گروه دارویی ( دسبحا ، داروپخش ، لقمان ، دجابر ، و....)

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
مشاهده پیوست 45520
در گزارش تفسیری ،سود امسال دفارا 2302 ریال پیش بینی شده است.
عرضه20درصد ژلاتین کپسول در فرابورس و همینطور فروش دفتر اصفهان به مبلغ 57000میلیون ریال رو هم که یکی از دوستان گرامی در همین تاپیک اعلام کردند.
بازهم از شما ممنونم

پس خاک بر سر فروشنده هاش (-: که سهمو با ۲۳۰ تومن پیش بینی خود شرکت ۷۰۰ میفروشن (-:

منم گفتم ۱۸۰-۱۹۰ میسازه...منتها من فروش ساختمان و غیره رو در نظر نگرفته بودم..

چه بهتر که خود شرکت گفته ۲۳۰ میسازیم (-: منم اگه فروش سرمایه گذاری و ساختمان رو میدونستم ب سود ۲۳۰ میرسیدم...تفسیریش هم نگاه نکرده بودم ..چون من با چرت و پرت هایی ک خودشون میگن کار ندارم..گزارشات ماهانه و عملکرد های سه ماه اخرشون برام مهمه... وبقیه تفسیرش با خودمون(-:

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب میثم خان به نظرتان دپارس ارزنده تر است یا دفارا ممنون میشوم نظرتان را به اشتراک بگذارید

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب میثم خان به نظرتان دپارس ارزنده تر است یا دفارا ممنون میشوم نظرتان را به اشتراک بگذارید
اگه قرار باشه دفارا خوب بشه دپارس هم ۵۰ درصدشو داره خوب میشه..من خود دفارا رو میخرم...هر بازدهی دفارا بده دپارسم میده... ب نظرم فرقی ندارن ...و بازدهیشون یکیست!!! ولی من خود دفارا رومیخرم..

البته توصیه ای ندارم. چون قبلا یکبار دفارا به همان دلایل رانت! ! سایر رقبا ضربه خورده ...و ضرر زده ب ملت وما (-:

ولی ب خاطر نرخ ارز۴۲۰۰ وپتانسیل بالا من دوباره ریسکشو پذیرفتم....و طلبشم ..

اگه دارو ۱۰-۱۵ درصد گرون بشه احتمالا سود سال اینده دفارا به ۴۰۰ برسه..برا همین نمیتونم به خاطر شکست گذشته سود اینده رو بیخیال بشم (-: و ریسکشو میپذرم و شاید ضرر کردم..شاید هم سود توپول کردم..

در کل توصیه ای ندارم...

آخرین ویرایش:

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
فردا در تاپیکش بیشتر صحبت میکنیم...
و بیشتر معرفیش میکنم..
ضمنا معرفی با توصیه به خرید و فروش فرق داره..
تصمیم و بررسی با خود شخصه..

اینحا ایرانه وتصمیمات دولت یک شبه (-: ما بر اساس جدیدترین عملکرد شرکت نظر میدیم

sahmy

New Member
کاربر فعال
دفارا در گزارش تفسیری خودگفته شرکت با فروش سه ماهه ۸۵۹۹۸۲ پیش بینی سود ۱۴۶۲ ریالی سه ماهه چهام و ۲۳۰۲ ریالی سال ۹۷ را کرده در صورتیکه ما میبینیم با فروش ۲ ماهه دی و بهمن تقریبا به این میزان فروش رسیده است و این فروش سه ماهه بیشتر اگر اسفند هم مشابه دی و بهمن فروش داشته باشد میتواند سود را بیشتر هم بکند. البته کمی به ان سود ۱۲۸۰۰۰ (سود فروش سرمایه گذاری ها) مشکوکم و فکر می کنم احتمالابه سه ماهه اول ۹۸ منتقل شود.

economista

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
درود
دست رو خوب سهمی گذاشتی
پروژه بسته بندیش افتتاح نشده هنوز؟
تهرانم ساختمان برا فروش داره؟

اگر بر اساس دو گزارش ماهانه اخر پیش بره..من برنامم اینه تا ۷-۸ ماه کم کم اضافه کنم...یعنی فقط ۷-۸ ماه جمع کنم..بعدش هم ۷-۸ ماه سهامداری کنم..

