گروه بانکی: وپارس ، وکار ، وسینا ، ونوین ، وبملت ، وتجارت ، وبصادر

seyed miri

Well-Known Member
کاربر فعال
صادرات داره کف سازی میکنه برای ی جهش خوب فقط میتونه 1بیشتر ماه طول بکشه تا 70ببینه

بهروز وثوق

Well-Known Member
کاربر فعال
میگن سود تسعیر پارسال ملت چون عملیاتی و قابل تکرار نیست peنمیگیره ، یاللعجب چرا قابل تکرار نیست وقتی امسالم با دلار 10تومن تسعیر کردن و سال بعد با 12500میفهمی قابل تکرار یعنی چی ، بعدشم وقتی قراره کل این سود به اضافه سودهای عملیاتی صرف افزایش سرمایه بشه peمیگیره خوبم میگیره ،کنار اینا غرامت و تسعیر 2.5میلیارد دلار باقی مونده و فروش فملی و 10درصد به پرداخت و عرضه اولیه ومعین کلی آیتم دیگه رو حساب نکردم چون peخیلی می‌رفت بالا سرت گیج می‌رفت

masha

Well-Known Member
کاربر فعال
میگن سود تسعیر پارسال ملت چون عملیاتی و قابل تکرار نیست peنمیگیره ، یاللعجب چرا قابل تکرار نیست وقتی امسالم با دلار 10تومن تسعیر کردن و سال بعد با 12500میفهمی قابل تکرار یعنی چی ، بعدشم وقتی قراره کل این سود به اضافه سودهای عملیاتی صرف افزایش سرمایه بشه peمیگیره خوبم میگیره ،کنار اینا غرامت و تسعیر 2.5میلیارد دلار باقی مونده و فروش فملی و 10درصد به پرداخت و عرضه اولیه ومعین کلی آیتم دیگه رو حساب نکردم چون peخیلی می‌رفت بالا سرت گیج می‌رفت
ممنون ، به نظرتون چه حدودی اجازه بازگشایی میگیره؟

بهروز وثوق

Well-Known Member
کاربر فعال
ممنون ، به نظرتون چه حدودی اجازه بازگشایی میگیره؟
نمی‌دونم نمیشه دقیق پیش بینی کرد چون تو بازگشایی شرایط بازار ، فاز بازارگردان و مدیرای بانک ،سیاستهای سازمان بورس و در نهایت شفاف سازی که ارایه دادن دخیله
اما مطمئنم ارزش این سهم خیلی بالاست

بهروز وثوق

Well-Known Member
کاربر فعال
یه جایی بحث خرید سهام بود ازم مشاوره خواستن وبملت معرفی کردم گفتم قیمت مناسب بازشد بخرید تا اومدم درباره وضعیتش توضیح بدم یکی پرید وسط گفت نه آقا اون گرونه خطریه ریسک داره ، از این ارزونا بخرید تجارت صادرات هیچ ریسکیم نداره 40تومن بخر راحت تا آخر سال 100تومن بفروش ،گفتم به این ساده گیام نیستا دیدم ناراحت میشن هیچی نگفتم ، تو دلم گفتم بورس واسه عوام جای عجیبیه طرف انتظار داره سهم زیانده با خروارها زیان انباشته صرفا با یه افزایش سرمایه از آورده راحت بشه 100تومن اما وبملت با خروارها دلارو سود غرامت سهام جایزه ووو ... نشه

jesse.livermore

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
یه جایی بحث خرید سهام بود ازم مشاوره خواستن وبملت معرفی کردم گفتم قیمت مناسب بازشد بخرید تا اومدم درباره وضعیتش توضیح بدم یکی پرید وسط گفت نه آقا اون گرونه خطریه ریسک داره ، از این ارزونا بخرید تجارت صادرات هیچ ریسکیم نداره 40تومن بخر راحت تا آخر سال 100تومن بفروش ،گفتم به این ساده گیام نیستا دیدم ناراحت میشن هیچی نگفتم ، تو دلم گفتم بورس واسه عوام جای عجیبیه طرف انتظار داره سهم زیانده با خروارها زیان انباشته صرفا با یه افزایش سرمایه از آورده راحت بشه 100تومن اما وبملت با خروارها دلارو سود غرامت سهام جایزه ووو ... نشه
برادر بهروز،
تجارت و صادرات هم اگر جیب وزارت نفت بودند، حالا در سود شنا میکردند.
ولی این دو بانک، جیب ملت ایران و بیزینس های کوچک اند.
و اولین بانک هایی خواهند بود که توسط دولت از وضعیت فعلی شان نجات پیدا خواهند کرد.
به زیر رفتن این دو بانک، هزینه ی سیاسی دارد که کسی قادر به پرداخت آن نیست.

