گروه زارعت و دامپروری (زفکا ، زمگسا ، زدشت ، زبینا ، زکشت ، سیمرغ ، زدشت ، زقیام ، زماهان ، تلیسه ، زشگزا ، زگلدشت ، زپارس)

mehdi60

Very Good Member
کاربر فعال
ایجاد یک تاپیک جدید برای این گروه و این همه شرکت دامپروری و زراعت که داره یکی پس از دیگری وارد بورس میشه لازم بود
 

mehdi60

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان در مورد هر یک از شرکتهای زیر اگه مطلبی دارند میتونند اینجا قرار بدن
باتشکر
زفکا ، زمگسا ، زدشت ، زبینا ، زکشت ، سیمرغ ، زدشت ، زقیام ، زماهان ، تلیسه ، زشگزا ، زگلدشت ، زپارس
 

rastgo

Very Good Member
کاربر فعال
بررسی بنیادی عرضه اولیه شرکت کشت و دامداری فکا




تحلیل بنیادی زفکا
در مطلب پیش رو به تحلیل بنیادی شرکت کشت و دامداری فکا با نماد زفکا میپردازیم. با توجه به ارایه عملکرد نه ماهه و نیز ارائه گزارش فعالیت دی ماه شرکت عملا همه چیز در سال مالی جاری مشخص شده است و بنابراین در تاریخ ارائه تحلیل انتظار تغییرات با اهمیت محلی از اعراب ندارد و در واقع گزارش حال حاضر جهت آشنایی فعالان بازار سرمایه با نماد تازه وارد زفکا است.با ما همراه باشید.چنانچه به هر دلیلی مایل به خواندن مطلب طولانی ندارید به نتیجه کلی تحلیل در انتهای مطلب مراجعه کنید.
تحلیل بنیادی زفکا
شرکت کشت و دامداری فکا
در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی استان تهران به ثبت رسیده است و در سال 1357 به اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی استان اصفهان منتقل شده است.در حال حاضر شرکت کشت و دامداری فکا جز واحدهای تجاری فرعی سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین است.مرکز اصلی شرکت در اصفهان و واحدهای دامداری و زراعت واقع در کبوتر آباد بخش کرارج میباشد.
شرکت کشت و دامداری فکا یکی از بزرگترین تولید کننده های شیر کشور با تولید تقریبی 160 تن در روز و یکی از بزرگترین واحدهای توزیع کننده تلیسه آبستن در ایران به تعداد حدود 1000 راس در سال طبق یادداشت 11 صورت های مالی سال 1395 است.موضوع فعالیت شرکت طبق ماده 3 اساسنامه عبارت است
-انجام فعالیت های کشاورزی و دامداری و باغداری و پرورش طیور و زنبور عسل ,ماهی و هرگونه حیوان دیگر و استفاده از فرآورده های حیوانی و پروتئین گیاهی و واردات مواد اولیه,ماشین آلات و لوازم مورد نیاز شرکت و هر گونه دام
-مبادرت به هر گونه عملیات و معاملات مجاز که بطور مستقیم یا غیر مستقیم برای انجام فعالیت مذکور ضروری و مفید باشد.
سهامداران عمده زفکا

زمین های کشاورزی شزکت
شرکت فکا درارای مجموعا 160 هکتار زمین زراعی در بخش کبوتر آباد است.



