گروه بانکی: وپارس ، وکار ، وسینا ، ونوین ، وبملت ، وتجارت ، وبصادر

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
ایسنا -رقابت براي خريد سهام 32.6 درصدي بانك پارسيان ايران خودرو
هم اكنون از بانك ملت به عنوان خريدار اصلي سهام بانك پارسيان ايران خودرو ياد مي‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در حال حاضر مذاكرات براي فروش 32.6 درصد از سهام بانك پارسيان ايران خودرو به شدت در حال پيگيري است و از ميان طرف‌هاي مذاكره كننده از بانك ملت به عنوان جدي‌ترين گزينه يادمي‌شود در اين ميان از يك شخص حقيقي نيز در كنار بانك ملت به عنوان خريدار بعدي ياد شده است.
البته از سايپا نيز به عنوان گزينه بعدي ياد مي‌شد كه با توجه به نياز نقدينگي شركتهاي خودروساز بعيد است كه اين شركت خريداري جدي براي سهام بانك پارسيان ايران خودرو باشد.
البته زمان انتشار آگهي بستگي به پيشرفت مذاكرات بين طرفين دارد. در تفاهمي كه انجام مي‌شود حدود 3 تا 5 درصد به عنوان سپرده لازم تعيين مي‌شود تا تضميني براي حضور خريدار در روز مزايده باشد. بنابراين ايران خودرو در حال حاضر تلاش براي تعيين قيمت‌ پايه دارد. پيش‌بيني شده كه رقابت خوبي براي فروش بلوك 32.6 درصدي سهام بانك پارسيان ايران خودرو انجام شود و برآورد تقريبي قيمت پايه براي رقابت اين سهام700 ميليارد تومان است كه مسلما اين رقم در مزايده بالاتر نيز خواهد رفت.
به گزارش ايسنا، ايران خودرو در سال 1379 به عنوان موسس بانك پارسيان صاحب سهام بخشي از آن شد و در سال 1384 سهام اين بانك وارد بورس شد كه به تدريج با توجه به ارزش سهام بانك، مذاكرات براي فروش آن در سال 1385 انجام شد و قرار بر اين بود كه 28 درصد از سهام شركت به مبلغ 303 ميليارد تومان به فروش رود كه اين معامله در مهرماه سال 1385 قطعي نشد و اين شركت دوباره مالك سهام 28 درصدي شد.
با اين حال مسوولان ايران خودرو عنوان كردند كه اين شركت از فروش نرفتن آن در سال 1385 ضرر نكرده است، به طوري كه عزم ايران خودرو براي فروش سهام خود در اين بانك جدي تر از سالهاي گذشته است و يكي از تاكيدات برخي سهامداران نيز در مجمع اخير ايران خودرو اين بود كه چرا سهام اين بانك فروخته نمي‌شود.
----------------------------------------------------------------
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

قیمت پایه 700 میلیارد تومنی یعنی قیمت پایه هر سهم برای فروش بیش از 300 تومان میباشد که حتی احتمال اینکه 350 تا 400 تومان هم معامله شود بسیار زیاد است.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 

farhad1388

Very Good Member
کاربر فعال
پارسيان تا مجمع ساليانه 88 سود خود را تا 65 تومان تعديل خواهد داد كه اگر p/e گروه بانكي را حداقل 4 در نظر بگيريم قيمت سهم برابر با 260 تومان خواهد شد ...
عرضه عمده سهام هم به كنار ...

در ضمن افزايش سرمايه 100 درصدي در مدت 4 سال نيز جزء برنامه هاي شركت مي باشد..
سهم را دريابيد ...

هميشه پرسود باشيد ....
روزهاي خوب هميشه به سراغ ما خواهند آمد .....@};-
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
ارتقای ساختاری بانک سینا برای سرعت بخشی به فعالیتهای توسعه ایبا هدف سرعت بخشی به فعالیتهای توسعه ای در بانک سینا و خدمات رسانی بهتر به هموطنان، بخشی از ساختار سازمانی بانک ارتقا می یابد.
در سخنانی که از سوی مدیرعامل بانک سینا در نشست همکاران ارائه شد وی از انسجام یافتن واحد ارزی خبر داد و گفت این بخش بزودی به مدیریت بین الملل ارتقا خواهد یافت.
دکتر همتی همچنین از تحول اساسی در شیوه آموزش حین خدمت کارکنان به عنوان یک اصل یاد کرد و در این راستا بر ارتقای سطح علمی همکاران تاکید کرد.
وی همچنین گفت: طرحهایی در دست اجراست تا کارایی شعب از آنچه هست بهتر شود و سرمایه گذاری ها نیز در بخشهای با ریسک کمتر و سودآوری بیشتر تداوم یابد.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
معاون طرح و برنامه بانک پارسیان اعلام کرد:بانک پارسیان سود آور ترین بانک خصوصی ایران بر اساس گزارش نشریه بنکر

