کویر

کاپیتان لیچ

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
کویر

تحلیل بنیادی شرکت فولاد سپید فراب کویر

▪این شرکت به‌عنوان بزرگ‌ترین‌ و در برخی محصولات تنهاترین تولیدکننده محصولات میلگرد آلیاژی و صنعتی در کشور است که توانایی تولید بیش از ۴۰۰ گرید سایز محصول در خطوط خود را داراست و جزو تولید‌کنندگان محصولات خاص در منطقه خاورمیانه است. با توجه به تولید برخی محصولات که پایه تولید محصولات خاص برای صنایع خودروسازی و لاستیک‌سازی و صنایع برق و بسیاری صنایع خاص دیگر است، فولاد سپید فراب کویر تبدیل به یک تولید‌کننده محصولات استراتژیک در کشور شده که حجم واردات این چنین محصولات و مواد اولیه مشابه را به کشور در حد صفر قرار داده و از واردات بی‌نیاز کرده است. شرکت فولاد سپید فراب کویر با استفاده از تکنولوژی به روز شرکت پومینی و دانیلی ایتالیا در خطوط تولیدی دو کارخانه خود توانسته به بالاترین رتبه تولید‌کننده میلگرد در ایران دست یابد، این در حالی است که این واحد تولید‌کننده شمش نیست و فقط عملیات نورد را در کارخانه‌های خود دارد.
به روز بودن تکنولوژی خط تولید و کالیبره بودن سیستم امکان تولید میلگرد در حد نصاب های وزنی تعریف شده در استاندارد را به این شرکت داده (وزن طولی) منجر به کاهش مصرف میلگرد در پروژه ها می گردد. این شرکت کاملترین سبد میلگرد کشور را دارا میباشد. این واحد صنعتی کمترین سرانه مصرف آب را دارد و در یک تفاهم نامه با سازمان آب، حقابه خود از زاینده رود را به مردم کاشان داده و با توجه به دارا بودن چاه‌های آب متعدد، با استفاده از توانایی و امکانات خود پساب شهر کاشان را خریداری و تصفیه و در خطوط خود مصرف می‌کند.
شرکت در سال گذشته با فروش ۲۳,۷۳۹ میلیارد ریالی توانسته با حاشیه سود ۱۶ درصدی به ازای هر سهم ۱۶۱ تومان سود محقق نموده است. میانگین ماهانه فروش سال گذشته شرکت ۱۹۸۷ میلیارد ریال بوده است و در سه ماهه سال جاری با ۹۵ درصد رشد به فروش ۸,۸۳۷ میلیارد ریالی رسیده است که به ازای هر سهم ۶۹۲ ریال سود محقق نموده است که این عدد در مشابه سال گذشته ۲۵۶ ریال میباشد. شرکت در شش ماهه ابتدایی سال جاری توانست با رشدی ۹۲ درصدی نسبت به مشابه سال جاری و رشد ۶۴ درصدی در میانگین ماهانه به فروش ۱۹,۵۱۶ میلیارد ریالی دست یابد که بیشترین مقدار فروش ۱۸ ماهه اخیر شرکت مربوط به تیرماه با فروش ۴,۱۶۶ میلیارد ریالی بوده است. مهمترین محصول این شرکت انواع ميلگردهای شاخه و کلاف میباشد که ۹۸ درصد سهم فروش شرکت را شامل میشود. نرخ فروش این محصول طی شش ماهه سال جاری بین ۴۲.۷ میلیون ریال تا ۵۰.۶ میلیون ریال بوده است که کمترین نرخ مربوط به شهریورماه و بیشترین نرخ فروش نیز مربوط به خرداد ماه میباشد که میانگین نرخ فروش این محصول نسبت به مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشته است. نرخ فروش محصولات شرکت براساس تقاضای بازار و عمدتا براساس معاملات صورت گرفته در بازار بورس کالای ایران صورت می گیرد. همچنین مواد اولیه شرکت که شامل انواع شمش فولادی و آلیاژی میباشد از طریق بورس کالا تامین و نرخ گذاری میشود. مجموع تولیدات شرکت ۴۲ درصد و مجموع فروش شرکت نیز ۳۷ درصد نسبت به مشابه شش ماهه سال پیش افزایش داشته است. از برنامه های شرکت در سال جاری افزایش میزان تولید و فروش و حداکثر کردن میزان صادرات میباشد. فردا قرار است ۱۰ درصد از ۲,۴۰۰ میلیارد سهام شرکت در قیمت ۶۲۵ تومان عرضه اولیه شود که با این قیمت نسبت p/s شرکت ۱.۷ و نسبت p/b شرکت ۲.۵ و نسبت ROE برابر ۲۸ درصد و نسبت ROA برابر ۱۱ درصد میباشد.
این شرکت ۳,۲۷۴ میلیارد ریال سود انباشته دارد که آخرین افزایش سرمایه شرکت مربوط به سال ۹۵ میباشد که سرمایه ۸۵۰ میلیاردی شرکت ۱۸۲ درصد افزایش پیدا کرده است. شرکت در مجمع اخیر خود ۳۳۵ ریال از سود ۳۴۲ ریالی را بین سهامدارن تقسیم نموده است.
 

