گروه بانکی: وپارس ، وکار ، وسینا ، ونوین ، وبملت ، وتجارت ، وبصادر

دامپزشک

مسدود شده
مسدود شده
جذب سپرده بانک سینا امسال حتی از پیش بینی های خود بانک هم فراتر خواهد رفت و حتی رسیدن به مانده سپرده 5000 میلیارد تومانی تا پایان سال چندان بعید به نظر نمیرسد.
حال با مانده سپرده 5000 میلیارد تومانی حساب کنید سود سال 89 را !!!!
 

دامپزشک

مسدود شده
مسدود شده
جنب پل حافظ
انفجار بلوک پارسیان

گروه بورس- همایون دارابی: بازار سهام روز گذشته و پس از نزدیک به دو هفته رقابت فشرده شاهد معامله بلوک 5درصدی بانک پارسیان در نرخ باورنکردنی 3هزار و 600ریال بود.

دیروز معامله‌گران در حالی فعالیت روزانه خود را آغاز کردند که رشد قیمت سهام در خلال هفته گذشته به همراه حضور معامله‌گران کوتاه‌مدت سبب شد تا اکثر نمادهای عمده بازار در دقایق اولیه، عرضه‌های سنگینی را تجربه کنند. این عرضه‌ها که با چاشنی نگرانی از واکنش کشورهای غربی به خبر اعلام ساخت دومین کارخانه غنی‌سازی اورانیوم در کشورمان همراه شده بود البته راه به جايی نبرد و بازار توانست به مدد حضور نقدینگی فعال در بازار، اقدام به جمع آوری عرضه‌ها كند که این امر به پایداری بازار کمک کرد. در بازار دیروز معامله‌گران در گروه بانکی شاهد آغاز دوباره رقابت بر سر بلوک 2/5درصدی بانک پارسیان بودند.
این بلوک را که سرمایه‌گذاری بانک پارسیان در روز 21شهریور ماه در نرخ پایه 2هزار و 310ریال عرضه کرده بود در خلال روزهای گذشته به ویژه در روز چهارشنبه شاهد کندی شدید حرکت قیمتی بود به‌گونه‌ای که انتظار تحقق این معامله وجود داشت، اما این کندی قیمت جای خود را در میانه بازار دیروز به اعلام قیمت‌های عجیب با رشد بالا داد که این امر سبب شد در شرایطی که رقیب اول با پیشنهاد قیمت 3هزار و 600ریال تعجب بازار را برانگیخت دو رقیب دیگر در نرخ‌های سه‌هزار و 511ریال و 3هزار و 351ریال باقی بمانند و این بلوک در نرخ سه‌هزار و 600ریال توسط مهر اقتصاد ایرانیان خریداری شود.
دو رقیب دیگر نیز احتمالا سرمایه‌گذاری سمند و تدبیر بودند. پیشنهاد عجیب خریدار بلوک پارسیان در افزایش ناگهانی 4میلیارد تومانی (100ریال در بلوک 390میلیون سهمی) شگفتی کارشناسان بازار را برانگیخته است به خصوص آنکه خریدار فاقد منافع حیاتی در این خرید بوده است.
با انجام معامله عمده بانک پارسیان و در شرایطی که بازار دیروز شاهد معامله 5/30میلیون سهم در نرخ متوسط 2هزار و 17ریال بود، صف خرید مجددی برای نماد بانک پارسیان تشکیل شد تا اینک معامله‌گران به انتظار معامله عمده بعدی یعنی عرضه سهام بانک پارسیان توسط ایران خودرو باشند.
در گروه بانکی، معامله‌گران شاهد اعلام ابطال معامله بلوک دوم بانک تجارت به دلیل عدم پرداخت حصه نقدی این معامله توسط خریدار حقیقی بود. به نظر می‌رسد قیمت بالای معامله بلوکی و افت قیمت متعاقب آن سبب شده است تا این معامله راهی جز ابطال نداشته باشد.
در گروه غذایی، معامله‌گران دیروز شاهد ادامه رقابت بر سر بلوک قند لرستان بودند که این رقابت سبب شد تا نرخ پایه این بلوک به 4هزار و 314ریال برسد.
در گروه تجهیزات سازمان خصوصی‌سازی روز گذشته در خبری از نرخ‌گذاری بلوک حفاری شمال خبر داد. این بلوک برخلاف اعلام قبلی به جای 51درصد به ميزان 20درصد عرضه خواهد شد. عدم‌شفافیت در مورد سیاست عرضه خصوصی‌سازی احتمالا به ابهام جدی معامله‌گران منجر خواهد شد.
در نماد مخابرات ایران معامله‌گران دیروز در انتظار معامله عمده امروز بودند که انتظار می‌رود با رقابت دو رقیب همراه شود. سنگینی بحث مالی این بلوک سبب خواهد شد احتمالا رقابتی در مورد آن انجام نشود.
دیروز معامله‌گران در مجموع روز پرنوسانی را شاهد بودند که در آن 8/39میلیارد تومان سهام داد و ستد شد که 4/15درصد آن به معاملات نماد بانک پارسیان مربوط بود. از مجموع 186نماد مورد معامله نیز 103نماد با رشد قیمت و 73نماد با افت ارزش معامله شدند.
 

