گروه بانکی: وپارس ، وکار ، وسینا ، ونوین ، وبملت ، وتجارت ، وبصادر

فرهنگی

Well-Known Member
کاربر فعال
بازار داره به استقبال عرضه اولیه فردا می ره...
خیلی از سهم های مثبت اول وقت، منفی شدن یا به سمت صفر میل کردن.
سهم های بزرگ بازارنظیر وبملت و وتجارت و خساپا و ... هم دارن به سمت صف فروش حرکت می کنند..
 

leon1980

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کد: 33329 تاریخ انتشار :۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۱


مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی همفکران در خصوص آخرین وضعیت افزایش سرمایه بانک‌ها از محل تجدید ارزیابی دارایی گفت: چطور ممکن است پروژه‌ای که ۴ الی ۶ ماه است انرژی و هزینه صرف آن شده، تجدید ارزیابی دارایی و کارشناسی انجام‌شده، به این راحتی کنسل شود. چنین شایعاتی واقعاً بی‌پایه و اساس است.
به گزارش TSEpress مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی همفکران در خصوص آخرین وضعیت افزایش سرمایه بانک‌ها از محل تجدید ارزیابی دارایی گفت: چطور ممکن است پروژه‌ای که ۴ الی ۶ ماه است انرژی و هزینه صرف آن شده، تجدید ارزیابی دارایی و کارشناسی انجام‌شده، به این راحتی کنسل شود. چنین شایعاتی واقعاً بی‌پایه و اساس است.
 • افزایش سرمایه‌ها به‌طورجدی پیگیری می‌شود
 • بهروز خدا رحمی با اشاره به اینکه تعدادی از بانک‌ها در حال حاضر به‌طورجدی پیگیر برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها هستند، گفت: واقعیت این است که بانک‌ها با سه مجموعه سازمان بورس، سازمان حسابرسی و بانک مرکزی به‌عنوان نهاد ناظر مواجه‌اند. هر تصمیمی که از جنس افزایش سرمایه و نرخ تسعیر ارز و یا تغییر گزارشی باشد باید هر سه این نهاد را هماهنگ و همراه کنند. این در حالی است که وقتی اتفاق جدیدی رخ می‌دهد همراه و هماهنگی این سه نهاد ناظر بر عهده خود بانک‌ها است. به این مفهوم که یک کمیته یا کارگروهی وجود ندارد که متشکل از هر سه این نهاد ناظر باشد تا نمایندگان آن‌ها باهم جمع شوند و برای موضوعی تصمیم واحد بگیرند.
 • وی ادامه داد: بنابراین وقتی بحث افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها برای بانک‌ها مطرح می‌شود باید جداگانه با هرکدام از این نهادهای ناظر هماهنگ شوند و نظرها را یکسان کنند.
 • وی این فرآیند را زمان‌بر دانست و افزود: معمولاً در این دوره، فرصتی پیدا می‌شود برای دامن زدن به شایعات بی‌اساس.
 • نتیجه‌ای واحد و مثبت برای افزایش سرمایه
 • خدا رحمی تأکید کرد: کلیه اخباری که راجع به افزایش سرمایه بانک‌ها از محل تجدید ارزیابی وجود دارد، درروند خوبی قرار دارد و خبرهای پیرامون آن‌همه مثبت است. به این مفهوم که تضادها و اختلاف‌نظرها کم شده و هر سه نهاد در حال رسیدن به یک نتیجه واحد هستند که در آن نتیجه واحد نفع سهامداران بانک‌ها لحاظ شده است. حال در میان این روند مثبت، پیشرفت‌ها و تلاش‌هایی که بانک‌ها برای انجام افزایش سرمایه در شرایط بهتر انجام می‌دهند، چنین شایعاتی واقعاً تأسف‌برانگیز است.
