کپرور ( فرآوری زغال سنگ پروده طبس )

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
در طرح جامع فولاد؛
افزایش ظرفیت تولید زغالسنگ
معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو از برنامه افزایش ظرفیت تولید زغالسنگ در کشور خبر داد و گفت: این برنامه در راستای طرح جامع فولاد اجرایی می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛اردشیر سعدمحمدی تصریح کرد: در طرح جامع فولاد برای دستیابی به ظرفیت 6 میلیون تن تولید به روش کوره بلند 3.7 میلیون تن کک نیاز داریم که این به معنی تولید 5 میلیون تن کنسانتره زغالسنگ است.
عضو هیئت عامل ایمیدرو ادامه داد: در حال حاضر برنامه افزایش 2.7 میلیون تن ظرفیت تولید زغالسنگ خام در دست اجراست که 750هزار تن در خُمرود و سه طرح در طبس انجام خواهد شد.
وی درباره این طرح ها گفت: دو طرح در اختیار بخش خصوصی با ظرفیت های 400هزار و 750هزار تنی است و طرح دیگر به ظرفیت 800هزار تن توسط ایمیدرو و با فاینانس چین اجرا می شود.
سعدمحمدی تاکید کرد: با این پروژه های جدید، یک میلیون و 350هزار تن ظرفیت تولید کنسانتره زغالسنگ ایجاد خواهد شد که تا حدودی مشکلات مربوط به تامین این ماده را برطرف می کند.
وی افزود: در روش کوره بلند به ازای تولید هر تن فولاد 6دهم تن کک نیاز است که برای تولید هر تن کک نیز 1.4 تن زغالسنگ مصرف می شود.
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
کپرور هر روز خشکتر از روز قبل امروزهم از کل معاملات 98958سهمی که معامله شده است 77739 تای ان را حقوقی برداشته است هرچند که خرید وفروش حقوقی دلیلی برای خوب ویا بد بودن سهمی نبست ولی با توجه به رشد سهم از 3ماه پیش که حدود 500 تومان بوده است والان که حدود 1600 تومان است و حجم معاملات ان هم بسیار کم است نشان از رشد سهم در چند روز اینده است با کمی صبر همه چیز مشخص میشود البته شایدم هم نظر من اشتباه باشد ولی با توجه افزایش قیمتی که گروه زغال سنگ گرفته اند این گروه هنوز جا برای رشد 100 درصد در کوتاه مدت در دارند
امروز هم حقوقی خریدار کمی با کپرور و کطبس که بسته است سهامداری میکنیم انشالله که خیر باشد
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
عنـوان تحلیل : تحلیل تکنیکال فرآوري زغال سنگ پروده طبس (كپرور)

حوزه تحلیل : تحلیل های تکنیکال


تاریخ انتشار : 1397/09/25کپرور:

تحلیل های دو ساله سهم و بازدهی 380 درصدی تا پیک قیمتی 2020 تومان:به روز رسانی :
مقاومت های مهم: سقف قبلی که هم پوشانی دارد با خط مقاومتی زرد رنگ معتبر و در صورت شکست و تثبیت بالای آن 2500 لحاظ گردد. حمایت 1400 به عنوان حد ضرر سهامداران بلند مدت باشد.

مینا یوسفی
واحد سرمایه گذاری و آموزش
 

88415106

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
باسلام.
اساتید گرامی لطفا بنده را راهنمایی کنید.
چطور میتوانم نمودارهای تکنیکال فلزات جهانی را در نرم افزار متاتریدر و یا هر نرم افزارهای دیگری برای تحلیل داشته باشم؟؟
نمودار سرب، روی، مس و....
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
امروز تا الان از معاملات 89292یک حقیقی میلیادر 63 سهم خریده وبقیه ان را هم مثل هر روز حقوقی جمع کرده است
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
امروز هم تا الان که کلا 62135 عدد سهم معامله شده است 62 هزار تای ان را حقوقی برداشته و135تای ان را 2 حقیقی میلیاردر
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
امروز هم تا الان که کلا 62135 عدد سهم معامله شده است 62 هزار تای ان را حقوقی برداشته و135تای ان را 2 حقیقی میلیاردر
باز هم خرید حقوقی در کپرور همه دارد جمع میکند به نظر من هدف اول رشد این سهم 2500 تومان است البته امروز تا الان ان حقیقی های میلیارد هنوز خرید نکرده اند انشالله تا اخر وقت 100 دانه سهم میخرند
 

باتوسای

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
ارزش بازار فلات تنهابایک شرکت کک طبس نصف ارزش بازار وکادو با20 شرکت معدنی زغال سنگ ومنگنز؟؟؟؟؟؟؟
وکادودرقیمت 700تومان سوپرمفت است .........................................ارزش وکادوبالای 2000هزارتومان است ...................
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
کل گروه زعال سنگ از کطبس و کشرق و کپرور وتکادو تعدیل سودهای بالایی دارند
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
ترکیه ‌خریدار ذغالسنگ کرمان شد
گروه معادن >زغال‌سنگ - مدیرعامل شرکت ذغالسنگ کرمان با بیان اینکه امروز ترکیه خواستار خرید ذغالسنگ کرمان است، گفت:‌ خریداران داخلی باید منصفانه ذغال کرمان را خریداری کنند.


به گزارش ماین نیوز، سامان مرتاض در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه شرکت ذغالسنگ کرمان تا سال 93 دولتی بود و از سال 93 به سمت خصوصی‌سازی پیش رفته است اظهار داشت: در یک سال اخیر اقدامات بسیار خوبی در این شرکت انجام شده و ما شاهد یک کار تیمی با همکاری همه مدیران و نمایندگان استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در سال 97 حدود 8 درصد افزایش تولید کنستانتره نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشتیم افزود: حقوق پرسنل شرکت ذغالسنگ و بخش خصوصی که با ما همکاری دارند به‌روز شده است.

