گروه بانکی: وپارس ، وکار ، وسینا ، ونوین ، وبملت ، وتجارت ، وبصادر

کارشناس ارشد بازار سرمایه

مسدود شده
مسدود شده
مدیرعامل لیزینگ ملت خبر داد:
خودرو در ازاي مطالبات معوق بانكي

فاطمه بهادری - برای کاهش مطالبات معوق، بانک‌های کشور دست به ابتکار جالبی زده‌اند که راه‌اندازی شرکت‌های لیزینگ به منظور تهاتر مطالبات را دربر مي‌گیرد.پس از مباحث مربوط به ضرورت کاهش مطالبات معوق و بررسی راه‌های وصول مطالبات، برخی بانک‌ها با راه‌اندازی یا ماموریت‌های جدیدی به شرکت‌های لیزینگ زیرمجموعه خود، از حجم مطالبات معوق خود مي‌کاهند.
یکی از بانک‌های فوق بانک ملت است که شرکت لیزینگ زیر مجموعه آن در تاریخ ششم تیر ماه مجوز خود را از بانک مرکزی دریافت کرده است. این شرکت لیزینگی که به لحاظ سرمایه اولیه یکصد‌میلیارد ریال جزو شرکت‌های با سرمایه بالا در گروه سوم دستورالعمل اجرايي تاسيس، نحوه فعاليت و نظارت بر شرکت‌هاي ليزينگ قرار مي‌گیرد و مي‌تواند در همه زمینه‌های لیزینگ فعالیت کند.
این شرکت لیزینگی نیز همچون چند شرکت دیگر مطالبات معوق بانک را مبنا قرار داده وبا شرکت‌های تولیدی بدهکار عمدتا تهاتری کار مي‌کند.
برای نمونه شرکت‌های خودرو سازی در قبال بدهی خود، خودروها را با تخفیف در اختیار شرکت‌های لیزینگ قرار مي‌دهند تا به این ترتیب هم مطالبات بانک‌ها وصول شود، هم از تولید حمایت شود وهم مردم از تسهیلات خریدی که چندی است در بانک‌ها پرداخت نمي‌شود، بهره‌مند شوند.
محمدحسن مقاره‌ئی، مدیرعامل شرکت لیزینگ ملت که خود سابقه‌ای سی و چند ساله در امور بانکی و عضو هیات مدیره بانک ملت دارد، با بیان اینکه با تهاتر مطالبات معوق با شرکت‌های لیزینگ هم طلب بانک داده مي‌شود وهم بدهی شرکت به صورت تهاتر در اختیار بانک قرار مي‌گیرد، افزود: حذف فاصله بین تولید‌کننده و خریدار و از بین بردن عملیات دست‌وپاگیر و اضافی در سیستم توزیع تولیدات در کشور، از اهداف اساسی لیزینگ ملت است.
به گفته وی لیزینگ‌های صادرات و ملی نیز به تهاتر مطالبات معوق بانک با تولید‌کنندگان مي‌پردازند. به این ترتیب لیزینگ‌ها با کارکرد ضد تورمي‌ به تولید و توزیع نقدینگی در جامعه کمک مي‌کنند.
وی با اشاره به نداشتن نقدینگی که بسیاری از مجموعه‌های تولیدی از آن رنج مي‌برند، گفت: فعالیت‌های شرکت می‌تواند کمک شایسته‌ای به این مجموعه‌ها در راستای تامین نقدینگی مورد نیاز آنها داشته باشد.
وی در خصوص زمینه‌های فعالیتی شرکت اظهار داشت: ارائه تسهیلات در بخش‌های حمل‌ونقل اعم از زمینی، هوایی، ریلی و دریایی، تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، صنایع و معادن، پیمان‌کاری طرح‌های عمرانی، ساختمانی و راهسازی، بخش نفت، گاز وپتروشیمی، بخش کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی و صنعتی و بخش خودرویی (سبک‌ و سنگین) عمده فعالیت‌های شرکت است.
مقارئی با تاکید بر تامین سرمایه برای بنگاه‌های تولیدی و خدماتی و ایجاد رفاه و بالا بردن سطح تقاضای جامعه، دیگر اهداف لیزینگ ملت را انجام خدمات در عرصه موسسات غیرمتشکل پولی و گام برداشتن در چارچوب برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصادی کشور برای مشارکت در رشد اقتصادی کشور بیان کرد.
وی افزود: بانک مرکزی باید همانند بانک‌ها بر شرکت‌های لیزینگ هم نظارت داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه شرکت لیزینگ ملت، با بستن قراردادهای گروهی، ریسک مطالبات معوق را به صفر می‌رساند، افزود: با ارائه تسهیلات گروهی لیزینگی، برای دریافت اقساط با نهاد مربوطه، روبه‌رو هستیم که این امکان معوق شدن مطالبات را کاهش مي‌دهد.
وی ادامه داد: 100‌درصد فعالیت شرکت الکترونیکی است که از این طریق اقساط وصول می‌شود.
به گفته وی، مقرر شده تا ظرف یک سال پرتفوی شرکت را دو هزار میلیارد ریال افزایش دهیم.
وی با تاکید بر اینکه به صلاح است که با توجه به افت قیمت‌ها، به لیزینگ‌ها اجازه داده شود تا در این بخش وارد شود، گفت: اگر بانک مرکزی مجوز دهد لیزینگ ملت در بخش ساختمان نیز وارد مي‌شود.
وی ادامه داد: در بخش هواپیما نیز مذاکراتی با چند شرکت هواپیمایی داشته‌ایم که البته مقرر شده تا 100 ریسک‌های آن توسط بیمه پوشش داده شود.
وی اعلام کرد: تعداد شعب لیزینگ تا پایان سال به هفت شعبه در تهران و شهرستان‌ها افزایش مي‌یابد.
وی با انتقاد از اینکه قوانین دست‌وپا‌گیر است و لیزینگ نیازمند منابع ارزان قیمت است، گفت: قیمت تمام شده منابع برای لیزینگ‌ها بالاتر از نرخ اعلامي ‌بانک مرکزی است.
وی ادامه داد: لیزینگ ملت ضوابط بانک مرکزی از جمله نرخ سود 17درصدی را رعایت مي‌کند.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