 • خبرهای خوب درراه است
 • خدا رحمی در ادامه به موضوع تعیین تکلیف نرخ تسعیر ارز در بانک‌ها اشاره کرد و با تأکید بر اینکه این موضع نیز در مسیری مثبت و همراه با اخبار خوب برای سهامداران قرار دارد، گفت: سطح تصمیم‌گیری در حکایت تسعیر ارز و ملاحظات آن از سطح بانک مرکزی هم بالاتر است.
 • وی با اشاره به گرفتاری‌هایی که در حوزه ارزی و نوسانات ارزی در ۵ الی ۶ ماهه گذشته رخ‌داده است، گفت: این گرفتاری‌ها آن‌قدر به کشور و اقتصاد آسیب‌زده که به‌نوعی تصمیم در این رابطه حیثیتی است و کنترل آن باعث شده برخی نهادهای خارج از وزارت اقتصاد هم حساس و وارد میدان شوند.
 • مذاکرات به نفع سهامداران
 • وی طولانی شدن تصمیم‌گیری در خصوص این فرایند را طبیعی دانست و گفت: هدف این است که این تغییر به‌گونه‌ای رخ ندهد که مشکل گزارش گری بانک‌ها حل شود اما اثر *** منفی ایجاد شود. چراکه وقتی این نرخ وارد صورت‌های مالی بانک‌ها شود به‌عنوان یک لنگر و تکیه‌گاه برای بازار ارز است که نسبت به آن تصمیم‌گیری کرده و برمبنای آن نرخ تعیین می‌کنند. به همین دلیل نرخ تسعیر ارز بانک‌ها حوزه خاصی است که علاوه برنهادهای ناظر معمول، برخی نهادهای خارج از وزارت اقتصاد هم برای اخذ بهترین تصمیم واحد، وارد این موضوع شدند. ولی روند چانه‌زنی و مذاکره کاملاً مثبت و به نفع سهامدار است.
 • وی در خصوص اینکه اثر تورمی ارز در همه صنایع به‌جز کالاهای اساسی تخلیه‌شده و رییس‌کل بانک مرکزی بارها در خصوص افزایش سرمایه بانک‌ها از محل سود تسعیر ارز اظهارنظر مساعد داشته و از سویی دیگر یک فرد در سازمان مدیریت برنامه‌وبودجه نیز نرخ تسعیر ارز را برای همه حوزه‌ها به‌جز کالاهای اساسی در سال ۹۸، ۸ هزار تومان اعلام می‌کند و چنین آشفته‌بازاری از خبرها باعث دامن زدن به شایعات و افزایش ابهامات می‌شود، گفت: همه این خبرها نیز نشان می‌دهد که جهت و روند مذاکرات مثبت است و این آشفتگی اخبار بین مسئولان بانک مرکزی و نهادی مثل سازمان مدیریت برنامه‌وبودجه و امثال این‌ها از مهم‌ترین دلایل این تأخیر است.
 • جهت‌دهی مثبت مذاکرات برای تعیین تکلیف نرخ تسعیر ارز
 • مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات بازهم به جهت‌دهی مثبت این مذاکرات تأکید کرد و گفت: به‌طورقطع پیش از پایان سال جاری این ابهامات برطرف و همان‌طور که صورت‌های مالی بانک‌ها ازلحاظ ظاهری شفاف شده و به سمت استانداردهای بین‌المللی حرکت کرده، ازلحاظ ابهام‌زدایی نیز بستری فراهم خواهد شد که صورت‌های مالی بانک‌ها شفاف و نرخ تسعیر ارز تعیین تکلیف شود.
 • به گفته خدا رحمی تعیین نرخ تسعیر ارز بانک‌ها در مسیر خوبی قرار دارد و به‌طورقطع به‌زودی خبرهای مثبتی از منابع رسمی منتشر خواهد شد.
 • داغ شدن بازار شایعات بی‌اساس
