گروه دارویی ( دسبحا ، داروپخش ، لقمان ، دجابر ، و....)

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
معمولا بین جهشهای نرخ ارز و جهش قیمت سهام شرکتهای کالایی با فروش تضمین شده داخلی (از جمله گروههای قند و شکر، غذایی، مواد دارویی و ...)، حدود 18-6 ماه اختلاف فاز زمانی وجود دارد. این تاخیر، بهترین فرصت طلایی برای همه اشخاص حقیقی و سرمایه های خرد است تا تورم بیرحمانه فعلی را برای سرمایه های خود جبران و حتی در صورت صبوری و ادامه سهامداری، از سود خوبی نیز (بیش از رشد ارز) برخوردار شوند. پس عرضه این روزهای گروههای فوق بنیادی غذایی و دارویی، برای دیدگاه چند ماهه و بالاتر فرصت های خرید ناب است. این گروهها شکر سود بنیادی و جبران تورمی را برای سهامدار با هم دارد. یعنی عموم شرکتها علاوه بر ارزش جایگزینی بسیار بالا نسبت به سرمایه خود، در حال ساختن سودهای عملیاتی عالی با نرخهای گذشته هستند.

از دید تکنیکال نیز به راحتی میتوان جهش
5 برابری ارز در سال گذشته با جهش 3 برابری ارز در سال 91-90 وزن داد و اثر آن را بر قیمت این سهام مصون از رکود فروش، شبیه سازی و تارگتهای ظاهرا عجیب محقق شده و در پیش را باور کرد.

meiti

Well-Known Member
کاربر فعال
‍ ‍ ‍ ‍ #دسانکو
داروسازي سبحان انکولوژي در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۷/۱۲/۲۹ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۱۳۱ ریال سود محقق کرده است شرکت در این دوره افزایش سرمایه۹۱٪ را به ثبت رسانده و با لحاظ سرمایه جدید نسبت به مدت مشابه سال قبل در سود هر سهم ۱۳۴٪ رشد داشته ولی سود خالص رشد ۳۴۸٪ داشته که عمدتا بخاطر افزایش ۲۴٪ فروش و نیز افزایش ۲۴۹٪ سایر درآمدهای عملیاتی میباشد.

این شرکت براساس عملکرد ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ مبلغ ۱۱۲,۷۴۲ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

مشاهده گزارش
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
کانال کدال⬇⬇
https://***********/codal_ir

meiti

Well-Known Member
کاربر فعال
#اعتلا
خلاصه تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به 1397/12/29 شرکت سرمايه گذاري اعتلاء البرز

1) سود نقدی به ازای هر سهم به مبلغ 500 ریال تصویب شد.

2) مفيد راهبر به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و مفيد راهبر به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب گردید.

3) روزنامه‌ یا روزنامه‌های زیر به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد:
اطلاعات

مشاهده گزارش
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
کانال کدال⬇⬇
https://***********/codal_ir

NASER-H

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
اعتلا وتوسم وسپه وسکاب پردیس بهترین سرمایه گذاری ها هستن
من هر 5 تای انها را دارم
موفق باشید

هخامنش

Well-Known Member
کاربر فعال
دروز

کاملا خالی از فروشنده
افت خوبی هم داشته و آماده برگشت احتمالا از امروز سهم جمع خواهد شد .

mehran5

Well-Known Member
کاربر فعال
برکت و بویژه تقدم آن عالی هستند. نسبت خریدار به فروشنده در تقدم برکت خیلی جالبه و بیانگر موقعیت و آینده آن است با احتساب فروش های حقوقی این نسبت حدودا سه به یک است لذا نتیجه می گیریم فروش حقوقی فقط یک موقعیت عالی است.( اینکه چه کسانی با ولع دارند آنرا می خرند و اینکه چرا می خرند بزودی مشخص خواهد شد) لذا برکتح با توجه به گپ قیمتی با سهم اصلی و موارد پیش گفته واقعا قابل بررسی است.موفق و پیروز باشید.

mehran5

Well-Known Member
کاربر فعال
چیز زیادی برکتح برای حقوقی های فروشنده آن نمانده است که با این وضعیت اگر همین فردا همه تقدم های خود را نیز عرضه نمایند توسط بازار بلعیده خواهد شد ( گرچه به نظر من این عرضه ها حساب شده و یه نوعی اهدایی که اشخاصی که با اطلاع دارند آنرا می خرند) حرکت شارپ این برکت و تقدم آن دیدنی خواهد بود. برکتح با توجه به پتانسیل های بالای سهم اصلی شدیدا مستعد رشد است.