در بازاری که به های وب 4 هزار میلیارد تومان ارزش داده،
بانک های استراتژیک کشور به 9 هزار میلیارد تومان معامله میشوند.
و دوستان بورس شناس صحبت از زیان ده بودن میکنند.
دندان اسب پیشکشی را نمیشمارند!

راجع به پسهند و فسرب و زنگان و کمنگنز هم تحلیل های شبیه این زیاد بود.
اصولا وقتی یک شرکت اوضاع نابسامانی دارد،
تحلیل عموم این است که این وضعیت ابدی است.
در صورتی که همین وقت ها زمان خرید این شرکت ها است.

(پسهند 200 تومان را از دست داده بود، و ما صحبت از بالا رفتن گرید تسمه های تولیدی شرکت و تحول میکردیم. یک عده هم خط و خطوط میکشیدند و از زیان صحبت میکردند. حالا در آستانه ی 800 تومان همان افراد در صف خرید دست به دعا نشسته اند.)

(وبملت بزرگترین سهم را در پورتفوی من دارد. اشتباه برداشت نشود.)

hasan12

Well-Known Member
کاربر فعال
برادر بهروز،
تجارت و صادرات هم اگر جیب وزارت نفت بودند، حالا در سود شنا میکردند.
ولی این دو بانک، جیب ملت ایران و بیزینس های کوچک اند.
و اولین بانک هایی خواهند بود که توسط دولت از وضعیت فعلی شان نجات پیدا خواهند کرد.
به زیر رفتن این دو بانک، هزینه ی سیاسی دارد که کسی قادر به پرداخت آن نیست.

در بازاری که به های وب 4 هزار میلیارد تومان ارزش داده،
بانک های استراتژیک کشور به 9 هزار میلیارد تومان معامله میشوند.
و دوستان بورس شناس صحبت از زیان ده بودن میکنند.
دندان اسب پیشکشی را نمیشمارند!

راجع به پسهند و فسرب و زنگان و کمنگنز هم تحلیل های شبیه این زیاد بود.
اصولا وقتی یک شرکت اوضاع نابسامانی دارد،
تحلیل عموم این است که این وضعیت ابدی است.
در صورتی که همین وقت ها زمان خرید این شرکت ها است.

(پسهند 200 تومان را از دست داده بود، و ما صحبت از بالا رفتن گرید تسمه های تولیدی شرکت و تحول میکردیم. یک عده هم خط و خطوط میکشیدند و از زیان صحبت میکردند. حالا در آستانه ی 800 تومان همان افراد در صف خرید دست به دعا نشسته اند.)

(وبملت بزرگترین سهم را در پورتفوی من دارد. اشتباه برداشت نشود.)
های وب رو خوب اومدی این شرکت نهایتا 300 دکل مخابراتی دارد ولی همراه اول 25000 تا یعنی 71 برابر های وب در حالی که ارزش بازاری همراه اول 21 هزار میلیارد تومان است در حالی که اگر های وب 4 هزار میلیارد تومان باشد همراه اول باید 284 هزار میلیارد تومان بشود

reza1400

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
#حریل این سهم مدت هاست دارند به شدت کنترل و جمع میکنند (رانتی ها ). خداروشکر گویا بازیشون تموم شده و تا خرخره جمع کردند. هم گروهی های این سهم (حریل) طی چند ماه گذشته رشد ده برابری داشتند و اکنون بالای 1500 تومان معامله میشن. جای سوال است و آن اینکه حریل که بنیادی تر از آنهاست رشد نکرده؟ تابلوست ، چون داشتند جمع میکردند با کدهای شخصی. هدف اول 1050ت
حریل.jpg
ومان و هدف دوم 1950 تومان.

