گروه بانکی: وپارس ، وکار ، وسینا ، ونوین ، وبملت ، وتجارت ، وبصادر

bbaz

Well-Known Member
کاربر فعال
ارتش و سپاه و نیروی انتظامی که مالک بانکهای ادغامی در بانک سپه بودند از قبل هم خصوصی حساب نمی شدند چرا که ارتش و سپاه و نیروی انتظامی ارگانهای خصوصی نیستند و با بانک سرمایه، دی و آینده ماهیت متفاوتی دارن، از اینرو بانکها مذکور شاید با بانکهای خصوصی دیگر ادغام شوند ولی جنسشون با بانکهای دولتی متفاوت است.
فکر نمیکنم تفاوت زیادی بینشون وجود داشته باشه، به هر حال همگی متکی به پشتوانه جریان های قدرت سیاسی شکل گرفته بودند، حالا یا دولتی یا نظامی و یا حتی شخصی.

فقط اگه حاکمیت تونسته نظامی ها رو قانع کنه که تن به خروج از بانکداری بدن احتمالا قانع کردن بقیه جریانها فرآیند به مراتب راحت تری میتونه باشه و به قول معروف قسمت سختش انجام شده.

اما یه بانک خصوصی مثل پاسارگاد یا پارسیان رو چطور میشه مجبور کرد این ادغام ها رو در دل خودشون بپذیرن؟ مگر اینکه مدیران و سهام داران عمده این بانک ها واقعا منفعتی در این کار براشون وجود داشته باشه که خیلی منطقی نیست و یا اینکه دولت ازشون پشتیبانی کنه که باز هم باید دید چه مشوق هایی میتونه وجود داشته باشه.

بانک های نیمه دولتی هم فقط ملت وضعیت خوبی داره و میشه این ادغام ها رو تو دلش انجام داد واسه همین من بعد بانک ملی بانک ملت رو کاندید دوم میدونم.

اتم

Well-Known Member
کاربر فعال
پاسارگاد تو کف قیمتیه کاملا بدونه ریسکه جا برای کاهش نداره. قیمت امروزش همون قیمت 3 سال پیشش هست. توی بورس هیچ سهمی رو به قیمت 3 سال پیش پیدا نمیکنید. دلیل این قیمت 100 تومانی و تقریبا مفت بودن سهم هم 2 سال بسته بودن نماد بوده با سهامدار خسته و پول لازم. از این بذل و بخششهای سهامدارهای خسته و پول لازم استفاده کنید الان بانکهایی با زیان انباشته ای برابر با 2 برابر سرمایه درارن با قیمتهایی بالاتر معامله میشن. پاسارگاد 100 تومانی امسال بیشتر از 40 تومان سود میسازه و تقریبا همین قدر هم سود تسعیر داره یعنی امسال حدود 80 تومان سود میسازه تقریبا برابر با قیمت سهم سود دارد.
در کف بودن معنی رشد کردن سهم رو نمیده

naser asl

Member
کاربر فعال
عضو تازه
بله درسته. اما به لحاظ بنیادی سهم خیلی بیشتر از اینها میارزد و به لحاظ تکنیکالی هم قیمت سهم با مکدی واگرایی داره که نشان از مثبت شدن نسبت خریداران به فروشنده ها میده.

حمید90

Well-Known Member
کاربر فعال
جمع حقوق صاحبان سهام در وپاسار 7100 میلیارد
ملت 6100 میلیارد
و تجارت منفی 6800میلیارد
وپاسار در 9 ماهه 20 تومان سود
ملت 10 تومان سود
و تجارت 55 تومان زیان شناسایی کردن
وپاسار بانک جوانی است که طی 10 سال فقط سرمایه گذاری کرده و از 98 سود حاصل از سرمایه گذاری ها در حوزه های معدنی-فولادی و همچنین انرژی را شناسایی خواهد کرد.
وپاسار ارزان ترین بانکی است
در نهایت قیمت و ارزش متعادل خواهند شد. این اصل اولیه بورسه .

lovelykid

Well-Known Member
کاربر فعال
هر جور حساب میکنم وتجارت در حال حاضر در گروه بانکی از بقیه بهتره.
کمترین قیمت
بهره مندی از سود تسعیر ارز
روند رو به بهبود
قدرت پول

اگه سهم بعد از افزایش از 30 تومن تا 50 تومن بره که کف تاریخی سهم هست معادل حدود قیمت 280 الان هست. (بازدهی 62 درصدی!)
حالا اگه چهارتا خبر بنیادی هم پشتش بیاد و ببردش بالاتر که دیگه هیچی!

