گروه سیمانی (سغرب ، سشرق ، سپاهان ، سشمال ، شاهرود ، سفارس و ....)

managerman

Well-Known Member
کاربر فعال
بازار هنوز گزارش مربوط به کنفرانس اطلاع رسانی سیمان تهران و سیمان خزر را خوب درک نکرده
سیمان خزر خودش گفته ارزش من ۱۵۰ میلیون دلار است با دلار ۱۰ هزار تومانی یعنی ارزش سخزر ۱۵۰۰ میلیارد تومان است و برنامه تجدید ارزیابی هم که خودش گفته در دستور کار قرار خواهد گرفت
تازه شروع رشد این گروه است و مثل ۶ ماه پیش گروه بانکی و تجارت ۶۰ تومنی هستند

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
به سلامت پس لطفا در گروه مربوط به همان سهام پایه قلم بزنید
اسمی از سهام مربوطه نیاوردم تا کمتر امثال جناب عالی اشفته حال شوید . هر چند فضای مجازی ملک و منزل شخصی کسی نیست و میتونستم اسم هم ببرم . برای دیگران تکلیف مشخص نکنید و چماق بر زمین بگذارید که از چماق و خط و نسان کشدین برای دیگران دیگه حالمون داره بد میشه

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
لابد پلوله؟؟
گویا شما دست و لب گزیدن یک ماه پیش خودت رو توو تاپیک پلوله فراموش کردی!!
اون زمان تنها آدمی توو اون گروه(تاپیک) به نظر میومدی، که نرفته توو فاز انکار اما گویا مجدد هیجان بهت غالب شده
یه ماه دیگه مقایسه میکنیم بین قیمت متوسط گروه "کش تمبان در رفته" (شاخص سیمان منظورم است) و سهم بازار پایه ای شما(این مقایسه رو میتونیم توو فواصل یک ماهه تا یک سال و دو سال دیگه هم مدام انجام بدیم...و برا من روشنه که توو دونه دونه شون گروه کش تمبان در رفته پیروز خواهد بود
از میانگین گروه که همون شاخص باشه صحبت کردم تا مجدد صحبت از لیدر بودن ستران و ول معطل بودن بقیه نکنین(من کار ندارم عجالتا که چه بسا ستران در ماه های پیش رو هم بازده بیشتری از متوسط گروه بده(که به نظرم میده) بل ادعام اینه که حتی متوسط سیمانیها هم حرف زیاد داره برا گفتن!
البته تهش راه برا حاشا هماره بازه و اونی که عناد داره میادو میگه سود سیمانیا با سفته بازی بوده و نه به خاطر بنیاد قوی :D
وقتی کامنت نقل قول میکنید منم مجبورم جواب بدهم و اسم سهم ببرم
پلوله را اضافه کردم کمتر از سهام قبلی ام . طبیعی است موقعی که پلوله بست و داستان حکم دادگاه پیش اومد دیدگاه های مختلف مطرح شود و منم همیشه نیمه لیوان پر و خالی را با هم میبینم . من اخلاقم اینه و هرگز و هرگز وقتی سهمی خریدم فقط بوق زدن بلد نیستم . بوق زدن یک طرفه خیلی نخ نماست و چنین کاری را چندش آور میدونم ( منظورم شخصی نیست . کلی عرض میکنم ) چنین کاری تو ذاتم نیست و این موضوع را یک نکته قوت خود میدانم و خدا را شاکرم که چنین هستم و تمام سعی و تلاشم این است که چنین باقی بمانم . حرف حقیقت از دیدگاه خودم را با صراحت بگویم نه اینکه فقط یک طرفه و در هر شرایطی مثل عده ای فقط تبلیغ کنم و تعریف و تمجید
نکات منفی در هر سهمی را در زمان خودش و به وقت لزوم میگویم . همین گروه سیمان قبل از خروجم روزهای قبل نظراتم هست . خاکستری بود و مثبت و منفی هم زمان
سهم اصلی مد نظرم بمیلا است . مجبورم اسم ببرم و اسم بردنش هم نه تبلیغ است و نه چیزی فقط جوابیه است
ما اینجا سرمایه نیاوردیم برای قمار بازی چند ساله . اینکه زمان در سالهای بعد چه چیزی را ثابت کند ورود به قمار بلند مدت است .به اصطلاح مدیران ناکار امد این کشور هم در اداره کشور فلاکت زده ایران و صنایع مختلفش موندند و نمیدونند حتی تا 6 ماه دیگر وضع کشور چه میشود . کشور را روز به روز و حالا ببینیم فردا چی میشه اداره میکنند با روش حسین قلی خانی . دیگه من و شما که ردیف اخر هستیم به کنار. من چطور میتونم روی صنایعی که حال و روز خوبی ندارند حساب باز کنم در حالی که صنایع بدون مشکلش هم ریسک دارند چه برسد به مشکل دارها . اینجا ایران است و مکانی جدای کره زمین با وضعیتی منحصر به فرد است در کل جهان . در جهان اول میشه روی مسائلی حساب باز کرد نه جهان هشتم
من اهل حاشا و عناد نیستم . امیدوارم در هر گروهی و هر سهمی موفق باشید . بدورد

آخرین ویرایش:

Yusef12

Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
امروز و تا دقایقی دیگر هر کی فروشنده هست سشرق رو و میخواد سیو سود کنه و یا اعتقاد داره بازی تموم شده یا علی بفروشه به سقف امروز و به صف خریدش.