portfolio

مسدود شده
مسدود شده
مهر 5 درصد پارسیان رو 360 خریده و برای رسیدن به هیئت مدیره تا 300 تومن هر چی فروشنده تو بازار باشه جمع میکنه
 

portfolio

مسدود شده
مسدود شده
اکثر کسایی رو که میشناسم وسینا رو زیر 300 تومن فروشنده نیستن.
خیلی دارن زور میزنن از دست سهامدار درش بیارن ولی موفق نمیشن.
 

دامپزشک

مسدود شده
مسدود شده
فروشگاه های زنجیره ای هایپر مارکت در حال حاضر کلیه حسابهای خود را به بانک پارسیان منتقل کرده است.

این هم یه خبر از خدمات بانک پارسیان به هایپر مارکت:

خدمات مطلوب پايانه هاي فروش بانك پارسيان در فروشگاه هايپر استار


بانكداري نيوز-اصغر باباپور معاون مدير عامل شركت شركت تجارت الكترونيك پارسيان در امور بازاريابي وفروش ‏با اعلام اين خبر گفت : بانك پارسيان با در اختيار داشتن بزرگترين شبكه كارتخوان در كشور ‏توانسته نسبت به نصب و راه اندازي دستگاه كارتخوان در اين فروشگاه مدرن اقدام نمايد .

باباپور ‏افزود با توجه به استقبال گسترده اي كه توسط هموطنان از اين فروشگاه صورت گرفته ، ‏دستگاههاي كارتخوان بانك پارسيان بدون هيچگونه مشكلي توانسته به نحو بسيار مطلوب به ‏مشتريان اين فروشگاه خدمات ارائه نمايد .وي گفت دارندگان انواع كارتهاي بانكي عضو شتاب بدون ‏نياز به حمل وجه نقد مي توانند نسبت به استفاده از كارت هتي بانكي خود و پرداخت الكترونيكي ‏كالاي خريداري شده اقدام نمايند .باباپور در ادامه افزود دستگاههاي كارتخوان اين بانك بصورت ‏انحصاري مجهز به سيستم قرعه كشي انلاين (در لحظه خريد ) مي باشد كه اين امر ابتكار و نوع ‏آوري بانك پارسيان براي توسعه و ترويج بانكداري الكترونيك صورت مي پذيرد .‏
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
اعتماد و استقبال مشتریان عامل اصلی موفقیت های چشمگیربانک پارسیانبانكداري نيوز- فریدون توده فلاح طی گفتگویی از تلاش آگاهانه کارکنان جوان و مستعد و مدیریت صحیح به عنوان دیگر عوامل موفقیت بانک پارسیان در زمینه های مختلف نام برد.