سر جمع عهد کردم ۱۵ ماه سهامداری کنم..(-: البته اگه مثل ۶ ماه اخیر خوب کار کنه (-:
ساختمان تهران برای فروش رو نشنیدم.ولی سود 97 صحبت از کف 230 تومان هست

economista

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
داروییها سال دیگه عقب ماندگیشون رو از بازار جبران میکنند-و یکی از پرچمدارهای دارویی دفارا هست.820 تازه میشه قیمت 3 سال پیشش.خیلی جای رشد داره
با سود 230اگر p/e =5 هم بدیم تا مجمع میتونه تا 1400 بره.رو قیمت 700 -800 تومان ماندنی نیست قطعا

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
در تالار مباحث تازه >> امروز دفارا رو کلا معرفی میکنیم! ب عنوان عیدی سال بعد... دوسال قبل فسدید فک کنم به عنوان عیدی معرفی شد در سایت بورسی! سال قبل فک کنم واحیا ...امسال هم بر حسب قضا و قدر و کاملا اتفاقی دست گذاشتیم رو دفارا...که این سهمو معرفی کنیم برای سال بعد و یک سرمایه گذاری 15 ماهه! وقتی من میگم 15 ماهه یعنی بازدهی 15 ماهش ممکنه خیلی بالا باشه! مثل واحیا!!

کسی اگه سوالی داره در مورد دفارا بیاد اونجا در تالار مباحث تازه .....:D

غفران

Well-Known Member
کاربر فعال
در تالار مباحث تازه >> امروز دفارا رو کلا معرفی میکنیم! ب عنوان عیدی سال بعد... دوسال قبل فسدید فک کنم به عنوان عیدی معرفی شد در سایت بورسی! سال قبل فک کنم واحیا ...امسال هم بر حسب قضا و قدر و کاملا اتفاقی دست گذاشتیم رو دفارا...که این سهمو معرفی کنیم برای سال بعد و یک سرمایه گذاری 15 ماهه! وقتی من میگم 15 ماهه یعنی بازدهی 15 ماهش ممکنه خیلی بالا باشه! مثل واحیا!!

کسی اگه سوالی داره در مورد دفارا بیاد اونجا در تالار مباحث تازه .....:D
با قضا و قدر و اتفاقی تجارت نمیکنند
توکلت علی ا.. با تدبیر و عقل شروع به کار میکنند بعد قضا و قدر هم هر چی باشه قبول میکنند

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
با قضا و قدر و اتفاقی تجارت نمیکنند
توکلت علی ا.. با تدبیر و عقل شروع به کار میکنند بعد قضا و قدر هم هر چی باشه قبول میکنند

منظور از قضا قدر ان که میتونستم سهام دیگه رو معرفی کنم .. ..ولی دفارا رو معرفی کردم! چون سهم تو دست و بالمون زیاد سراغ داریم ولی قبلا معرفی کردیم! با اینکه هنوز به نیمه راه هم نرسیدن.....

---

ضمنا تحلیل دفارا رو برا سال بعد کامل کردم

البته بدون افزایش نرخ دارو!!!

گزارش فوق رو خود شرکت روی کدال گذاشته...

از سه ماه سوم تحول د سود شرکت ایجاد شده........

در سه ماه سوم با فروش 111 میلیارد تومان>> 62 توم سود خالص ساخته .........

که اگه این روندو برای کل سال در نظر بگیریم.......و یک فروش 444 میلیاردی >> به سود 248 تومنی ال اینده میرسیم!

ضمن اینکه گفتیم از زیر مجموعه ها بین 50 تا 70 تومان نصیب شرکت میشه!

یعنی سود امسال دفارا بدون فروش ساختمان چیزی در حد 190-200 تومنه..

وسود سال بعد بدون افزایش نرخ دارو چیزی در حد 300 تومنه!

یعنی سهم تارگت 1500 داره برای سال اینده بر اساس همین گزارشی که خود شرکت هم پیش بینی داده!

جالبه تارگت سهم بر اساس دلار 4200ی 1500 هست بر اساس پیش بینی خود شرکت!

و اخرین عملکرد سه ماهش!!!

بعد سهم رو یه عده دارن روی 700 معامله میکنن که خنده داره.....و ما با همین تحلیل ازشون میخریم........

و سال اینده به رویاهامون فکر میکنیم!خخخ

با اینکه سهم همین الان پتانسیل دوبل شدن داره...ولی خوب من همیشه به رویاهام فکر میکنم.........و افایش نرخ دارو رو هم بهش فکر میکنم...با 15 درصد افزایش نرخ دارو...ممکنه سود دفارا به 400 تومن هم برسه......و حتی بالاتر......بستگی داره سال به سال چقدر افزایش نرخ بگیرن!

