کطبس ( ذغال سنگ نگین طبس )

rja2005

Active Member
کاربر فعال
بالاخره کسی تونستی سود مجامع این چند سال ا خیر نگین طبس بگیره یا نه ؟
 

بزوس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
منفی فردا خریداریم


مذاکرات فشرده ذوب آهن برای فروش ریل صادراتی/ تفاهم با انجمن زغال سنگ این هفته نهایی می شود.

نعمت الله محسنی، معاون بازرگانی شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: ۱۵ هزار تن ریل UIC60 فروخته شده است و حدود ۲ هزار تن ریل U33 از قرارداد قبلی در انبارها باقی مانده که منتظر بارگیری و حمل راه آهن می باشیم. وی افزود: ذوب آهن اصفهان همچنین در حال مذاکره برای انعقاد اولین قرارداد فروش ریل صادراتی است.
وی درباره آخرین وضعیت تفاهم پیرامون قیمت زغال با انجمن زغال گفت: تفاهم با انجمن زغال سنگ در هفته جاری نهایی می شود و درخصوص تامین کک و زغال برای بلند مدت برنامه ریزی های لازم انجام شده است.
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
وکادو افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی شرکت تکادو اومده روی کدال ، برید ببینید و حالشو ببرید موقع پرواز این سهم طلایی و هلدینگ ذغال‌سنگی شده است در ضمن افزایش قیمت ذغال‌سنگ را هم مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در مجمع شرکت اعلام کرد که هفته اول آذر اعلام می گردد ++++++++++ تمام سهام شرکت های ذغال‌سنگی مثل #کشرق #کپرور#کطبس هفته آینده پرواز می کنند و صف خرید می باشند
 

بزوس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#گروه_زغالسنگ
شنيده ها حاكى از موافقت ذوب آهن با ٢٨ درصد ميانگين نرخ شمش خوزستان در حدود ٩٠٠ هزار تومان ميباشد كه ٤٠ درصد بالاتر از تيرماه امسال ميباشد .
@sahamyaab
 

طرلان

Well-Known Member
کاربر فعال
https://www.isna.ir/news/97091306432/افزایش-26-5-درصدی-قیمت-زغال-سنگ-به-تصویب-رسیدرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب افزایش 26.5 درصدی قیمت زغال سنگ خبر داد و گفت: 10 میلیارد تومان از مطالبات شرکتهای اقماری طرف حساب شرکت زغال سنگ نیز جهت تسویه حقوق کارگران طی یک هفته آینده پرداخت می شود.
 