کارشناس ارشد بازار سرمایه

مسدود شده
مسدود شده
مراسم معارفه بيمه البرز براي ورود به بورس به زودي برگزار مي‌شود

يک کارشناس صنعت بيمه گفت: با پايان يافتن فرآيند تاييد صورت حساب‌هاي مالي سال 1387 شرکت بيمه البرز توسط سازمان حسابرسي و ثبت آن در بورس تهران، مراسم معارفه اين شرکت به‌زودي برگزار خواهد شد.«مهرداد حشمتي» در گفت‌و‌گو با ايرنا، افزود: با توجه به واگذاري 20‌درصد از سهام شرکت بيمه البرز براي رد ديون دولت به سازمان تامين اجتماعي، سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح، صندوق بازنشستگي کشور و صندوق ذخيره فرهنگيان و نيز با توجه به حجم سرمايه نسبتا پايين اين شرکت و تقاضاي بازار، احتمال واگذاري تمام 80درصد سهام باقيمانده اين شرکت در بورس تهران وجود دارد.
وي اظهار داشت: به‌طور معمول الگوي واگذاري سهام در بازار بورس به سه روش بلوکي، تدريجي و ترجيحي است. در تعريف اينگونه سهام، سهام بلوکي سهامي‌است که بيش از 5‌درصد و به صورت يکجا عرضه مي‌گردد، سهام تدريجي سهام خردي است که در بورس عرضه مي‌شود و سهام ترجيحي سهامي‌است که به مديران، کارکنان و بازنشستگان همان بنگاه واگذار مي‌شود.
وي ادامه داد: از جمله عوامل موثر بر قيمت سهام شرکت‌هاي بيمه، مي‌توان به نام و ارزش شرکت بيمه(Brand)، ترکيب پرتفوي، نسبت پايين ضريب خسارت، وجود ريسک‌هاي کم‌خطر، عملکرد مناسب مديريت ريسک موجود در شرکت بيمه، وجود زمينه‌هاي مناسب براي عرضه خدمات نوين و حضور شبکه فروش مجرب اشاره کرد.
وي درخصوص قيمت سهم نيز گفت: همچنان که از شواهد و قراين برمي‌آيد، در مقايسه با P/E بانک‌هاي مشمول واگذاري احتمال بالاتر بودن قيمت سهام بيمه‌ها وجود دارد.
به گفته وي، آيين‌نامه‌هاي موجود در خصوص واگذاري سهام، بيانگر حداکثر 5‌درصد سهام ترجيحي و اقساطي براي کارکنان و مديران و بازنشستگان بنگاه‌ها و حداکثر 5‌درصد سهام براي مديران کارآمد و با تجربه است که کارکنان و مديران بيمه البرز از آن بهره‌مند خواهند شد.
وي ضمن يادآوري پخش اخبار جديد توسط سازمان خصوصي‌سازي در روزهاي آتي، تصريح کرد: بر اساس ماده 4 آيين‌نامه نحوه واگذاري سهام ترجيحي، ميزان سهام قابل تخصيص به هر يک از افراد واجد شرايط حداکثر تا سقف ده برابر ميانگين شش ماهه آخرين مبلغ حقوق و مزاياي مستمر دريافتي متقاضيان و براساس احکام حقوقي آنها خواهد بود که طبق آيين‌نامه مذکور، ثمن معامله را تماما به صورت اقساط حداکثر طي مدت ده سال بدون احتساب سود فروش اقساطي تاديه مي‌نمايند و دريافت اقساط در درجه اول از محل سود قابل تخصيص به سهامداران به عنوان تاديه بخشي از بدهي خريداران مشمول اين آيين‌نامه تامين مي‌شود و در صورت عدم کفايت آن، خريداران مکلفند راسا نسبت به پرداخت مابقي اقساط اقدام کنند.
حشمتي در پايان اظهار داشت: بدون شک با اعمال و تخصيص سهام به مديران و کارکنان و سهيم شدن آنها در سود سالانه، بر ميزان تعهد و مشارکت فعال آنها در امور افزوده خواهد شد و موجبات تقويت روحيه صرفه‌جويي در شرکت‌هاي بيمه فراهم مي‌شود.
 