مدیرعامل شرکت ذغالسنگ کرمان با بیان اینکه توزیع شیر در معادن سال‌ها قطع شده بود که دوباره وصل شده است گفت: کارگاه خیاطی برای تولید لباس معدنکاران در شرکت راه‌اندازی شده و برون‌سپاری شده است.

وی با اشاره به اینکه حتی پروانه‌های بهره‌برداری معادن تمدید نشده بود و امروز پهنه‌های جدید را در دستور کار داریم بیان کرد: حدود 110 میلیارد تومان بدهی مالیاتی ما در استان بود که تهاتر شده و عملا شرکت ذغالسنگ از این بار مالی بیرون آمد.

مرتاض با بیان اینکه بدهی ما به تامین اجتماعی 54 میلیارد تومان بود که در طرح بخشودگی جریمه‌ها بخشیده و مابقی اقساط شده است عنوان کرد: در حال حاضر حدود 14 میلیارد تومان بدهی به تامین اجتماعی داریم.

وی با اشاره به اینکه در این مدت به صورت تمام وقت کار کردیم افزود: خوشبختانه توانستیم با کار جهادی با همکاری تمام کارکنان بخش زیادی از مشکلات را حل کنیم.

مدیرعامل شرکت ذغالسنگ کرمان با بیان اینکه 20 سال قبل به افرادی که در شرکت ذغالسنگ شاغل بودند خانه‌هایی برای سکونت واگذار شده بود گفت: این خانه‌ها به صورت موقت واگذار شده بود و قرار بود که بعدا آنها ترک کنند، اما نمی‌روند.

وی با اشاره به اینکه حتی بعضی‌ از ساکنان این خانه‌ها ادعای مالکیت دارند افزود: این افراد هیچ سند مالکیتی ندارند و این زمین‌ها و خانه‌ها عمومی است و مربوط به قشر و تعداد خاصی نیست که روال قانونی آن طی می‌شود.

مرتاض با بیان اینکه تعداد خریداران ذغال کک‌شو ما باید بیشتر از این باشد و ما به فکر صادرات ذغال هستیم تا ارزش افزوده بیشتری داشته باشیم گفت: باید بازار بهتری برای ذغال داشته باشیم تا قیمت ذغال واقعی باشد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در سال‌های گذشته با کمترین قیمت ممکن ذغال کرمان به ذوب‌آهن اصفهان فروخته شده است بیان کرد: این در حالی‌ است که می‌توان با بازارهای جدید، قیمت فروش ذغالسنگ کرمان را افزایش داد و کرمانی‌ها بیشتر منتفع شوند.

مدیرعامل شرکت ذغالسنگ کرمان با بیان اینکه امروز ترکیه خواستار خرید ذغالسنگ کرمان است افزود: خریداران داخلی باید منصفانه ذغال کرمان را خریداری کنند.

وی با اشاره به اینکه بیش از سه هزار و 100 نفر در شرکت ذغالسنگ به‌صورت مستقیم شاغل است گفت: بالغ بر 97 درصد نیروهای ما بومی استان کرمان هستند.
 

omid26

Very Good Member
کاربر فعال
شركت الان چند ماه در حال مذاكره در مورد افزايش نرخ هست
 

s.soleimani

Good Member
کاربر فعال
حقوقی در حال جمع کردن سهمه . هر لحظه امکان داره بزنن زیر سهم و از مقاومت مهرماه ردش کنن
 

s.soleimani

Good Member
کاربر فعال
معاملات امروز کپرور و خریدهای سنگین حقوقی سهم و حقیقی های بازار ، خبر از اخبار مهمی می داد که یه تعداد از اون مطلع شدن و سهم و امروز جمع کردن . منتظر کدال هستیم . ریز معاملات امروز و رنجهای خرید گویای همه چیز هست .
 

افشاگر بورس

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
پیش به سوی 3600تومااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان ;););););)
تکنیکال سهم 2900 تومان را نشانه گرفته ، عرضه ذغال سنگ احیا زیر مجموعه شرکت و ایجاد بازار صادرات جدید برای شرکت راه را برای این رشد هموار می کند
 

arad700

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان اگر ذغال سنگ در بورس کالا معامله بشه که بنا بر اظهارات پورابراهیمی نماینده مجلس قراره چنین چیزی محقق شود و با توجه به اینکه دیگه ذوب مشتری انحصاری ذغال سنگ نیست و فولادسازهای دیگه هم متقاضی هستن و همچنین با توجه به افزایش ظرفیت تولید خود شرکت ذوب آهن و نیاز به واردات ذغال سنگ و همچنین ایجاد مشکلات عدیده در راستای خرید ذغال سنگ از خارج ،تمایل و تقاضا برای ذغال افزایش خواهد یافت و ذغال سنگ ایشالا در بورس رقابت خواهد شد و دیگه این ذوب آهن خواهد بود که دنبال ذغالی ها خواهد دوید ! و حالا ذوب و سایر فولادی ها باید التماس کنند که ذغال تهیه کنند بنابراین با فرض آزاد سازی نسبی ذغال سنگ سودهای بسیار خوبی نصیب سهم خواهد شد.
خرید روزانه حقوی ها هم شاید به دلیل آگاهی از قطعیت این اتفاق و علم به قیمت احتمالی معامله در بورس کالا هستش.
 
بالا