ببخشید دیگه سهمی بهتر از دفارا سراغ نداشتم برای عیدی دادن....عیدی باید بزرگ باشه(-: و من فکر میکنم دفارا عیدی خوب و جذابی باشه! و از دید بازار جا مانده!

شب خوش

آخرین ویرایش:

مصدق مظلوم

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
دکوثر:سه شرکت دارد که مهم ترینش داروسازی امین است چه تعداد ؟ 45 درصد 372 میلیون سهم .
پس هر سهم دکوثر اگر غیرکنترلی حساب کنیم 180 تومان دامین دارد
سود انباشته هم حدود 40 میلیارد دارد یعنی هر سهمی 74 تومان
جمع فوق 254 تومان.قیمت سهم 190 تومان
سود ناخالص شش ماهه امسال هم 111 درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است
چندین سال است درجا می زند یک جورایی بی صاحب بوده ولی فکر می کنم جدیدا یک پدرخوانده برایش پیدا شده
پ.ن. حتی یک برگ سهم دکوثر ندارم فقط جهت چکش کاری بهتر سهم و نقد سایر دوستان
سلام
چه زود دیر می شود

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
بازيگر دفارا دقيقا دارد مثل بازيگر پتاير 430 توماني رفتار ميكند ............................رنج منفي ميزند و قصدش بز خري است ................ولي خبر ندارد اساتيدي چون جناب ميثم خان دل و روده سهم را ريختن بيرون و زياد نميتواند اينجا سهم را نگهدارد ..........................................كم كم بايد كف قيمت سهم بالاي 800 تومان تثبيت شود

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
بازيگر دفارا دقيقا دارد مثل بازيگر پتاير 430 توماني رفتار ميكند ............................رنج منفي ميزند و قصدش بز خري است ................ولي خبر ندارد اساتيدي چون جناب ميثم خان دل و روده سهم را ريختن بيرون و زياد نميتواند اينجا سهم را نگهدارد ..........................................كم كم بايد كف قيمت سهم بالاي 800 تومان تثبيت شود
بیشرفا هر جا میریم همینه...حقوقی های بیشرف....همه جا هستن...سهم خراب کن ها (-:

روز قبل سخوز فروختم براش..امروز شبندر ..اینقدر بفروشن..ببینیم چ غلطی میتونن بکنن

share_holder

Well-Known Member
کاربر فعال
تکراری
سلام،
نکته بسیار مهم در باره نماد دکوثر
دوستان از آنجاکه شرکت داروسازی کوثر تقریبا یک شرکت خانوادگی میباشد، لذا رفتار سهامداران عمده را زیر نظر داشته باشید و در مواقع مناسب خرید/فروش کنید و سود خوبی ببرید.
-
سلام
دکوثر:سه شرکت دارد که مهم ترینش داروسازی امین است چه تعداد ؟ 45 درصد 372 میلیون سهم .
پس هر سهم دکوثر اگر غیرکنترلی حساب کنیم 180 تومان دامین دارد
سود انباشته هم حدود 40 میلیارد دارد یعنی هر سهمی 74 تومان
جمع فوق 254 تومان.قیمت سهم 190 تومان
سود ناخالص شش ماهه امسال هم 111 درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است
چندین سال است درجا می زند یک جورایی بی صاحب بوده ولی فکر می کنم جدیدا یک پدرخوانده برایش پیدا شده
پ.ن. حتی یک برگ سهم دکوثر ندارم فقط جهت چکش کاری بهتر سهم و نقد سایر دوستان
سلام
کاملا محاسبات شما درسته مشکل دکوثر سهامداران عمده شرکته نه سود تقسیم می کنن نه افزایش سرمایه میدن و نه از سهم حمایت می کنن
فقط نماشا چی هستن . این سهم سوپر مفته درواقع به قول شما با قیمت منفی داره معامله میشه

majiiid

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
تکراری
سلام،
نکته بسیار مهم در باره نماد دکوثر
دوستان از آنجاکه شرکت داروسازی کوثر تقریبا یک شرکت خانوادگی میباشد، لذا رفتار سهامداران عمده را زیر نظر داشته باشید و در مواقع مناسب خرید/فروش کنید و سود خوبی ببرید.
-
رفتارسهام دار عمده راسخت میشه پیش بینی کرد.بهترین کار خریدسهام به دید تقریبا یک سال هست.

بالا