طرلان

Well-Known Member
کاربر فعال
$حمید افتخاری


آغاز تحول در صنعت زغال سنگ کشور

بالاخره پس از کش و قوس های فراوان و قدرتنمایی های ذوب آهن کفه ترازو در سمت زغالی ها سنگینتر شد و ذوب آهن افزایش حدود ۵۰ درصدی قیمت کنسانتره را پذیرفت(قیمت کنسانتره ۲۶ و نیم درصد میانگین قیمت شمش فولاد خوزستان). اگرچه بسیاری از تحلیل گران در این پذیرش تردید داشتند اما با توجه به کمبود قابل توجه زغال در کشور و مشمول تحریم بودن واردات آن، به نظر می رسد باز هم در آینده باید شاهد سنگین تر شدن کفه ترازو به نفع صنعت زغال باشیم. ارزش واقعی کنسانتره تولید داخلی حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ دلار درب کارخانه است و قیمت تمام شده کنسانتره وارداتی ۳۰۰ دلار و این طبیعی است که در آینده شاهد قیمتی بالاتربرای کنسانتره داخلی باشیم.
بسیاری از دوستان سوال میکنند که با فرمول جدید چه اتفاقی برای صنعت زغال می افتد خیلی مختصر در زیر به آن اشاره می شود و از دوستان درخواست می شود خود نیز بررسی نمایند. به نظر می رسد از این به بعد باید شاهد گزارشهای جذاب ماهانه زغالی ها باشیم.
با توجه به اینکه مصرف زغال در کشور تنها کنسانتره می باشد که در واحدهای کک سازی از آن برای تولید کک استفاده می شود و نیز تقاضای کنسانتره در داخل با ظرفیتهای نصب شده کک سازی در کشور حدود ۲ و نیم برابر بیش از تولید کنسانتره داخلی است ارزش گذاری بر اساس مشخصات تعریف شده برای کنسانتره داخلی صورت گرفته است. بر این اساس قیمت کنسانتره پایه میشود حدود ۸۵۰ هزار تومان و هر زغالی که کیفیتش پایین تر باشد رقمی بابت جریمه کیفیت از آن کم شده و هر آنچه بالاتر از کیفیت تعیین شده باشد رقمی بیشتر بابت تشویقی میگیرد. از آنجا که کیفیت زغال خام ایران به زغال سخت نزدیک بوده اما خاکستر و ناخالصی زیادی دارد، تولید زغال خام با کیفیت پایه تعیین شده امکان پذیر نبوده و لذا با این فرمول قیمتگذاری،بیشتر حاشیه سود به زغال شوییها که زغال مزبور را تبدیل به کنسانتره استانداردمیکنند خواهد رسید. البته رشد نرخ زغال خام هم برای تولیدکنندگان زغال خام جذاب بوده و سودآوری انها را افزایش خواهد داد. با این اتفاق و تعیین دلاری نرخ زغال سنگ، صنعت زغال سنگ در کشور وارد فاز جدیدی شده و در آینده شاهد رشد و توسعه خوب در آنها خواهیم بود. از سوی دیگر ورود هند به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان زغال کک شو جهان، انگیزه توسعه صنعت زغال را در کشور افزایش خواهد داد. لازم به ذکر است سه سهم کشرق، کطبس و کپرور در بورس قابل معامله هستند که دو شرکت اول زغال خام و کپرور کنسانتره تولید می کند که البته چند معدن زغال خام(معدن مهراذین، معدن تخت نادر، معدن تخت زیتون، معدن تکافر ) هم در زیر مجموعه خود دارد. همچنین شرکت تکادو نیز سهامدار زغالی هاست که مالک کطبس و کپرور و چند معدن زغال غیربورسی بوده و بزرگترین تامین کننده خصوصی زغال کشور است. لازم به ذکر است که نرخ کنسانتره تا قبل از این توافق ۶۱۰ هزار تومان بوده که زین پس دیگر نیازی به تغییر فرمول نداشته و با رشد دلار و شمش نرخ آن تغییر خواهد کرد. در خصوص میانگین نرخ کنسانتره در ماههای گذشته و بررسی نحوه محاسبه می توان به گزارشهای کپرور مراجعه نمود. این شرکت به دلیل کیفیت محصول بالاتر از استاندارد تعیین شده، غالبا ۱۰ درصد بالای قیمت پایه فروخته است که با نرخ جدید احتمالا این رقم به تنی حدودا ۹۵۰ هزار تومن خواهد رسید.
 

طرلان

Well-Known Member
کاربر فعال
دبیر انجمن زغالسنگ ایران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
افزایش قیمت زغالسنگ قطعی شد/ اعمال نرخ‌ها از ابتدای آذرماه
با نرخ فعلی شمش فولاد خوزستان، قیمت هر تن زغالسنگ تقریبا ۸۴۸ هزار تومان است که ۳۹ درصد بیشتر نسبت به قیمت مصوب قبلی است.

به گزارش بورس نیوز، پس از کش و قوس های فراوان سرانجام افزایش نرخزغالسنگ نهایی شد.

سعید صمدی دبیر انجمن زغالسنگ ایران ضمن اعلام این خبر به بورس نیوزگفت: افزایش قیمت زغالسنگ در جلسه ای که امروز با حضور وزیر کار و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد، قطعیت یافت و نهایی شد. این نرخ مورد تایید شرکت ذوب آهن اصفهان هم قرار گرفته است.
وی افزود: بر این اساس، قیمت پایه زغالسنگ بر مبنای ۲۶.۵ درصد شمشفولاد خوزستان تعیین خواهد شد. این نرخ شناور خواهد بود، ولی با نرخ فعلی شمش فولاد خوزستان، قیمت هر تن زغالسنگ تقریبا ۸۴۸ هزار تومان است که ۳۹ درصد بیشتر نسبت به قیمت مصوب قبلی است. لازم به ذکر است این دومین افزایش نرخی بوده که امسال زغالسنگی ها اعمال کرده اند. قیمت هر تن زغالسنگ در ابتدای سال جاری ۵۲۰ هزار بود که بعدا به ۶۱۰ هزار تومان رسید.
 