کارشناس ارشد بازار سرمایه

مسدود شده
مسدود شده
نگاه تکنیکال
بانک سینا

فرید هلالات- در تحلیل سهام شرکت بانک سینا مورخ 13/5/1388 در خصوص سیگنال اشباع بازار فروشندگان سهام شرکت و احتمال متمایل شدن تعادل عرضه و تقاضا به سوی افزایش تقاضا صحبت کردیم.


در تحلیل حاضر بر آن هستیم تا محدوده احتمالی در خصوص اشباع بازار خرید را مشخص کنیم تا به این ترتیب معامله موفقی انجام شده باشد.
در راه صعود قیمت مقاومت‌هایی بر سر راه خریداران شناسایی می‌شود که عبارتند از:
125‌تومان در محدوده 2/38درصد فیبوناچی
130‌تومان در محدوده تصحیح 50‌درصد
135‌تومان در محدوده 8/61‌درصد فیبوناچی
در محدوده 125‌تومان تراکم بالایی از مقاومت‌ها مشاهده می‌شود و بنابراین احتمال عرضه‌های قابل توجه در این محدوده وجود دارد. چنانچه 125‌تومان رو به بالا شکسته شود احتمال صعود قیمت تا 135‌تومان بالا است. شکسته شدن 135‌تومان می‌تواند قیمت را به قله تاریخی 150‌تومان بازگرداند.
در طی معاملات اخیر، قیمت به باند بالایی بولینگر رسیده است. به عنوان یک قانون کلی در هنگام برخورد قیمت به باند بالایی بولینگر، قیمت تمایل به بسط یافتن در جهت صعود قیمت خواهد داشت. این در حالی است که الگوی ایجاد شده در کف نمودار، پرچم هم جهت با موج قبلی است که نشانه‌ای از پایان موج نزولی محسوب می‌شود. خط الگوی مذکور رو به بالا شکسته شده است که سیگنالی در تایید صعود قیمت محسوب مي‌شود. همچنین سیگنال Bottom Failure Swing در اندیکاتور RSI احتمال صعود قیمت تا 135‌تومان را تایید می‌کند.
FARID.HELALAT@GMAIL.COM


 

کارشناس ارشد بازار سرمایه

مسدود شده
مسدود شده
افزايش شعب ارائه دهنده خدمات ارزي


شعب ارائه دهنده خدمات ارزي بانك سينا افزايش يافت.
در راستاي توسعه خدمات نوين بانكي و ارائه خدمات جديد به مشتريان، تعداد شعب ارائه دهنده خدمات ارزي به 19 شعبه افزايش يافت. چهار شعبه ولنجك، نياوران، بلوار افريقا و بلوار كاوه آخرين شعبي هستند كه به جمع شعب ارائه دهنده خدمات ارزي پيوسته اند.
پيشتر نيز 15شعبه شهيد بهشتي، طالقاني، جمهوري، پل رومي، فاطمي، ميرداماد، شهيد مطهري، ملاصدرا، اسدآبادي، بازار، بنياد، سعادت آباد، ستارخان، پاسداران و بلوار كشاورز خدمات ارزي را به هموطنان ارائه مي دادند.
در حال حاضر فقط 19 شعبه ياد شده در تهران خدمات ارزي ارائه مي دهند و در مرحله بعد شعب مراکز استانها نيز به اين جمع اضافه خواهند شد.
 

کارشناس ارشد بازار سرمایه

مسدود شده
مسدود شده
امروز یه مقدار پول بیکار داشتم باز رو منفی وسینا اضافه کردم
دنبال نوسانگیری با سهم نباشید چون حقوقی از دستتون در میاره
با دید گزارش 6 ماهه سهم حدود 150 تومنه و با دید گزارش 9 ماهه حدود 180 تا 190 تومن
 

کارشناس ارشد بازار سرمایه

مسدود شده
مسدود شده
بانک کارآفرین هم جزو خریدهای خوب امروز محسوب میشود.
قیمت 189 تا 191 قیمتی هستش که امکان خرید برای امروز هست.
بعیده با نزدیکی به گزارش 6 ماهه تو این قیمتا بشه خرید کرد.
از نظر تکنیکی هم آلارمهای زیبایی رو داره صادر میکنه.
 

کارشناس ارشد بازار سرمایه

مسدود شده
مسدود شده

در جلسه تصويب صورتهاي مالي بانك سپه
قنبري: با محدوديتهاي موجود از بانكهاي دولتي انتظار معجزه نمي توان داشت


خبرگزاري فارس:مديرعامل بانك سپه در جلسه تصويب صورتهاي مالي اين بانك گفت: با توجه به محدوديتهاي موجود و تفاوتي كه بين شرايط بانكهاي خصوصي و دولتي وجود دارد از بانكهاي دولتي نبايد انتظار معجزه داشت.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني بانك سپه در اين جلسه پورمحمدي معاون بيمه و بانك و شركتهاي دولتي وزارت امور اقتصادي و دارايي با اشاره به محدوديتهاي ايجاد شده در سطح بين المللي طي ساليانه گذشته براي بانك سپه اظهار داشت: تلاش مجموعه بانك سپه با توجه به محدوديتهاي فوق قابل تقدير و توجه است.

