کشت و صنعت دامپروری پارس (زپارس)

david.koresh

Well-Known Member
کاربر فعال
کل شناوری حتی بیشتر روی قیمت های بالاتر جا به جا و دست به دست شد. فروشنده ها اغلب 155 تایی هستن مگر اینکه کسی که بالاتر خریده و بخواد با ضرر خارج بشه !!!! ;););)
حقوقی سهم هم بسیار کار بلد است..
در صف فروش 2میلیون سهم رو خرید.که برای واقعا برای روند سهم عالی بود...
اگر آن دو میلیون سهم صف فروش میماند.به حجم صف اضافه میشد.و روند سهم رو برای روزهای بعد خراب میکرد..
ولی تدبیر حقوقی عالی بود.

siso

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ممنون از اینکه نظر خودتون رو فرمودید.
میتونم دلایل شمارو بپرسم؟
شاید اشتباه کرده باشیم.
حاجی یک دوره ای تو فاراک هم بمب ریزش می زدی وسهم تا همون جا که گفتی ریخت!!
خبری تو این سهم هست که این قدر اصرارداری روش؟؟؟ بعد 170درصد رشد!

david.koresh

Well-Known Member
کاربر فعال
حاجی یک دوره ای تو فاراک هم بمب ریزش می زدی وسهم تا همون جا که گفتی ریخت!!
خبری تو این سهم هست که این قدر اصرارداری روش؟؟؟ بعد 170درصد رشد!
فکر کنم اشتباه گرفتید من رو...
روی فاراک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من اصلا تا حالا این سهم رو فقط یک بار سال 90 خریدم...
ثانیا جایی اصرار نکردیم به کسی....
شما چنین چیزی دیدید؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

david.koresh

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام ، در صورت امكان نظرتون رو راجع به وضعيت فعلي زپارس بفرمايين .
با سلام به دوست عزیز..
کل بازار اصلاح کرد.این سهم هم اصلاح کرد..
ولی بعد از این راه سهم از بازار جدا خواهد شد..
من 2برابر بیشتر از چیزی که تا حالا داشتم در 735تومان خریدم.
و به سهم اعتقاد راسخ دارم.چون قیمت شیر بسیار ارزان است.
زپارس زمین های زیادی در اختیار دارد.که قیمت این زمین ها به تنهایی از قیمت فعلی سهم بسیار بیشتر است

david.koresh

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام به دوست عزیز..
کل بازار اصلاح کرد.این سهم هم اصلاح کرد..
ولی بعد از این راه سهم از بازار جدا خواهد شد..
من 2برابر بیشتر از چیزی که تا حالا داشتم در 735تومان خریدم.
و به سهم اعتقاد راسخ دارم.چون قیمت شیر بسیار ارزان است.
زپارس زمین های زیادی در اختیار دارد.که قیمت این زمین ها به تنهایی از قیمت فعلی سهم بسیار بیشتر است
ناگفته نماند که محصول زپارس صرفا شیر نیست.
و تولیدات بیشتری هم دارد.
گندم . بذر جو و...
ضمن اینکه یارانه خوبی هم از دولت دریافت می کند.

saeid20092009

Well-Known Member
کاربر فعال
ارزنده ترین سهم گروه زراعت با بیش از 18 هزار هکتار کشت مکانیزه!!!!!!!!!!

معرفی و تاریخچه

تاريخچه فعاليت شركت

دشت مغان دشتي است وسيع و بسيار حاصلخيز , حدود 30% از آن در ايران و در شمال استان اردبیل و 70% آن در خاك جمهوري آذربايجان قرار دارد و بوسيلة رود ارس خط مرزي ايران و آذربايجان جدا شده است. مساحت آن حدود 300 – 350 هزار هكتار برآورد گرديده است.

قسمت شمالی جلگه وسیع و حاصلخیز دشت مغان ، شهرستان پارس آباد می‌باشدکه از جنوب جلگه واقع در دامنه‌های شمالی کوههای خروسلو و صلوات (نواحی کوهستانی سبلان) شروع گردیده و تا سواحل رود ارس در شمال بصورت سرزمینی نسبتا هموار باشیب ملایمی گسترده شده‌است.بطور کلی چهره طبیعی منطقه را می‌توان به سه قسمت کوهستانی - کوهپایه‌ای و جلگه‌ای تقسیم نمود.