کاپیتان لیچ

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
IMG_20191008_212830_945.jpg

وضعیت مقدار تولید و فروش و نرخ محصول اصلی شرکت طی شش ماهه 98

مهمترین محصول شرکت انواع ميلگردهای شاخه و کلاف میباشد.
 

کاپیتان لیچ

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
توليدي فولاد سپيد فراب کوير

عملکرد دوره ای بر حسب سودخالص
۳ ماهه سال جاری ۶۹۲ ریال سود
۳ ماهه سال گذشته ۲۵۶ ریال سود
۱۲ ماهه سال گذشته ۱,۶۱۰ ریال سود
سود هرسهم به نسبت سه ماهه سال پیش ۱۷۰% افزایش

درآمدهای عملیاتی ۹۵ درصد افزایش داشته است که منجر به رشد ۱۷۰ درصدی سود هر سهم شده است. سود ناخالص ۱۳۷ درصد و سود عملیاتی ۱۳۷ درصد و در سود خالص ۱۷۰ درصد شرکت به نسبت مشابه سال گذشته رشد کرده است.
 

کاپیتان لیچ

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
IMG_20191008_213239_676.jpg

کویر
عملکرد دوره شش ماهه فروش شرکت
فروش شهریور ماه 3085.4 میلیارد ریال
مجموع فروش شش ماهه 19516.3 میلیارد ریال
فروش نسبت به مرداد ماه 10% کاهش
فروش نسبت به مشابه شش ماهه سال گذشته 92% افزایش
میانگین فروش ماهانه 3252.7 میلیارد ریال
میانگین فروش ماهانه سال پیش 1978.2 میلیارد ریال
نسبت به میانگین فروش سال قبل 64% افزایش
فروش کل سال گذشته پوشش 82%
 

کاپیتان لیچ

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازهمحصولات صنعتی

وایرراد کم کـربن

وایرراد از جنس فولاد کم کربن برای ساخت انواع الکترود و سیم جوش (welding wire): با توجه به حساسیت آنالیز شیمیایی در وایررادهای ساخت انواع الکترود وسیم جوش تضمین ترکیب شیمیایی و تامین ریز ساختار مناسب از مشخصه های مهم این نوع وایرراد می باشد. گریدهای SWRY11 و SWRY21 جزو اولین گریدهای تولیدی این شرکت می باشد. این وایرراد در حال حاضر در سایز 6.5 میلیمتر تولید می گردد و تولید سایز 5.5 میلیمتر آن نیز در برنامه تولید قرار دارد.وایرراد کم کربن برای تولید مفتول کله زنی سرد و فورج سرد (cold heading / cold forging quality steel wire) و کشش سرد (hard drawing wire): این نوع فولادها در محدوده کربنی 0.04-0.22 درصد کربن قرار دارند و با توجه به گریدهای مختلف، کاربردهای مختلفی در صنعت تولید پیچ و مهره و قطعات فورج سرد، سیم های آبکاری شده (مسمار و گالوانیزه)، تولید انواع توری ، میخ و پیچ و مهره دارند.
وایرراد کربن متوسط
وایررادهای کربن متوسط، بردار (Boron Steels) و کم آلیاژ (micro alloy steels) برای تولید مفتول کله زنی سرد: این نوع فولادها دارای مقادیری عنصر B و یا عناصری از قبیل Mo، Cr وNi یا به صورت کربن متوسط بدون آلیاژ می باشد که برای مصارفی از قبیل پیچ های استحکام بالا، قطعات با سختکاری حجمی، قطعات فورج سرد و اکستروژن سرد کاربرد دارد.