آخرین ویرایش:

ایران سهام

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
این بازار بارها نشانداده که هیچ اصلاح را نمیپذیرد .
بازار با قدرت به دنبال جبران ارزش ریالی و جبران تورم پیش خواهد رفت.
اکثر شرکتهای داخلی سود ساز شده اند و در کنار آن افزایش سرمایه های عالی پیش رو دارند.
بازار فردا در صف خرید قفل خواهد بود.
سهمهای دارویی امروز عالی جمع شدند. دارویی ها رالی جدیدی استارت خواهند زد

گروه حمل نقل جز گروههای اکازیون بازار هستند. از بازار پایه حاریا با بالا رفتن حجم معاملات در چند روز اخیر مشخص است که سهم با شناور پایین در حال جمع آوری و خشک شدن هستش.

حاریا را رصد کنید . شناور سهم پایین است. رشد شارپ ۱۰درصدی بزودی آغاز میشود .

ساي بابا

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام خدمت عزیزان گروه داروئی
من دیروز(دوشنبه) تونستم 3 تا مجمع برم.
اولیش اعتلاء بود(ساعت 9 صبح)،دومیش شدوص(ساعت 10.5 صبح) و سومی هم سفانو(ساعت 3 بعد از ظهر).
خوشبختانه مجمع اعتلاء خیلی سریع و حدود 45 دقیقه بیشتر طول نکشید و بهمین خاطر تونستم که به مجمع شدوص هم به موقع برسم.
خواستم خدمت عزیزان عرض کنم که بعد از پایان مجمع اعتلاء تونستم که با مدیرعامل شرکت در مورد وضعیت پرتفوی شرکت و وضعیت گروه داروئی صحبت کنم.
مدیرعامل شرکت اعتلاء گفتن که داریم پرتفوی خودمون را تغییر میدیم و بعد از اینکه بحث مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین آغاز شد و بیم از اینکه این مذاکره و عدم نتیجه اون بر روی کامودیتیها اثر منفی بزاره،اقدام به اصلاح پرتفوی خودمون کردیم و داریم از شرکتهای فولادی و پتروشیمی خارج میشیم و پرتفوی خودمون را به سمت سهام مناسبتر مثل شرکتهای داروئی منتقل میکنیم.
ایشون گفتن بهمین خاطر و بواسطه تغییر پرتفوی بورسی خودمون،گزارش اردیبهشت ماه شرکت اعتلاء هم وضعیت مناسب خواهد داشت زیرا در حال فروش و تغییر پرتفوی سهام خودمون هستیم.
از ایشون در مورد تغییرات قیمت مواد اولیه داروئی و افزایش قیمت دارو به نرخهای سامانه نیما سوال کردم.
ایشون فرمودن که همانطور که دولت داره خیلی از کالاهای اساسی مثل گوشت و سایر اقلام به به نرخ سامانه نیما تبدیل میکنه،برای داروئی ها هم صحبت در این زمینه انجام شده و این این اتفاق خواهد افتاد.
خدمت ایشون عرض کردم که پس چرا این اتفاق تا الان نیوفتاده و کی قرار هست که بشه؟
ایشون فرمودن که صحبتهای افزایش نرخ مواد اولیه و قیمتهای فروش بر اساس نرخهای سامانه نیما در همان ابتدای سال انجام شد و قطعی هم شده و بهمین خاطر هم بود که قیمت سهام شرکتهای داروئی از ابتدای سال با روند مثبتی همراه شده،ولی بخاطر اتفاقاتی که در ابتدای سال افتاد که همان بحث سیل در چند استان و بعدش هم ماه رمضان هست،دولت تا الان این کار را نکرده.
ولی قطعاً این اتفاق خواهد افتاد و بزودی و بعد از ماه رمضان در صورت نهائی شدن آن توسط دولت اعلام خواهد شد.
مخلص عزیزان
یاعلی خدانگهدار

Amirtrader12

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#دلر
شرکت اکسیر تو گزارش های تفسیری هیئت مدیره اخیرش درآمد حاصل از فروش ساختمان مرکزیش تو تهران (به میلغ ۷۱.۷۱۶ میلیون ریال، ۷.۱ میلیارد تومن) رو هم طبق بند سایر درآمدها و هزینه های غیر عملیاتی به سود خالص خودش اضافه کرده که بدین ترتیب ۷٪ به سود خاص قبلی افزوده شده و این سود از ۲۱۶۹ ریال به ۲۳۲۹ ریال افزایش پیدا کرده است.

Amirtrader12

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#دلر
طبق گزارشات تفسیری شرکت اکسیر ، درآمد ناشی از فروش ساختمان مرکزی به مبلغ ۷.۱ میلیارد تومن ، طبق مجوز سهامدار عمده ( تی پی کو) جهت انجام افزایش سرمایه صرف خواهد شد. با توجه به سود انباشته قبلی و نیز این درآمد ، شرکت داروسازی اکسیر توانایی انجام افزایش سرمایه جالبی از سود انباشته خواهد داشت که میزان و درصد اون تو مجمع سالانه هفته آینده علنی خواهد شد.