سوابق حاكي از آن است كه در سال 1347 قانون تشكيل واحدهاي كشت و صنعت و متعاقب آن در سال 1353 تأسيس شركت سهامي كشت و صنعت و دامپروري مغان در مجلسين شوراي ملي و سناي سابق به تصويب رسيد و به دولت ابلاغ گرديد. شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان با 63400 هكتار از زمينهاي خالصه يا ملي منطقه كه تحت شماره 2978 در اداره ثبت اسناد شهرستان گرمي به نام دولت ثبت و پس از تهيه نقشه ثبتي و تعيين دقيق حدود اربعه آن سند صادر گرديد، آغاز بكار نمود.

براي توسعه و عمران دشت مغان ، سرمايه‌گذاريهاي قابل ملاحظه‌اي از منابع مالي كشور انجام شده است كه عمدتاً مصروف عمليـات احداث سد مخزني قزل قشلاق ، سد انحرافي اصلاندوز ، شبكه آبـرساني ، قطعه‌بندي ، تسطيح ، شبكة زهكشي و ... شده است.

بمنظور بهره‌برداري مطلوب از سرمايه‌گذاريهاي بعمل‌ آمده و بازگشت اصولي آن از طريق افزايش توليدات زراعي و دامي و محصولات صنايع وابسته ، از 90هزار هكتار اراضي زير شبكه حدود 63 هزار هكتار بعهدة شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان گذارده شد. بيش از 18000هكتار از اراضي فوق‌الذكر كه در جنوب شبكه اصلي قرار داشت، مي‌بايستي از طريق پمپاژ آب از كانال و توزيع آن در اراضي بالادست با استفاده ازتكنولوژي نوين كه اجباراً نياز به سرمايه‌گذاري و تأمين منابع مالي داشت به زيركشت برده مي‌شد.

لذا پس از انقلاب شكوهمند اسلامي ‌ضرورت تأسيس شركت‌ ملي‌ كشت‌ و صنعت و دامپروري پارس بعنوان راه حل مناسب و ضروري (با استفاده ازسرمايه‌هاي غير دولتي)براي بهره‌برداري از اراضي عمران نشده كشت و صنعت مغان انتخاب گرديد.

بر اين اساس :

اين شركت در اواخر سال 1366 با مشاركت بانك ملي ايران با نسبت 51% سهام و شـركت سهامي كشت و صنعت و دامپــروري مغـان با 49% سهام و با سرمايه اوليه حدود 53 ميليارد ريال {27 ميليارد ريال بصورت آورده نقدي بانك ملي ايران و 26 ميليارد ريال ديگر بصورت آورده غير نقدي «ارزش زمين» توسط شركت مغان} فعاليت خود را در مساحت 18064 هكتار با اهـداف :

1 - عمران اراضي از طريق تأمين ، انتقال و توزيع آب

2 - اجراي پروژه‌هاي توليد محصولات و نهاده‌هاي كشاورزي

3 - اجراي پروژه‌هاي تبديل و تكميل محصولات زراعي و دامي

saeid20092009

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم خوب راه خودشو میره . خریداران عرضه اولیه تقریبا از سهم خارج شدن و حدود 2.5 میلیون سهم از قیمتهای عرضه اولیه باقیمونده!!!!!!!!!!!!!!!
محصولات زپارس از مزرعه تا سر سفره!!!

seyed miri

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام زپارس دیروز اصلاحش تموم شد و امروز دوباره استارت زد با گزارش خوبی که قبلا داشته و همچنین بالا رفتن قیمت دام و غیره این سهم میتونه رشد خوبی بعد از اصلاح داشته باشه سهم جمع جوری هست میشه راحت صف خریدش کرد فق کمی همت میخواد :p

david.koresh

Well-Known Member
کاربر فعال
زپارس نسبت به هم گروهی هایش بنیاد بسیار بهتری دارد.
مشکل سهم فقط در این مدت تعداد زیاد عرضه اولیه ای ها بوده...
بعد از جمع شدن این ها..سهم به راحتی 1000تومان را هم در خواهد نوردید...

بهاران123

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
من دیروز یه تعدادی در منفی کامل (700) تومن برداشتم و امروز دادم رفت. فکر کنم یه خورده زود فروختم و بهتر بود کمی نگهداری میکردم تا بالاتر بره!

seyed miri

Well-Known Member
کاربر فعال
درسته عجله کردی تا جایی که من خبر دارم ی افزایش سرمایه 30درصدی در حال بررسی داره
من دیروز یه تعدادی در منفی کامل (700) تومن برداشتم و امروز دادم رفت. فکر کنم یه خورده زود فروختم و بهتر بود کمی نگهداری میکردم تا بالاتر بره!

بالا