پورمحمدي: محدوديتهاي بانكهاي دولتي كم مي شود

وي افزود: بانك سپه با توجه به تمام اين محدوديتها توانسته كارنامه قابل قبولي از خود بجاي گذارد.
پورمحمدي در ادامه با اشاره به خصوصي شدن بانكهاي دولتي و افزايش سهم بانكهاي خصوصي از بازار پولي كشور گفت: بايد تدابيري اتخاذ شود تا شرايط براي فعاليتهاي بانكهاي دولتي ( بويژه بانكهاي تجاري دولتي سپه و ملي) به خوبي فراهم آيد.
وي اظهار داشت: نمي‌توان دست و پاي بانكهاي دولتي را بست و از آنها انتظار داشت در اين شرايط با بانكهاي خصوصي رقابت كنند.
حسنعلي قنبري مدير عامل بانك سپه نيز در مجمع عمومي عادي ساليانه بانك سپه براي سال 87 با اشاره به واگذاري سهام بانكهاي دولتي و باقي ماندن تنها دو بانك سپه و ملي به عنوان بانكهاي تجاري دولتي گفت: با اين اتفاق سهم بانك‌هاي خصوصي از بازار پولي كشور از 23 درصد به بيش از 60 درصد خواهد رسيد و باعث خواهد شد تا ابتكار عمل در اين بازار به دست بانكهاي خصوصي بيفتد.

قنبري: با محدوديتهاي موجود ازبانكهاي دولتي انتظار معجزه نداشته باشيد

وي افزود: با توجه به اينكه بانكهاي خصوصي اختيار عمل بيشتري نسبت به بانكهاي دولتي دارند انتظار مي‌رود دو بانك تجاري دولتي طي سالهاي آينده شرايط سختي نسبت به گذشته پيدا كرده و در تنگنا قرار گيرند.
وي افزود: حفظ و نگهداري پرسنل خدوم و متخصص در بانك دولتي مي‌طلبد تا امكان پرداخت حقوق و مزايا همچون بانكهاي بزرگ خصوصي فراهم آيد.
قنبري افزايش اختيارات مديران و دادن ابزارهاي تشويقي و تنبيهي پرسنل به آنان را از ديگر خواسته‌هاي معقول و مورد انتظار مديران بانكهاي دولتي عنوان كرد و گفت براي حضور در بازار پولي با توجه به شرايط بيان شده لازم است تا به موارد فوق توجه ويژه اي صورت گيرد.
مدير عامل بانك سپه در ادامه خواستار افزايش سرمايه بانكهاي دولتي شد و گفت: با توجه به تركيب جديد و سهم بانكهاي خصوصي از بازار پولي لازم است تا امكان اين افزايش سرمايه براي ادامه فعاليت بانكهاي دولتي فراهم آيد.
وي افزود: بايد شرايطي فراهم شود تا حساب دستگاههاي دولتي به بانكهاي دولتي منتقل شود، اگر قرار باشد بانكهاي دولتي تنها مجري دستورات و تكاليف دولتي باشند، لازم است كه منابع لازم براي اين تكاليف از محل حسابهاي دولتي و حساب سازمان‌ها و شركتهاي دولتي فراهم شود.

*بهبود نسبت مصارف به منابع بانك سپه

مدير عامل بانك‌ سپه در ادامه به بيان عملكرد بانك طي سال 87 پرداخت و گفت: علي‌رغم تحريمهاي اعمال شده توسط خزانه‌داري آمريكا و شوراي امنيت بانك سپه توانست با تلاش و كوشش همكاران خود عملكرد خوبي از خود بجاي گذارد.
وي با اشاره به بدهي بانك سپه به بانك مركزي اظهار داشت: تمام تلاش بانك سپه معطوف شد تا بدهي خود به بانك مركزي كه رقمي حدود 40 هزار ميليارد ريال بود در كوتاه‌ترين زمان ممكن پرداخت شود.
قنبري تسويه بخش اعظمي از بدهي بانك به بانك مركزي را در بهمن ماه سال گذشته از جمله اقدامات در خور توجه عنوان كرد، بطوريكه از بهمن ماه سال گذشته به بعد، هيچگاه بانك سپه مواجه با اضافه برداشت از منابع بانك مركزي نبوده است.
وي درخصوص سپرده هاي بانك نيز گفت: مجموع سپرده هاي مؤثر بانك‌ سپه از 115 هزار ميليارد ريال در سال 86 به 136 هزار ميليارد ريال در مرداد 88 افزايش پيدا كرده است.
وي بهبود منابع به مصارف بانك را از ديگر اقدامات قابل توجه عنوان كرد و گفت : اين نسبت از 114 در سال گذشته به 92 در سال جاري رسيد كه پيش بيني مي شود تا پايان ماه آينده نسبت منابع به مصارف به رقم 85 درصد برسد كه رقم استانداردي است .
قنبري بهبود كفايت سرمايه بانك در سال 87 را از ديگر نتايج قابل توجه عملكرد اين بانك عنوان كرد . وي در ادامه با اشاره به سياست اتخاذ شده درخصوص پرداخت تسهيلات گفت : نسبت تسهيلات اعطايي در سال 87 نسبت به سال 86 تغيير كرد و به نفع بخشهاي مولد و اشتغال زا هدايت شد.