معاون طرح و برنامه بانک پارسیان سپس به تشریح برخی شاخص های عملکرد بانک پرداخت و گفت:این موفقیت ها اگرچه مطلوب و قابل توجه است،اما هیچ گاه باعث ایستایی و اخلال در روندی که برای خدمت رسانی به هموطنان ارجمند انتخاب کرده ایم،نخواهد شد.
توده فلاح با تاکید بر مشتری مداری به عنوان الویت اصلی فعالان پارسیان ،جایگاه بانک پارسیان در نظام بانکی کشور را در برخی شاخص ها مورد اشاره و بررسی قرار داد.

وی در همین چارچوب گفت:بررسی صورت های مالی عملکرد سال 87بانک پارسیان نشانگر آن است که بزرگترین بانک خصوصی کشور بیشترین سهم را از سپرده های بانک های خصوصی در اختیار دارد.
معاون طرح و برنامه بانک پارسیان در همین راستا تصریح کرد:از مجموع 370 هزار و852 میلیارد ریال سپرده ای که در پایان سال 87 در اختیار بانک های خصوصی بوده است،161هزار و 609میلیارد ریال آن را بانک پارسیان جذب کرده است که44درصد از مجموع سپرده های بانک های خصوصی است.
توده فلاح همچنین اعلام کردکه بانک پارسیان 10درصد از کل منابع بانک های کشور را در اختیار دارد.
این در حالی است که مقام اول را در سهم تسهیلات اعطایی در میان بانک های خصوصی و موسسات اعتباری کشور نیز از آن این بانک است.
وی در همین چارچوب گفت:در پایان سال 87از مجموع 292هزار و 483 میلیارد ریال مانده تسهیلات اعطایی نزد بانک ها ی غیر دولتی و موسسات اعتباری، 112هزار و267میلیارد ریال آن از سوی بانک پارسیان اعطا شده که این میزان معادل 38درصد تسهیلات اعطایی بانک های غیر دولتی و موسسات اعتباری کشور است.
توده فلاح طی این گفتگو همچنین به سرانه جذب سپرده در شعب بانک پارسیان اشاره کرد و گفت:هر شعبه بانک پارسیان به طور متوسط 852میلیارد ریال سپرده جذب کرده است و بانک پارسیان در این شاخص رتبه ممتاز را درنظام بانکی کشور به خود اختصاص داده است.
معاون طرح و برنامه بانک پارسیان همچنین در ادامه توضیحات خود افزود:بانک پارسیان در سرانه اعطای تسهیلات از سوی شعب نیز با متوسط 627میلیارد ریال تسهیلات اعطا شده توسط هرشعبه مقام اول را در شاخص میزان تسهیلات اعطایی هر شعبه میان بانک های غیر دولتی در اختیار دارد.
وی سپس به تشریح عملکرد بانک پارسیان در گشایش اعتبارات اسنادی پرداخت و در این مورد گفت:بانک پارسیان با یک میلیاردو 658 میلیون دلار اعتبار اسنادی گشایش یافته در سال 87 که معادل 41درصد از کل اعتبارات اسنادی گشایش یافته توسط بانک های خصوصی است در این شاخص نیز در میان بانک های خصوصی مقام اول را در اختیار دارد.
توده فلاح در بخش دیگر این گفتگو تلاش و توجه بانک پارسیان برای ترویج بانکداری مدرن و استفاده از ابزارهای نوین دریافت و پرداخت را مورد اشاره قرار داد و در همین راستا گفت:تا پایان سال1387 ،42درصد از کارت های صادره بانک های خصوصی کشور را بانک پارسیان به تنهایی صادر کرده که معادل 4میلیون و717 هزار و858 قطعه کارت الکترونیکی است و علاوه بر آن بانک پارسیان با نصب بیش از 120هزار و 65 دستگاه کارتخوان در شعب و مراکز فروشگاهی،38درصد از کارت خوان های نصب شده توسط بانک های خصوصی را در اختیار داردو در هردو مورد حائز مقام اول در بین بانک های خصوصی کشور میباشد..
وی همچنین در همین چارچوب افزود:بانک پارسیان با 23میلیون و135 هزار و 229 تراکنش در سال 87،معادل 58درصد از تراکنش های بانک های خصوصی و26درصد از تراکنش های کل بانک های کشور را به خود اختصاص داده و به لحاظ تعداد تراکنش ها در کل نظام بانکی مقام نخست را در اختیار دارد.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
تاکید مدیرعامل بر ارتقاء جایگاه بانک سینا در نشست روسای شعب فارس و بوشهر