وایرراد پر کربن
وایرراد فولادی پر کربن (High Carbon Steel Wire rod) برای تولید انواع سیم های پرکربن: این فولادها نیز که با درصد کربن در محدوده 0.60-0.90 تولید می گردند کاربردهای متفاوتی برای صنایع مختلف از قبیل صنعت تایر و لاستیک (Tire Cord & Bead Wire)، صنعت کابلهای انتقال قدرت (ASCR)، تولید انواع فنر (Spring Wire) همچنین تولید سیم و استرندهای بتن و سازه های پیش تنیده (PC Wire & Strand) دارد.


وایرراد جهت تولید الکترود و سیم جوش
این نوع وایر راد که با توجه به گرید آن از فولاد های جوشان نیمه آرام یا کاملا آرام تولید میشود. برای تولید انواع الکترود از رده E6010 تا E7018 و... همچنین تولید انواع سیم جوش کاربرد دارد. با توجه به انواع گریدهای سیم جوش کاربرد دارد. با توجه به تنوع انواع گرید های صنعت جوش، فولاد کویر سه گروه پر مصرف این فولاد را در پروسه تولید روتین قرار داده است و امکان تولید سایر گریدها مطابق با درخواست مصرف کننده می باشد.

کاتالوگ محصولات صنعتی

کاتالوگ محصولات صنعتی
 

کاپیتان لیچ

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازهتاریخچه شرکت
تاریخچه شرکت

سهامداران شرکت بدوا درسال 1379 شرکت بازرگانی بین المللی سپید فراب کویر را تاسیس نموده که صرفا در زمینه بازرگانی و تجارت فعالیت می نمود پس از مدتی سهامداران با شناخت صحیح بازار و نیازهای اقتصادی منطقه نسبت به تغییر ماهیت فعالیت به شکل تولیدی اقدام نموده و بدین سان شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر همزمان با تاسیس در منطقه محروم و کمتر توسعه یافته آران و بیدگل از توابع کاشان مژده اشتغال زایی ، تولید و رونق اقتصادی و اجتماعی منقطه را با خود به ارمغان آورد.

نتیجتا در تاریخ 15/5/1381 اعلامیه رسمی تاسیس در زمینه احداث یک واحد نورد میلگرد فولادی از سازمان صنایع و معادن استان اصفهان دریافت گردید و متعاقبا قرارداد مربوط به خرید ماشی آلات با کمپانی SIEMENS VAI POMINI منعقد گردیده و پس از طی مراحل تست ،تولید رسمی از سال 1386 آغاز گردید.

 

کاپیتان لیچ

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
کارگزاری کارآمد | karamad brokerage