*افزايش تسهيلات پرداختي بانك سپه به فعاليتهاي مولد

وي افزود : مجموع تسهيلات پرداختي بانك سپه به بخشهاي مولد در سال 87 نسبت به سال 86 با 3 درصد رشد از 46 درصد كل تسهيلات به 49 درصد افزايش پيدا كرد .
قنبري افزايش تسهيلات پرداختي به پرسنل نيروهاي مسلح را از ديگر اقدامات بانك در سال 87 عنوان كرد و اظهار داشت : مجموع تسهيلات بانك سپه به پرسنل نيروهاي مسلح در سال 87 و 88 نسبت به سال قبل حدود 3 برابر شد .
قنبري ميزان اعتباراسنادي گشايش شده از محل حساب ذخيره ارزي را يك ميليارد و 500 ميليون دلار عنوان كرد و اظهار داشت : ضمانت نامه ارزي نيز روند افزايش داشت و از 180 ميليون دلار در سال 86 به 294 ميليون دلار در سال 87 رسيد .
وي در ادامه با اشاره به برنامه هاي بانك سپه در زمينه توسعه بانكداري الكترونيك گفت : برنامه جامعي براي بهبود خدمات الكترونيك بانك در نظر گرفته شده كه طي سال جاري به مرحله اجرا در خواهد آمد .
وي افزود : مجموع كارتهاي صادر شده توسط بانك سپه ازحدود 7/6 ميليون كارت به حدود 5/8 ميليون كارت در سال 87 رسيد .
قنبري گفت : بيش از 95 درصد شعب بانك به سيستم آن لاين و جاري طلايي متصل شده اند .

*برنامه صدور 15 ميليون سفر كارت براي تمام كاركنان دولت

وي افزود : تاكنون 2 ميليون و 700 هزار سفر كارت توسط بانك صادر شده كه اين رقم به 15 ميليون كارت خواهد رسيد . يعني براي تمام كاركنان دولت سفر كارت صادر خواهيم كرد .
قنبري پرداخت سود سهام عدالت به 4 ميليون و 529 هزار نفر از سهامداران را ازجمله ديگر اقدامات بانك سپه در سال گذشته عنوان كرد .
وي افزود : بيش از 50 درصد صنعت سيمان با تسهيلات بانك سپه ايجاد شده است.
 

کارشناس ارشد بازار سرمایه

مسدود شده
مسدود شده
قفل‌هاي بانك مركزي باز مي‌شود
بهمني: چاره‌اي جز تزريق پول به توليد نداريم


رشدي در ميزان مطالبات معوق بانك‌ها اتفاق نيفتاده و اين افزايش ناشي از شفاف‌سازي صورت‌هاي مالي بوده است.