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]فریدون توده فلاح با بیان اینکه نشریه معتبر و بین المللی بنکر در آخرین شماره خود بانک پارسیان را سود آورترین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران معرفی کرده افزود:بر اساس این گزارش تنها یکی از بانکهای دولتی کشور در شاخص سودآوری بالاتر از بانک پارسیان ایستاده است.
[/FONT][FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]
به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان،معاون طرح و برنامه این بانک در گفتگویی، محتوای گزارش نشریه بنکر را که در آن به نقش مثبت بانکداری اسلامی در مصون داشتن نظام بانکی ایران از بحران جهانی اشاره شده یادآور شد و گفت:متاسفانه در گزارشی که نشریه بنکر در ماه ژوئن در خصوص رتبه بندی 1000 بانک برتر دنیا ارائه داده به آمار و عملکرد سال 2007 بانک پارسیان استناد شده و این نشریه عملکرد سال 2007 بانک پارسیان را با عملکرد سال 2008 بانک های دیگر کشور قیاس کرده است.
[/FONT][FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]وی در همین خصوص افزود:در پی اعتراض بانک پارسیان و ارسال آمار و ارقام جدید از عملکرد بانک،این نشریه متعهد شده در شماره های بعدی نسبت به اصلاح جایگاه بانک در رتبه بندی 1000بانک برتر دنیا اقدام کند.
معاون طرح و برنامه بانک پارسیان همچنین در این گفتگو به موفقیت دیگر بانک پارسیان اشاره کرد و در این خصو ص گفت: مجله گلوبال فاینانس نیز در شانزدهمین گزارش سالیانه خود، بانک پارسیان را به عنوان بانک برگزیده کشور و حایز جایگاه نخست در میان بانک های جمهوری اسلامی ایران معرفی کرده است.
وی افزود:درگزارش این نشریه، در مقطع زمانی بررسی شده، بانک پارسیان با 186شعبه و3میلیون مشتری بزرگترین بانک خصوصی ایران و چهارمین بانک خاورمیانه نام برده شده و ارائه خدمات بیمه و لیزینگ از دیگر ویژگی های ممتاز این بانک شمرده شده است.
[/FONT][FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]توده فلاح سپس به ارائه توضیحی در خصوص نشریه گلوبال فاینانس پرداخت و گفت:این نشریه از سال 1987م منتشر می شود،در بیست و دومین سال فعالیت خود بیش از 50هزار مشترک و حدود 250هزار خواننده از میان متخصصین و مدیران امور مالی و صنعت بانکداری در 158کشور جهان دارد و هر ساله مطالعات تطبیقی و رتبه بندی موسسات مالی و بانکی جهان را زیر عناوین«50بانک امن جهان،بهترین بانک های بازارهای نوظهور،بهترین بانک های اینترنتی،نهادهای مالی اسلامی موفق و بهترین بانک های سرمایه ای» به انجام می رساندو بانک ها و موسسات مالی ای همچون hsbc,standard charterو citi bankاز جمله بانک هایی هستند که کسب جوایز این نشریه را جزو افتخارات خود دانسته اند.
[/FONT][FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]وی با بیان اینکه این نشریه در شانزدهمین سال متوالی بررسی وضعیت برترین بانک های جهان در بازارهای نوظهور و روبه رشددر سال2009 را در دستور کار قرار داده گفت:بررسی های گلوبال فاینانس بر اساس شاخص هایی همچون آگاهی از شرایط محیطی و نیازهای مشتریان،رشد دارایی ها،ارتباطات استراژیک،سودآوری،نوآوری و خلاقیت در محصولات،کارکنان با تجربه،نرخ های رقابتی محصولات و خدمات بانکی،میزان استفاده از تکنولوژی در ارائه خدمات،وضعیت وام های غیر قابل وصول،سیستم کارآمد مدیریت ریسک،کیفیت بالای خدمات و حاکمیت شرکتی مناسب صورت گرفته و بر اساس همین شاخص ها بانک پارسیان را برترین بانک جمهوری اسلامی ایران معرفی کرده است. [/FONT]
17/06/1388

 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
فتحي‌پوردر گفت و گو با فارس خبر داد:
طرح مجلس براي همكاري بانكها و صنعت براي خروج از ركود


خبرگزاري فارس:رئيس كميسيون اقتصادي از طرحي خبر داد كه بر اساس آن توان بانكها براي كمك به صنعت و خروج آن از ركود افزايش پيدا مي كند.
ارسلان فتحي‌پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: طرحي تهيه شد و به امضاي 131 نفر از نمايندگان مجلس رسيد كه بر اساس آن افزايش توان پرداخت اعتبارات توسط بانك‌ها و حمايت از توليد مورد توجه جدي قرار گرفته است.
وي با بيان اينكه با توجه به يك فوريتي بودن اين طرح و نياز آن به كارشناسي تخصصي، اين طرح پس از تعطيلات مجلس در صحن مطرح خواهد شد افزود: بالا بردن توان بانك‌ها، حمايت از توليد و صنايع و حل شدن مطالبات معوق از جمله اهداف اين طرح كميسيون اقتصادي مجلس است.
رئيس كميسيون اقتصادي مجلس با تاكيد بر جامع بودن اين طرح گفت: با توجه به 38 هزار ميليارد تومان مطالبات معوق بانك‌ها كه در شرايط ركود فعلي بازگشت آن ممكن به نظر نمي‌رسد، ضرورت عملي شدن اين طرح كه در كشورهايي مانند مالزي، تايلند، چين، ژاپن، و اسپانيا به صورت موفقيت‌آميزي اجرا شده است، احساس مي‌شود.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
معاملات امروز وسینا فوق العاده جالب است و حقوقی با ظرافت و ترفندهای زیبایی در حال جمع آوری سهام نوسانگیران است.
در نماد وپارس هم به دلیل نبود فروشنده با کم کردن صف خرید به دنبال پیدا شدن فروشنده هستند.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
گزارش بنكر از سودآوري بانكهاي خصوصي در ايران


خبرگزاري فارس: نشريه بين المللي بنكر در آخرين شماره خود با انتشار گزارشي به بررسي بانكهاي خصوصي و سودآوري آنها در ايران پرداخت.
به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، به نقل از روابط عمومي بانك پارسيان، معاون طرح و برنامه اين بانك، محتواي گزارش نشريه بنكر را كه در آن به نقش مثبت بانكداري اسلامي در مصون داشتن نظام بانكي ايران از بحران جهاني اشاره شده يادآور شد و گفت: متاسفانه در گزارشي كه نشريه بنكر در ماه ژوئن در خصوص رتبه بندي 1000 بانك برتر دنيا ارائه داده به آمار و عملكرد سال 2007 بانك پارسيان استناد شده و اين نشريه عملكرد سال 2007 بانك پارسيان را با عملكرد سال 2008 بانك هاي ديگر كشور قياس كرده است.
وي در همين خصوص افزود: در پي اعتراض بانك پارسيان و ارسال آمار و ارقام جديد از عملكرد بانك، اين نشريه متعهد شده در شماره‌هاي بعدي نسبت به اصلاح جايگاه بانك در رتبه بندي 1000بانك برتر دنيا اقدام كند.
معاون طرح و برنامه بانك پارسيان گفت: مجله گلوبال فاينانس نيز در شانزدهمين گزارش ساليانه خود، بانك پارسيان را به عنوان بانك برگزيده كشور و حايز جايگاه نخست در ميان بانك‌هاي جمهوري اسلامي ايران معرفي كرده است.
وي افزود: درگزارش اين نشريه، در مقطع زماني بررسي شده، بانك پارسيان با 186شعبه و 3 ميليون مشتري بزرگترين بانك خصوصي ايران و چهارمين بانك خاورميانه نام برده شده و ارائه خدمات بيمه و ليزينگ از ديگر ويژگي هاي ممتاز اين بانك شمرده شده است.
 

baba

Good Member
کاربر فعال
عرضه عمده پارسیان اما …

تحلیل خبر

در حالی که همه منتظر فروش سهام پارسیان توسط ایران خودرو زیرمجموعه های ان هستند بانک پارسیان و زیر مجموعه های خود نیز فروشنده سهم خود شده اند که امروز خبرمی رسد حدود ۷% از سهام بانک پارسیان توسط بیمه پارسیان و سرمایه گذاری پارسیان در بازار عرضه خواهد شد که این عرضه می تواند حاوی نکات بسیار جالب توجهی باشد .