شرکت فکا یکی از بزرگترین و برترین شرکت های واحدهای تولید کننده شیر کشور ,در عرصه کشاورزی و صنعت دامپروری با تولید محصولات لبنی,مواد ژنتیکی,عضویت در انجمن بین المللی انتقال جنین ,و ثبت اختراع محافظت انجمادی و انتقال مستقیم جنین در بازارهای داخلی و خارجی با برند شناخته شده است.
پروژه ها و طرح های زفکا
-حداکثر نمودن ظرفیت تولید نتاج ماده
-رسیدن به سقف تولید 200 تن شیر روزانه
-افزایش کیفیت و سهم علوفه در جیره و تغذیه دام
-توسعه ظرفیت های باغی و زراعی در اراضی شرکت
-خرید اراضی جهت کشت نباتات علوفه ای و تامین علوفه مورد نیاز در اراضی مستعد مانند استان خوزستان
-بررسی و تهیه زمین جهت طرح انتقال فعالیت های دامپروری شرکت با توجه به توسعه شهری
-مطالعه ورود به کشت فرازمینیورود به صنایع لبنی به منظور تهیه محصولات واسطه مانند شیر خشک از طریق برون سپاری و یا مشارکت در سرمایه گذاری شرکت های تابعه تشکل های صنفی مانند کیمیای وحدت
-صادرات محصول و حضور فعال در بازارهای جهانی
-واردات مستقیم مواد اولیه
فکا با استفاده از تولید جنین های آزمایشگاهی و اسپرم های تعیین جنسیت شده توانایی ایجاد یک گله مولد به ظرفیت 1500 راس را که این امر منحصر به فرد در ایجاد پروژه های جدید را دارد .ضمنا ارزش دام مولد برای طرح های ایجادی معادل 40درصد کل سرمایه گذاری یک پروژه میباشد.
تغییر کاربری چهار دستگاه سوله و فری استال نمودن سخ بهاربند معمولی و همچنین ایجاد یک بهاربند برای گوساله ها از برنامه های عملیاتی شرکت برای رسیدن به تولید روزانه 200 تن شیر در آذرماه 98 خواهد بود.
بمنظور افزایش طول عمر اقتصادی دامها و کاهش قیمت تمام شده,حضور مستمر کارشناسان و مدیران در استان های حاصل خیز در فصل برداشت علوفه و تکیه بر کیفیت برداشت از طریق اعمال مدیریت فنی از برنامه های اتی میباشد که بر سود آوری شرکت تاثیر بسزایی خواهد داشت.
توسعه باغات پسته بمنظور حفظ خاک و مصرف نمودن آب حاصل از پساب تصفیه خانه به مساحت 40 هکتار توسعه پایدار و سودآوری آتی را در پی خواهد داشت.
واردات مستقیم مواد اولیه بمنظور کنترل هزینه های جانبی و واسطه ای و کاهش قیمت تمام شده ,برنامه واردات حدود ده هزار تن غله از رویکردهای شرکت در سال 98 خواهد بود.بهبود شرایط در کنترل خروجی تصفیه خانه بمنظور استفاده از پساب خروجی و بازیافت آن از دیگر برنامه های شرکت در سال اتی خواهد بود.
ریسک ها
-نوسانات نرخ ارز
-در صنعت دامپروری,بخش عمده خوراک دام به صورت وارداتی بوده و نوسانات نرخ ارز اثرات مستقیمی بر نرخ نهاده ها میتواند داشته باشد.لکن همواره دولت در خصوص سه قلم اصلی خوراک دام (جو,ذرت و کنجاله سویا) که بالغ بر 40 درصد خوراک غیر علوفه ای را به خود اختصاص میدهد,ارز تخصیص داده و تا حد امکان این ریسک را کاهش داده است.
ریسک کاهش قیمت محصولات
-واردات شیر خشک به صورت عمده و همچنین واردات رسمی و غیر رسمی گوشت از کشورهای همسایه در سالهای گذشته و نیز در وضعیت فعلی نشان میدهد نرخ فروش محصولات بسیار تاثیر پذیر از سیاست های دولت بوده و واردات مذکور اگر هم منجر به کاهش نرخ محصولات نشود ,مانع از رشد نرخ فروش بر اساس نرخ تورم بوده و حاشیه سود محصولات را بسیار دچار نوسان میکند.
-ریسک مربوط به عوامل بین المللی و تغییر مقررات دولتی
اصلی ترین بازار محصولات صنعتی دامپروری داخل کشور بوذده و با توجه به اینکه شیر جز کالاهای اساسی مصرف میباشد همواره از حمایت های دولتی در تهیه مواد اولیه,فروش و معافیت های مالیاتی برخوردار میباشد لکن تغییر در ساست های مذکور و حذف راینه های پرداختی به مصرف کننده داخلی و یا تغییر در روابط بین المللی که مانع از ورادات برخی از اقلام و تجهیزات و یا صادرات بخشی از محصولات میگردد که میتواند بر مجموع بازدهی صنعت اثر گذرا باشد.
منابع مالی در اختیار شرکت
در پایان 9 ماهه منتهی به 30 آذرماه 97 زفکا وجوه نقدی معادل با 8.767 میلیون ریال ,دریافتنی های تجاری و غیر تجاری معادل با 172.759 میلیون ریال ,موجودی مواد و کالا معادل 270.479 میلیون ریال ,مجموع دارایی جاری معادل 453.547 میلیون ریال و مجموع بدهی جاری 374.688 میلیون ریال داشته است این موضوع موجب مثبت شدن سرمایه در گردش شرکت شده است.
نتایج عملیات شرکت