ايلنا: رئيس كل بانك مركزي با اعلام نرخ 5/6 درصد رشد نقدينگي نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزايش رشد نقدينگي در سال جاري خبر داد.
به گزارش خبرنگار ايلنا، محمود بهمني پيش از ظهر امروز در حاشيه بيستمين همايش بانكداري اسلامي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر عوامل اقتصادي، تا پايان سال تغيير نكند، همان‌گونه كه وعده داده شده بود، نرخ تورم روند كاهشي خواهد داشت.
وي افزود: قطعا نقدينگي كشور نسبت به سال قبل تغيير كرده زيرا براي توليد ناچار به تزريق پول هستيم.
وي با بيان اين‌كه سياست دولت مقابله با ركود است، تصريح كرد: اگر كسري بودجه با آزادسازي قيمت‌ها در سال جاري اتفاق بيفتد نمي‌توان گفت رشد نقدينگي و تورم كاهش مي‌يابد.
رئيس كل بانك مركزي در پاسخ به سؤالي مبني بر اين‌كه اخيرا شايعه شده كه سازمان آمار از اين پس به عنوان مرجع در اعلام نرخ تورم خواهد بود، گفت: بانك مركزي ناچار است و حتما بايد خودش آمارها را تهيه كند البته اين انتقال انجام نشده است اگر دولت و مجلس اين موضوع را به تصويب برسانند ما تابع قانون خواهيم بود.
وي ادامه داد: من معتقدم كه آمارهاي اساسي را بايد بانك مركزي تهيه كند.
بهمني در پاسخ به اين سؤال كه آيا در صورت انتقال مرجع تعيين آمار تورم از بانك مركزي به سازمان آمار از لحاظ مراجع بين‌المللي دچار مشكل نخواهيم شد، اظهار داشت: صندوق بين‌المللي پول تنها مرجع بانك مركزي را براي تعيين نرخ تورم قبول دارد مطمئن باشيد آنچه كه ما به عنوان نرخ تورم اعلام مي‌كنيم توليد خود بانك مركزي است.
رئيس كل بانك مركزي در پاسخ به سؤال ديگري در خصوص آخرين فرصت به موسسات مالي و اعتباري بدون مجوز فعاليت بانك مركزي گفت:‌ اين خلاء 30 ساله با ضرب‌العجلي كه تا پايان آذرماه از سوي بانك مركزي اعلام شده عرصه را بر اين موسسات تنگ خواهد كرد ما ديگر اجازه نخواهيم داد شش هزار صندوق بدون مجوز در كشور ادامه فعاليت كند.
وي افزود: بعضي از موسسات در اين رابطه اقداماتي انجام داده‌اند و تا پايان آذر بايد مراحل دريافت مجوز را انجام دهند.
بهمني در پاسخ به اين سؤال كه اگر اين موسسات تا پايان مهلت قانوني نسبت به دريافت مجوز اقدام نكردند بانك مركزي چه برخوردي انجام مي‌دهد؟ گفت: ما به هيچ عنوان در اين كار مماشات نمي‌كنيم البته بايد با يكسري سياست‌هاي اقتصادي كار را پيش برد بر همين رابطه بسيار با ظرافت جلو رفتيم. مصوبه دولت و شوراي پول و اعتبار را گرفتيم و حتي مجوزهاي بالاتر را از نيز داريم.
وي ادامه داد: فكر مي‌كنم تا اينجاي كار براي برخورد موسسات فاقد مجوز پيش رفته‌ايم البته تعطيل كردن آنها تبعات دارد و ممكن است هزاران اتفاق بيفتد.
رئيس كل بانك مركزي هم‌چنين از پايان يافتن مراحل تدوين سيستم اعتبارسنجي ياسيستم اطلاعات جامع مشتريان خبر داد و گفت: براي اعتبارسنجي نياز به تكميل اطلاعات و شبكه‌اي كه اطلاعات مشتريان را به صورت يكپارچه به هم متصل كند داشتيم كه اين سيستم در حال حاضر تكميل و در مرحله تست نهايي قرار دارد.
وي افزود: در حال حاضر سيستم اطلاعات جامع براي مشتريان دريافت وام ازدواج نهايي شده و در شبكه بانكي فعال است.
بهمني در پاسخ به سؤال ديگري در خصوص آخرين رقم از حجم مطالبات معوق سيستم بانكي، گفت:‌ اين ميزان از 323 هزار ميليارد ريال تا پايان اسفندماه سال 87 به 384 هزار ميليارد ريال تا پايان تيرماه سال جاري رسيده است.
وي افزايش ميزان مطالبات معوق سيستم بانكي را شفاف‌سازي مطالبات اعلام كرد و گفت:‌ پس از آن‌كه در بسته سياستي-نظارتي بانك مركزي براي سال جاري بر شفاف‌سازي اطلاعات تاكيد شد، رقم مطالبات بر اساس صورت‌حساب‌هاي بانك‌ها مشخص شد.
وي افزود: در واقع رشدي در ميزان مطالبات معوق بانك‌ها اتفاق نيفتاده و اين افزايش ناشي از شفاف‌سازي صورت‌هاي مالي بوده است.

رئيس كل بانك مركزي در خصوص سهم سپرده‌هاي بانك‌هاي غيردولتي نسبت به كل سيستم بانكي را از 19 درصد در سال 87 به 8/23 درصد تا پايان تيرماه سال جاري اعلام كرد و گفت: تسهيلات بانك‌هاي خصوصي نسبت به كل سيستم بانكي نيز از 9/19 درصد تا پايان سال 87 به 2/6 درصد تا پايان تيرماه سال جاري رسيده است.
 

joobin

Member
عضو تازه
با سلام
ممکنه یکی جواب سوال منو بده؟
دولت الان چند درصد از سهام بانکهای تجارت و ملت و صادرات رو در اختیار دارد و عرضه نکرده؟
با تشکر فراوان
 

shahrood

Member
کاربر فعال
امروز یه مقدار پول بیکار داشتم باز رو منفی وسینا اضافه کردم
دنبال نوسانگیری با سهم نباشید چون حقوقی از دستتون در میاره
با دید گزارش 6 ماهه سهم حدود 150 تومنه و با دید گزارش 9 ماهه حدود 180 تا 190 تومن
خدا از دهنت بشنوه!!! کارگزار محترم من روی 123.2 من رو وارد کرد!! از روزی که 110 رو دید گفته بودم بخره!!
 