 • وی در ادامه با اشاره به داغ شدن فضای شایعه‌سازی در بازار گفت: متأسفانه این روزها دو اتفاق برای بازار در حال رخ دادن است. اول اینکه وقتی یک حرکت برمبنای شایعه‌ای موهوم و بدون پشتوانه منتشر می‌شود کل صنعت متأثر می‌کند. سهامدار پیگیری نمی‌کند که آن شایعه متعلق به کدام شرکت یا نماد است که همان سهم متأثر شود بلکه کل گروه را درگیر می‌کنیم.
 • وی با اشاره به اینکه اخیراً شایعات آن‌قدر بی‌بنیاد و بی‌اساس منتشر و بلافاصله تحلیل می‌شود، ادامه داد: به‌عنوان‌مثال وقتی اعلام می‌شود افزایش سرمایه فلان بانک کم یا زیاد شد، از همان دقایق ابتدایی بازار کل بانک‌ها متأثر می‌شوند یا مثلاً وقتی یک خبر مثبت راجع به یک بانک می‌آید همه بانک‌ها باهم مثبت می‌شوند.
 • دام سفته‌بازها در بازار
 • وی به موضوع دوم اشاره کرد و ادامه داد: موضوع دومی هم که آرام‌آرام پررنگ می‌شود و برخی حواسشان به آن نیست این است که برخی این روزها با عنوان روز معامله‌گر (day trader)، سفته‌باز و نوسان گیر که از قدیمی‌های بازار در نوسان گیری هستند در بازار آرام نمی‌توانند سود شناسایی کنند. اگر ذات بازار آرام باشد این گروه‌ها نوسان نخواهند داشت پس طبیعی است وقتی بازار در سهامی نوسان ندارد با ایجاد و انتشار شایعه در بازار باهدف گین گیری نوسان می‌سازند. این رفتار سنتی و قدیمی این گروه است که سهم را در قیمت بالا می‌فروشند، بعد با شایعاتی قیمت را منفی کرده و در نرخ پایین مجدداً بخرند تا از این نوسان منفعتی ببرند. شاید اگر در بلندمدت سهم در روندی باشد که این گروه بتوانند مثلاً ۲۰ درصد سود ببرند با چنین رفتاری چندین برابر سود شناسایی می‌کنند.
 • وی با اظهار تأسف به چنین رفتارهایی گفت: شایعاتی مثل مخالفت یا کنسل شدن افزایش سرمایه یک بانک خبری است که باید توسط یک‌نهاد رسمی اعلام و یا تأیید شود و آیا اصلاً چنین موضوعی امکان‌پذیر است نه اینکه با شایعات بی‌اساس عرضه‌های سنگین در بازار را شاهد باشیم.
 • توصیه‌هایی مهم به سهامداران بانکی
 • خدا رحمی در پایان به سهامداران توصیه کرد: فقط به اخبار رسمی توجه کنند و این موضوع را در نظر بگیرند که برخی اوقات چنین حرکت‌هایی در سهام، نوسان‌هایی است که حرفه‌ای‌ها از سهامداران تازه‌کار می‌گیرند. به شایعات کوتاه‌مدت توجه نکنند. وقتی می‌بینند بازار گردانی از سهم حمایت کرده و سهم را رها نمی‌کند دلیلی برای نگرانی ندارد. اگر شایعه‌ای شنیدند در قدم اول ۲۴ ساعت صبر کنند و اقدام به بررسی‌های لازم کرده تا ببینند مستندی برای آن شایعه پیدا می‌شود یا خیر، پس‌ازآن تصمیم‌گیری کنند. عجله نکنند و با هیجان از سهام خارج نشوند. وقتی سهام پشتیبان خوبی دارد در تصمیم‌گیری شایعات هیجان‌زده نشوند چراکه این رفتارها برای آن‌ها فقط ضرر به همراه دارد.
با سلام
شبیه حرفهایی هست که 5 سال پیش زدن
کلی سهم اون موقع به مردم انداختن بعد چند سال نصف قیمت یک چهارم از مردم خریدن
 

