گروه سیمانی (سغرب ، سشرق ، سپاهان ، سشمال ، شاهرود ، سفارس و ....)

تالار کرج

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام به خدمت دوستان عزیزو گلم

چند وقتی بوده که میخواستم تاپیک کلی مثل گروه داروی و قندی برای سیمانی ها هم ایجاد کنم

که بالاخره امروز فرصت اینکار شد و سیمانی ها هم با گزارش سه ماهه دارند دور میگیرند

انشا... همه سلامت و پر سود باشند

تالار کرج

Well-Known Member
نارنجی سابق
ستان عزیز

چقدر به شما گفتم اگر میان مدتی هستید سیمانی ها را بخرید و در بازار فراموش شده هستند و کسی حواسشان به این گروه نیست

سهم های که با بنیادی قوی برای نوسان و میان مدت و بلند مدت چشمک میزنند

نوشته شده توسط علی (تالار کرج)
شنبه ۰۵ تیر ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۱۸ بعدازظهر
در این مطالب در مورد صنایع مختلف بازار؛ و بهترین سهم ها از لحاظ بنیادی می پردازیم. این مطلب به سیمانی ها اختصاص دارد!
سهم های که با بنیادی قوی برای نوسان گرفتن ، بلند مدت، کوتاه مدت چشمک می زنند (گروه سیمانی)

اولین گروه از بررسی کف قیمتی سهم ها گروه سیمانی را بررسی میکنیم چون بازار به خاطر طرح تحول از این سهم ها غافل بوده و کسی دنبال این سهم ها نیست و فکر میکنند که طرح انجام شوداین صنعت داغون خواهد شد
دوستان عزیز این طوری که شما و بنده فکر میکنیم نیست فقط با افزایش حدود 10 درصد قیمت سیمان؛ سود سیمانی ها حدود 20 درصد تغییر میکند!
دوستان گلم اصلا استرس سرمایه گذاری در این گروه را کنار بگذارند!

مگر میشود با اجرای طرح این صنعت و صنعت فولاد که پایه واساس کشور بوده ،داغون شوند،پس داغون شدن این صنعت مساوی است با داغون شدن کشور

دوستان عزیز: شاید سهم های قویتر از سهم های قید شده ذیل باشد ولی بنده این سهم ها را جای رشد زیادی میبینم و قیمتشان حوالی قیمت اسمی سهم هاست

1-سیمان شمال:
بارها در بازار منفی فرصت خرید در 110-112 تومان داد. به نظر بنده این قیمت ها را دیگر حتی در بازار منفی نخواهد دید.
پس خریدهای خود را در 113 -114 تومان متمرکز کنید که هم به دید نوسان خواهد خورد و هم به دید میان مدت و حتی بهترین سهم بلند مدتی میباشد و جا داره متذکر شوم که سیمان شمال سود خود را با توجه به طرح تحول پیش بینی کرده است!

2-فارس و خوزستان:
سیمان فارس و خوزستان که از چشم همه افتاده؛ واقعا خرید در قیمت های 115-117 تومان بهترین فرصت سرمایه گذاری بوده که در یک ماهه اخیر بارها در این قیمت ها فرصت خرید داد.
حال خرید در 118 تومان به دید نوسان و هم خرید در 120 تومان به دید میان مدت و مجمع به دوستان پیشنهاد میشود.

3-سیمان شرق:
خرید در قیمت 131-134 تومان به دید مجمع و میان مدت و حتی بلند مدت.
با توجه به راه اندازی خط تولید جدید سال 90 سال پرباری برای این سهم خواهد بود.
دوستان میدانید که این سهم تاکنون چقدر به سهامداران اولیه سود داده؟ بالای 500 برابر در مدت حدود 14 سال!!

4-سیمان تهران:
خرید این سهم در قیمت 230-235 تومان به دید مجمع و میان مدت به دوستان پیشنهاد میشود.

5-سیمان سپاهان:
خرید این سهم در قیمت 157-162 تومان به دوستان به دید نوسان و مجمع سفارش میشود.

6- سیمان ارومیه:
خرید این سهم در 300-315 تومان به دوستان سفارش میشود.
و این سهم بارها در قیمت 300 تومان در هفته قبل فرصت خرید داد.

تالار کرج

Well-Known Member
نارنجی سابق
یکی از مسائلی که شاید از چشم خیلی ها دور مانده باشد ورود سیمان به بورس کالا میباشد که می تواند آتش سیمانی ها را داغ تر هم بکند. با توجه به تقسیم سود مناسب این شرکت ها؛ و همچنین عدم رشد قیمتی آنها (عمدتا به خاطر طرح کذایی تحول!) بسیاری از سهم های سیمانی با صف خرید مواجه شده اند و رشد خوبی کرده اند و خواهند کرد