reza8765

Member
کاربر فعال
خدا از دهنت بشنوه!!! کارگزار محترم من روی 123.2 من رو وارد کرد!! از روزی که 110 رو دید گفته بودم بخره!!
بهتره برای کارگزار حداکثر قیمت در خرید مشخص کنید تا هر کاری که دلش می خواد نکنه
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
دومين شعبه بانك سينا در شهر مراغه
دومين شعبه بانك سينا در شهر مراغه با حضور سرپرست منطقه، جمعي از مسئولان محلي و همكاران سرپرستي آذربايجان شرقي و اردبيل به بهره برداري رسيد.
اين شعبه با برخورداري از آخرين امكانات و تجهيزات پيشرفته بانكداري الكترونيك با هدف دسترسي آسان و سريع هموطنان به استفاده از خدمات بانك سينا در شهر مراغه به بهره برداري رسيد.
شعبه قدس ( كد 417) دومين شعبه بانك سينا در شهر مراغه و هجدهمين شعبه اين بانك در سرپرستي آذربايجان شرقي و اردبيل محسوب مي شود كه اخيرا در اين شهر افتتاح و خدمات رساني به هموطنان را آغاز كرد.
اين شعبه در خيابان قدس مراغه، اول ميدان ملارستم واقع است و شماره تلفن هاي تماس با اين شعبه هم 2252101و2248310-0421 اعلام شده است.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
پیش بینی سود سال 88 بانکها در پایان سال مالی
بانک اقتصاد نوین: بیش از 70 تومان
بانک پارسیان: بیش از 65 تومان
بانک سینا : بیش از 43 تومان
بانک کارآفرین: بیش از 79 تومان
بانک تجارت : تحقق سود اعلامی بعید است
بانک ملت: تحقق سود اعلامی بعید است
بانک صادرات: تحقق سود اعلامی بعید است
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
تاكيد مدير عامل بانک سینا بر سرمايه گذاري در بخشهاي سود آور
نشست همکاران ستادی و شعب تهران روز شنبه 14 شهریور همزمان با پانزدهم ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن مجتبی (ع)، با حضور مدیرعامل، معاونین مدیرعامل و مدیران در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.
در این نشست که با حضور گسترده همکاران صورت گرفت، دکتر همتی مهمترین فعالیتها و سیاستهای بانک را برشمرد. وی در ابتدا با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته در بخشهای مختلف بانک طی دو سال گذشته گفت: در این مدت 19 شعبه جدید افتتاح شده و بنا داریم ارزیابی های جدی در جذب منابع به کار ببریم تا شاهد تحول اساسی در این زمینه باشیم.
دکتر همتی سودآوری بیش از پیش بانک را به دلیل حضور در بازار بورس حائز اهمیت دانست و گفت: سه اقدام اساسی برای افزایش سودآوری لازم الاجرا است که در این خصوص بایستی سرمایه گذاری های بانک در بخشهای مختلف بیش از پیش سود آور باشد، میزان درآمد بانک از محل کارمزدهای بانکی افزایش یابد و سرانه هزینه کارکنان هم متعادل شود.
وی با تاکید بر اینکه سهم بازاری بانک باید از آنچه که هست بهتر شود گفت: مد نظر داشتن سه فعالیت اساسی در این زمینه می تواند راهگشا باشد، بدین معنا که منابع شعب بیشتر از گذشته رشد یابند، قیمت تمام شده پول کاهش پیدا کند و حداقل دو نفر برای بازاریابی مشتریان بزرگ و وصول مطالبات معوق در شعب مسئول شوند.
وی در بخشی از سخنان خود از کلیه همکاران در مدیریت های ستادی و شعب بانک که با فعالیت خود به اقدامات اصلاحی بانک سرعت بخشیدند تشکر کرد.
در ادامه این نشست حاضران سوالات و مشکلات خود را در زمینه سخت افزار و نرم افزار شعب و مسائل رفاهی مطرح کردند و دکتر همتی به آنان پاسخ داد. در پایان مراسم، همکاران در جمعی صمیمی روزه خود را افطار کردند.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
بازار امروز اقبال خوبی به سهام بانکی در نبود لیدر نشان دارد.
اما مشکل اصلی خریداران نبود فروشنده در نمادهای بانکی است.
ظاهرا خبرها زودتر از اون چیزی که بشه تصور کرد تو بازار پیچیده.
با خبرهایی که از بانکی ها اومده تا مدتها میتونن لیدر اصلی بازار باشن.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
دیروز در نماد پارسیان 618776 سهم توسط شرکت ایران و شرق خریداری شده است.
در نماد کارآفرین هم چند روزی است صندوق نفت خریدار است و دیروز 193182 سهم خریداری کرده است.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
بهمني در گفت‌وگو با فارس:
احكام شوراي پول و اعتبار در برنامه پنجم تغيير نمي‌كند