bbaz

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان یه سوال اساسی ذهن بنده را مشغول کرده و آن اینکه چند درصد احتمال میدهید بانکهادر سال آینده به دلیل مشکلات اقتصادی و مالی کشور سپرده های مردم را بلوکه کرده و یا از دادن آن به مردم ناتوان بمانند. به عبارتی چقدر باید از داشتن سپرده در بانکها بترسیم .
بستگی به قیمت و میزان فروش نفت، چشم انداز رکود جهانی و خلاصه اینکه میزان درآمد ارزی و البته میزان ذخیره ارزی صندوق توسعه ملی داره.

دولت اگه ارزی برای کنترل بازار نداشته باشه امکان رشد قیمتها که واقعا وجود نداره و ممکنه منجر به شورش بشه پس یقین داشته باشید خودش با کمال میل بانک های مشکل دار رو به زمین میزنه و سپرده های عدد بالا رو بلوکه میکنه.

در هر صورت تحت هیچ عنوان واسه سپرده های خرد مشکلی بوجود نمیاد و از این بابت جای نگرانی نیست.
 

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
* دوستان از وکار غافل نشوید چرا که وضعیت تکنیکال بانک کارآفرین به طور خلاصه به ما میگوید این نماد از تحولات مثبت و شگرف گروه بانک بی بهره نیست و خصوصا برای ورود جدید به این گروه از بهترین گزینه هاست:

1- با 8 میلیارد سهم تقریبا عرضه ای نداشته و ندارد، 2- در روند صعودی فعلی با اصلاح قیمتی پایین (رتریس فیبوی %50) ، 3- اتمام اصلاح زمانی کافی قرار دارد و همچنین: 4- با واگراییهای مثبت و متعدد در تایم هفتگی حمایت میشود.

سیگنالهای تکنیکال محاسباتی در تایم روزانه سهم، آن را در آستانه یک رالی طولانی و قوی با اهدافی بالاتر از سقف سالهای اخیر (290) نشان میدهد. مقاومتهای مسیر محتمل برای ادامه روند صعودی، 195 و 286 است.

وکار هفتگی و لگاریتمی 97/10/16:


مشاهده پیوست 39836
وقتی سهامداران یک نماد به ارزش دارایی خود واقف باشند و عرضه ها پایین باشد این واگراییهای مثبت عمیق در همه ابعاد (قیمت، حجم و زمان) شکل میگیرد و همینجاست که حوصله خریداران صبور هم نهایتا سر میره و رقابت پنهان در خرید، رالی را آغاز میکند...

طبق معمول بعد از یک مکث دو سه کندله (تایم روزانه) منتظر رالی بلند وکار باشید. محاسبات حجمی و امواج اخیر میگوید اخبار مهمی در بانک کارآفرین پنهان شده است.

 

mehdi464

Well-Known Member
کاربر فعال
انسان بخیل منفورتر است یا خسیس؟
انسان خسیس از اینکه چیزی به کسی بدهد بیمناک است
اما انسان بخیل از اینکه چیزی از جایی یا کسی به شخص دیگری برسد بیمناک است
فرق غبطه با حسادت چیست؟
غبطه خوردن نسبت به دیگران یعنی : رشک بردن بر سعادت و نیکی کسی بدون بدخواهی نسبت به آن شخص.
اما حسادت یعنی: تمنا کردن انتقال نعمت و فضیلت از کسی بسوی خویش یا زایل شدن از وی.
 

حسن کله

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان یه سوال اساسی ذهن بنده را مشغول کرده و آن اینکه چند درصد احتمال میدهید بانکهادر سال آینده به دلیل مشکلات اقتصادی و مالی کشور سپرده های مردم را بلوکه کرده و یا از دادن آن به مردم ناتوان بمانند. به عبارتی چقدر باید از داشتن سپرده در بانکها بترسیم .
تحت هیچ شرایطی چنین اتفاقی نخواهد افتاد. از سال 2008 تقریبا هیچ کشوری اجازه وقوع چنین اتفاقی را نداده است. دولتها در امریکا با تزریق چند صد میلیارد دلار، در انگلیس با تزریق 500 میلیارد پوند و در اروپا با تزریق صدها میلیارد یورو، مانع از ورشکسته شدن بانکها شدند. در ایران هم حتی سپرده گذاران موسسات غیرمجاز به پول خود رسیدند.

بخصوص توجه داشته باشید که مشکلات بانکها بیشتر از آنکه واقعی باشد ناشی از عدم به روز بودن حسابهای دفتری آنهاست و با یک تجدید ارزیابی اکثر بانکهایی که دارایی منفی داشتند، مثبت می شوند.
با افزایش قیمت ملک و ارز در یکسال اخیر، اصولا چیزی که به نام بحران بانکی ایران تبلیغ می شد، به تاریخ پیوست و الان بانکها از مستحکم ترین بنگاههای تجاری ایران هستند.
 

redbull

Well-Known Member
کاربر فعال
بانک پارسیان و بانک سینا بی ارزش ترین سهام بانکی شدن زمانی قیمت این دو بانک نسبت به بقیه خیلی بالاتر بود .پارسیان معاملاتش کلاهبرداری از سهامدار خرد هست
 

هدهد

Well-Known Member
کاربر فعال
تحت هیچ شرایطی چنین اتفاقی نخواهد افتاد. از سال 2008 تقریبا هیچ کشوری اجازه وقوع چنین اتفاقی را نداده است. دولتها در امریکا با تزریق چند صد میلیارد دلار، در انگلیس با تزریق 500 میلیارد پوند و در اروپا با تزریق صدها میلیارد یورو، مانع از ورشکسته شدن بانکها شدند. در ایران هم حتی سپرده گذاران موسسات غیرمجاز به پول خود رسیدند.

