گروه بانکی: وپارس ، وکار ، وسینا ، ونوین ، وبملت ، وتجارت ، وبصادر

شادکام

مسدود شده
مسدود شده
بهمني در پايان جلسه شوراي پول و اعتبار خبر داد:
صدور مجوز خريد ديون و تبديل موسسه انصار به بانك
خبرگزاري فارس: رئيس كل بانك مركزي پس از اتمام جلسه روز گذشته شوراي پول و اعتبار از صدور مجوز خريد ديون به بانكها و تبديل موسسه مالي و اعتباري انصار به بانك در اين شورا خبر داد.
به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» محمود بهمني در حاشيه نشست سه شنبه شب شوراي پول و اعتبار در بانك مركزي، اظهار داشت: ‌سه بند از مجموع هشت بند دستور جلسه مربوط به دريافت مطالبات معوق بانكي، ‌توزيع منابع و نحوه وصول آن بود.
وي درخصوص چگونگي تبديل موسسه مالي و اعتباري انصار به بانك، افزود: ‌موسسه مالي و اعتباري انصار كه سال‌ها فعاليت مي‌كند، برنامه‌هاي خود را با ضوابط پولي و بانكي كشور تطبيق داده و در زمان حاضر نيز ‌اجازه پذيره نويسي، ‌تاسيس و ثبت را دريافت كرده تا در قالب بانك فعال شود.
وي گفت:‌ اين موسسه پيش از آغاز فعاليت رسمي ‌بايد پذيره نويسي انجام داده و به سهامي عام تبديل شود تا بتواند سهام خود را در بورس عرضه كند.
بهمني اظهار داشت:‌ اين بانك بايد سرمايه اوليه 200 ميليارد توماني را تامين و 35 درصد آن را به حساب بانك مركزي واريز كند.

* خريد ديون، در دستور كار بانك مركزي

رئيس شوراي پول و اعتبار، تصميم ديگر شورا را در خصوص خريد ديون اعلام كرد و افزود: ‌براي تسريع و تسهيل معاملات قرار شد مجوزهايي ارايه شود تا بانك‌ها بتوانند خريد دين را در بخش خصوصي و دولتي انجام دهند و اسناد تجاري را كه واحدهاي توليدي فروخته اند، خريداري كنند تا با ايجاد نقدينگي، واحدهاي توليدي از ركود خارج شوند.* بانك مركزي در حال طبقه‌بندي معوقه‌هاي بانكي است

بهمني درباره دريافت معوقه هاي بانكي نيز گفت: ‌شوراي پول و اعتبار در اين خصوص مصوبه كلي داشت و بانك مركزي در حال طبقه بندي معوقه هاي بانكي است تا بخش توليد حمايت شود.
رئيس كل بانك مركزي ادامه داد: معوقه‌هاي بانكي به صورت دفتري حدود 38 هزار و 200 ميليارد تومان است لذا ‌به واحدهاي توليدي مهلت مي دهيم تا مشكلاتشان را برطرف كنند.
بهمني گفت: ‌برخي نيز ممكن است تسهيلات را در جاي ديگري هزينه كرده باشند كه از طريق قانون براي وصول مطالبات اقدام خواهيم كرد.


* تشكيل كميسيون تخصصي براي اجراي طرح‌هاي شورا

رئيس كل بانك مركزي در خصوص ديگر مصوبات شوراي پول و اعتبار، گفت: قرار است كميسيون تخصصي در اين خصوص هفته آينده تشكيل شود تا چگونگي اجراي بقيه طرح‌ها را بررسي كنيم.

* توضيح بهمني در مورد دلايل عدم تشكيل شورا در هفته‌هاي گذشته

محمود بهمني رئيس شوراي پول و اعتبار پس از پايان اين جلسه درباره برگزار نشدن دو هفته اي نشست شوراي پول و اعتبار، گفت:‌ يك نشست به سبب راي اعتماد به وزيران و جلسه هفته گذشته نيز بدليل به حد نصاب نرسيدن اعضا برگزار نشد.
 

Ashkan1

Good Member
کاربر فعال
بيزينس مانیتور براي سال 2008 خبر داد:
سقوط شديد رشد پس‌انداز در سيستم بانكي ايران