مدیرعامل بانک سینا در نشست روسای شعب سرپرستی فارس و بوشهر که بعد از ظهر روز چهارشنبه هفتم مهرماه جاری در محل دفتر سرپرستی برگزار شد با اشاره به برنامه هایی که در دو سال گذشته در این بانک اجرایی شده است، گفت: تلاش های گسترده و کارهای سختی در این دو سال از بهینه سازی شعب، پیاده سازی سامانه یکپارچه بانکداری الکترونیک تا بهینه سازی ترکیب نیروی انسانی، اصلاح ساختار مالی و نظایر آن صورت گرفت تا موسسه مالی و اعتباری سینا به بانک تبدیل شود.
دکتر همتی تصریح کرد: به نتیجه رسیدن این فعالیتها در پی تلاش تمامی همکاران در سرپرستی ها و ستاد بود و امیدوارم اکنون که شاهد حضور یک بانک قابل قبول با ترکیبی از نیروهای با تجریه و جوان هستیم شاهد پیشرفت روز افزون آن باشیم.
وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه کارنامه فعالیتها در برخی ابعاد باید اصلاح شود، افزود: بانک سینا در کنار شعار خدمت به مردم و جلب هر چه بیشتر اعتماد مشتریان خود، در صدد کسب رضایت هر چه بیشتر سهامداران بویژه سهامداران خردی است که در بازار بورس، سهام بانک را خریداری کرده اند و لذا کسب و افزایش سودآوری بانک به عنوان یک بنگاه پیشتاز اقتصاد بازار پول مورد توجه مدیران بانک سینا می باشد تا انتظار به حق سهامداران را برآورده کند.
دکتر همتی همچنین کنترل هزینه ها و کاهش قیمت تمام شده پول در شعب را یادآور شد و گفت: بانک سینا نقش مهمی در توسعه فعالیتهای تولیدی و اقتصادی در بخشهای مختلف داشته است و با برنامه ریزی انجام گرفته، نقش مهمتری در تجهیز و تخصیص منابع کشور خواهد داشت.
مدیرعامل بانک سینا در بخش دیگری از سخنان خود، حیثیت و شخصیت یک بانک را موقعیت آن بانک در بازار و نزد افکار عمومی دانست و تصریح کرد: انتظار این است که همکاران به مجموعه مدیریت کمک کنند تا سهم بازاری ما از آنچه هست به مراتب ارتقا یابد.
وی با اشاره به اینکه اختیارات فعلی سرپرستیها با گذشته قابل قیاس نیست، گفت: خوشبختانه موانع توسعه فعالیتها برطرف شده و ابتکارات و ایده های نو همکاران می تواند به روند ارتقاء جایگاه بانک تسریع ببخشد و البته با برنامه هایی که به زودی اجرا خواهد شد به سرپرستیهایی که عملکرد مناسبتری داشته باشند، اختیارات بیشتری اعطا خواهد شد.
وی در پایان، رشد کلی منابع بانک را مناسب دانست و عملکرد سرپرستی فارس و بوشهر بویژه در بحث وصول مطالبات را خوب ارزیابی کرد.
در این جلسه روسای شعب هم نقطه نظرات خود را در زمینه توسعه فعالیتها مطرح کردند.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
شنبه برگزار ميشود : جلسه فوق‌العاده دادستاني كل كشور براي بررسي معوقه‌هاي بانكي
بانكداري نيوز- جلسه فوق‌العاده دادستاني كل كشور براي بررسي معوقه‌هاي بانكي شنبه تشكيل خواهد شد