بررسی شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر


نماد سهمکویرقیمت عرضه سهم (ریال)۶۲۵۰
EPS 96۳۴۰EPS 97۱۶۱۰
DPS 96۳۳۵DPS 97۹۶۵
درصد تقسیم سود ۹۶۰٫۹۸درصد تقسیم سود۹۷۰٫۵۹
سرمایه
(میلیارد تومان)
۲۴۰سود انباشته (میلیارد تومان)۲۴۰
معرفی:
شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر با ظرفیت تولید سالانه ۵۵۰ هزار تن میلگرد، در شهر اصفهان واقع شده است.
مجتمع تولیدی فولاد سپید فراب کویر در راستای اهداف توسعه کشور در سال ۱۳۸۶ اقدام به راه اندازی یک واحد نورد میلگرد به ظرفیت سالانه ۳۵۰٫۰۰۰ تن با قابلیت تولید انواع میلگرد به صورت شاخه و کلاف نمود. سپس طرح توسعه با ظرفیت تولید سالانه ۵۵۰٫۰۰۰ تن انواع میلگرد به صورت شاخه در مجاورت فاز اول در سال ۱۳۹۵ اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفت. این مجموعه با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا در زمان خرید تجهیزات فنی و هم چنین به کار گیری نیروهای متخصص، امکان تولید بیش از ۰٫۹ میلیون تن انواع میلگرد های ساختمانی و صنعتی را دارد و امکان افزایش ظرفیت تا ۱٫۲ میلیون تن را دارا می باشد.

ترکیب سهامداران
صاحبان سهام شرکت و درصد مالکیت آنها به شرح زیر می باشد:
سهامدارتعداد سهامدرصد سهام
احمد خوروش۱۲۷۹۶۸۰۰۰۵۳٫۳۲%
جواد خوروش۵۶۸۳۲۰۰۰۲۳٫۶۸%
حمیدرضا خوروش۵۵۲۰۰۰۰۰۲۳%
روند افزایش سرمایه
سرمایه شرکت در بدو تاسیس ۱۰ میلیون ریال بوده که طی چندین مرحله به مبلغ ۲٫۴۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال در پایان سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۹۵ افزایش یافته است.
معرفی صنعت
صنعت فولاد به دلیل تاثیر زیادی که بر روی توسعه صنعتی کشورها دارد، صنعت مادر نامیده می شود. صنعت فولاد به عنوان صنعت بنیادین، نقش اساسی در اقتصاد و رفاه جوامع دارد. توسعه این صنعت عاملی اثر بخش در توسعه سایر بخش های اقتصادی، صنعتی، علمی و اجتماعی کشور می باشد.
میزان مصرف سرانه فولاد در جهان یکی از شاخص های توسعه صنعتی و اقتصادی می باشد. میزان مصرف سرانه فولاد ایران حدود ۲۴۰ کیلوگرم و در اروپا ۳۲۳ و در آفریقا ۴۶ کیلوگرم در سال ۱۳۹۵ بوده است.
وضعیت کنونی عرضه فولاد در ایران
بر اساس آمار اعلام شده توسط انجمن جهانی فولاد، ایران چهاردهمین تولید کننده فولاد خام در سال ۱۳۹۵ بوده است و توانسته این رتبه را در سال ۱۳۹۶ حفظ کند و در ماه ژوئن ۲۰۱۷ با رشد ۱۳٫۷ درصدی دوازدهمین تولید کننده بزرگ فولاد تبدیل شود. از سوی دیگر ظرفیت تولید فولاد خام در ایران در حدود ۲۹٫۵ میلیون تن در سال ۱۳۹۵ بوده است.
محصولات نهایی طولی
ظرفیت تولید محصولات طولی در ایران در سال ۱۳۹۵ برابر ۲۶٫۳ میلیون تن بوده است و سهم ۷۱ درصدی از کل ظرفیت تولید محصولات نهایی را به خود اختصاص داده است. در بین واحدهای تولید کننده محصولات طوایل، واحدهای واگذار شده تنها ۵٫۸ میلیون تن را به خود اختصاص داده اند. و سهم ۲۲ درصدی از مجموع تولید محصولات طولی را گرفته اند در حالی که بخش خصوصی با ظرفیت تولید ۲۰۴ میلیون تن، سهم ۷۸ درصدی دارد. در واقع بر خلاف تولید محصولات تخت، بخش خصوصی در تولید محصولات طولی ظرفیت به مراتب بیشتری دارد.
مقایسه با شرکت های هم گروه
نماد شرکت‌های فعال در صنعت نورد که در بازار سرمایه پذیرفته شدند، به شرح زیر است:
نام شرکتظرفیت تولید مقاطع طویل
ذوب آهن ایران۲٫۹۱۸٫۰۰۰
فولاد خراسان۶۲۰٫۰۰۰
فولاژ۵۰٫۰۰۰
فولاد آلیاژی یزد۲۰٫۰۰۰۰
یکی از مزیت های فولاد کویر نسبت به سایر تولید کننده های های میلگرد این است که، این تولید کننده دو خط تولید دارد و علاوه بر میلگرد ساختمانی (رایج در تولید) قادر به تولید میلگرد صنعتی نیز می باشد که مشتری های خاص خود را داشته و از حاشیه سود بالایی برخوردار است. فولاد کویر دارای رکورد کمترین میزان آب مصرفی در صنایع نورد کشور می باشد. (۰٫۵ متر مکعب بر تن)
جایگاه شرکت در صنعت
شرکت فولاد کویر در سال ۹۶ با فروش ۱۱٫۷۷۳۶۰۶ میلیون ریال در داخل کشور توانسته اس ۱۱٫۵ درصد از سهم فروش کشور را به خود اختصاص دهد.

