآوری سهم ها که بیشتر آن به واسطه کاهش ریال و افزایش اجباری قیمت ها بوده.
که اگر افزایش دوباره نرخ دلار را در سال ۹۸ نداشته باشیم این روند تکرار نخواهد شد و به پایان خواهد رسید.
و زمانی که به پایان دوره رونق فعلی برسیم عدم خروج کامل از بازار شما را حداقل و در بهترین حالت اگر زیان نکنید به جای اول باز خواهد گرداند.
فراموش نکنیم که در آن زمان بازار برای ریزش هیچ دلیلی لازم نخواهد داشت.
پس خیلی مواظب باشید و از دید سرمایه گذاری بلند مدت دوری کنید.
شاید تا ۱۰ سال قبل این دیدگاه و استراتژی جواب میداد و موثر بود و حالا دیگر اینگونه نیست.
مواظب سرمایه های خود باشید و از آن محافظت کنید.

موفق باشید.

hooh

Well-Known Member
کاربر فعال
یادش بخیر زمانی سیمانیها کمتر از 4000 تومان نبود واپارتمان در تهران در جای خوب تهران متری 300000 تومان ملک 50 برابر گران شده وسهمها 50 برابر پایین امده

ویتامین E

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام، اساتید با در نظر گرفتن کلیه جوانب مثل سود آوری، مقدار تقسیم سود، پایان سال مالی ، ارزش دارائی ها و احتمال افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارائی ها ، سهام سیمانی ها را در یک جدول مقایسه کنه و ما را راهنمائی لطفا.

nima3

Well-Known Member
کاربر فعال
"عباس,
من سپاها و سدور وسبهان را دارم
سفارش میکنم سبهان را جهت خرید بررسی کنید.

با سلام
سبهان
سود محقق شده سال مال 96 مبلغ 2377 ریال
یا بعبارتی
سه ماهه اول ....545 ریال
سه ماهه دوم ... 647 ریال
سه ماهه سوم .. 499 ریال
سه ماهه چهارم 686 ریال

بنا براین سود محقق شده برا سال مالی 97 در مراحل اولیه همان مبلغ 2377 ریال بر مبنای قانون T T M

سود شنا سایی شده در سه ماه ی اولین فصل از سال مالی 97 مبلغ ........ 749 ریال با جای گزینی وحذف سه ماه ی اول سال مالی ...96 سود محقق شده 12 ماهه مبلغ 2581 ریال
سود شنا سایی شده درشش ماه ی دومین فصل از سال مالی97 مبلغ ....... 2514 ریال با جای گزینی وحذف سه ماه ی دوم سال مالی...96 سود محقق شده 12 ماهه مبلغ 4448 ریال
سود شنا سایی شده در نه ماه ی سومین فصل از سال مالی 97 مبلغ ...... 1494 ریال با جای گزینی وحذف سه ماه ی سوم سال مالی .96 سود محقق شده 12 ماهه مبلغ 5443 ریال (EPS فعلی تابلو)
سود شنا سایی شده در دوازده ماه ی چهارمین فصل از سال مالی 97 مبلغ ؟؟؟ریال با جای گزینی وحذف سه ماه ی چهارم سال مالی 96 سود محقق شده 12 ماهه مبلغ ؟؟؟ ریال

قبلا هم خدمت دوستان عرض کردم، سود محقق شده برا سال مالی 97 بدون اغراق بالای 600، یحتمل نزدیک به 700 تومن را متصورم.
پیش نهاد خرید در این نماد برای دوستان ندارم، اما از دوستانی که نماد سبهان را در چیدمان سبدشون دارند ،خضوضا جناب عباس که بیشترین حجم را نسبت به دیگر سیمانی ها در پرتفویشون دارند پیشنهاد میکنم تا مجمع افزایش سرمایه 264 در صدی از فروش خود داری کنند.