بخصوص توجه داشته باشید که مشکلات بانکها بیشتر از آنکه واقعی باشد ناشی از عدم به روز بودن حسابهای دفتری آنهاست و با یک تجدید ارزیابی اکثر بانکهایی که دارایی منفی داشتند، مثبت می شوند.
با افزایش قیمت ملک و ارز در یکسال اخیر، اصولا چیزی که به نام بحران بانکی ایران تبلیغ می شد، به تاریخ پیوست و الان بانکها از مستحکم ترین بنگاههای تجاری ایران هستند.
ممنون از پاسخ شما ولی حتما بحران کشور یونان را به یاد دارید که بانکها را بلوکه کردند و مردم مجبور بودند برای خرج روزمره از بانکها دریافتی داشته باشند. ضمنا با رکودی که در املاک حاکم می باشد قطعا بانکها برای تجدید ارزیابی باید اقدام به فروش گسترده کنند که شاید فعلا میشر نباشد . لطفا بیشتر در این خصوص توضیح دهید
 

arash111

Well-Known Member
کاربر فعال
طبق شنیده ها این هفته شاهد اتمام مراحل کارشناسی افزایش سرمایه یکی از بانکهای صادرات و تجارت خواهیم بود و از افزایش سرمایه دیگری در دهه فجر رونمایی خواهد شد .
همچنین در گزارش ۹ ماهه بانک ملت تاثیر نرخ تسعیر داراییها به میزان قابل توجه ای انعکاس خواهد یافت
 

حسن کله

Well-Known Member
کاربر فعال
ممنون از پاسخ شما ولی حتما بحران کشور یونان را به یاد دارید که بانکها را بلوکه کردند و مردم مجبور بودند برای خرج روزمره از بانکها دریافتی داشته باشند. ضمنا با رکودی که در املاک حاکم می باشد قطعا بانکها برای تجدید ارزیابی باید اقدام به فروش گسترده کنند که شاید فعلا میشر نباشد . لطفا بیشتر در این خصوص توضیح دهید
1- یونان چون پول مستقل نداشت، با بحران مواجه شد. وقتی که بانک مرکزی راسا قادر به تزریق نقدینگی نباشد، خودش هم دچار کمبود میشود و باید از بانک مرکزی اروپا تامین شود در حالی که مقامات اروپا حاضر به تامین مالی یونان، بدون تحمیل شرایط خود به ان کشور، نبودند . یعنی عملا نقش بانک مرکزی یونان در حد یک شعبه از بانک مرکزی اروپا است و قادر به تولید پول نیست در حالی که کشورهای غیر اروپایی این مشکل را ندارند.
2- در بحث ما اصلا موضوع تجدید ارزیابی مطرح نیست. مهم این است که بانکها دارایی کافی برای وثیقه گذاشبن نزد بانکهای دیگر یا بانک مرکزی داشته باشند که بتوانند در مقابلش، منابع آنها را به صورت خط اعتباری یا وام دریافت کنند. تا وقتی که چنین داراییهایی وجود دارند و بانک مرکزی هم خودش را در مقابل سپرده های مردم، پاسخگو می داند، اصلا نباید حتی به احتمال بروز بحران بانکی، فکر کرد.
 

bbaz

Well-Known Member
کاربر فعال
1- یونان چون پول مستقل نداشت، با بحران مواجه شد. وقتی که بانک مرکزی راسا قادر به تزریق نقدینگی نباشد، خودش هم دچار کمبود میشود و باید از بانک مرکزی اروپا تامین شود در حالی که مقامات اروپا حاضر به تامین مالی یونان، بدون تحمیل شرایط خود به ان کشور، نبودند . یعنی عملا نقش بانک مرکزی یونان در حد یک شعبه از بانک مرکزی اروپا است و قادر به تولید پول نیست در حالی که کشورهای غیر اروپایی این مشکل را ندارند.
2- در بحث ما اصلا موضوع تجدید ارزیابی مطرح نیست. مهم این است که بانکها دارایی کافی برای وثیقه گذاشبن نزد بانکهای دیگر یا بانک مرکزی داشته باشند که بتوانند در مقابلش، منابع آنها را به صورت خط اعتباری یا وام دریافت کنند. تا وقتی که چنین داراییهایی وجود دارند و بانک مرکزی هم خودش را در مقابل سپرده های مردم، پاسخگو می داند، اصلا نباید حتی به احتمال بروز بحران بانکی، فکر کرد.
چاپ پول هم خط قرمزها و نقاط شکست خودش رو داره، اینجوریام نیست که دولت شیر فلکه رو باز کنه هر کسری که بانک ها بیارن رو با چاپ پول بدون پشنوانه بتونه و یا حتی تمایل داشته باشه جبران کنه.
همونطور که مجبور شدن (نه اینکه تمایلی وجود داشته باشه) موسسات غیر مجاز رو جمع کنن، بانک های مشکل دار هم ورشکسته (منحل و یا ادغام) میشن.
در این شکی نداشته باشید، چاره ای جز این وجود نداره.
نه اینکه این کار تبعاتی نداشته باشه نخیر! اما تبعات ورشکستگی چند بانک خیلی کمتر از فروپاشی کل اقتصاد هست.
 