فرآیند تولید محصولات
شرح مختصری از فرآیند تولید از مرحله ورود مواد اولیه تا تبدیل آن به محصول به شرح زیر ارائه می گردد. فرآیند تولید شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر شامل دو خط دانیلی و پومنی است. روند تولید در این دو خط مشابه و به صورت زیر می باشد.

در مجموعه فولاد کویر به طور معمول روزانه حجمی معادل ۲۳۰۰ تن شمش فولادی با گریدهای مختلف ساختمانی و صنعتی تحت عنوان مواد اولیه وارد مجموعه شده و در محل انبارش شمش مجموعه که دارای ظرفیت حجمی ۱۰۰ هزار تن می باشد بر اساس گرید و سایز دپو و ذخیره سازی می گردد. با توجه به سیاست ها و روش ها بازاریابی فروش و تدوین برنامه تولید بر اساس نیاز بازار و درخواست واحد فروش چیدمان شمش های موردنظر جهت شارژ به کوره ها از طریق سیستم اتوماسیون صنعتی موجود در کارخانه ثبت و دستورات لازم به اپراتور جرثقیل شارژ کوره و سایر قسمت های مربوطه داده می شود.

فرآیند تولید شاخه

فرآیند تولید کلاف

ظرفیت تولید و تولید واقعی
ظرفیت تولید و تولید واقعی شرکت بذای سه سال مالی گذشته و پیشبینی سال آتی به شرح زیر می باشد:
تاریخظرفیت اسمی -تنظرفیت عادی-تنظرفیت واقعی تن
۱۳۹۴۳۵۰٫۰۰۰۴۶۰٫۰۰۰۵۰۶٫۹۷۵
۱۳۹۵۹۰۰٫۰۰۰۹۰۰٫۰۰۰۹۳۸٫۳۴۳
۱۳۹۶۹۰۰٫۰۰۰۹۰۰٫۰۰۰۵۹۱٫۰۶۳
۱۳۹۷۹۰۰٫۰۰۰۹۰۰٫۰۰۰۶۲۲٫۳۰۰
(پیشبینی)۱۳۹۸۹۰۰٫۰۰۰۹۰۰٫۰۰۰۷۲۸٫۰۰۰۰
اطلاعات کلی فروش محصولات در بورس کالا و خارج از بورس

مشتریان عمده محصولات شرکت

مواد اولیه
مواد اولیه اصلی مورد نیاز جهت تولید محصولات شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر، شمش خام است. شمش مورد استفاده این شرکت بیلت می باشد که بخش عمده آن از شرکت های فولاد خوزستان، تولیدی فولاد ویان، فولاد پاسارگاد، فولاد آلیاژی ایران و فولاد ارفع تامین می گردد. آمار میزان مصرف مواد اولیه از سال ۹۴ الی ۹۷ به شرح زیر می باشد:

صورت سود و زیان
جدول زیر عملکرد ۴ ساله شرکت را نشان میدهد. همانگونه که در جدول زیر مشخص است درآمد شرکت در سال ۹۷ رشد قابل توجهی داشته است دلیل آن را می توان در رشد نرخ فروش محصولات دانست.
دوره مالی ۳۰/۱۲/۱۳۹۴۲۹/۱۲/۱۳۹۵۳۰/۱۲/۱۳۹۶۲۹/۱۲/۱۳۹۷۳۰/۳/۱۳۹۸
فروش۶۹۱۹۳۳۲۱۳۴۸۹۱۹۳۱۲۴۲۱۶۷۲۲۳۷۳۹۱۷۵۸,۸۳۷,۰۳۱
بهای تمام شده کالای فروش رفته-۶۴۰۷۷۶۱-۱۱۸۸۸۲۱۴-۱۰۷۹۸۴۹۲-۱۸۲۸۴۷۴۹(۶,۷۴۶,۶۳۵)
سود (زیان) ناخالص۵۱۱۵۷۱۱۶۰۰۹۷۹۱۶۲۳۱۸۰۵۴۵۴۴۲۷۲,۰۹۰,۳۹۶
هزینه های عمومی, اداری و تشکیلاتی-۷۴۶۷۲-۱۱۰۳۱۶-۱۱۴۵۲۲-۲۴۰۴۲۷(۹۳,۳۷۳)
خالص سایر درامدها (هزینه ها) ی عملیاتی-۶۸۰۳-۴۲۶۹
سود (زیان) عملیاتی۴۳۰۰۹۶۱۴۹۰۶۶۳۱۵۰۴۳۸۹۵۲۱۴۰۰۰۱,۹۹۷,۰۲۳
هزینه های مالی-۳۴۵۰۸۷-۵۲۹۰۷۵-۵۲۴۹۸۲-۷۱۱۲۷۶(۱۹۷,۵۹۸)
خالص سایر درامدها و هزینه های غیرعملیاتی۹۹۶۲۹۱۰۳۸۸۳-۳۴۰۰۰-۳۷۵۰۰۱۱,۳۴۲
سود (زیان) خالص عملیات در حال تداوم قبل از مالیات۱۸۴۶۳۸۱۰۶۵۴۷۱۹۴۵۱۷۸۴۴۶۵۲۲۴۱,۸۱۰,۷۶۷
مالیات سال جاری-۱۷۲۶۱-۴۵۶۲۷-۱۳۰۰۷۸-۵۰۶۸۵۰(۱۵۰,۹۲۰)
سال های قبل-۳۱۰۳۶-۹۳۷۹۰
سود (زیان) خالص۱۶۷۳۷۷۱۰۱۹۸۴۴۷۸۴۰۶۴۳۸۶۴۵۸۴۱,۶۵۹,۸۴۷
سود هر سهم پس از کسر مالیات۱۹۶۹۴۲۴۹۳۴۰۱۶۱۰۶۹۲
تعداد سهام(میلیون سهم)۸۵۲۴۰۲۴۰۲۴۰۰۲۴۰۰
سرمایه۸۵۰۰۰۰۲۴۰۰۰۰۰۲۴۰۰۰۰۰۲۴۰۰۰۰۰۲۴۰۰۰۰۰
 

کاپیتان لیچ

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
خوروش، مدیرعامل شرکت فولاد سپید فراب کویر:
در 6 ماهه نخست سال 98 کل ارز حاصل از صادرات این شرکت به مبلغ 80 میلیون دلار وارد سامانه شد.
در حال حاضر یکی از بزرگترین مراکز حمل و نقل کشور با بیش از 120 تریلی در نزدیکی کارخانه فولاد کویر برای انجام حمل و نقل وجود دارد.
از دو سال پیش در حال انعقاد قراردادی با راه آهن برای حمل و نقل هستیم.
به دلیل توجه به محیط زیست و انرژی های طبیعی به عنوان صنعت سبز معرفی شده ایم.
محصولات فولادکربنی (کم کربن) در بورس کالا عرضه می شود.
 