جواد277

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز یک خبر از کطبس به دستم رسید که خودم هنوز باور نمیشوم صحبت از کطبس 2000 تومان میکنند حیف که تعدادی از سهم خود را مفت از دست دادم ولی امروز باز در قیمتهای زیر 630 همان تعدادی که فروخته بودم جایگزین کردم
با کطبس سهامداری کنید بزودی قیمت این سهم را در محدوده 2000 تومان خواهید دید با توجه به افزایش قیمت بسیار خوبی که گرفته است حالا با این افزایش قیمت زغال سنگ ان خبری که گرفته بودم را دارم باور میکنم فقط سهامداری کنید
 

جواد277

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز از صف فروش در منفی تعدادی روی 7044 ریال اضافه شد خدا را شکر از محدوده 320 با این سهم هستم وتا الان رو به رشد انشالله شنبه الا یکشنبه با توجه به افزایش سرمایه در قیمتهای بالاتری بازگشایی بشود
 

جواد277

Well-Known Member
کاربر فعال
کطبس با این افزایش قیمت وافزایش تولید براحتی میتواند سود3رقمی بسازد وقیمت سهم را تا 2000 تومان بالا ببرند کطبس و کپرور با این افزایش اماده یک رشد قیمت هستند البته کشرق را هم نباید فراموش کرد فقط ایراد کشرق جمع بودن سهم وحجم پایین معاملات سهم است
 

غفران

Well-Known Member
کاربر فعال
کطبس با این افزایش قیمت وافزایش تولید براحتی میتواند سود3رقمی بسازد وقیمت سهم را تا 2000 تومان بالا ببرند کطبس و کپرور با این افزایش اماده یک رشد قیمت هستند البته کشرق را هم نباید فراموش کرد فقط ایراد کشرق جمع بودن سهم وحجم پایین معاملات سهم است
افرایش تولید کطبس::: امسال بنظرتون چقدر میتونه تولید کنه؟؟؟ پارسال تقریبا 291 هزار تن بود و رکورد شکسته بود
 

جواد277

Well-Known Member
کاربر فعال
افرایش تولید کطبس::: امسال بنظرتون چقدر میتونه تولید کنه؟؟؟ پارسال تقریبا 291 هزار تن بود و رکورد شکسته بود
اینطور که خودشان در مجمهع افزایش سرمایه میگفتند چند ماه اول سال را در حال حفر تونلهای جدید برای افزایش تولید بوده اند وهر چه به طرف اخر سال به پیش میروند افزایش تولید ماه هانه ان زیادتر میشود صحبت از تولید امسال 315 هزار تن تا 330 هزار تن وبرای سال دیگر حدود 400 هزار تن
 

جواد277

Well-Known Member
کاربر فعال
در طرح جامع فولاد؛
افزایش ظرفیت تولید زغالسنگ
معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو از برنامه افزایش ظرفیت تولید زغالسنگ در کشور خبر داد و گفت: این برنامه در راستای طرح جامع فولاد اجرایی می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛اردشیر سعدمحمدی تصریح کرد: در طرح جامع فولاد برای دستیابی به ظرفیت 6 میلیون تن تولید به روش کوره بلند 3.7 میلیون تن کک نیاز داریم که این به معنی تولید 5 میلیون تن کنسانتره زغالسنگ است.
عضو هیئت عامل ایمیدرو ادامه داد: در حال حاضر برنامه افزایش 2.7 میلیون تن ظرفیت تولید زغالسنگ خام در دست اجراست که 750هزار تن در خُمرود و سه طرح در طبس انجام خواهد شد.
وی درباره این طرح ها گفت: دو طرح در اختیار بخش خصوصی با ظرفیت های 400هزار و 750هزار تنی است و طرح دیگر به ظرفیت 800هزار تن توسط ایمیدرو و با فاینانس چین اجرا می شود.
سعدمحمدی تاکید کرد: با این پروژه های جدید، یک میلیون و 350هزار تن ظرفیت تولید کنسانتره زغالسنگ ایجاد خواهد شد که تا حدودی مشکلات مربوط به تامین این ماده را برطرف می کند.
وی افزود: در روش کوره بلند به ازای تولید هر تن فولاد 6دهم تن کک نیاز است که برای تولید هر تن کک نیز 1.4 تن زغالسنگ مصرف می شود.
 

بزوس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
از افزایش قیمتها کطبس بیشتر از کپرور تاثیر سودآوری خواهد دید
 

جواد277

Well-Known Member
کاربر فعال
خیلی نامرد هستند گذاشتند توی بازار منفی باز کردن ولی ما هم چاره ای جز سهامداری نداریم کطبس باید بالای 1000 تومان برود
 

طرلان

Well-Known Member
کاربر فعال
کاش این اشغالو نداشتم .... حقوقیش عین لاشخور مرده خوره ... خیر رسون نیست خیر هم نبینه انشالا.. میتونست از مقاومت رد کنه سهمو ... ولی فقط ریزه خوری میکنه ...
 
بالا