گروه سیمانی (سغرب ، سشرق ، سپاهان ، سشمال ، شاهرود ، سفارس و ....)

leon1980

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
گفته اید به چه دلیل افزایش سرمایه بزنه؟
ظاهرا ذهن شما درگیر یک بعد افزایش سرمایه است (ماده ۱۴۱)
و از فلسفه ی اصلی افزایش سرمایه غافل شده اید :

در حسابداری تعهدی ارزش دارایی‌ها به بهای تمام شده تاریخی یعنی قیمت‌هایی که خریداری شده‌اند ثبت می‌‍‌شوند. در کشورهایی نظیر ایران پس از گذشت حتی چند سال از تاسیس شرکت، دارایی‌های ثابت مشهود ارزشی بسیار متفاوت از آنچه ثبت شده‌اند پیدا می‌کنند. این شرکت‌ها می‌توانند دارایی‌های ثابت مشهود خود را نظیر زمین، ساختمان، ماشین‌آلات و تجهیزات، سرمایه‌گذاری‌ها و... مورد تجدید ارزیابی قراردهند تا با به روز شدن دارایی‌ها در ترازنامه موجب شفافیت بهتر صورت‌های مالی و تصمیم‌گیری بهتر سهامداران درخصوص ارزش ذاتی شرکت شوند.....
با سلام
دوست عزیز این موردی که میگی هیچ شرکتی انجام نداده
اجازه بدید یه شرکت انجام بده بعد به عنوان دلیل بگید
هیات مدیره تا الان فقط برای خروج از ورشکستگی افزایش سرمایه از تجدید زده
با دل من و شما افزایش سرمایه نمیزنن

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال
روی 100 تومان در حال جمع اوری . . .
حجم بخوره بالا بره بهتره چون ماندگاری قیمت با حجم بالا بیشتر خواهد بود . . .قبلا بدون حجم بالا می رفت نتیجه اش همان سقوط قیمتی بود . . .

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال
حجم از 5 میلیون گذشت ، روز خداحافظی با کانال 100 تومانی . . . خوب پیاده می کنند . . .

سهم 100 تومانی با این حجم دارایی در کل بورس دیگر نداریم . . .

بازیگران در حال نوسانگیر کشان . . . .

mds

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
اولین سیمانی گزارش خیلی بدی داد
3 ماهه 15 ریال سود
6 ماهه 93 ریال سود
9 ماهه 83 ریال سود
(3 ماه سوم شرکت 1 تومان زیان ساخته !!)

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال
اولین سیمانی گزارش خیلی بدی داد
3 ماهه 15 ریال سود
6 ماهه 93 ریال سود
9 ماهه 83 ریال سود
(3 ماه سوم شرکت 1 تومان زیان ساخته !!)
مقایسه با سال قبل گزارش خوب بوده 91 ریال زیان را به 83 ریال سود تبدیل کرده است ،
اما سیمانی ها را در قیمت های اسمی به خاطر سود نمی خرند ،
هم چنان که زیان خودرو نجومی است و اما رشد هم کرد ،
افزایش زیان خودروسازان که در حد رکوردهای دست نیافتنی است
حال سدور زیان 9 تومانی را به سود 8 تومانی تبدیل کرده است ، این که مزیت است . . .

کوپر

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مقایسه با سال قبل گزارش خوب بوده 91 ریال زیان را به 83 ریال سود تبدیل کرده است ،
اما سیمانی ها را در قیمت های اسمی به خاطر سود نمی خرند ،
هم چنان که زیان خودرو نجومی است و اما رشد هم کرد ،
افزایش زیان خودروسازان که در حد رکوردهای دست نیافتنی است
حال سدور زیان 9 تومانی را به سود 8 تومانی تبدیل کرده است ، این که مزیت است . . .
دوست عزیز این تعصب زیاد شما فقط باعث ضرر و زیان خودتونه باید ببینید مشکل چیه که سود ۷۸ریالی سه ماهه دوم تبدیل شده به ضرر۱۰ریالی سه ماهه سوم.پارسال یادمه با هم توی گروه روی سهامدار بودیم تعجب میکنم اون گروه بنیادی را ول کردی چسبیدی به این گروه که واقعا اتلاف وقت و سرمایه است

leon1980

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز این تعصب زیاد شما فقط باعث ضرر و زیان خودتونه باید ببینید مشکل چیه که سود ۷۸ریالی سه ماهه دوم تبدیل شده به ضرر۱۰ریالی سه ماهه سوم.پارسال یادمه با هم توی گروه روی سهامدار بودیم تعجب میکنم اون گروه بنیادی را ول کردی چسبیدی به این گروه که واقعا اتلاف وقت و سرمایه است
با سلام
مرتب میگن اگه بالا بره میگن گفته بودیم اگه پایین بیاد مشکل از مطالب رگباری ایشون نبوده

leon1980

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
در بازار صعودی این گروه وقت تلف کردنه
تو بازار صعودی نمیشه رقمی در حدود صدمیلیون تومان از سهمهای این گروه رو راحت فروخت
فقط اگه صف خرید باشه میشه داد
چه برسه به فروش ارقام بالاتر
بازار نزولی فروششون با گریه و زاری به زور همراه با صف فروش شاید اصلا انجام نشه

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال

گروه روی در دوره قبلی تحریم ها فروش صادراتی شان نصف شد ..
شما دیروز عضو شده اید چگونه در گروه روی بوده اید؟!

از قدیم گفته اند گنج در خرابه است....