می بینیم که به راحتی میشه سهم رو پایین خرید و به صف داد و هیچ مشکلی از بابت فروش وجود نداره...

همچنان اعتقاد دارم بازی در این گروه تموم نشده و هنوز روند صعودی ادامه داره.

Oghab2018

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
گروه سیمانی انشالا ۱شنبه همه صف خرید هستند.
Come Back و ورود پول به گروه سیمان مشهود بود

#سدور (سیمان درود) یکی از بهترینهای امروز بود
حقوقی حمایت فوق العاده ای داشت.

Octavian

Well-Known Member
کاربر فعال
رفقا میگن همه سیمانیها باید افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی بدن!!
حالا یا باید افزایش بدن یا میخوان بدن
یحتمل برای همین ناجور دارن سیمانی میخرن
بعیده این رشد به صادرات سیمان یا نرخ سیمان ربط زیادی داشته باشه
قصه همین افزایش از داراییهاست که واسه سهم کوچیک خیلی مهمه!!!

تا حالا هیئت مدیره یه شرکت سیمانی پیشنهاد رسمی افزایش از داراییها داده؟!
کسی خبری داره؟

آخرین ویرایش:

Oghab2018

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
رفقا میگن همه سیمانیها باید افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی بدن!!
حالا یا باید افزایش بدن یا میخوان بدن
یحتمل برای همین ناجور دارن سیمانی میخرن
بعیده این رشد به صادرات سیمان یا نرخ سیمان ربط زیادی داشته باشه
قصه همین افزایش از داراییهاست که واسه سهم کوچیک خیلی مهمه!!!

تا حالا هیئت مدیره یه شرکت سیمانی پیشنهاد رسمی افزایش از داراییها داده؟!
کسی خبری داره؟

سیمانی هایی که مشمول ۱۴۱ هستند مثل #سدور امسال افزایش سرمایه بدهند معاف از مالیات هستند.

دیروز هم وزیر اقتصاد گفته سال آینده وابسته به مالیات هستیم و مالیات افزایش میدهیم.

لذا تا آخر سال فرصت است

masoumi

Well-Known Member
کاربر فعال
در این گروه ساروج رو بررسی کنید به نظرم از لحاظ عملیاتی متحول شده . تراز ارزی شرکت با سرعت زیادی رو به بهبوده

ویتامین E

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام، یکی از اساتید با در نظر گرفتن کلیه جوانب مثل سود آوری، مقدار تقسیم سود، پایان سال مالی ، ارزش دارائی ها و احتمال افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارائی ها ، سهام سیمانی ها را در یک جدول مقایسه کنه لطفا.

Oghab2018

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
خبر خوب برای سهامداران #گروه_سیمان و #گروه_ساختمان/

توضیحات رئیس مجلس درباره تغییرات در ساختار کشور لاریجانی دقایقی پیش در بدو ورود به اراک:توضیح داده شد، قبل از سال موضوعاتی درباره بودجه 98 مطرح شده بود که رهبری معظم انقلاب نظری را داشتند که بودجه 98 متناسب با تحریم باشد که براساس آن جلسات برگزار شد و معلوم شد که باید در ساختار بودجه‌ریزی کشور باید تغییراتی مانند اینکه حجم دولت براساس سیاست‌های کلی کوچک و چابک شود یا بهره‌وری کار در بخش‌ها باید بالا رود، بودجه‌ریزی براساس عملکرد یا اینکه بودجه باید به فعال‌تر کردن پروژه‌های عمرانی کشور را با کمک مردم اجرایی کرد‌، به وجود آید. البته این موارد در یک فرصت کوتاه در بودجه 98 امکان تحقق نداشت و قطعا باید در این راستا مکانیزم‌های تحقق آن مشخص می‌شد، البته برخی از مسائل آن در نظر گرفته شد و در 4 ماه نخست سال قرار شد این اصلاح ساختار بودجه‌‌ای متناسب با شرایط کشور و نقش‌آفرینی بیشتر مردم در اقتصاد کشور و ساماندهی بودجه به طوری که وضعیت عمرانی نیازمند توجه باشد مورد توجه قرار گیرد/ تسنیم