این معامله روز شنبه ۲۱ شهریور ماه انجام خواهدشد وقیمت پایه نیز ۲۳۱۰ ریال در نظر گرفته شده است که مسلماً بر سهم موثر خواهد بود و از امروز با صف خرید پارسیان مواجه ایم .

نکته ی اصلی این است که خریدار این سهم مسلماً خریدار بلوک ایرانخودرو نیز خواهد بود چرا که با خرید های اخیرو دریافت بلوک ۳۰% به شکل کاملاً مدیریت این شرکت را دردست گرفته و با قدرت در این بانک مدیریت خواهد کرد .

ازتدبیر، بانک ملت و صندوق نفت به عنوان خریداران اصلی این بلوک یاد می شود .

این معاملات عمده می تواندزمینه سازی برای انجام معامله اصلی توسط ایران خودرو باشد که تحرک پارسیان را به دنبال خواهد داشت .
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
بانک ها چگونه تحریم های اروپا و امریکا را دور زدند

روابط ایران و غرب را باید به بازی شطرنج تشبیه کرد که در دو سوی بازی دو حریف با ویژگی های متفاوت چشم در صفحه دوخته اند؛ یک طرف حریفی است که با تمام مهره ها به سمت مقابل هجوم آورده و مهره های اصلی حریف را آچمز کرده است و در مقابل بازیگری است که بدون مهره های اصلی با مهره های درجه دو و حرکت در خانه خالی تاکتیک های هجومی رقیب را خنثی می کند.
حریف با اعمال محدودیت علیه موسسات بزرگ ایران به دنبال آن است که اجازه هرگونه حرکتی را از ایران بگیرد اما در مقابل ایران با ورود شرکت و دیگر موسسات خود کیش های رقیب را رفع می کند. تبلور چنین تصوری در اعمال محدودیت های غرب علیه نظام بانکی کشور مشهود است. در چند سال گذشته غرب بزرگ ترین بانک های کشور همانند بانک ملی، صادرات، ملت و سپه را هدف تحریم قرار داده است به طوری که معاملات ارزی این بانک ها به شدت کاهش یافته، در مقابل ایران با استفاده از برخی بانک های تخصصی و خصوصی به دنبال احیای فرصت های از دست رفته است. گزارش عملکرد نظام بانکی کشور در سال گذشته نشان می دهد کفه وزنه معاملات ارزی به نفع بانک های غیر تحریم و خصوصی سنگین تر شده است به طوری که ترکیب فعالیت های ارزی آن از سال ۸۶ (زمان تحریم بانک های بزرگ) به بعد روند صعودی گرفته اما در مقابل فعالیت ارزی بانک ملی، صادرات، سپه و ملت که تحت تحریم غرب قرار گرفته اند شکل نزولی یافته است. روی آوردن به سمت حوالجات ارزی دیگر راه گریز ایران از فشارهای وارد شده بود. حوالجات ارزی در مقابل اعتبارات اسنادی است و به معنای انجام معاملات به صورت نقد است.
هرچند حجم اعتبارات اسنادی از سوی بانک ها در مقایسه با گذشته کاهش یافته اما حوالجات ارزی رشد بالایی داشته که این نشان دهنده انجام خرید به شکل نقدی از سوی فعالان اقتصادی است زیرا بانک های دیگر کشورها به دلیل تحریم از قبول اعتبارنامه و تضمین نامه های بانکی از سوی بانک های ایران سر باز می زنند. البته بانک های بزرگ کشور علاوه بر محدودیت های خارجی با برخی محدودیت های داخلی روبه رو بودند.
بانک مرکزی به برخی بانک ها نظیر صادرات، سپه، ملی و ملت به دلیل بدهی بالا به این بانک ارز نفروخت تا سهم این بانک ها از بازار خرید و فروش ارز کشور به حداقل برسد. تحریم خارجی و محدودیت های داخلی فرصت را برای جولان بانک های کوچک تر و خصوصی فراهم کرد تا در مبادلات ارزی و بین المللی جولان دهند. بازار ارز کشور در سال گذشته به گونه یی بود که حتی بانکی نظیر بانک مسکن که به لحاظ ماهیتی در حوزه های ساخت و ساز و ساختمان فعال است به این بازار ورود کرد و سهم قابل توجهی از آن را در مقایسه با سال های گذشته به خود اختصاص داد. گزارش عملکرد نظام بانکی حاکی از آن است که وضعیت معاملات ارزی در این بانک در مقایسه با سال ۸۶ افزایش ۱۲۴ درصدی داشته و برای بانکی که وظیفه اصلی آن تامین نقدینگی لازم برای رونق بازار مسکن کشور است این میزان رشد قابل ملاحظه است. گزارش تفکیکی بانک مرکزی از فعالیت ها و ترکیب ارزی بانک ها نکات قابل تاملی دارد؛ نکاتی که نشان دهنده انتقال فعالیت های ارزی از چهار بانک اول کشور به بانک های درجه دو دولتی و تخصصی در کنار بخشی از بانک های خصوصی است. این گزارش با بررسی وضعیت بزرگ ترین بانک ایران و جهان اسلام آغاز شده است.
● بانک ملی، کاهش در تمام سطوح
بنا بر اعلام گزارش بانک مرکزی ترکیب فعالیت ارزی و بین المللی بانک ها در چهار بخش اعتبارات اسنادی، ضمانتنامه ها، خرید و فروش و حوالجات قابل تقسیم بندی است. البته بانک ها سرفصلی به نام سایر فعالیت ها را نیز در گزارش های خود قید کرده اند. گزارشی که بر اساس اطلاعات ارسالی بانک ملی به بانک مرکزی تنظیم شده حاکی از کاهش فعالیت های این بانک در پنج بخش یادشده است.
معاملات ارزی این بانک کشور که هم اکنون ۷۵سالگی خود را پشت سر می گذارد پس از تحریم های صورت گرفته در آبان ۸۶ از سوی امریکا و در ادامه آن دیگر کشورهای اروپایی، ۵۶ میلیارد دلار کاهش یافته است. بزرگ ترین بانک ایران در آبان ۸۶ متهم به ارائه خدمات مالی برای برنامه هسته یی و موشک های بالستیک ایران و برخی از فعالیت هایی شد که از سوی سازمان ملل در زمره فعالیت های ممنوعه اعلام شده بود. بیشترین فعالیت های بانک ملی در کشورهای حاشیه خلیج فارس است. این بانک شعبه هایی در بغداد، هنگ کنگ، هامبورگ، پاریس و نمایندگی هایی در لندن، کابل و مسکو دارد. یکی از فعالیت های اصلی بانک ها در حوزه اعتبارات اسنادی است. اعتبارت اسنادی ضمانت های اعتباری برای تضمین قرارداد ها است و از اهمیت مهمی در تجارت بین المللی برخوردار است. در این روش تضمین پرداخت بانک متعهد می شود میزان پرداختی خریدار، به فروشنده به موقع و با مبلغ صحیح به دست فروشنده خواهد رسید. افزایش استفاده از این روش نشان دهنده بالا بودن اعتبار سیستم پولی کشور نیز به شمار می رود.
● نصف شدن اعتبارت اسنادی
بر اساس گزارش های ارسالی بانک ملی به بانک مرکزی اعتبارات اسنادی که این بانک در سال ۸۶ گشایش کرده ۱۰ میلیارد و ۴۲۰ میلیون دلار بوده اما در سال گذشته این رقم با حدود پنج میلیارد دلار کاهش به پنج میلیارد و ۴۸۲ میلیون دلار رسیده است. معاملات ارزی این بانک نیز از ۴۳ میلیارد دلار در سال ۸۶ به ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در سال ۸۷ رسیده است.
در ترکیب فعالیت های ارزی بانک مرکزی نکاتی دیگر نیز وجود دارد که محدودیت های بانکی در سیستم اعتباری بین المللی را نشان می دهد. میزان حوالجات ارزی بانک از ۳۴ میلیارد دلار به ۴ میلیارد دلار کاهش یافته است، البته علاوه بر محدودیت های بین المللی عوامل بازدارنده داخلی نیز در این مساله دخیل بوده است. صدور حوالجات ارزی مرتبط با خرید و فروش ارز است و معمولاً بانک ها بخشی از فعالیت مربوط به خرید و فروش های صورت گرفته در حوزه ارز را به صدور حوالجات اختصاص می دهند. بانک ملی در حالی که در سال گذشته دو میلیارد دلار خرید و فروش ارز داشته اقدام به صدور چهار میلیارد دلار حوالجات ارزی کرده است. در این دو رقم دو نکته نهفته است؛ اول آنکه میزان اندک خرید و فروش ارز از سوی بانک ملی به دلیل عدم فروش ارز از سوی بانک مرکزی به این بانک بوده است. استقراض این بانک از بانک مرکزی در سال های گذشته افزایش داشته و به همین دلیل امکان خرید ارز از بانک مرکزی را نداشته است. نکته دیگر به حجم چهار میلیارد دلاری حوالجات در برابر خرید و فروش دو میلیارد دلاری این بانک برمی گردد. ظاهراً بانک ملی با پرداخت هزینه بیشتر حوالجات ارزی خود را از طریق کارگزار واسط خارجی انجام داده به همین دلیل به رغم خرید و فروش دو میلیارد دلاری ارز دو میلیارد دلار بیش از این رقم حواله ارزی صادر کرده است.