مجید خالقی

Well-Known Member
کاربر فعال
وبصادر و و تجارت نمونه ی خوبی از سفته بازی به بهانه تجدید ارزیابیه، وقتی بنیاد سهم ضعیف باشه، بعد تجدید ارزیابی سکته طولانی مدت میزنه

بهروز وثوق

Well-Known Member
کاربر فعال
سناریوهای بدبینانه ای که برای تجارت و صادرات متصوره کاهش سرمایه قبل از افزایش سرمایه از آورده ست به این صورت که در این قیمتها با همین معاملات فرسایشی شناوری سهم رو به شدت کم کنن بعد مجمع تشکیل بدن و کاهش سرمایه رو عملی کنن ، اونموقع سهم نصف میشه قیمت دو برابر میشه ، در انتها دولت با کمک مجلس منابعی رو از صندوق توسعه ملی یا جاهای دیگه مثل فروش سهام وبملت جور کنن کل سهام این دو تارو به قیمت اسمی از مردم بخرن و از بورس خارج کنن در انتها با یه افزایش سرمایه از آورده و ادغام این دوتا رو بصورت کاملا دولتی اداره کنن

پ .ن این احتمال فقط نظر شخصی بنده است و ممکنه اشتباه باشه لطفاً موضعگیری هیجانی نکنید

herkol

Well-Known Member
کاربر فعال
این سهمو خیلی وقته دنبال میکنم رو ۲۲۰ امروز خریدم
به نظرم بدجور دارن کنترل میکنن ...
یه نگاه به معاملات بلوکی سهم بندازین رو وزمین۲ خیلی چیزها دستگیرتون میشه...
سهم اینقدر دارایی داره که راحت میتونه تا ۴۰۰۰% افرایش سرمایه از تجدید بده که تو ترازنامه کاملا مشخصه....
به نظر سهمو دارن جمع میکنن ....به زودی باید رشد شارپیش شروع بشه ...
بانک دی فقط یه نیروگاه داره که میخواد از اون تجدید بده که الان ارزش بازار دی رسیده به ۲۲۰۰ میلیارد!!!!
وزمین ارزش بازارش ۸۵۰ میلیارد با ۲۰ هزار میلیارد دارایی!!!!!!

بهنام محمدیان

Well-Known Member
کاربر فعال
این سهمو خیلی وقته دنبال میکنم رو ۲۲۰ امروز خریدم
به نظرم بدجور دارن کنترل میکنن ...
یه نگاه به معاملات بلوکی سهم بندازین رو وزمین۲ خیلی چیزها دستگیرتون میشه...
سهم اینقدر دارایی داره که راحت میتونه تا ۴۰۰۰% افرایش سرمایه از تجدید بده که تو ترازنامه کاملا مشخصه....
به نظر سهمو دارن جمع میکنن ....به زودی باید رشد شارپیش شروع بشه ...
بانک دی فقط یه نیروگاه داره که میخواد از اون تجدید بده که الان ارزش بازار دی رسیده به ۲۲۰۰ میلیارد!!!!
وزمین ارزش بازارش ۸۵۰ میلیارد با ۲۰ هزار میلیارد دارایی!!!!!!
اطلاعیه‌های فروش املاک بانک دی رو ببینید بد نیست

کلی اموال و املاک داره

فقط نیروگاهش در سال ۹۶ به قیمت ۱۳ هزار میلیارد تومان کارشناسی شده که قطعا الان که همه چیز دو سه برابر شده، حداقل بالای ۲۵ هزار میلیارده .... برج شایان و کوهستان پارک مشهد و پروژه بزرگ چشم و بقیه بماند

با دارائی های بانک دی علاوه بر اینکه تمام بانک ایران زمین و دارائی هاش رو میشه خرید، با بقیه پولش میشه مدیر عامل و مسئولین بانک ایران زمین رو به بردگی خرید

چی رو با چی قیاس می کنید؟

بالا