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال
با رکود سنگین در بازارها و بیکاری افسارگسیخته ناشی از رکود و مشکلات امنیتی پشت بند آن ، دولت مجبور میشه همان برنامه احمدی نژاد را با اسم های دیگر اجرا کنه..
مسکن مهر احمدی میلیون ها شغل ایجاد کرد و سود سنگینی به جیب سیمانی ها رفت...
موتور محرکه اقتصاد و اشتغال در کشور صنعت ساخت و ساز است و دولت چاره ای جز سرمایه گذاری در این بخش ندارد....
کمبود شدید مسکن هم در بازار مشخص است
انباشت تقاضا برای مسکن را می شود در بازار به راحتی دید

سیمانی ها با ارزش ذاتی شان فاصله بسیاری دارند...

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال
#سدور
سیمان دورود در دوره ۹ ماهه منتهی به ۹۷/۰۹/۳۰(حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۸۳ ریال سود محقق کرده است این در حالیست که شرکت در مدت مشابه سال قبل به ازای هر سهم ۹۱ریال زیان محقق کرده بود.

با این گزارش خوب ، p/e سدور رفت زیر ۸

ما خودمان را به خواب زده ایم...
خواب های خوش نسل جدید بدون مسکن را می بینیم،
بسیاری از مردم مسکن ندارند و این یعنی تقاضای بالقوه برای ساخت و ساز ....
خواب خوش ۳ کشور ویران و جنگزده ی افغانستان و عراق و سوریه را می بینیم،،،که از قضا ایران مرکز این کشورها قرار گرفته است ....
جالبه پیش بینی بانک جهانی بالاترین رشد اقتصادی سال آینده مربوط به همین سوریه جنگزده و ویران است،،،
خواب خوش سیمان ۱۰ دلاری ایران را می بینیم،،،
که حتی کارخانه های سیمان پاکستان اعتراف کرده اند ۱۰۰ درصد بازار افغانستان را به ایران باخته اند،،

درست می فرمایید همه ی اینها خواب و رویا است و قرار نیست از این خواب بیدار شویم....
بقیه بازار رشد می کند سیمانی درجا می زند یا افت می کند،،،
پس شما نزدیک سیمانی نشوید تا از رشد بقیه بازار جا نمانید....

کوپر

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
من که نزدیک نمیشم قطعا ولی گاهی بهت سرمیزنم برای احوالپرسی و درکنارش مراقب باشم لالایی هات کسی را خواب نکنه

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال
من که نزدیک نمیشم قطعا ولی گاهی بهت سرمیزنم برای احوالپرسی و درکنارش مراقب باشم لالایی هات کسی را خواب نکنه
از خواب بیدارت کنم :
علت اصلی حجم سنگین بیش از 200 میلیونی سپاها در تصویر زیر مشخص است ،،
دقیق بخوان . . . .
زمین های سپاها بیش از 20 برابر زمین های تپکو است که با افزایش سرمایه جدید تپکو 5400 درصد مجموعا افزایش داده است از تجدید ارزیابی . . .
...
..

سپاها.PNG

6.PNG

5.PNG

آخرین ویرایش:

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
واقعیت اصلا دوست ندارم دیگه تو این تاپیک مطلب بزنم بخاطر کم لطفی برخی دوستان اینکه سخوز افت قیمت داشته و عزیزی ضرر کرده تقصیر من نیست یا سخاش ، بنده اوضاع بنیادی را تحلیل می کنم صادقانه بگویید در وضعیت بنیادی سخوز یا سخاش اتفاق بدی افتاده ؟

توصیه می کنم گزارش افزایش سرمایه 121% سخوز را دقیق مطالعه کنید سیمان العماره نگین بی نطیری برای سخوز است که اینده این سهم و بهبهان را تضمین می کند ، کلینکر این سیمانی جدید را قطعا خود سهوز می دهد و این عالی است

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال
⚓️ صادرات بیش از یک میلیون و ۶۱۸ هزار تن کلینکر از بندر امام

◀️ رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان تهران می گوید: وجود بورس کالا در هر کشوری لازم است، در صورتی که مسئولان به دنبال شفافیت قیمت برخی از کالاها مانند سیمان هستند باید نسبت به عرضه سیمان در بورس کالا اقدام کنند.

عادل دریس با اشاره به اهتمام دولت به تقویت و رونق صادرات غیرنفتی و پیشگامی این مجتمع بندری در ایجاد تسهیلات و حمایت از صادرکنندگان کالای غیر نفتی اظهار داشت: در پی ایجاد تمهیدات عملیاتی لازم در این مجتمع بندری صادرات کلینکر با ۸۸ درصد رشد به بیش از یک میلیون و ۶۱۸ هزار تن رسید.

/ سازمان بنادر و دریانوردی

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال
واقعیت اصلا دوست ندارم دیگه تو این تاپیک مطلب بزنم بخاطر کم لطفی برخی دوستان اینکه سخوز افت قیمت داشته و عزیزی ضرر کرده تقصیر من نیست یا سخاش ، بنده اوضاع بنیادی را تحلیل می کنم صادقانه بگویید در وضعیت بنیادی سخوز یا سخاش اتفاق بدی افتاده ؟

توصیه می کنم گزارش افزایش سرمایه 121% سخوز را دقیق مطالعه کنید سیمان العماره نگین بی نطیری برای سخوز است که اینده این سهم و بهبهان را تضمین می کند ، کلینکر این سیمانی جدید را قطعا خود سهوز می دهد و این عالی است
کلینکر العماره را احتمالا سپاها تامین نماید
دلیل آن هم حجم موجودی سنگین کلینگر سپاها می باشد که به آسانی در هر مناقصه ای برنده خواهد شد
اصولا سخوز مازاد تولید کلینکر ناچیزی دارد و ۶۰۰۰۰۰ تن را اگر خودش داشت مناقصه برگزار نمی کرد
سهامدار عمده سخوز همین سپاها می باشد و احتمال برنده شدن سپاها در مناقصه بالاست...

بالا