شهادت مظلومانه بی بی فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را تسلیت عرض میکنم

التماس دعا.
سلام
با تشکر از مطالب خوب شما
از نظر ارزشمند بودن شکی در آن نیست ولی مد نظر من پتانسیل افزایش قیمت در کنار ارزندگی است آیا در این قیمت ها پتانسیل رشد بالایی دارد؟//
من ابتدای امسال سغرب وسبهان داشتم در سغرب سود خوبی کردم ولی در سبهان بعد از فروش من بالا رفت.

nima3

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام، اساتید با در نظر گرفتن کلیه جوانب مثل سود آوری، مقدار تقسیم سود، پایان سال مالی ، ارزش دارائی ها و احتمال افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارائی ها ، سهام سیمانی ها را در یک جدول مقایسه کنه و ما را راهنمائی لطفا.
سلام
من هم ،،،،لطفا

poorjani

Well-Known Member
کاربر فعال
سالهای قبل ودر دوران رونق بورس که گروه سیمان سلسله جنبان بورس بود خزر ،سخاش.ساروم.سغرب وسشرق از بهترین های گروه بودند . حرکت شارپ خزر تداعی دوران گذشته را برای گروه به تصویر می کشد .

hooh

Well-Known Member
کاربر فعال
اون موقع زمانی که پول نبود ودر دست ثروتمندان بود قبمت سهام سیمان کمترین ان 4000 تومان بود وملک مفت بود حالا برعکس شده

Oghab2018

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#سدور وقتی یک خط روند نزولی بعد از 5 سال شکسته میشه بعید میدونم به این زودی دوباره بخواد به روند نزولی بره،پیش بینی موج 5 ما پا برجاست و سهم از محدوده سطوح 50 و 61 فیبوناچی اقدام به برگشت قیمت نموده( برگرفته از کانال علی مصدق)

b9a02cd0-0977-413b-ac1f-690fe6efd04d.jpg

rota

Well-Known Member
کاربر فعال
سیمان شرق
به همین راحتی چهارشنبه خالی کرد و الان با تتمه سهمش رنج منفی میزنه
بازار بی رحمی شده و خالی از انسانیت
و بازار گردان در جهت منافع عده ای کار میکنه
از این نمونه ها زیاده سیمان تهران خالی کردن و بعد بسته شد و حالا حالاها باز نمیشه و بعد با حداقل 20 درصد منفی بازگشایی میشه.
و باز بازارگردان در جهت منافع عده ای کار میکنه.
و این داستان ادامه دارد...
هرموقع ناراحت شدید بدونید نمونه هایی فاجعه بار تر هم هست
میشه از کنتورسازی نام برد که حسابرسان سازمان حتی صورتهای مالی رو تایید کردن درحالی خیلی از افراد غیر مطلع هم اعلام کردن که احتمال صورتسازی تو این شرکت هست ولی سازمان تایید کرد و بعد بسته شد و الان دیگه نه خبری از کنتور هست و نه سهامداران بدبختش.

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
سیمان شرق
به همین راحتی چهارشنبه خالی کرد و الان با تتمه سهمش رنج منفی میزنه
بازار بی رحمی شده و خالی از انسانیت
و بازار گردان در جهت منافع عده ای کار میکنه
از این نمونه ها زیاده سیمان تهران خالی کردن و بعد بسته شد و حالا حالاها باز نمیشه و بعد با حداقل 20 درصد منفی بازگشایی میشه.
و باز بازارگردان در جهت منافع عده ای کار میکنه.
و این داستان ادامه دارد...
هرموقع ناراحت شدید بدونید نمونه هایی فاجعه بار تر هم هست
میشه از کنتورسازی نام برد که حسابرسان سازمان حتی صورتهای مالی رو تایید کردن درحالی خیلی از افراد غیر مطلع هم اعلام کردن که احتمال صورتسازی تو این شرکت هست ولی سازمان تایید کرد و بعد بسته شد و الان دیگه نه خبری از کنتور هست و نه سهامداران بدبختش.
سلام و ارادت خدمت شما و سایر دوستان، زود قضاوت نکنید حقوقیهای بسیاری در بازار ما هستند که دیده ایم از ضعف تحلیل رنج میبرند و بر اساس صف خرید و فروش معامله میکنند.
غیر از این روند بالادستی یعنی واگرایی مثبت و عمیق تایم هفتگی شاخص سیمان را نیز فراموش نکنید. این دست سیگنالهای بزرگ با دلایل متعدد یا محکم به وجود می آید.

بالا