 

rastgo

Very Good Member
کاربر فعال
درآمدهای عملیاتی زفکا
افزایش 43 درصدی درآمدهای عملیاتی در نه ماهه منتهی به 30 آدرماه 97 نسبت به دوره مشابه سال قبل به میزان 267.344 عمدتا ناشی از افزایش 25 درصدی در نرخ و 3 درصدی در مقدار شیر فروش رفته بوده است.نرخ فروش شیر از 12.899 ریال به 17.284 ریال افزایش یافته است
همچنین افزایش 127 درصدی در فروش دارایی زیستی مولد ناشی از افزایش فروش 161 راس گوساله ماده و همچنین افزایش در نرخ فروش منجر به افزایش بالغ بر 90 میلیارد ریال در درآمدهای عملیاتی شده است.
بهای تمام شده تولید:
افزایش 39 درصدی بهای تمام شده کالای فروش رفته نیز نسبت به دوره مشابه نه ماهه قبل,علاوه بر تاثیر پذیری از افزایش حجم فروش شیر و دارایی های زیستی مولد و غیر مولد,عمدتا ناشی از افزایش نرخ هزینه های مواد اولیه از جمله جو ,ذرت دانه ای ,کنجاله ,سویا,یونجه و ذرت علوفه ای بوده است.
سود خالص زفکا
موارد فوق به انضمام افزایش 383 درصدی در سود فروش دارایی های زیستی مولد که ناشی از افزایش تعداد و نرخ بوده است که منجر به افزایش 92 درصدی سود خالص نه ماهه منتهی به 30 آذر 97 نسبت به دوره مشابه سال قبل به میزان 124.603 میلیون ریال گردیده است.
موجودی مواد و کالا
افزایش 66.591میلیون ریالی در موجودی مواد و کالا عمدتا ناشی از افزایش موجودی ذرت علوفه ای که خرید آن به صورت قطعی برای کل سال میباشد بوده است.
دارایی های ثابت مشهود و دارایی های زیستی مولد
افزایش در دارایی های ثابت مشهود و مولد به میزان 30.999 میلیون ریال عمدتا ناشی از افزایش تعدادی و بهای تمام شده دارایی های زیستی مولد بوده است.
پرداختنی های تجاری
کاهش 73 درصدی پرداختنی های تجاری ناشی از شرایط حاکم بر اقتصاد و تغییر روش های تامین مواد اولیه بوده است.
سود سهام پرداختنی
سود سهام پرداختنی در نه ماهه اول سال جاری مبلغ 55.000 میلیون ریال میباشد که نسبت به دوره مشابه سال قبل 83 درصد افزایش داشته است و شرکت نسبت به تسویه سود سهام سنوات 95 و 96 بصورت چکی اقدام کرده است.
تولیدی شیر بر اساس تن در نمودار زیر قابل مشاهده است.

ارزش منصفانه محصولات

مشتریان عمده شرکت زفکا
شرکت های بستنی میهن و دامداران از مشتریان عمده شرکت میباشند که مبالغ فروش به شرکت های بستنی میهن و دامداران در سال 1395 نسبت به سال 94 افزایش داشته ولی فروش به سایر شرکت ها با کاهش مواجه بوده است اما در سال 1396 مبالغ فروش افزایشی بوده با این تفاوت که مشتریان کوچک حذف شده و میزان مبالغ فروش به مشتریان اصلی بیشتر گردیده است.
فکا در تاریخ 1397/01/01 قراردادی یکساله با مجتمع صنایع غذایی میهن جهت فروش شیر امضا نمود که فروشنده متعهد گردیده روزانه حدود 100 تن شیر طبیعی تازه گاوه با نوسان 10% را تحویل دهد.قیمت خرید پایه برای هر کیلوگرم شیر مبلغ 14000 ریال به صورت شیر خام با چربی 3.2% است و در صورت نوسان در بازار ,قیمت قابل تجدید نظر برای طرفین میباشد.
افزایش سرمایه زفکا
شرکت برنامه ای برای افزایش سرمایه ندارد
تسویه مطالبات سهامدار عمده
با توجه به توافق صورت گرفته شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین بعنوان سهامدار عمده و و شرکت زفکا برنامه تسویه مطالبات شامل 25.000 ریال بصورت نقد و مابقی بصورت 20 فقره چک به مبلغ 255.000 میلیون ریال پرداخت گردید.تاریخ آخرین چک 1398/12/27 میباشد.
هزینه های تولید شامل دستمزد ,مواد مستقیم و سربار تولید در شش ماهه 97 جمعا مبلغ 407.685 میلیون ریال بوده است در حالی که جمع هزینه تولید در 12 ماهه 1396 برابر 651.946 میلیون ریال بوده است.
هزینه های مواد مصرفی در شش ماهه 97 مبلغ 367.866 میلیون ریال بوده است در حالی که در 12 ماهه 96 این هزینه ها برابر 576.383 میلیون ریال بوده است.