به گزارش بانكداري نيوز به نقل از فارس، دادستاني كل كشور شنبه هفته آينده جلسه فوق العاده‌اي به منظور بررسي و ريشه يابي علل و راهكارهاي پيشگيري و مقابله با فرآيندهاي مجرمانه در خصوص معوقه‌هاي بانكي برگزار مي‌كند.
اين جلسه با توجه به دستور اخير آيت الله صادق لاريجاني رئيس قوه قضائيه به دادستان كل كشور مبني بر پيگيري و بررسي موضوع معوقه‌هاي بانكي به عنوان يكي از مصاديق بارز مفاسد اقتصادي تشكل مي شود.
در اين جلسه علاوه بر حجت الاسلام محسني اژه اي دادستان كل كشور وزير امور اقتصاد و دارايي، معاون وزير اطلاعات در امور اقتصادي، رئيس مجتمع امور مفاسد اقتصادي و سرپرست دادسراي مربوطه به همراه مديران عامل‌ بانك هاي دولتي حضور خواهند داشت
 

سامورایی ‎侍 ‏

Member
کاربر فعال
یادمه رو 170 که پارسیان رو معرفی کردم به سفته بازی محکوم شدم و فرداش مسدود شدم.
دوستانی که به من اعتماد کردن سود خوبی کردن که سودشون تا 3 برابر میتونه افزایش پیدا کنه.
الان هم نظرم رو سینا و بانک ملت و سیمانی هستش که تو 1 ماه 40 درصد سود میدن.
 

nesvatb

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان برای انجام یک بررسی نیازدارم که بدانم بهره حساب کوتاه مدت ازاول سال 84به بعد چطور تغییر کرده است (مربوط به بانگهای خصوصی) یعنی تاکی 14%بود ودرچه دوره ای 12%وازکی 9%شد .ایا منبعی برای اینکار میتوانیدمعرفی کنید؟

همینطور سوداوراق مشارکت ازسال 84به بعد چه سیرتکمیلی داشته است؟
 

shamlo

Very Good Member
نارنجی سابق
خوب دوستان از امروز تاخت و تاز بانكيها بويژه خصوصيها ديدنيست.......;)
 

سینا88

Member
کاربر فعال
دوستان برای انجام یک بررسی نیازدارم که بدانم بهره حساب کوتاه مدت ازاول سال 84به بعد چطور تغییر کرده است (مربوط به بانگهای خصوصی) یعنی تاکی 14%بود ودرچه دوره ای 12%وازکی 9%شد .ایا منبعی برای اینکار میتوانیدمعرفی کنید؟

همینطور سوداوراق مشارکت ازسال 84به بعد چه سیرتکمیلی داشته است؟
اگر تو بانک خصوصی حساب داری و باجه داری رو می شناسی می تونی یه لیست کامل ازش بگیری. چون هر سپرده ای که نرخش تغییر می کنه معمولا کد جدید می گیره. اگر نتونستی بگو سعی می کنم یه چیزایی پیدا کنم. اخه بانک با بانک قبلا متفاوت بوده. کدوم بانک رو می خوای؟
منبع خاصی براش سراغ ندارم.
 

سینا88

Member
کاربر فعال
دوستان با توجه به صف کارآفرین و پارسیان، امیدوارم حجم مبنا داده بشه و یک 3 درصد دیگه بریم.
نوش جان.(اگر امروز بانکی ها سوتی بدن چقدر بهم بخندین :) )
 

Negarin

مسدود شده
مسدود شده
از دوستان كسي خبر داره كه بلوكهاي بانك پارسيان رو كي خريده؟ آيا بانك ملت خريد كرده يا نه؟
 

nesvatb

Very Good Member
کاربر فعال
اگر تو بانک خصوصی حساب داری و باجه داری رو می شناسی می تونی یه لیست کامل ازش بگیری. چون هر سپرده ای که نرخش تغییر می کنه معمولا کد جدید می گیره. اگر نتونستی بگو سعی می کنم یه چیزایی پیدا کنم. اخه بانک با بانک قبلا متفاوت بوده. کدوم بانک رو می خوای؟
منبع خاصی براش سراغ ندارم.
ممنون ازپاسخت
بانك پارسيان موردنظرم هست البته بانكهاي خصوصي ازنظر پرداخت سود فرقي باهم ندارند وهركدام باشد موردنظرم هست .ضمنا اين موضوع راتلفني با رئيس بانك صحبت كردم گفت مرجعي ندارم ونميشه اينو فهميد (سمبلش كرد)حالا با بچه هاي باجه هم صحبت خواهم كرد
بازم ممنون
 