● بانک سپه قبل و بعد از تحریم
نخستین بانک ایرانی در حالی۸۰سالگی فعالیت خود را به انتظار نشسته است که پس از تحریم های غرب فعالیت های ارزی اش به ۲۰درصد از قبل زمان تحریم رسیده است. مجموع معاملات ارزی در سال ۸۵ ، ۱۹ میلیارد و ۹۸۴ میلیون دلار بود. اما پس از تحریم های امریکا این رقم به چهار میلیارد و ۱۵۷ میلیون دلار کاهش یافته است. بانک سپه پیش از بانک ملی مورد تحریم قرار گرفت، البته در کنار تحریم ها برخی فشارهای داخلی نیز به این بانک وارد شد.
داود دانش جعفری در مراسم تودیع خود از فشارهای برون سازمانی برای برکناری مدیرعامل وقت بانک (احمد درخشنده) پرده برداشت. بانک سپه در دی ماه ۸۵ از سوی امریکا تحریم شد. دلیل تحریم از سوی وزارت خزانه داری امریکا حمایت این بانک از آنچه «شرکت های اشاعه دهنده ایرانی» خواند، اعلام شد. این اقدام خزانه داری امریکا رابطه بانک سپه را با هرگونه تبادلات مالی که به سیستم مالی امریکا مرتبط باشد، قطع کرد. وزارت خزانه داری امریکا همچنین مدعی شد بانک سپه حمایت مالی و خدماتی در اختیار سازمان صنایع هوا- فضای ایران و دیگر گروه هایی قرار داده که این وزارت مدعی است بر برنامه موشکی ایران نظارت دارند. پس از تحریم این بانک که به استناد قطعنامه ۱۷۳۷شورای امنیت صورت گرفت، آثار تحریم های اعمال شده در روزهای پایانی سال ۸۵ خود را در سال های ۸۶ و ۸۷ نشان داد. اعتبارات اسنادی که در سال ۸۵ از سوی بانک سپه گشایش یافت رقمی بیش از پنج میلیارد دلار بود، اما این رقم در سال ۸۶ با کاهش شدیدی به ۳۹ میلیون دلار رسید. در سال ۸۷ نیز با کمی افزایش از مرز۶۵۰ میلیون دلار گذشت. تحریم بانک سپه و کاهش فعالیت های ارزی در شرایطی اتفاق افتاد که این بانک در فرانکفورت، رم و پاریس شعبه دارد و در لندن نیز از طریق بانک سپه بین المللی فعالیت می کند.
● بانک ملت همنوا با ملی و سپه
دیگر بانک ایرانی که همراه بانک ملی مشمول تحریم شد، بانک ملت است. بانک ملت بر اساس برخی گزارش ها سومین بانک ایران به حساب می آید و موسسه آشین بانکر این بانک را سومین بانک بزرگ جهان اسلام و دومین بانک ایران معرفی می کند. سرمایه این بانک بر اساس اعلام آشین بانکر نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار است. این بانک که بعد از انقلاب از ادغام ۱۰ بانک خصوصی ایجاد شد، در دوره دولت نهم مشمول تحریم شد. و شعب این بانک در ارمنستان، انگلیس، آفریقای جنوبی و ترکیه در فهرست امریکا قرار گرفته است. در آن زمان مدیران بانک اعلام کردند از طریق همکاری بانک های کوچک تر اجازه نمی دهند فعالیت های آنها در سیستم های بین المللی دچار مشکل شود. به نظر سال گذشته و در مقایسه با دیگر بانک های تحریم شده این بانک توانسته فعال تر عمل کند. کاهش فعالیت های ارزی این بانک حدود ۱۵ درصد بوده. بانک ملت در سال ۸۶ حدود ۱۱ میلیارد دلار اعتبارات اسنادی گشایش کرده که در سال گذشته به ۹ میلیارد دلار رسیده است.
● بانک صادرات؛ کارنامه یی مبهم
بانکی که در سال ۱۳۲۱ و در شرایطی که بانک های قدیمی و دولتی را در برابر خود داشت، به صورت خصوصی و در کوچه مرغی ها آغاز به کار کرد؛ فعالیتی که در آن شرایط می توانست برایش موفقیت به حساب آید. این بانک پس از انقلاب مشمول مصوبات شورای انقلاب شد و در مالکیت دولت قرار گرفت. بانک صادرات جزء مثلثی بود که مشمول تحریم امریکا واقع شد. تحریم این بانک در کنار بانک های ملی و ملت وضعیت فعالیت های ارزی آن را با ابهام روبه رو کرده است به طوری که در گزارش عملکرد نظام بانکی هیچ اشاره یی به کارنامه ارزی بانک صادرات نشده است.
● افزایش معاملات بانک تجارت
در حالی که بانک های مهم کشور با کاهش معاملات ارزی و گشایش اعتبارات اسنادی دست به گریبان هستند، بانک تجارت توانسته حجم معاملات ارزی خود را افزایش دهد. معاملات ارزی بانک تجارت از ۲۵ میلیارد دلار در سال ۸۶ به ۲۸ میلیارد دلار در سال ۸۷ رسیده است. اعتبارات اسنادی گشایش یافته از سوی این بانک نیز ۴۰۰ میلیون دلار نسبت به سال ۸۶ بیشتر بوده است.
● بانک کشاورزی ۸۶ درصد افزایش
دیگر بانک تخصصی ایران که به نظر می رسد در سال گذشته ماموریت فعالیت ارزی و بین المللی را بر عهده گرفته است، بانک کشاورزی است. اعتبارات اسنادی گشایش یافته از سوی این بانک در سال ۸۶ حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بود اما در سال گذشته به سه میلیارد و ۵۰۶ میلیون دلار رسید که رشد قابل ملاحظه و سهمی قابل اعتنا در تامین اعتبارات برای واردات به کشور است.
● بانک مسکن ۱۵۴ درصد رشد
سومین بانک تخصصی مورد بررسی نیز که باید در امر مسکن و ساختمان فعالیت کند، سال گذشته حضور پرقدرتی در عرصه مبادلات بین المللی داشت. گزارش های این بانک نشان می دهد در سال ۸۵ اعتبارات اسنادی این بانک ۹۰۳ میلیون دلار بود اما در سال ۸۷ به دو میلیارد و ۳۱ میلیون دلار رسیده است. معاملات ارزی این بانک از دو میلیارد دلار به پنج میلیارد دلار افزایش یافت تا فعالیت های ارزی این بانک رشد ۱۵۴ درصدی را در مقایسه با سال ۸۶ شاهد باشد.
● بانک تخصصی صادرات- واردات
بانک توسعه صادرات در سال گذشته نیز سهم قابل توجهی در فعالیت های ارزی و بین المللی داشته است. معاملات ارزی این بانک در سال گذشته به ۵۴ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال ۸۶ رشدی معادل ۵۴ درصد داشته است. البته بخش زیادی از این رشد مرهون افزایش شش میلیارد دلاری خرید و فروش ارز است. حواله ارزی این بانک نیز از ۱۷ میلیارد به ۳۰ میلیارد دلار رسید که سهم بالایی را در پررنگ شدن نقش ارزی این بانک در عرصه فعالیت های بین المللی داشته است. اعتبارات اسنادی بانک نیز حدود ۸۰۰ میلیون دلار رشد داشته است.
● بانک های خصوصی
اما جالب ترین و در عین حال شگفت انگیزترین وضعیت از آن بانک های خصوصی است. رشد برخی از این بانک ها به مرز چند هزار درصد می رسد. برای مثال حجم معاملات بانک سامان بر اساس کتاب گزارش عملکرد نظام بانکی حدود سه هزار درصد بوده است. اقتصاد نوین هم رشد هزار درصدی را تجربه کرده است. حوالجات ارزی بانک سامان در سال ۸۷ بیش از ۲۰ میلیارد دلار بوده در حالی که در سال ۸۶ این رقم صفر بوده است و اعتبارات اسنادی آن نیز از ۶۸۰ میلیون به یک میلیارد و ۱۳۱ میلیون دلار رسیده است. در مجموع معاملات ارزی بانک سامان از ۶۸۲ میلیون به ۲۱ میلیارد و ۶۳۸ میلیون دلار افزایش یافته است.
● اقتصاد نوین و رشد هزار درصدی
معاملات ارزی بانک اقتصاد نوین از سه میلیارد به ۴۵ میلیارد دلار رسیده است. فعالیت این بانک گرچه در بخش اعتبارات اسنادی با کاهش اندک به یک میلیارد دلار رسیده اما سایر فعالیت های ارزی این بانک ۲۴ میلیارد دلار نسبت به سال ۸۶ رشد داشته است. بانک اقتصاد نوین در این بخش در سال ۸۶ فعالیتی نداشته است. آمار و ارقام منتشرشده نشان می دهد بانک های مهم به دلیل محدودیت ها جای خود را به بانک های خصوصی، تخصصی و دیگر بانک های دولتی داده اند. بانک هایی که تا قبل از تحریم بانک های مهم ایران سهم چندانی نداشته اند ظاهراً محدودیت را این گونه دور زده اند.قد است.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده

فارس گزارش مي‌دهد:
جزييات درخواست بانك ملت براي خريد سهم ايران خودرو در بانك پارسيان
خبرگزاري فارس: بانك ملت در ميان متقاضيان خريد بلوك 32.6 درصدي سهام بانك پارسيان اصلي ترين گزينه است و مديران اين بانك در حال مذاكره با مسئولان ايران خودرو براي تملك 2.4 ميليارد سهم آن از طريق تشكيل يك كنسرسيوم هستند.
به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، شركت ايران خودرو در حالي به دليل اصلاح ساختار مالي و بر اساس مصوبه شوراي پول و اعتبار درصدد فروش بلوك 32.6 درصدي سهام بانك پارسيان است كه در ميان سه متقاضي اصلي،بانك ملت اصلي ترين متقاضي خريد اين بلوك مديريتي است.
براساس اين گزارش، شركت سايپا و كنسرسيوم "شستا " - گروه تدبير در حالي نسبت به خريد بلوك 32.6 درصدي سهام بانك پارسيان از ايران خودرو تمايلات خود را نشان داده بودند كه بانك ملت نيز به جمع اين گروه پيوسته و از قرار معلوم خريدار اصلي سهام بانك پارسيان است.
بانك ملت در حالي از 30 بهمن سال گذشته به عنوان اولين بانك دولتي مشمول اصل 44 وارد بورس شده كه مديران اين بانك با ابراز تمايل به خريد مذاكراتي را با مديران ايران خودرو انجام داده اند، اما هنوز بر سر قيمت هر سهم 2.4 ميلياردي به توافق نرسيده اند.
قيمت هر سهم بانك پارسيان براي عرضه دو بلوك 5.2 و 1.06 درصدي روز شنبه آينده ( كه توسط دو شركت سرمايه گذاري و بيمه پارسيان در بازار اول بورس انجام مي شود) 231 تومان تعيين شده اما نحوه معامله و قيمت هر سهم حدود 470 ميليون سهم بانك پارسيان در روز شنبه مي تواند مورد توجه طرفين فروشنده و خريدار بلوك 32.6 درصدي اين بانك قرار گيرد.
از سوي ديگر برخي از فعالان براين باورند با توجه به واگذاري بلوك مديريتي بانك پارسيان، قيمت 300 توماني هر سهم اين بانك در واگذاري 2.4 ميليارد سهم ارزشمند است، چرا كه با توجه به سابقه و جايگاه بانك ملت در صنعت بانكداري ، با احراز مديريت بانك پارسيان خواهد توانست حرفهاي زيادي در بازار پول بزند.
براساس اين گزارش ، هر چند براساس مقررات موجود بانك مركزي،بانك ملت فقط مي تواند 10 درصد از سهام بانك پارسيان را خريداري كند اما اين بانك از طريق كنسرسيومي از زيرمجموعه هاي خود در تدارك خريد بلوك مديريتي بانك پارسيان برخواهد آمد.
با اين همه بايد منتظر روز هاي آينده و نتيجه مذاكرات بود.