اديب

New Member
کاربر فعال
تالار عزيز از د ر صد پرتفوي بور سي و غير بور سي سيماني سرمايه گذ اري غدير اطلاعي داريد ايا ر قم 37 در صد صحيح مي باشد؟

snow_1357

New Member
کاربر فعال
تالار عزیز کدام سیمانی را برای فردا مناسب می دانید؟
هنوز فرصت نشده سیمانی خرید کنم و فعلاً هم که همه صف شده اند. آیا صبرکنیم یا در همین قیمت ها وارد بشم؟

تالار کرج

Well-Known Member
نارنجی سابق
تالار عزيز از د ر صد پرتفوي بور سي و غير بور سي سيماني سرمايه گذ اري غدير اطلاعي داريد ايا ر قم 37 در صد صحيح مي باشد؟
دوست گلم

یک زمانی شاخص دور سر غدیر میچرخید،

در حال حاضر امار جدید و دقیق ندارم چون کدال هم مشکل دارد ولی همان حدود میباشد

navidn

New Member
عضو تازه
سلام استاد عزیز
من از یک کارگزاری اینترنتی خرید می کنم قیمت های سهام خریداری شده برای من 10 ریال هم از بالاترین قیمت اون روز سهم هم بیشتر است این مسئله طبیعی یا مشکلی از طرف کارگزاریم هست؟
باتشکر

amirsh33

مسدود شده
مسدود شده
هنوز فرصت نشده سیمانی خرید کنم و فعلاً هم که همه صف شده اند. آیا صبرکنیم یا در همین قیمت ها وارد بشم؟
دوست من اگر سهام سیمان فروشی سر کوچه تون هم بخری تو سودی .این روزا دور دور سیمانی هاست.

تالار کرج

Well-Known Member
نارنجی سابق
دوست گلم
اکثر سیمانی ها صف خرید دارند و حرید در صف فردا فعلا مشکلی ایجاد نمیکند به دید میان مدت،

h-solati

مسدود شده
مسدود شده
با کسب اجازه از استاد بزگ تالار عزیز
باتوجه به طرح تحول اقتصادی که به بیشترین آثار منفی بروی سهام سیمانیها خواهد گذاشت در سرمایه گذاری در این گروه بسیار محتاطانه عمل نمائید.. البته با دید کوتاه مدت و نوسان گیری بسیار عالی میباشند

alireza_lo

Well-Known Member
کاربر فعال
با تشکر از تالار کرج عزیز که تا بحال چند مورد سهام خوب از روی پیشنهادات ایشان خریده ام و سود کرده ام.(مخصوصا خبهمن)

36% سرمایه گذاری بوعلی سیمانی میباشد و با توجه یه فروش قریب الوقوع زمین کاشانی خود و شناسایی سود از این محل و نیز تعدیل سیمانیهای زیر مجموعه و اینکه یک شرکت سرمایه گذاری است فکر کنم گزینه بدی نباشد، البته منتظر نظر تالار کرج عزیز هستم.

یونس کرمی

Well-Known Member
کاربر فعال
با تشکر از استاد گرامی جناب تالار کرج
واقعا جای گروه سیمانی در میان تاپیک ها خالی بود که خداروشکر به همت دوست عزیزم ایجاد شد .
نظر خود من بیشتر روی سفارس است من الان حدود چهل درصد پرتفویم سفارس است چون این سهم در هشتاد درصد شرکتهای سیمانی سرمایه گذاری کرده و تا آنجا که من اطلاع دارم تمامی زیر مجموعه هایش سه ماهه پوشش خوبی رو داده اند که این عامل می تواند باعث تعدیل مثبت سفارس در آینده نزدیک شود

تالار کرج

Well-Known Member
نارنجی سابق
با کسب اجازه از استاد بزگ تالار عزیز
باتوجه به طرح تحول اقتصادی که به بیشترین آثار منفی بروی سهام سیمانیها خواهد گذاشت در سرمایه گذاری در این گروه بسیار محتاطانه عمل نمائید.. البته با دید کوتاه مدت و نوسان گیری بسیار عالی میباشند
در طرح و تحول قیمت سیمان را افزایش میدهیم

هر 10 درصد افزایش قیمت 20 درصد به سود شرکت ها اضافه میشود و اثری از طرح هم دیده نخواهد شد

mehdi60

Well-Known Member
کاربر فعال
سیمان داراب (ساراب)
ظاهرا تنها سیمانی بود که میشد امروز روی منفی خرید
شاید فردا هم برای خرید فرصت بدهد
نکته جالب در مورد این سهم عضویت چندین شرکت سهام عدالت استانی در سهامداران بالی یک درصدآن است که نشان از ارزندگی فوق العاده آن دارد.

تالار کرج

Well-Known Member
نارنجی سابق
سغرب در سال مالی89 در مقایسه با سال مالی88 در دوره سه ماهه اول حسابرسی نشده:
  • مقدار تولید نسبت به دوره سال قبل 33درصدافزایش پیدا کرده است!
  • مقدار فروش نسبت به دوره سال قبل 27 درصد افزایش پیدا کرده است!
  • مبلغ فروش نسبت به دوره سال قبل 27درصد افزایش پیدا کرده است!

بالا