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
خود بانکها بر سر چشمه یعنی دستگاه چاپ اسکناس نشته اند و به تنهایی تصمیم گیر و اقدام کننده هستند، به ویژه در اقتصادهای تورمی و بی در و پیکر مثل کشور ما... ... به نظرتون چطور ممکنه کم بیاورند؟! به قیمت اضافه شدن دو صفر حسابها را تسویه میکنند!

داستان کم آوردن بانکهای یونان کاملا متفاوت و به دلیل عضویت این کشور در واحد پول یورو بود که بدون هماهنگی با قدرتهای اقتصادی اروپا امکان خلق نقدینگی و چاپ یورو در داخل یونان نبود... برای همین دلیل مهم به زودی خواهیم دید اقتصاد ضعیف یونان ازحوزه یورو جدا میشود تا هر چقدر بخواهد نقدینگی و اسکناس خلق کند.

 

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
چاپ پول هم خط قرمزها و نقاط شکست خودش رو داره، اینجوریام نیست که دولت شیر فلکه رو باز کنه هر کسری که بانک ها بیارن رو با چاپ پول بدون پشنوانه بتونه و یا حتی تمایل داشته باشه جبران کنه.
همونطور که مجبور شدن (نه اینکه تمایلی وجود داشته باشه) موسسات غیر مجاز رو جمع کنن، بانک های مشکل دار هم ورشکسته (منحل و یا ادغام) میشن.
در این شکی نداشته باشید، چاره ای جز این وجود نداره.
نه اینکه این کار تبعاتی نداشته باشه نخیر! اما تبعات ورشکستگی چند بانک خیلی کمتر از فروپاشی کل اقتصاد هست.
بله دقیقا... کاملا درست متوجه شدید: بخش مهمی از چرخه خلق بحران یا تشدید مصنوعی بحرانها توسط بانکهای بزرگ به منظور بلعیدن اندوخته نیروی انسانی متخصص و سرمایه های کوچک تا متوسط و حتی بانکهای کوچکتر انجام میشود. بانکهای بزرگ مشتاق بحران اقتصادی و این گونه ادغامها یا در حقیقت بلعیدن هستند چون همیشه باعث تجمع هر چه بیشتر ثروت با نرخی بسیار زیر ارزش واقعی میشود . مثلا در بحران 2008 آمریکا، حدود 140 بانک کوچک منحل شدند اما JP Morgan و Morgan Stanley که خود مسبب روشن بحران بازار مسکن بودند، قوی تر از همیشه و تحت حمایت کاخ سفید ادامه دادند.

خود همین بانک ملت را ببینید از بلعیدن چند بانک در 1358 تشکیل شده است:

تاریخچه بانک ملت به نقل وبسایت رسمی این بانک: بانک ملت به موجب مصوبه‌ی مورخ ۲۹ آذر ۱۳۵۸ مجمع عمومی بانک‌ها از ادغام بانک‌‌های تهران، داریوش، بین‌المللی ایران، عمران، بیمه‌ی ایران، ایران و عرب، پارس، اعتبارات تعاونی و توزیع، تجارت خارجی و فرهنگیان در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۵۹ تشکیل و با شماره ۳۸۰۷۷ در اداره‌ی ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید و عملیات اجرایی بانک از همان تاریخ آغازشد.
با ادغام بانک ها، سرمایه‌ی اولیه‌ی بانک ملت به سی وسه میلیارد و پانصدمیلیون ریال رسید.
به استناد مجمع عمومی فوق‌العاده بانک‌ها (مورخ ۱۷ فروردین۸۷) و تصویب نامه هیأت محترم وزیران (شماره ۶۸۹۸۵/ت ۳۷۹۲۵ مورخ ۲ مرداد ۸۶) شخصیت حقوقی بانک ملت به سهامی عام تبدیل گردید. بانک ملت در حال حاضر با سرمایه ۵۰۰۰۰ میلیارد ریال یکی از بزرگ ترین بانک‌های کشور است که درچارچوب دولت جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند....