*سابقه فروش بلوك28درصدي بانك پارسيان

بر اساس اين گزارش ، شركت ايران خودرو از مؤسسين اصلي بانك پارسيان است كه بعد از ورود اين بانك به بورس در آبان 83 به قيمت هر سهم 660تومان و فراز و فرود 816 تا 127 توماني تا سال 85، تصميم به فروش بلوك 28.8 درصدي سهام بانك پارسيان به صورت عمده و يكجا گرفت.
با اين تصميم يك ميليارد و 440 تومان سهم بانك پارسيان كه در آن زمان عنوان بزرگترين بانك خصوصي كشور را داشت به قيمت هر سهم 204 تومان و به ارزش 293 ميليارد و 670 ميليون تومان از سوي كارگزاري بانك سپه روي ميز فروش بازار سهام قرار گرفت.
با اين اتفاق چند سرمايه گذار حاضر به خريد اين بلوك مديريتي سهام بانك پارسيان شدند تا اينكه گروه صنعتي صفا با مديريت صفا رستمي به همراه يك شريك ايراني الاصل به نام العقيلي موفق به خريد اين بلوك شد.
با اين رويداد مهم كه دومين خصوصي سازي بزرگ بورس بعد از بلوك 30 درصدي صدرا در سال 82 رخ داد بحث‌هاي متعددي در خصوص صلاحيت خريداران و لزوم بررسي تأييد صلاحيت توسط بانك مركزي و چگونگي تأمين منابع مالي براي پرداخت وجه معامله 293 ميليارد تومان مطرح شد تا اينكه در واپسين روز مهلت پرداخت وجه نقد معامله، علي صالح آبادي رئيس سازمان بورس اوراق بهادار از عدم قطعيت اين معامله بزرگ در 9 مهرماه 85 به فارس خبر داد و دليل آن را عدم ارسال به موقع مدارك در مهلت قانوني اعلام و تصريح كرد: حتي در صورت ارائه به موقع سند تسويه خارج از پاياپاي معامله عمده بانك پارسيان، به علت عدم تطابق ضمانت نامه بانكي مشروط از سوي خريدار با مفاد اطلاعيه رسمي سازمان بورس، اين معامله قطعي نمي‌شد.
از سوي ديگر در بحبوحه اين ماجرا رئيس جمهور در ميان مردم ساوجبلاغ به طور غيرمستقيم اما مشهود از اين معامله ابراز نگراني كرده و دستور برخورد را صادر كرد تا اينكه به دستور ابراهيم شيباني رئيس كل بانك مركزي آن دوران عبدالله طالبي و بهرام فتحعلي مديرعامل و رئيس هيأت مديره بانك پارسيان بركنار شدند تا قصه فروش بلوك مديريتي و 28.8 درصدي اين بانك بزرگ با خاطره اي تلخ براي خريداران به پايان برسد.
 

bbabareza

Member
نارنجی سابق
بانک کارآفرین در قیمت مناسبی برای خرید قرار داره

بنا به دلایل زیر:

اولاٌ:

شاخص بانکی پس از چند روز رنج بودن فراکتال 117 رو به بالا شکسته و امروز رسید به 119 و ممنتوم سبز شد

و میتونه تا 121 مرحله اول و 129 به عنوان تارگت دوم برسه که اونجا با خط آبی رنگ یعنی ضلع پایین کانال

صعودی که ازش خارج شد درگیر میشه که ممکنه اونجا اصلاح بشه

اگه شاخص بتونه وارد کانال شه میتونه تا ضلع وسط چنگال اندرو (نارنجی رنگ) صعود کنه که بستگی به این

داره که بتونه مقاومت ابی رنگ رو به بالا بشکنه یا خیردوماٌ:
وسینا وپارس که خصوصی هستند استارت زدن اینم چون خیلی وقته رنج بوده نمیتونه از اونا عقب بیافته و حداقلش اینه که نمیتونه بریزه وقتی اونا صعودی هستند و باید حرکتش رو شروع کنه و خوب 290 تومان قیمت خوبیه برای بازدهی مناسب در کوتاه مدت

سوماٌ:

مهمتر از همه اینکه تحلیل زمانی با هر دو ابزار 2 تایی و 3 تایی میگن 17 سپتامبر باید جهت روند عوض شه