redbull

Well-Known Member
کاربر فعال
مسول امور سهام اسمش خورشیدی هست طلبکارم هستند از مدیر عامل بانک پارسیان تا نگهبان جلوی درب ارث باباشون رو از سهامدار حقیقی میخوان انگار ما ۵ ساله از بانک خوردیم و اونا مفت کار کردن .
متاسفانه کورش پرویزیان و هیت مدیره پارسیان ادمای سالمی نیستن ولی بالاخره چوب خدا صدا نداره ی جای میزنه به زن و بچه اشون .
کسی که اینجور میتونه حق و ناحق کنه مطمنا دخترش یا زنش ......

lovelykid

Well-Known Member
کاربر فعال
جمع حقوق صاحبان سهام در وپاسار 7100 میلیارد
ملت 6100 میلیارد
و تجارت منفی 6800میلیارد
وپاسار در 9 ماهه 20 تومان سود
ملت 10 تومان سود
و تجارت 55 تومان زیان شناسایی کردن
وپاسار بانک جوانی است که طی 10 سال فقط سرمایه گذاری کرده و از 98 سود حاصل از سرمایه گذاری ها در حوزه های معدنی-فولادی و همچنین انرژی را شناسایی خواهد کرد.
وپاسار ارزان ترین بانکی است
در نهایت قیمت و ارزش متعادل خواهند شد. این اصل اولیه بورسه .
دوست عزیز بورس ما کاری به این حرفا نداره. مثلاً سهم اعتلا که تا 11 ماهه حدود 55 تومن سود ساخته و احتمالا تا آخر سال به 60 تومن میرسه و توی مجامع هم بالاترین تقسیم سود رو داره (پارسال 100% تقسیم کرده) الان قیمتش 160 تومنه که با میانگین PE گروهش باید قیمتش الان 250 تومن باشه.

naser asl

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز بورس ما کاری به این حرفا نداره. مثلاً سهم اعتلا که تا 11 ماهه حدود 55 تومن سود ساخته و احتمالا تا آخر سال به 60 تومن میرسه و توی مجامع هم بالاترین تقسیم سود رو داره (پارسال 100% تقسیم کرده) الان قیمتش 160 تومنه که با میانگین PE گروهش باید قیمتش الان 250 تومن باشه.
من 65 درصد پرتفوم بانک ملت زیر 120 تومانی است دقیقا وقتی ملت میخریدم که هیچ کس نگاه به گروه بانکی هم نمیکرد
35 درصد هم جدیدا وپاسار 105 تومانی شده
سهم رو باید در کف قیمت یعنی زمانی که دیگران بهش توجه ندارن خرید. چون وقتی که بقیه متوجه زیر قیمت بودن و پتانسیلهای اون سهم بشوند دیگر اون سهم رشد خواهد کرد

حمید90

Well-Known Member
کاربر فعال
قانع کننده نیست . اعتلا هم قرار نیست همیشه به همین قیمت بمونه . مگر وتجارت چند ماهه قبل یادتون رفته که تا ۵۰ تومن معامله میشد . وضعیت فعلی وپاسار به مراتب بهتر از وضعیت قبلی وتجارت ۵۰ تومنیه .

بهاران123

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سرمایه گذاری رو گروه بانکی اشتباه محضه .
وتجارت سهمیه که فعلاً دارم و وپاسار هم سهمیه که وسوسه انگیز شده . هر دوشون خوبن .
خودت را به یه دکتر نشون بده... نگرانت شدیم... اصلا معلوم نیست با خودت چن چند هستی!! یه جا میگی سرمایه گذاری رو گروه بانکی اشتباه محضه!! یه جا دیگه ..... جلل الخالق.. این جماعت چه جوری نون میبرن سره سفره شون..!!

حمید90

Well-Known Member
کاربر فعال
خودت را به یه دکتر نشون بده... نگرانت شدیم... اصلا معلوم نیست با خودت چن چند هستی!! یه جا میگی سرمایه گذاری رو گروه بانکی اشتباه محضه!! یه جا دیگه ..... جلل الخالق.. این جماعت چه جوری نون میبرن سره سفره شون..!!
هنوز هم میگم ، سرمایه گذاری رو گروه بانکی در شرایط موجود اشتباه محضه . اینو کسی میگه که بخش عمده سرمایش درگیر این گروهه و ضرر زیادی متحمل شده . قبلاً هم عرض کردم اگر جنابعالی استثنائاً وتجارت رو ۵۰ خریدی و حالا ۳ برابر شده دلیل سودآوری گروه نمیشه . بنده سالهای متمادی است رو این گروه سرمایه گذاری کردم و به دلیل اینکه صنعت بانکداری نسبت به سایر صنایع از ریسک پایینتری برخورداره همیشه دید بلند مدت داشتم ولی متاسفانه دولت طی سالهای اخیر با این صنعت عادلانه برخورد نکرده و باعث تحمیل خسارات سنگین به سهامداران بلندمدت این صنعت شده . شما و امثال شما سود خودتونو از جیب ما سهامداران قدیمی تامین کردین . زمانیکه ملت را ۲۴۰ ، صاردات و تجارت را بالای ۱۰۰ ، وکوثر و وپاسار را ۱۰۰ خریده بودم و ناگهان نماد های بانکی بسته شد و به دلایل واهی سود سالیانه آنها تبدیل به ضررهای سنگین شد و پس از چند ماه با افت قیمت بیش از ۵۰٪ بازگشایی شد ، آیا سهامداران وقت این صنعت مقصر بودن !؟ بنده بعنوان یک سهامدار قدیمی در این صنعت که سرمایه ام به کمتر از ۵۰٪ کاهش یافت و از طرفی تورم تحمیلی نیز همان سرمایه باقیمانده را مستهلک کرد از دیدگاه خودم عرض میکنم سرمایه گذاری روی گروه بانکی اشتباه محضه .