سامورایی ‎侍 ‏

Member
کاربر فعال
دكتر همتی: افزایش سودآوری بانک به عنوان یک بنگاه پیشتاز اقتصاد بازار پول مورد توجه مدیران بانک سینا می باشد

مدیرعامل بانک سینا در نشست روسای شعب سرپرستی فارس و بوشهر که بعد از ظهر روز چهارشنبه هفتم مهرماه جاری در محل دفتر سرپرستی برگزار شد با اشاره به برنامه هایی که در دو سال گذشته در این بانک اجرایی شده است، گفت: تلاش های گسترده و کارهای سختی در این دو سال از بهینه سازی شعب، پیاده سازی سامانه یکپارچه بانكداری الكترونیک تا بهینه سازی ترکیب نیروی انسانی، اصلاح ساختار مالی و نظایر آن صورت گرفت تا موسسه مالی و اعتباری سینا به بانک تبدیل شود.
دكتر همتی تصریح کرد: به نتیجه رسیدن این فعالیتها در پی تلاش تمامی همكاران در سرپرستی ها و ستاد بود و امیدوارم اكنون که شاهد حضور یک بانک قابل قبول با ترکیبی از نیروهای با تجریه و جوان هستیم شاهد پیشرفت روز افزون آن باشیم.
وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینكه کارنامه فعالیتها در برخی ابعاد باید اصلاح شود، افزود: بانک سینا در کنار شعار خدمت به مردم و جلب هر چه بیشتر اعتماد مشتریان خود، در صدد کسب رضایت هر چه بیشتر سهامداران بویژه سهامداران خردی است که در بازار بورس، سهام بانک را خریداری کرده اند و لذا کسب و افزایش سودآوری بانک به عنوان یک بنگاه پیشتاز اقتصاد بازار پول مورد توجه مدیران بانک سینا می باشد تا انتظار به حق سهامداران را برآورده کند.
دكتر همتی همچنین کنترل هزینه ها و کاهش قیمت تمام شده پول در شعب را یادآور شد و گفت: بانک سینا نقش مهمی در توسعه فعالیتهای تولیدی و اقتصادی در بخشهای مختلف داشته است و با برنامه ریزی انجام گرفته، نقش مهمتری در تجهیز و تخصیص منابع کشور خواهد داشت.
مدیرعامل بانک سینا در بخش دیگری از سخنان خود، حیثیت و شخصیت یک بانک را موقعیت آن بانک در بازار و نزد افكار عمومی دانست و تصریح کرد: انتظار این است که همكاران به مجموعه مدیریت کمک کنند تا سهم بازاری ما از آنچه هست به مراتب ارتقا یابد.
وی با اشاره به اینكه اختیارات فعلی سرپرستیها با گذشته قابل قیاس نیست، گفت: خوشبختانه موانع توسعه فعالیتها برطرف شده و ابتكارات و ایده های نو همكاران می تواند به روند ارتقاء جایگاه بانک تسریع ببخشد و البته با برنامه هایی که به زودی اجرا خواهد شد به سرپرستیهایی که عملكرد مناسبتری داشته باشند، اختیارات بیشتری اعطا خواهد شد.
وی در پایان، رشد کلی منابع بانک را مناسب دانست و عملكرد سرپرستی فارس و بوشهر بویژه در بحث وصول مطالبات را خوب ارزیابی کرد.
در این جلسه روسای شعب هم نقطه نظرات خود را در زمینه توسعه فعالیتها مطرح کردند.