و چون با این تاریخ چیزی فاصله نداریم نشون میده که به زودی حرکتش رو شاهد هستیم

 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
131 نماینده مجلس امضا کردند
سرمایه: دیروز رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از طرحی خبر داد که براساس آن توان بانک ها برای کمک به بخش تولید و صنعت و خروج آن از رکود افزایش پیدا می کند. براساس این طرح قرار است شرکتی دولتی تشکیل شود که بخشی از سرمایه آن توسط دولت و بخشی دیگر از طریق پذیره نویسی تامین شود که مسوولیت آن بازپس گیری مطالبات معوق بانکی است.بدین صورت که این شرکت تسهیلات معوق را از بانک مورد نظر خریداری خواهد کرد و در صورت بازپس گرفتن وام معوق شده، بخشی از آن را به عنوان سود خود برداشته و مابقی را به بانک باز می گرداند.در این طرح درباره نحوه مواجهه شرکت با دریافت کنندگان چیزی عنوان نشده است. به نظر می رسد این شرکت دولتی در اخذ مطالبات معوق از دریافت کنندگان تسهیلات با اختیار تام عمل می کند. نظر مخالفان طرح: هدف سودجویی است یک نماینده مجلس که از امضای طرح مزبور خودداری کرده بود دلیل این اقدام خود را ناموفق بودن طرح مزبور و دلالی احتمالی برخی افراد عنوان می کند: «بازپس گیری یکجای مطالبات معوق ناممکن است و این شرکت ناگزیر است آن را در اقساط چند ساله دریافت کند. از سوی دیگر بعید به نظر می رسد این شرکت بتواند یک پنجم مطالبات معوق را بازپس گیرد. نکته دیگر آنکه هدف اصلی طرح، بازپس گیری مطالبات نیست بلکه راه انداختن دکانی برای دلالی و سودجویی است.»
او در واکنش به این پرسش که شاید این شرکت بتواند با توجه به دولتی بودن و استفاده از کانون قدرت تسهیلات معوق را بازستاند، می گوید: «به نظر می رسد این طرح جنبه تبلیغات داشته باشد. سوال اینجاست که چرا کمیسیون اقتصادی اجازه داده تا مطالبات معوق تا این مرحله پیش رود و به 38 هزار میلیارد تومان برسد.» همچنین پیش از این حمید پورمحمدی معاون وزارت اقتصاد چنین طرحی را پیشنهاد داده بود اما مورد قبول مجامع کارشناسی قرار نگرفت.
موافقان طرح: معوقات جمع نمی شود
ارسلان فتحی پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هدف از تهیه این طرح را بالا بردن توان بانک ها، حمایت از تولید و صنایع و حل شدن معضل مطالبات معوق شبکه بانکی عنوان می کند. این طرح یک فوریتی که 131 نماینده پای آن را امضا کرده اند قرار است پس از سپری شدن تعطیلات مجلس در صحن مطرح شود. برخی از نمایندگان مجلس در واکنش به تعداد امضاکنندگان طرح معتقدند در صورتی که 131 نفر از نمایندگان مجلس آن را امضا کرده باشند پس این طرح مصوب است و دیگری نیازی به تصویب ندارد. ارسلان فتحی پور در گفت وگو با «فارس» به جزئیات دیگر طرح می پردازد: «این طرح در کشورهایی مانند مالزی، تایلند، چین، ژاپن و اسپانیا به صورت موفقیت آمیز اجرا شده و ضرورت عملی شدن این طرح در ایران نیز احساس می شود.» جنبه مهم طرح اخیر اشاره رئیس کمیسیون اقتصادی به ناممکن بودن بازگشت 38 هزار میلیارد تومان مطالبات معوق بانکی به دلیل شرایط رکود فعلی حاکم بر اقتصاد است.
 

farhad1388

Very Good Member
کاربر فعال
جزييات درخواست بانك ملت براي خريد سهم ايران خودرو در بانك پارسيان

خبرگزاري فارس: بانك ملت در ميان متقاضيان خريد بلوك 32.6 درصدي سهام بانك پارسيان اصلي ترين گزينه است و مديران اين بانك در حال مذاكره با مسئولان ايران خودرو براي تملك 2.4 ميليارد سهم آن از طريق تشكيل يك كنسرسيوم هستند.


به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، شركت ايران خودرو در حالي به دليل اصلاح ساختار مالي و بر اساس مصوبه شوراي پول و اعتبار درصدد فروش بلوك 32.6 درصدي سهام بانك پارسيان است كه در ميان سه متقاضي اصلي،بانك ملت اصلي ترين متقاضي خريد اين بلوك مديريتي است.
براساس اين گزارش، شركت سايپا و كنسرسيوم "شستا " - گروه تدبير در حالي نسبت به خريد بلوك 32.6 درصدي سهام بانك پارسيان از ايران خودرو تمايلات خود را نشان داده بودند كه بانك ملت نيز به جمع اين گروه پيوسته و از قرار معلوم خريدار اصلي سهام بانك پارسيان است.
بانك ملت در حالي از 30 بهمن سال گذشته به عنوان اولين بانك دولتي مشمول اصل 44 وارد بورس شده كه مديران اين بانك با ابراز تمايل به خريد مذاكراتي را با مديران ايران خودرو انجام داده اند، اما هنوز بر سر قيمت هر سهم 2.4 ميلياردي به توافق نرسيده اند.
قيمت هر سهم بانك پارسيان براي عرضه دو بلوك 5.2 و 1.06 درصدي روز شنبه آينده ( كه توسط دو شركت سرمايه گذاري و بيمه پارسيان در بازار اول بورس انجام مي شود) 231 تومان تعيين شده اما نحوه معامله و قيمت هر سهم حدود 470 ميليون سهم بانك پارسيان در روز شنبه مي تواند مورد توجه طرفين فروشنده و خريدار بلوك 32.6 درصدي اين بانك قرار گيرد.
از سوي ديگر برخي از فعالان براين باورند با توجه به واگذاري بلوك مديريتي بانك پارسيان، قيمت 300 توماني هر سهم اين بانك در واگذاري 2.4 ميليارد سهم ارزشمند است، چرا كه با توجه به سابقه و جايگاه بانك ملت در صنعت بانكداري ، با احراز مديريت بانك پارسيان خواهد توانست حرفهاي زيادي در بازار پول بزند.
براساس اين گزارش ، هر چند براساس مقررات موجود بانك مركزي،بانك ملت فقط مي تواند 10 درصد از سهام بانك پارسيان را خريداري كند اما اين بانك از طريق كنسرسيومي از زيرمجموعه هاي خود در تدارك خريد بلوك مديريتي بانك پارسيان برخواهد آمد.
با اين همه بايد منتظر روز هاي آينده و نتيجه مذاكرات بود.