Sohra b

Well-Known Member
کاربر فعال
هنوز هم میگم ، سرمایه گذاری رو گروه بانکی در شرایط موجود اشتباه محضه . اینو کسی میگه که بخش عمده سرمایش درگیر این گروهه و ضرر زیادی متحمل شده . قبلاً هم عرض کردم اگر جنابعالی استثنائاً وتجارت رو ۵۰ خریدی و حالا ۳ برابر شده دلیل سودآوری گروه نمیشه . بنده سالهای متمادی است رو این گروه سرمایه گذاری کردم و به دلیل اینکه صنعت بانکداری نسبت به سایر صنایع از ریسک پایینتری برخورداره همیشه دید بلند مدت داشتم ولی متاسفانه دولت طی سالهای اخیر با این صنعت عادلانه برخورد نکرده و باعث تحمیل خسارات سنگین به سهامداران بلندمدت این صنعت شده . شما و امثال شما سود خودتونو از جیب ما سهامداران قدیمی تامین کردین . زمانیکه ملت را ۲۴۰ ، صاردات و تجارت را بالای ۱۰۰ ، وکوثر و وپاسار را ۱۰۰ خریده بودم و ناگهان نماد های بانکی بسته شد و به دلایل واهی سود سالیانه آنها تبدیل به ضررهای سنگین شد و پس از چند ماه با افت قیمت بیش از ۵۰٪ بازگشایی شد ، آیا سهامداران وقت این صنعت مقصر بودن !؟ بنده بعنوان یک سهامدار قدیمی در این صنعت که سرمایه ام به کمتر از ۵۰٪ کاهش یافت و از طرفی تورم تحمیلی نیز همان سرمایه باقیمانده را مستهلک کرد از دیدگاه خودم عرض میکنم سرمایه گذاری روی گروه بانکی اشتباه محضه .
اگر اشتباه است چرا ادامه می‌دهی؟؟؟...

البرز 0

Active Member
کاربر فعال
هنوز هم میگم ، سرمایه گذاری رو گروه بانکی در شرایط موجود اشتباه محضه . اینو کسی میگه که بخش عمده سرمایش درگیر این گروهه و ضرر زیادی متحمل شده . قبلاً هم عرض کردم اگر جنابعالی استثنائاً وتجارت رو ۵۰ خریدی و حالا ۳ برابر شده دلیل سودآوری گروه نمیشه . ناگهان نماد های بانکی بسته شد و به دلایل واهی سود سالیانه آنها تبدیل به ضررهای سنگین شد و پس از چند ماه با افت قیمت بیش از ۵۰٪ بازگشایی شد ، آیا سهامداران وقت این صنعت مقصر بودن !؟ بنده بعنوان یک سهامدار قدیمی در این صنعت که سرمایه ام به کمتر از ۵۰٪ کاهش یافت و از طرفی تورم تحمیلی نیز همان سرمایه باقیمانده را مستهلک کرد از دیدگاه خودم عرض میکنم سرمایه گذاری روی گروه بانکی اشتباه محضه .
دزدی دولت ففط از توی گروه بانکی نخواهد بود بزودی این غارتگر به بهانه نجات صنعت خودرو ی طرح ادغام دیگه میبره توی گروه خودرو و بعد از خودرو به بهانه خارج کردن تامین اجتماعی از بنگاهداری حمله میکنه به شرکت های گروه پتروشیمی

ADIVI

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
قیمت هر سهم وتجارت بعداز افزایش سرمایه 308 ریال .
تجربیات گذشته نشون میده سهم توی این رنج قیمتی نخواهد ماند و بسمت ارزش اسمی خود حرکت خواهد کرد و یا اینکه موقع بازگشایی همان حوالی ارزش اسمی باز شود .

بالا