کاپیتان لیچ

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
عملکرد 7 ماهه فولاد کویر
در مهرماه فروش شرکت رکورد خوبی زده

فصل بهار با 884 م.ت فروش توانسته بود 69 تومان سود بازای هر سهم محقق کند.
در 6 ماهه فروش شرکت به 1952 م.ت رسید یعنی فروش تابستان نیز 21% رشد نسبت به فصل بهار داشت.
با این حال 6 ماهه 85 تومان سود ساخت
یعنی در تابستان روند سودسازی با کاهش همراه بود.
هزینه های سربار و هزینه های اداری عملیاتی و زیان تسعیر ارز و افزایش نرخ مواد اولیه باعث شده سود فصل بهار در فصل تابستان تکرار نشود.
با این روند باید انتظارت اولیه مان رو از سهم کمی تعدیل بدیم.
انتظار میرود سهم حوالی 950-1000 به تعادل برسد.
 

کاپیتان لیچ

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
IMG_20191029_100531_065.jpg

سهم تازه عرضه شده کویر در ٧ماهه گل کاشت

به گزارش کدال نگر بورس ٢۴،شرکت فولاد سپید فراب کویر در ٧ماهه منتهی به مهر ٩٨ حدود ٢٣٣٧میلیارد تومان فروش داشته است که حدود٩٣درصد نسبت به دوره مشابه قبلی رشد داشته است.فروش مهرماه ٣٨۴میلیارد تومان می باشد.
 

منفرد

Good Member
کاربر فعال
.

#کویر معرفی مختصری از شرکت فولاد سپید فراب کویر
این شرکت هم‌اکنون به‌عنوان بزرگ‌ترین‌ و در برخی محصولات تنهاترین تولیدکننده محصولات میلگرد آلیاژی و صنعتی است و هم‌اکنون توانایی تولید بیش از ۴۰۰ گرید سایز محصول در خطوط خود را داراست و جزو تولید‌کنندگان محصولات خاص در منطقه خاورمیانه است. با توجه به تولید برخی محصولات که پایه تولید محصولات خاص برای صنایع خودروسازی و لاستیک‌سازی و صنایع برق و بسیاری صنایع خاص دیگر است، فولاد سپید فراب کویر تبدیل به یک تولید‌کننده محصولات استراتژیک در کشور شده که حجم واردات این چنین محصولات و مواد اولیه مشابه را به کشور در حد صفر قرار داده و از واردات بی‌نیاز کرده.


در حال حاضر فولاد کویر با تمام توان و ظرفیت تولیدی خود در حال تولید و سفارش‌گیری محصولات خاص بوده و با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای مدون و ادامه‌دار خود به زودی تنوع تولید گرید‌ها و سایزهای مختلف دیگر خصوصا در زمینه محصولات آلیاژی و صنعتی را به سبد خود اضافه خواهد کرد.این شرکت هم اکنون محصولات ساختمانی خود در سایزهای گوناگون و با استانداردهای مختلف تولید کرده و اولین تولید‌کننده میلگرد با استاندارد A۴ در ایران است که امکان ساخت ساختمان با استانداردهای روز و با مصرف کمتر میلگرد در ساختمان را فراهم می‌کند.همچنین این واحد صنعتی کمترین سرانه مصرف آب را دارد و در یک تفاهم نامه با سازمان آب، حقابه خود از زاینده رود را به مردم کاشان داده و با توجه به دارا بودن چاه‌های آب متعدد، با استفاده از توانایی و امکانات خود پساب شهر کاشان را خریداری و تصفیه و در خطوط خود مصرف می‌کند. این موضوع باعث شده با مازاد آب مواجه شده و اقدام به درختکاری در اطراف کارخانه خود کند
کاملترین سبد میلگرد کشور
- شاخه آجدار A4، آج 520 از سایز 10 الی 36 میلیمتر
- شاخه آجدار A3، آج 420 از سایز 8 الی 40 میلیمتر
- شاخه ساده A1، س 240 از سایز 12 الی 50 میلیمتر
- کلاف آجدار 8 تا 16 میلیمتر
- کلاف ساده 5.5 تا 18 میلیمتر
ناوگان حمل و نقل اختصاصی
- کمترین هزینه حمل
- سرعت بالای تحویل

- تحویل 24 ساعته محموله
 
بالا