-----------------------------------

وقتی خود مدیرعامل افزایش سود و افزایش قیمت سهام را به عنوان اولویت مطرح میکنه حساب کار باید دست بازار بیاد.................
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
نگاه تکنیکال
وپارس – وسینا - وبملت


فرید هلالات
هدف کلاسیک سیگنال Bullish Break Out در نمودار سهام شرکت بانک پارسیان در محدوده 245‌تومان قرار دارد اما با در نظر گرفتن دیگر شرایط نمودار احتمال انتقال هدف قیمت (Target Shifting) در نمودار سهام شرکت وجود دارد.در شرایط فعلی قیمت مقاومت 227‌تومان را در پیش روی دارد. چنانچه در زمان چاپ این تحلیل 227‌تومان رو به بالا به طور قطعی شکسته شده باشد، بدین معنی که قیمت بالای 227‌تومان بسته شود، سطح تقاضا امیدوار‌کننده بماند و عرضه‌های نگران‌کننده‌ای دیده نشود، هدف بعدی در 245‌تومان قرار خواهد داشت. پایدار ماندن هیجان خرید می‌تواند تحقق 275 – 272‌تومان را نیز به دنبال داشته باشد، اما در خصوص سهام شرکت بانک سینا، هدف قیمت در تحلیل‌های اخیر تا محدوده 135‌تومان در نظر گرفته شد. چنانچه 135‌تومان به طور قطعی شکسته شود، 142‌تومان و 152‌تومان مقاومت‌های بعدی محسوب مي‌شوند. با شکسته شدن 135‌تومان احتمال شکسته شدن 142‌تومان و تحقق 152‌تومان بالا می‌رود.
در مورد سهام شرکت بانک ملت، سیگنال افزایش قیمت در محدوده 105‌تومان به چاپ رسید. در طی معاملات اخیر، قیمت به 8/61‌درصد فیبوناچی برخورد کرده است و احتمال دارد موج تصحیح قیمت کوچکی در بازار سهام شرکت ایجاد شود. اگر در طی معاملات آتی 113‌تومان شکسته نشود، افزایش سطح تقاضا قیمت را تا باند مقاومتی 123 – 120‌تومان بالا خواهد برد. اما اگر تصحیح قیمت تا 110 – 108‌تومان انجام شود، تحقق محدوده 123‌تومان کمی به تعویق خواهد افتاد. با شکسته شدن 123‌تومان 130، 135 و 143‌تومان مقاومت‌های بعدی هستند که در تحلیل‌های بعدی بدان‌ها خواهیم پرداخت.
FARID.HELALAT@GMAIL.COM

 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
رييس كل بانك مركزي در گفتگو با ايلنا:
سياست انقباضي براي توليد مشكل ايجاد كرد/ برای خروج از رکود ناچاریم نقدینگی تزریق کنیم


مطالبات معوق و بدهي بانك‌ها به بانك مركزي اصلاً به معناي ورشكستگي نيست زيرا بانك‌ها براي مطالبات معوق پشتوانه وثايق را در اختيار دارند كه مي‌توانند آن را به اجرا بگذارند.ایلنا: رييس كل بانك مركزي گفت: مطالبات معوق بانكها به معناي ورشكستگي سيستم بانكي نيست و براي هيچ بانكي آژير قرمز به صدا درنيامده است.
محمود بهمني در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا درباره آنچه كه وضعيت نامناسب بانك‌ها در ميزان مطالبات معوق و بدهي به بانك مركزي اعلام شده‏، اظهار داشت: مطالبات معوق و بدهي بانك‌ها به بانك مركزي اصلاً به معناي ورشكستگي نيست زيرا بانك‌ها براي مطالبات معوق پشتوانه وثايق را در اختيار دارند كه مي‌توانند آن را به اجرا بگذارند.
وي افزود: كساني كه وام دريافت كرده‌اند و به سيستم بانكي بدهكار هستند به دليل آنكه با يكسري مشكلات اقتصادي ناشي از شرايط ركود و اثرات بحران مالي اقتصادي دنياروبرو هستند‏ بانك مركزي تصميم گرفته تا به كساني كه قادر به پرداخت بدهي‌هاي معوق خود نيستند كمك كند.
وي با بيان اينكه اين كمك‌ها تا زماني است كه واحدهاي توليدي که گرفتار ركود هستند، راه بيفتند، ‏تصريح كرد: به همين دليل تصميم تزريق نقدينگي به سيستم بانكي در دستور كار قرار دارد.
بهمني در پاسخ به اين سؤال كه درصورتي كه در فرصت استمهال بدهي‌ها مطالبات بانك‌ها پرداخت نشود‏ چه تدابيري اتخاذ خواهد شد‏؟ عنوان كرد: ما نمي‌خواهيم خانه‌ها يا كارخانه‌هاي كساني كه تسهيلات دريافت كرده‌اند را تمليك كنيم بلكه هدف بانك مركزي كمك به واحدهاي توليدي است تا بتوانند بدهي‌هاي خود را بپردازند.
وي درخصوص افزايش حجم بدهي سيستم بانكي به بانك مركزي نيز گفت: درباره بدهي بانك‌ها به بانك مركزي درحال حاضر مشكل خاصي نداريم و براي هيچ بانكي نيز آژير قرمز به صدا درنيامده است.
افزايش سرمايه بانك‌ها