70% هزینه های مصرفی شامل 5 قلم کالای دانه ذرت ,جو ,کنجاله سویا ,یونجه پرس ,علوفه ذرت است.
در خصوص خرید مواد اولیه,با توجه به اینکه برخی از مواد اولیه مصرفی و خریداری شده شرکت ,منبع خارجی داشته و قیمت اینگونه مواد مصرفی به تغییرات نرخ ارز دولتی وابسته است ,تهیه این دسته از مواد مصرفی از داخل کشور و از طریق تامین کنندگان و وارد کنندگان انجام میگیرد,بنابراین تمامی پرداخت های خود را به صورت ریالی انجام میدهد.

نسبت جاری :این نسبت که نسبت سرمایه درگردش نیز نامیده میشود از تقسیم دارائیهای جاری به بدهیهای جاری بدست میآید وبه عنوان یک شاخص توانایی تادیه تعهدات کوتاه مدت از محل دارائیهای جاری بشمار میرود.این نسبت نشان میدهد که بستانکاران میتوانند اطمینان داشته باشند که مطالبات آنان در سررسید پرداخت میگردد واحداین نسبت، دفعه، مرتبه یا بار است و جهت آن نیز مثبت است یعنی هر چه بیشتر باشد از نظر اعتباردهندگان بهتر است.در مقطع فعلی این نسبت برابر 0.86 است و نسبت قابل قبولی است
نسبت آنی:نسبت آنی (سریع) :
یکی از مشکلات نسبت جاری درجات متفاوت تبدیل به نقدینگی دارائیهای جاری است جهت رفع این مشکل از نسبتدیگری بنام نسبت سریع یا آنی استفاده میشود. این نسبت از تقسیم دارائیهای سریع بر جمع بدهیها بدست میآید، دارائیهایسریع شامل وجوه نقد و بانک، اوراق بهادار کوتاه مدت و حسابهايی دریافتنی است، اقلامی همچون موجودی کالا، پیش پرداختهادر محاسبه این نسبت لحاظ نمیشود تا بستانکاران و اعتباردهندگان کوتاه مدت بهتر بتوانند نقدینگی واحد تجاری را در بازپرداختبدهیها ارزیابی کنند. نسبت سریع در شرکت زفکا برابر 0.52 است نسبت سریع شرکت بزرگتر از یک بدین معنی است که تمام بدهیهای جاری را میتوان از محلدارائیهای سریع پرداخت کرد.که این نسبت برای زفکا مناسب نیست.
عملکرد مالی 1396 و 1397 زفکا
بر اساس گزارش حسابرسی نشده شرکت کشت و دامداری فکا در دوره 9 ماهه منتهی به 1397/09/30 به ازای هر سهم 869 ریال سود محقق کرده و نسبت به مدت مشابه سال قبل 91٪ رشد داشته که عمدتا بخاطر افزایش 390%سایر درآمدها و هزینه‌های غیرعملیاتی- اقلام متفرقه بوده است.این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه برای سال مالی منتهی به 1397/12/29 مبلغ 260.589میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.
بر اساس گزارش حسابرسی نشده شرکت کشت و دامداری فکا در دوره 12 ماهه منتهی به 1396/12/30 به ازای هر سهم 590 ریال سود محقق کرده و نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته است .این شرکت براساس عملکرد 12 ماهه برای سال مالی منتهی به 1396/12/29 مبلغ 177.020میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.
فروش ماهیانه زفکا
 