بيزينس مانيتور در گزارشي از وضعيت سياست‌هاي پولي در ايران با تصريح بر فاصله زياد سيستم بانكي ايران با استانداردهاي بين‌المللي، سياست كاهش نرخ سود بانكي را مورد انتقاد قرار داد و بانك مركزي را يكي از عوامل تورم در ايران برشمرد.
http://javascript:popuppic('1902/13-01.jpg ')
بيزينس مانيتور در گزارش سه‌ماهه چهارم از اقتصاد ايران نوشت: رشد وام‌دهي و پس‌انداز در بخش بانكي ايران از سال 2007 تا كنون روندي به شدت نزولي داشته است. رشد وام‌دهي سيستم بانكي در جولاي 2007 به بيش از 6/38‌درصد رسيد، ولي اين رقم طي ژانويه 2009 به كمتر از 9‌درصد رسيده است. رشد پس‌انداز در سيستم بانكي نيز از 5/37درصد در فوريه 2007 به كمتر از 7/2‌درصد تا پايان سال 2008 رسيده است. البته اين رقم طي ژانويه 2009 به 2/5‌درصد افزايش داشته است. گرچه قيمت نفت از ابتداي سال 2009 افزايش نسبي داشته و اين مساله معمولا بايد موجب افزايش پس‌انداز شود، ولي كاهش رشد اقتصادي به اين معناست كه وام‌دهي و پس‌انداز طي سال 2009 رشد چشمگيري نخواهد داشت.
رشد وام‌دهي و پس‌انداز در سيستم بانكي ايران امسال تك رقمي خواهد بود و تا سال 2013 به بيش از 15 تا 20‌درصد خواهد رسيد. نرخ وام به پس‌انداز در سيستم بانكي ايران تقريبا ثابت بوده و به طور كلي به حدود 100‌درصد رسيده است. البته اين نرخ طي دسامبر 2008 به بيش از 115‌درصد و طي دسامبر 2007 به بيش از 7/114درصد رسيده است. به گزارش فارس، اين نرخ طي ژانويه 2009 به كمتر از 6/112‌درصد رسيده است. با توجه به اين آمار و ارقام سيستم بانكي ايران هنوز فاصله زيادي با استانداردهاي بين‌المللي و همچنين بازارهاي بين‌المللي سرمايه دارد، نرخ تورم دو رقمي به يك نرم عادي در اقتصاد ايران تبديل شده است. طي سال‌هاي 2002 تا 2006 ميانگين نرخ تورم در ايران به بيش از 14‌درصد رسيده است. فشار تورمي از اواسط سال 2006 شدت خاصي گرفت و اين رقم از 1/16‌درصد در ژوئن 2006 به بيش از 5/29‌درصد در اكتبر 2008 رسيده است.
سياست‌هاي بانك مركزي و افزايش قيمت جهاني مهم‌ترين عوامل تورم در ايران سياست‌هاي پولي بانك مركزي ايران، افزايش قيمت جهاني مواد غذايي و انرژي از مهمترين عوامل افزايش شديد نرخ تورم در اقتصاد ايران به شمار مي‌رود. بي‌شك سياست‌هاي پولي بانك مركزي تاثير مستقيمي در افزايش شديد نرخ تورم ايران طي سال‌هاي اخير داشته است. رشد مطالبات بانك مركزي طي ماه ژانويه 2009 به پايين‌ترين حد خود از اوايل 2006 ميلادي رسيده است. اين به معناي كاهش نرخ تورم طي سه ماه سوم 2009 خواهد بود. اگر بانك مركزي ايران به سياست تزريق بيشتر پول به اقتصاد ادامه دهد، اين مساله موجب افزايش نرخ رشد وام‌دهي و در نتيجه افزايش فشارهاي تورمي خواهد شد. نمي‌توان احتمال دخالت مستقيم دولت در سياست‌هاي پولي بانك مركزي را ناديده گرفت.
بيزينس مانيتور گزارش داد: از مارس 2007 دو رييس قبلي بانك مركزي استعفا دادند تا دولت بتواند سياست‌هاي پولي مورد نظر خود را اجرا كند. اگر دولت بخواهد به سياست‌هاي خود در عرصه اقتصاد ادامه دهد و بانك‌ها را مجبور كند تا وام‌هاي كم بهره بدهند نرخ تورم بار ديگر به شدت افزايش خواهد يافت. </b>
 

شادکام

مسدود شده
مسدود شده
این ماه بانکها لیدر بازار خواهند بود.
ورود بیمه ها هم باعث میشه پی ای بانکها افزایش پیدا کنه
 

mmoradi

Member
کاربر فعال
نظرتون راجع به بانک اقتصاد نوین چیه؟ فکر کنم نقطه قوتش سرمایه پایینش باشه
 

سینا88

Member
کاربر فعال
نظرتون راجع به بانک اقتصاد نوین چیه؟ فکر کنم نقطه قوتش سرمایه پایینش باشه
سرمایه وکار و وسینا پایین تره. نقد شوندگی سهم کمتر از بانکی های دیگر است. این بانک در سال گذشته دچار یک سری حاشیه شده بوده.
 

bbabareza

Member
نارنجی سابق
اگه این تحلیل درست در بیاد امروز اولین رو ز معاملاتی بعد از 17 سپتامبر بود و باید از همین هفته

روند مثبت شکل بگیره

امروز معاملاتش جالب بود مدام دستور سنگین رو 290 میومد و سریعاٌ خریداری می شد

زیر 290 دیگه فروشنده ای نمونده و دیگه باید مثل وسینا استارتش رو بزنه و کف قیمت رو بیاره رو