رييس كل بانك مركزي در پاسخ به سؤال ديگري مبني بر اينكه آيا درصورت افزايش سرمايه بانك‌ها نقدينگي جديدي كه وارد سيستم بانكي مي‌شود‏ براي اقتصاد كشور مشكل‌ساز نخواهد شد، اظهار داشت: هدف از طرح افزايش سرمايه بانك‌ها تزريق نقدينگي جديد به سيستم بانكي است البته اگر دولت بدهي‌هاي خود را به سيستم بانكي پرداخت كند هم خوب است اما اگر بتوانيم نقدينگي را وارد سيستم بانكي كنيم مي‌توانيم نقدينگي را به صنعت و توليد تزريق كنيم.
وي اضافه كرد: اما در مقابل اگر تجديد عرضه كنيم فقط سرمايه بالا رفته است و نقدينگي وارد سيستم نشده است كه به داد بخش‌هاي اقتصادي برسد لذا تاكيد بانك مركزي بر افزايش سرمايه است كه صورت بگيرد.
بهمني يادآور شد: درباره افزايش سرمايه بانك‌هاي خصوصي هم تاكيد مي‌كنيم كه بانك مركزي از افزايش سرمايه بانك‌هاي خصوصي استقبال مي‌كند.
ورود نقدينگي جديد
رييس كل بانك مركزي همچنين در پاسخ به سؤالي مبني بر اينكه آيا بانك مركزي با تزريق نقدينگي جديد به دنبال اجراي سياست‌هاي انبساطي است‏ با ذكر مثالي در خصوصي بحران مالي اخير دنيا، گفت: آمريكا براي عبور از بحران يك هزار و 100 ميليارد دلار به اقتصاد خود تزريق كرد كشور ما نيز در شرايط ركود ناچار است كه اين تزريق را انجام بدهد تا صنعت و توليد راه بيفتد.
وي افزود: درست است كه سياست انقباضي تورم را كم مي‌كند اما ديديد كه اجراي اين سياست در طي دوسال گذشته براي توليد مشكل ايجاد كرد.
رييس كل بانك مركزي در پايان تاكيد كرد: افزايش تورم تا حدودي قابل توجه است‏، رابطه نقدينگي و تورم بايد در جايي يكديگر را قطع كنند.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
شنیده شده وسینا در 6 ماهه حدود 19 تومان از سود خود را پوشش داده است.
تا پایان سال احتمالا پوشش سود وسینا تا بیش از 50 تومان و یحتمل تا حدود 60 تومان تحق پیدا میکنه.

پی ای 6 هم بدید قیمت وسینا باید بین 300 تا 400 تومن باشه.

وسینا کوتاه مدت: 180 تومان
وسینا میان مدت: 300 تومان
وسینا یک ساله : 500 تومان


هیچ سهمی اندازه وسینا فکر نمیکنم بازدهی داشته باشه
.
 
بالا