Amirtrader12

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#دلر
متاسفانه شرکت داروسازی اکسیر كاملا مظلومانه و مشت خورده داره به مجمع سالانه ميره، دارو و دفارا تقريبا با دلر هم قيمت بوده، شرکت دلر 233 تومن سود ساخته ، در حالی که سودهاي دارو و دفارا در قیاس با دلر بسیار ناچیز می باشند.

NASER-H

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام خدمت عزیزان گروه داروئی
من دیروز(دوشنبه) تونستم 3 تا مجمع برم.
اولیش اعتلاء بود(ساعت 9 صبح)،دومیش شدوص(ساعت 10.5 صبح) و سومی هم سفانو(ساعت 3 بعد از ظهر).
خوشبختانه مجمع اعتلاء خیلی سریع و حدود 45 دقیقه بیشتر طول نکشید و بهمین خاطر تونستم که به مجمع شدوص هم به موقع برسم.
خواستم خدمت عزیزان عرض کنم که بعد از پایان مجمع اعتلاء تونستم که با مدیرعامل شرکت در مورد وضعیت پرتفوی شرکت و وضعیت گروه داروئی صحبت کنم.
مدیرعامل شرکت اعتلاء گفتن که داریم پرتفوی خودمون را تغییر میدیم و بعد از اینکه بحث مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین آغاز شد و بیم از اینکه این مذاکره و عدم نتیجه اون بر روی کامودیتیها اثر منفی بزاره،اقدام به اصلاح پرتفوی خودمون کردیم و داریم از شرکتهای فولادی و پتروشیمی خارج میشیم و پرتفوی خودمون را به سمت سهام مناسبتر مثل شرکتهای داروئی منتقل میکنیم.
ایشون گفتن بهمین خاطر و بواسطه تغییر پرتفوی بورسی خودمون،گزارش اردیبهشت ماه شرکت اعتلاء هم وضعیت مناسب خواهد داشت زیرا در حال فروش و تغییر پرتفوی سهام خودمون هستیم.
از ایشون در مورد تغییرات قیمت مواد اولیه داروئی و افزایش قیمت دارو به نرخهای سامانه نیما سوال کردم.
ایشون فرمودن که همانطور که دولت داره خیلی از کالاهای اساسی مثل گوشت و سایر اقلام به به نرخ سامانه نیما تبدیل میکنه،برای داروئی ها هم صحبت در این زمینه انجام شده و این این اتفاق خواهد افتاد.
خدمت ایشون عرض کردم که پس چرا این اتفاق تا الان نیوفتاده و کی قرار هست که بشه؟
ایشون فرمودن که صحبتهای افزایش نرخ مواد اولیه و قیمتهای فروش بر اساس نرخهای سامانه نیما در همان ابتدای سال انجام شد و قطعی هم شده و بهمین خاطر هم بود که قیمت سهام شرکتهای داروئی از ابتدای سال با روند مثبتی همراه شده،ولی بخاطر اتفاقاتی که در ابتدای سال افتاد که همان بحث سیل در چند استان و بعدش هم ماه رمضان هست،دولت تا الان این کار را نکرده.
ولی قطعاً این اتفاق خواهد افتاد و بزودی و بعد از ماه رمضان در صورت نهائی شدن آن توسط دولت اعلام خواهد شد.
مخلص عزیزان
یاعلی خدانگهدار
سلام ممنون از شما که هم در مجامع گوناگون شرکت می کنید و هم ما را سهیم می کنید
اگر حافظه ام یاری کنه فکر کنم مدیران سرمایه گذاری اعتلا قبلا هم گفته بودند که سال 1398 سال دارویی ها و پالایشگاهی هاست
به نظر می یاد در این دو تا صنعت بیشتر سرمایه گذاری خواهند کرد

آخرین ویرایش:

CliFF1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#دلر
متاسفانه شرکت داروسازی اکسیر كاملا مظلومانه و مشت خورده داره به مجمع سالانه ميره، دارو و دفارا تقريبا با دلر هم قيمت بوده، شرکت دلر 233 تومن سود ساخته ، در حالی که سودهاي دارو و دفارا در قیاس با دلر بسیار ناچیز می باشند.
این روال ادامه دار نخواهد بود ، دلر به جایگاه خودش خواهد رسید

trader15

Well-Known Member
کاربر فعال
یکی از جامانده های رشد اخیر داروییها داسوه میباشد
به جرات میتوان گفت یکی از بهترینها و بنیادی ترینهای داروییهاس

بالا