300 تومان
چه قشنگ به تحلیل زمانی جواب داد و روی 290 برگشت

امیدوارم شما هم مثل من مقداری خرید کرده باشید

البته وپارس رو اون موقع بیشتر از وکار خریدم و لی از خرید جفتشون خوشحالم
 

percpolic

Member
کاربر فعال
کسی در مورد نصف سود سهام باقیمانده وکار میتونه اطلاعاتی بده
چه جوریاس؟
 

مصطفي رستمي

Member
عضو تازه
معامله عمده داره همچنان رقابت ميشه.
تا اين لحظه 3302 اومدن بالا. وقتي 5% رو اينطوري دارن ميخرن قاعدتا خود سهم هم خيلي ارزنده است چون معامله عمده به صورت نقد انجام ميشه(البته به صورت اقساطي هم هست كه ظاهرا سود بانكي بايد بدن كه با نقد زياد تفاوتي نداره)
 

شادکام

مسدود شده
مسدود شده
امروز فرصت خوبی برای خرد بانکیها مخصوا وسینا و وپارس در منفی 3 درصد بود.
هر روزی که میگذره 1 روز به گزارش 6 ماهه نزدیکتر میشه
 

مصطفي رستمي

Member
عضو تازه
خريدار مهر بود. از فردا ان شاا... صف خريد خواهد بود. بهترين حالت خريد توسط مهر بود كه انجام شد
 

دنیای سهام

Member
کاربر فعال
شنیده شده بلوک بانک پارسیان توسط مهر خریداری شد . رقابت امروز میان سرمایه گذاری تدبیر و مهر اقتصاد منجر به رشد قیمت این بلوک تا محدوده ۳۶۰۰ ریال گردید .
همفکران
 

سینا88

Member
کاربر فعال
با توجه به معامله بلوک در این قیمت و خریدار احتمالی آن، اول از همه چه حالی کرد سرمایه گذاری پارسیان. بیش از 130 تومان به ازای هر سهم سود برد و دوم اینکه چه حالی بکنه ایران خودرو، چون حالا خریدار بلوکش هم مهر هستش هم تدبیر هم سایپا، حالا یه وقت دیدی سر و کله یه بابای دیگه هم پیدا شد. البته مهر معلوم نیست منابعش لایضال هست یا نه. چون تو معامله بلوکی مخابرات هم داره شرکت می کنه. اینکه این بلوک ایران خودرو رو بیخیال میشه نمی دونم. ولی امیدوارم بیخیال شه. پارسیان بانک خوبیه و حیفه.
 

دامپزشک

مسدود شده
مسدود شده
با خرید پارسیان توسط سپاه دیگر نیازی به تبدیل موسسه مالی اعتباری مهر به بانک هم نیست چون سپاه مالکیت بزرگترین بانک خصوصی و شاید در آینده بزرگترین بانک ایران رو در اختیار میگیره.
اهمیت بانکها به عنوان منبع پولی در این رکود اقتصادی اینجا مشخص میشه و در 2 ماه آینده بانکها لیدر اصلی بازار خواهند بود.
 

parhamporkhan

Very Good Member
کاربر فعال
نسخه چاپي ارسال به دوستان
در گفت‌وگوي فارس با مديرعامل مهر اقتصاد ايرانيان:
ماهيت بلوك 5.2 درصدي بانك پارسيان مشخص شد

خبرگزاري فارس: مديرعامل سرمايه‌گذاران مهر اقتصاد ايرانيان گفت: بلوك 5.2 درصدي بانك پارسيان امروز توسط سرمايه‌گذاري توسعه صنعتي ايران و مهر اقتصاد خريداري شد.

عيسي رضايي در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در رابطه با معامله بلوك 5.2 درصدي بانك پارسيان كه بعد از 9 روز كاري و رقابت سه گروه امروز به قيمت هر سهم 360 تومان معامله شد اظهار داشت: اين بلوك توسط سرمايه‌گذاري توسعه صنعتي ايران و مهر اقتصاد ايرانيان خريداري شد.
وي در برابر اين سئوال كه آيا برنامه‌ايي براي كسب يك كرسي هيئت مديره اين بانك وجود دارد يا خير پاسخ داد: بله . بلوك 5.2 درصدي بانك پارسيان با اين هدف خريداري شده كه يكي از زير مجموعه‌هاي مهر اقتصاد در هيئت مديره اين بانك حضور داشته باشد.
به گفته رضايي خريداري بيش از 390 ميليون سهم بانك پارسيان كه دوشنبه دو هفته پيش توسط سرمايه‌گذاري پارسيان به قيمت هر سهم 231 تومان عرضه شده بود از طريق كارگزاري رشد پايدار انجام شده بود.
 

دامپزشک

مسدود شده
مسدود شده
موجودي مشتريان:33/2 برابر

سپرده گذاران مي توانند با استفاده از نرخ هاي جديد سود سپرده سرمايه گذاري بلند مدت پنج ساله بانك سينا موجودي خود را 33/2 برابر كنند. به گزارش روابط عمومي بانك سينا سود سپرده سرمايه گذاري پنج ساله بانك سينا در سررسيد 133درصد محاسبه مي شود .
 
بالا