خبرگزاري فارس: رئيس كل بانك مركزي با بيان اينكه احكام تشكيل شوراي پول و اعتبار كه در برنامه چهارو منجر به شكل گيري اين شورا شد در برنامه پنجم نيز تنفيذ مي‌شود، گفت: دليلي براي تغيير شرايط اين شورا در برنامه توسعه‌اي 5‌ سال بعد وجود ندارد.
محمود بهمني در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص وضعيت شوراي پول و اعتبار در برنامه پنجم اقتصادي، اظهار داشت: با توجه به اتمام برنامه چهارم توسعه شوراي پول و اعتبار حتماً در برنامه بعدي نيز در نظر گرفته خواهد شد.
رئيس كل بانك مركزي در پاسخ به اين سوال كه آيا شرايط شوراي پول و اعتبار در برنامه بعدي تغيير پيدا خواهد كرد يا خير، اظهار داشت: دليلي براي تغيير شرايط شوراي پول و اعتبار در برنامه‌ بعدي وجود ندارد.
گزارش فارس حاكي‌است وزير امور اقتصادي و دارايي نيز چندي قبل در گفت‌وگويي با خبرگزاري فارس تاكيد كرده بود: شوراي پول و اعتبار در هر شرايطي وجود خواهد داشت، تنها مسئله اين است كه رياست شورا با رئيس كل بانك مركزي باشد كه ما هم اين موضوع را قبول را داريم.

* خصوصي سازي بانك‌ها متوقف نشده است

بهمني در ادامه در پاسخ به برخي شايعات مبني بر متوقف شدن روند خصوصي سازي بانك‌ها، اظهار داشت: خصوصي‌سازي بانك‌ها متوقف نشده و در حال حاضر نيز ادامه دارد.
وي افزود: اگر ملاحظه كنيد بانك صادرات، تجارت و ملت ظرف چند ماه گذشته خصوصي‌‌سازي را مدنظر قرار داده بودند و مجددا در تداوم طرح مذكور سهام خود را واگذار مي‌كنند.
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
مدیر صندوق سرمایه گذاری کارگزاری بانک تجارت
75 درصد سرمایه صندوق در بورس است
در ادامه بررسی صندوق های سرمایه گذاری شرکتهای کارگزاری این بار به بررسی صندوق سرمایه گذاری بانک تجارت پرداخته ایم.
در ادامه بررسی صندوق های سرمایه گذاری شرکتهای کارگزاری این بار به بررسی صندوق سرمایه گذاری بانک تجارت پرداخته ایم.
بر اساس گزارشبورس نیوز ؛ صندوق سرمایه گذاری بانک تجارت طی ماه گذشته توانست 7.1 درصد بازدهی را به ثبت برساند که در مقایسه با دیگر صندوق های سرمایه گذاری خیلی از جایگاه مطلوبی برخوردار نمی باشد .
گفتنی است طی ماه گذشته صندوق سرمایه گذاری سهم آشنا با 33 درصد بازدهی در صدر بیشترین بازدهی قرار گرفت.
در همین راستا احسان مرادی مدیر صندوق سرمایه گذاری کارگزاری بانک تجارت در گفتگو با بورس نیوز اظهار داشت : طبق آیین نامه صندوق های سرمایه گذاری صندوق ها می توانند در بدو تأسیس طی سه ماهه اول فعالیت تمام سرمایه خود را به سرمایه گذاری در یک سهم اختصاص دهند و پس از این مدت باید طبق نسبت های بورس فعالیت نمایند .
وی ادامه داد : صندوق سرمایه گذاری ما نتوانست در هیچ سهام عرضه اولیه شرکت داشته باشد به همین دلیل بازدهی ما در ابتدای فعالیت پایین بود اما این امر پس از طی مدتی اصلاح شد و بازدهی صندوق روبه صعود گذاشت .
مرادی در پاسخ به سوال خبر نگار ما مبنی بر ترکیب فعلی پرتفوی صندوق تجارت گفت : ترکیب پرتفوی ما تقریباً همانند ترکیب صنایع در بورس است به عنوان مثال اگر در بازار سرمایه 8 درصد، سهم صنعت سیمان است در پرتفوی ما نیز این صنعت به همین میزان سرمایه گذاری شده است .
وی تصریح کرد : هم اکنون 75 درصد از سرمایه صندوق در بورس و 25 درصد آن در اوراق مشارکت سرمایه گذاری شده است . همچنین از آنجاییکه دیدگاه ما بلندمدت می باشد عموماً از نوسان گیری در بازار پرهیز کرده و به سوی صنایع پر پتانسیل با آینده ای روشن روی آورده ایم .
 

پادشاه

مسدود شده
مسدود شده
خیلی دنبال این بودم که ببینم که پارسیان چقدر به گروه ایران خودرو وام داده
امار 3 تا شرکت رو درآوردم
ایران خودرو 188 میلیارد تومن وام گرفته
ایران خودرو دیزل 122 میلیارد تومن وام گرفته
خگستر 80 میلیارد تومن وام گرفته(تمام وام هایی که خگستر گرفته از پارسیان است)

جمعا این 3 شرکت 400 میلیارد تومن از پارسیان وام گرفتن که بیشترش هم معوق شده
فکر میکنم با احتساب بقیه شرکتهای ایران خودرو میزان مطالبات پارسیان از ایران خودرو به 1000 میلیارد تومن برسه.
اگر دوستان اطلاعات دقیقتری دارن خوشحال میشم استفاده کنم
 
بالا