rastgo

Very Good Member
کاربر فعال
نتیجه کلی
با توجه به ارایه عملکرد نه ماهه و نیز ارائه گزارش فعالیت دی ماه شرکت عملا همه چیز در سال مالی جاری مشخص شده است و بنابراین در تاریخ ارائه تحلیل انتظار تغییرات با اهمیت محلی از اعراب ندارد و در واقع گزارش حال حاضر جهت آشنایی فعالان بازار سرمایه با نماد تازه وارد زفکا است.
افزایش 43 درصدی درآمدهای عملیاتی در نه ماهه منتهی به 30 آدرماه 97 نسبت به دوره مشابه سال قبل به میزان 267.344 عمدتا ناشی از افزایش 25 درصدی در نرخ و 3 درصدی در مقدار شیر فروش رفته بوده است.نرخ فروش شیر از 12.899 ریال به 17.284 ریال افزایش یافته است.همچنین افزایش 127 درصدی در فروش دارایی زیستی مولد ناشی از افزایش فروش 161 راس گوساله ماده و همچنین افزایش در نرخ فروش منجر به افزایش بالغ بر 90 میلیارد ریال در درآمدهای عملیاتی شده است.
بهای تمام شده تولید:بهای تمام شده تولید در نه ماهه 97 برابر با 71 درصد درآمدهای عملیاتی بوده است.
افزایش 39 درصدی بهای تمام شده کالای فروش رفته نیز نسبت به دوره مشابه نه ماهه قبل,علاوه بر تاثیر پذیری از افزایش حجم فروش شیر و دارایی های زیستی مولد و غیر مولد,عمدتا ناشی از افزایش نرخ هزینه های مواد اولیه از جمله جو ,ذرت دانه ای ,کنجاله ,سویا,یونجه و ذرت علوفه ای بوده است.
هزینه های تولید شامل دستمزد ,مواد مستقیم و سربار تولید در شش ماهه 97 جمعا مبلغ 407.685 میلیون ریال بوده است در حالی که جمع هزینه تولید در 12 ماهه 1396 برابر 651.946 میلیون ریال بوده است.هزینه های مواد مصرفی در شش ماهه 97 مبلغ 367.866 میلیون ریال بوده است در حالی که در 12 ماهه 96 این هزینه ها برابر 576.383 میلیون ریال بوده است.
حاشیه سود شرکت در نه ماهه ابتدایی سال 29 درصد رسیده است در حالی که این نسبت در شش ماهه ابتدایی 21 درصد بوده است .
سود خالص شرکت در نه ماه فعلی مبلغ 260.589 میلیون ریال است و انتظار داریم تا انتهای سال شرکت حداقل به سود 1158 ریالی به ازای هر سهم دست یابد.با حاشیه سود 29 درصدی (که بعید است تکرار شود)این مبلغ به 1248 ریال سود به ازای هر سهم خواهد رسید که رشدی 115 درصدی سود خالص نسبت به سال مالی قبل خواهد بود. با توجه به اینکه محصولات شرکت در زمره محصولات استراتژیک می باشد بنابراین نرخ گذاری محصولات شرکت توسط دولت انجام می شود.شرکت در شش ماهه نخست سال مالی با رشد سودآوری نسبت به شش ماهه نخست سال مالی قبل همراه بوده است (39 درصد)که انتظار تداوم این روند در گزارشات اتی وجود دارد.
ارزش دفتری سهم برابر با 1781 ریال محاسبه گردید.
p/e آتی برابر با 6.6 و p/e نماد به روش ttm برابر 8.1 واحد است این در حال است که p/e گروه 8.44 است و از این منظر نمیتوان گفت زفکا گران است اما بهتر بود برای یک سهم عرضه اولیه ای قیمتی مناسب تر انتخاب میشد با اینحال با توجه به کوچک بودن شرکت انتظار میرود از این عرضه استقبال شود.
برای سال 1398 انتظار تحقق سود 1305 تا 1560 ریال با حاشیه سود میانگین 25 درصدی و اعمال نرخ تورم میرود.
 