#سدور #وتوس

managerman

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام، یکی از اساتید با در نظر گرفتن کلیه جوانب مثل سود آوری، مقدار تقسیم سود، پایان سال مالی ، ارزش دارائی ها و احتمال افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارائی ها ، سهام سیمانی ها را در یک جدول مقایسه کنه لطفا.
سلام
از نظر ارزش جایگزینی همه شرکتهای سیمانی پتانسیل بالایی دارند که میتوانند فقط از محل تجهیزات خط تولید بسته به ظرفیت و سرمایه خود بین ۳۰۰ درصد تا ۴ هزار درصد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی داشته باشند.
مثلا سیمان خزر با سرمایه ۲۳ میلیارد تومنی میتونه تا ۱۰۰۰ میلیارد تومن افزایش سرمایه بده یعنی ۴۳ برابر !!!! یا ۴۲۰۰درصد!!

سیمان تهران هم زمین های ارزشمندی در خود تهران دارد که تقریبا ۳ هزار میلیارد تومن ارزیابی میشود

اما از نظر سودآوری : سیمان خوزستان امسال ۱۰۰ تومن و سال بعد ۱۵۰ تومن سود داره و با قیمت ۴۰۰ تومن فعلی ارزنده است
سیمان فارس نو ، سیمان غرب ، سیمان بهبهان ، سیمان ارومیه هم از نظر پی بر ای جزو بهترین ها هستند

nima3

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
با عرض پوزش
من قصد دارم دو سهم سیمانی به سبدم اضافه کنم لطفا راهنمایی کنید چه سهمیو با چه قیمتی پتانسیل رشد در آینده دارد.
در ضمن برای کاهش ریسک ترجیح میدهم دو شرکت را خریداری کنم.
با تشکر

عباس

Active Member
کاربر فعال
[QUOTE="msa1362, post: 4389986,
با عرض پوزش
من قصد دارم دو سهم سیمانی به سبدم اضافه کنم لطفا راهنمایی کنید چه سهمیو با چه قیمتی پتانسیل رشد در آینده دارد.
با تشکر[/QUOTE]
من سپاها و سدور وسبهان را دارم
سفارش میکنم سبهان را جهت خرید بررسی کنید.

Aliasghar Bors

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
"عباس,
من سپاها و سدور وسبهان را دارم
سفارش میکنم سبهان را جهت خرید بررسی کنید.

با سلام
سبهان
سود محقق شده سال مال 96 مبلغ 2377 ریال
یا بعبارتی
سه ماهه اول ....545 ریال
سه ماهه دوم ... 647 ریال
سه ماهه سوم .. 499 ریال
سه ماهه چهارم 686 ریال

بنا براین سود محقق شده برا سال مالی 97 در مراحل اولیه همان مبلغ 2377 ریال بر مبنای قانون T T M

سود شنا سایی شده در سه ماه ی اولین فصل از سال مالی 97 مبلغ ........ 749 ریال با جای گزینی وحذف سه ماه ی اول سال مالی ...96 سود محقق شده 12 ماهه مبلغ 2581 ریال
سود شنا سایی شده درشش ماه ی دومین فصل از سال مالی97 مبلغ ....... 2514 ریال با جای گزینی وحذف سه ماه ی دوم سال مالی...96 سود محقق شده 12 ماهه مبلغ 4448 ریال
سود شنا سایی شده در نه ماه ی سومین فصل از سال مالی 97 مبلغ ...... 1494 ریال با جای گزینی وحذف سه ماه ی سوم سال مالی .96 سود محقق شده 12 ماهه مبلغ 5443 ریال (EPS فعلی تابلو)
سود شنا سایی شده در دوازده ماه ی چهارمین فصل از سال مالی 97 مبلغ ؟؟؟ریال با جای گزینی وحذف سه ماه ی چهارم سال مالی 96 سود محقق شده 12 ماهه مبلغ ؟؟؟ ریال

قبلا هم خدمت دوستان عرض کردم، سود محقق شده برا سال مالی 97 بدون اغراق بالای 600، یحتمل نزدیک به 700 تومن را متصورم.
پیش نهاد خرید در این نماد برای دوستان ندارم، اما از دوستانی که نماد سبهان را در چیدمان سبدشون دارند ،خضوضا جناب عباس که بیشترین حجم را نسبت به دیگر سیمانی ها در پرتفویشون دارند پیشنهاد میکنم تا مجمع افزایش سرمایه 264 در صدی از فروش خود داری کنند.

شهادت مظلومانه بی بی فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را تسلیت عرض میکنم

التماس دعا.

Oghab2018

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
با عرض پوزش
با تشکر
سیمانی ها برای بهمن و اسفند عالی خواهند بود.
من #سدور دارم. قیمتش پایینتر و بنظرم چون مشمول ۱۴۱ است و بحث افزایش سرمایه سیمانی ها مطرح است رشدش شارپ تر است

بالا