*سابقه فروش بلوك28درصدي بانك پارسيان

بر اساس اين گزارش ، شركت ايران خودرو از مؤسسين اصلي بانك پارسيان است كه بعد از ورود اين بانك به بورس در آبان 83 به قيمت هر سهم 660تومان و فراز و فرود 816 تا 127 توماني تا سال 85، تصميم به فروش بلوك 28.8 درصدي سهام بانك پارسيان به صورت عمده و يكجا گرفت.
با اين تصميم يك ميليارد و 440 تومان سهم بانك پارسيان كه در آن زمان عنوان بزرگترين بانك خصوصي كشور را داشت به قيمت هر سهم 204 تومان و به ارزش 293 ميليارد و 670 ميليون تومان از سوي كارگزاري بانك سپه روي ميز فروش بازار سهام قرار گرفت.
با اين اتفاق چند سرمايه گذار حاضر به خريد اين بلوك مديريتي سهام بانك پارسيان شدند تا اينكه گروه صنعتي صفا با مديريت صفا رستمي به همراه يك شريك ايراني الاصل به نام العقيلي موفق به خريد اين بلوك شد.
با اين رويداد مهم كه دومين خصوصي سازي بزرگ بورس بعد از بلوك 30 درصدي صدرا در سال 82 رخ داد بحث‌هاي متعددي در خصوص صلاحيت خريداران و لزوم بررسي تأييد صلاحيت توسط بانك مركزي و چگونگي تأمين منابع مالي براي پرداخت وجه معامله 293 ميليارد تومان مطرح شد تا اينكه در واپسين روز مهلت پرداخت وجه نقد معامله، علي صالح آبادي رئيس سازمان بورس اوراق بهادار از عدم قطعيت اين معامله بزرگ در 9 مهرماه 85 به فارس خبر داد و دليل آن را عدم ارسال به موقع مدارك در مهلت قانوني اعلام و تصريح كرد: حتي در صورت ارائه به موقع سند تسويه خارج از پاياپاي معامله عمده بانك پارسيان، به علت عدم تطابق ضمانت نامه بانكي مشروط از سوي خريدار با مفاد اطلاعيه رسمي سازمان بورس، اين معامله قطعي نمي‌شد.
از سوي ديگر در بحبوحه اين ماجرا رئيس جمهور در ميان مردم ساوجبلاغ به طور غيرمستقيم اما مشهود از اين معامله ابراز نگراني كرده و دستور برخورد را صادر كرد تا اينكه به دستور ابراهيم شيباني رئيس كل بانك مركزي آن دوران عبدالله طالبي و بهرام فتحعلي مديرعامل و رئيس هيأت مديره بانك پارسيان بركنار شدند تا قصه فروش بلوك مديريتي و 28.8 درصدي اين بانك بزرگ با خاطره اي تلخ براي خريداران به پايان برسد.

همیشه پرسود باشید ....
روزهای خوب همیشه به سراغ ما خواهند آمد ..........@};-
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
حضور بانک اقتصادنوين در نمايشگاه جانبي بيستمين همايش بانکداري اسلامي

14/06/1388
منبع: اداره روابط عمومي

بانک اقتصادنوين در نمايشگاه جانبي بيستمين همايش بانکداري اسلامي حضور يافت.
به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، نخستين بانک خصوصي جمهوري اسلامي ايران به منظور اطلاع‌رساني و معرفي خدمات خود به مراجعه کنندگان به عنوان تنها بانک خصوصي در نمايشگاه جانبي بيستمين همايش بانکداري اسلامي حضور يافت.
علاوه بر اين شرکت پرداخت نوين آرين نيز به عنوان يکي از شرکت‌هاي وابسته به بانک اقتصادنوين خدمات خود را در اين نمايشگاه به مراجعه کنندگان معرفي کرد.
شرکت پرداخت نوين آرين بخشي از خدمات بانکداري الکترونيکي بانک اقتصادنوين را ارايه مي‌کند.
بيستمين همايش بانکداري اسلامي با عنوان "بحران‌هاي مالي و اقتصادي و ضرورت‌هاي تجديد ساختار در نظام بانکداري اسلامي کشور" با حضور رئيس کل بانک مرکزي، مديران عامل بانک‌هاي دولتي و خصوصي و کارشناسان بازار پولي کشور طي روزهاي 11 و 12 شهريورماه در محل موسسه عالي بانکداري برگزار شد.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
رییس سازمان خصوصی‌سازی: جلسه معارفه و عرضه بیمه البرز هفته آینده برگزار می‌شود
چهار شنبه 18 شهریور 1388

غلامرضا حیدری کردزنگنه، از برگزاری جلسه معارفه بیمه البرز و عرضه سهام این شرکت به عنوان نخستین شرکت بیمه در هفته آینده خبرداد.


به گزارش سنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان خصوصی‌سازی، معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اصلاح اساسنامه بیمه البرز گفت: مدارک این شرکت بیمه‌ای به بورس ارسال شده که ظرف چند روز آینده مراحل ثبت آن به پایان خواهد رسید.
رئیس هیات عامل سازمان خصوصی‌سازی افزود: بر اساس برنامه سازمان خصوصی‌سازی جلسه معارفه و نیز عرضه سهام بیمه البرز به عنوان نخستین بیمه دولتی طی هفته آینده برگزار خواهد شد.
وی در مورد عرضه سایر بیمه‌ها نیز خاطر نشان کرد: بعد از واگذاری بیمه البرز، سهام بیمه‌های آسیا و دانا نیز به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
شعبی که امسال در بانک سینا به بهره برداری میرسند.
دوستان توجه داشته باشند که 65 درصد منابع وسینا در شهرستانهاست و این یک مزیت محسوب میشود که چرا که در شهرستانها قدرت رقابت و شعب بانکهای خصوصی محدود است.


 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
دوستان بانک پارسیان بزودی اوراق رهنی را منشر میکند که نقش بسزایی در تجدید منابع و افزایش سودآوری دارد.
این مورد در گزارس هیئت مدیره امسال هم اشاره شده است.

 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
در رابطه با بانک سینا خالی از لطف ندیدم که نکته ای را اشاره کنم:
در حال حاضر شعب بانک سینا 260 شعبه میباشد که تا پایان سال به 280 شعبه میرسد که از نظر تعداد شعب بیشترین میزان را در بین بانکهای خصوصی دارد.
بنابراین با توجه به اینکه سرانه سپرده شعب بانک در مقایسه با سایر بانکهای خصوصی پایین است با تبدیل شدن به بانک پتانسیل زیادی در جذب سپرده بوجود آمده است.به عنوان مثال سرانه سپرده شعب بانک پارسیان 90 میلیارد تومان است و سرانه سپرده شعب بانک سینا تنها 10 میلیارد تومان است. در صورتی که سرانه سپرده شعب بانک سینا به 20 میلیارد تومان برسد میزان سپرده های بانک سینا به بیش از 5000 میلیارد تومان میرسد که باز هم در چنین شرایطی با توجه به تعداد شعب پتانسیل جذب سپرده بیشتر را هم دارد.
دوستان عنایت داشته باشند که بانک در یک بازه 1 ساله میتواند سودآوری خود را 100 درصد افزایش دهد و در یک بازه 2 ساله توان افزایش 300 درصدی سود را دارد.
فکر میکنم در آینده ای نزدیک قیمت کنونی وسینا یک رویا باشد و خوشا به حال دوستانی که از این فرصت طلایی استفاده کرده و وسینا را در چنین قیمتهایی خریداری میکنند.
 
بالا