mehdi60

Very Good Member
کاربر فعال
این گروه یه نماد هم توی بازار توافقی ج فرابورس داره که نوع فعالیت کاریش تا حدودی با این گروه مرتبطه و توی عنوان تاپیک از قلم افتاده اونم شرکت بهشت پارس با نماد آینده هستش
 

mehdi60

Very Good Member
کاربر فعال
نمادهای جدیدی در راه پیوستن به این گروه بورسی هست و علی الظاهر مدیران بورس تصمیم گرفتن تمامی دامداری ها و مرغداری ها ی مملکت رو وارد بورس کنن....
 

aminian

Very Good Member
کاربر فعال
بنظرم این تاپیک باید بالا بیاد و دوستان بورسی بیشتر بررسی کنند سهام این گروه رو
 

tahlilgar2c

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام زدشت یگنال خرید صادر شده توسط کانال های بورسی . تو سبدتون بزارید
 

hosein.66

Member
کاربر فعال
عضو تازه
# زشگزا اکنون نگاهی بیندازیم به دارایی های یکی از شرکتهای دامپروری #زشگزا دارای ۶ هزار راس گاو مولد و شیری و پرورش آبزیان و زمینهای زراعی مرغوب می باشد . ☑حال ارزش واقعی این دارایی ها رو با قیمت فعلی گوشت و شیر و املاک و تجهیزات با دلار 13 هزار تومانی محاسبه کنید . زشگزا مهمترين نكته اش اين هست كه تعداد سهامش ٨٠ ميليون هست و شناوری بسیار کمی دارد و به اصطلاح‌ سهم خشک‌ است و تعداد سهم‌ پایین‌ شرکت سود واحد سهم را بالا مي برد و قيمتش هم مسلما بايد بالاتر از بقيه باشد. زشگزا شرکتی کوچک با فروش ماهانه در اندازه شرکتهای بزرگ گروه دامپروری و زراعت می باشد . پتانسیل های بنیادی زشگزا : ۱ _ زشگزا امسال توانایی تقسم ۲۰۰ تومان سود در مجمع سالانه را دارد . ۲_ افزایش سرمایه از سود انباشته رو به زودی راهی کدال می کند. ۳_ با حذف تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی نرخ شیر آزاد می شود . ۴ _ داشتن کمترین p/e در گروه ۵_کوچک بودن شرکت ، تعداد سهم ۸۰ میلیون و جمع شدن شناوری سهم طی چند روز اخیر ارزش بازار سهم در حال حاضر فقط به میزان قیمت ۶۰۰۰ راس گاو شرکت هست . با اطمینان‌ می گوییم این سهم تارگت خیلی بالایی دارد .
 

hosein.66

Member
کاربر فعال
عضو تازه
#زشگزا خبر موثق دارم ( منبع : یکی از سهامداران درصدی سهم ) که یکی از دامداران معروف و پولدار اصفهانی قصد خرید بلوکی سهم بنیاد در زشگزا رو داره ( ۱۷ میلیون سهم ) که ظاهرا روی قیمت ۵۰۰۰ تومن هم به توافق رسیدن
 

hosein.66

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان یکی از اقوام ما سهامدار درصدی زشگزا هست امروز گفت ظاهرا جلسه ای بین کسانی که بالای ۳۰۰ هزار سهم‌ زشگزا دارند برگزار شده و هماهنگ شده که تا ۳۰۰۰ تومن کسی نفروشه
اخبار خوبی پشت سهمه زشگزا هست
سهمتون رو مفت از دست ندین
 

Oghab2018

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
#تلیسه بسیار مناسب جهت ورود...
فعلا ۹ درصد تعدیل مثبت برای سال ۹۷


جناب اقاي جعفروند آذر.jpg
 

vahid22kaka

Very Good Member
کاربر فعال
زگلدشت تو گزارش 12 ماهه 150 تومان سود قطعی میسازه ممکنه تا 170 تومان هم برسه ... سودهای سال 98 این گروه طوفانی بر پا خواهند کرد
 

باتوسای

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
زفکا سهم دلاری گروهش می باشد.................................................................چون صادرات خیلی خوبی داره ویک شرکت دانش بنیان هستش
 

mehdi60

Very Good Member
کاربر فعال
با توجه به قیمت کنونی گوشت وشیر و سایر محصولات تولیدی این گروه که شدیدا هم مورد نیاز جامعه است به نظر می رسه سهام شرکتهای این گروه مورد اقبال بازار قرار گرفته اند
 
بالا