https://bankmellat.ir/history.aspx

* فراموش نکنیم بسیاری از بانکهای کوچک نقش شرکتهای صوری موقت را دارند که وظیفه اصلی آنها انتقال ثروت از میان جامعه به بالا است.
پس باید در جنگها یا بحرانهای اقتصادی روی طرف برنده شرط بست.


 
آخرین ویرایش:

parstrade

Well-Known Member
کاربر فعال
براساس دستور بانک مرکزی، نحوه محاسبه سود سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی بانکی از ابتدای بهمن ماه سال جاری تغییر می کند.
بر اساس بخشنامه اداره کل مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از ابتدای بهمن ماه سال ۱۳۹۷ نحوه محاسبه سود سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی از "کمترین مانده طی روز" به "کمترین مانده طی ماه" تغییرخواهد یافت.
بر اساس این گزارش، سایر شرایط و ضوابط ناظر بر حساب های یاد شده از قبیل نرخ سود تغییری نخواهد داشت.
 

حسن کله

Well-Known Member
کاربر فعال
تحت هیچ شرایطی چنین اتفاقی نخواهد افتاد. از سال 2008 تقریبا هیچ کشوری اجازه وقوع چنین اتفاقی را نداده است. دولتها در امریکا با تزریق چند صد میلیارد دلار، در انگلیس با تزریق 500 میلیارد پوند و در اروپا با تزریق صدها میلیارد یورو، مانع از ورشکسته شدن بانکها شدند. در ایران هم حتی سپرده گذاران موسسات غیرمجاز به پول خود رسیدند.

بخصوص توجه داشته باشید که مشکلات بانکها بیشتر از آنکه واقعی باشد ناشی از عدم به روز بودن حسابهای دفتری آنهاست و با یک تجدید ارزیابی اکثر بانکهایی که دارایی منفی داشتند، مثبت می شوند.
با افزایش قیمت ملک و ارز در یکسال اخیر، اصولا چیزی که به نام بحران بانکی ایران تبلیغ می شد، به تاریخ پیوست و الان بانکها از مستحکم ترین بنگاههای تجاری ایران هستند.
جلسه امروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه:

♦️در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه تاکید شد؛ بانک مرکزی حقوق سپرده‌گذاران موسسات اعتباری را تضمین کند

در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه بررسی طرح اصلاح نظام بانکی ادامه یافت و چند بند دیگر از پیشنهاد بانک مرکزی در این زمینه بررسی شد.به موجب این طرح ، بانک مرکزی موظف است با بهره‌گیری از تمامی ابزارهای نظارتی، حقوق سپرده‌گذاران در مؤسسات اعتباری را تضمین کند.
 

skyman

Well-Known Member
کاربر فعال
بانکی ها در منفی فقط فرصت خرید هستند مخصوصا سلطان وتجارت ...!
خبر تجارت خیلی نزدیکه استفاده کامل رو ببرید از این عرضه ها ...!
 

سید مسلم حبیبی

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
یک چیز مهم درباره این گروه اینه که بانکی ها الترناتیو خودرویی ها هستن
امروز مطمیمن باشید توشرکت های خودرویی حقوقی ها حسابی سر شیر رو باز میکنن علی الخصوص در سایپا
از طرفی هم چند روز دیگر گزارشات 9ماهه میاد و خودرویی ها گزارشات به غایت افتضاحی ولی بانک ها گزارشات عالی دارند
پس این تقارن رو در نظر داشته باشید
برید گزارشات 6ماهه خودرویی ها و اتفاقات و صف فروش پی در پی این گروه رو در ابتدای ابان امسال ببینید
ایرانخودرو در 9ماهه حداقل250تومن زیان ساخته....
 
بالا