کروی ( توسعه معادن روی ایران )

سارا

New Member
عضو تازه
كروي در ليست قيمتهاي سازمان بورس نيست دوستان كسي خبري دارد؟
 

سارا

New Member
عضو تازه
در سايت بانك ملي بدون نوسان بود و در سايت بورس هم آنرا نديده بودم راستش اصلا انتظار منفي شدن نداشتم . به هر جهت از لطف همگي سپاسگزارم.
 

ژاله

New Member
عضو تازه
خواهشمندم درمورد كروي و ومعادن آنچه ميدانيد بنويسيد
 

بهروزشهداپي

New Member
کاربر فعال
سركارخانم ژاله
درتحليل اين هفته آتي نگر بحث مفصلي درخصوص كروي مطرح شده كه به بررسي فاندامنتالي وتكنيكالي اين سهم خواهد پرداخت فكركنم ارزش مطالعه داشته باشه .
موفق باشيد
 

رستم

New Member
عضو تازه
ومعادن

ما كه فعلا به اين تحليل دسترسي نداريم. :(
ميشه خلاصه در مورد ومعادن بفرماييد داستانش چيه . مرسي
 

ش ج

New Member
کاربر فعال
ذوب و روی بافق به توسعه معادن روی پيوست

در پی مزايده ای که توسط شرکت سرمايه گذاری بانک ملی بروی سهام ذوب و روی بافق انجام داد توسعه معادن روی ايران شرکت ذوب و روی بافق را خريداری نمود .

بدين ترتيب توسعه معادن روی مالک بزرگترين کارخانه توليد روی در ايران شد .

ظرفيت توليد ذوب و روی بافق توليد ۳۰ هزار تن شمش روی با خلوص SHG ؛ ۵۰ هزار تن اسيد سولفوريک و تعدادی از فلزات کمياب ميباشد .

دوستان عزيز ذوب و روی بافق را با معادن بافق اشتباه نگيريد (بسياری اين دو شرکت را با هم اشتباه گرفتند ) ذوب و روی بافق بزرگترين توليد کننده شمش روی با عيار خالص SHG می باشد در حاليكه معادن بافق يك شركت كوچك توليد خاك و كنسانتره سرب و روی است كه زيان گريبانگير شركت شده است . سرمايه ذوب و روی بافق ۱۱ برابر معادن بافق می باشد . اين دو شركت هيچ وجه اشتراكی ندارند معادن بافق شمش روی توليد نمی كند بلكه خاك روی را تبديل به عيار ۴۵ تا ۵۰ درصد كرده و می فروشد معادن بافق يك شركت بورسی است ولی ذوب و روی بافق با عظمتی كه دارد خارج از بورس است .بابك بهمن
 

ميكي موس

New Member
عضو تازه

سوالي داشتم از اساتيد كروي چه وقت تعديل مي ده ايا اصلا ميده يا ما رو سر كار گذاشته
من كروي رو چهارشنبه خريدم فقط براي تعديلش :-o :-o :-o :-o
 

محسن رهنما

New Member
کاربر فعال
گر صبر كنيد .....

كمي صبر كنيد .
حتي اگر تعديل مثبت هم نباشد شما در موج ايجاد شده سود كوتاه مدت خودتون رو برديد .

البته روي سهام بسيار مناسبي است براي كوتاه مدت و بلند مدت .
اگر قصد كوتاه مدتي داريد قبل از فروشهاي افراطي كه بعد از تعديل ايجاد مي شود با يك گين مناسب ردش كنيد .

موفق باشيد
 

سارا

New Member
عضو تازه
مث اينكه قيمتهاي جهاني در حال بالارفتن است و ضمنا روزنامه دنياي اقتصاد امروز نيز چيزهايي نوشته بود . :p
 

تارا

New Member
عضو تازه
با سلام خدمت دوستان اميد وارم من را در جمع خود جا دهيد؟!

واما كروي

با توجه به خبر دنياي اقتصاد در مورد خريد معادن بافق مي خواتم اضافه كنم كه علاوه بر خريد اين شركت معدني يك معدن در كنار اين شركت ميباشد كه تقريبا بزرگتر از انگوران مي باشد را در اختيار گرفته است (كه موضوعات كلي آن را در روزنامه فردا دنياي اقتصا مي خوانيد*)

كروي سهام دار كالسمين و فرآوري معدني هم مي باشد كه اين دو شركت طرح توسعه هاي بزرگي دارن كه توليدات آنهارا چندين برابر مي كند (كه سودش نسيب كروي ميشود )

افزايش سر مايه و تعديل اي پي اس هم در راه دارد .......


و ;) جود باندهاي بزرگ و حمايتهاي آنها از اين سهم اين سهم را يكي از بهترين سهمهاي بازار كرده است ******** ;) ;) :x >:D< b-) b-)
 

بازاري

مسدود شده
مسدود شده
ما از يه غول بازار شنيديم كه كروي600 تومنيو معطل نكن و بگير.
ميخواستم با دوستان و اساتيد مشورت كنم

قيمت 600 مناسبه ؟
چشم انداز آينده اين صنعت با توجه به اوضاع سياسي و نيز تاثير گذاري زياد قيمت جهاني چطوره ؟
خلاصه كي بخريم و تا كي نگه داريم ؟

(دلم نيومد نگم : اين آقا غوله ما ميگفت كروي تا 2-1 سال ديگه اگه 1000 درصد بهت داد تعجب نكن)
مسووليت حرفاش با ما نباشه از الان گفته باشم. ولي من شخصا قبولش دارم.

فقط رفقا و اساتيد لطف كنن و فعالانه در اين بحث شركت كنن.

مخلص همه
 

سارا

New Member
عضو تازه
قيمت جهاني كه در چند روز اخير رو به بالا رفتن است . ضمن اينكه آقاي آيت الهي هم حرفهايي در اين مورد داشتند كه خوب است به آنجا هم سري بزنيد.
 

سعيد29

New Member
کاربر فعال
با سلام
ميشه بگيد سهام كابل شهيد قندي رو از كجا ميشه بخريم؟؟؟
 

حاجي

New Member
کاربر فعال
تارا گفت:
صنعت روي در بورس
(صنايع-فلزات)

در اين چند سال خصويت بورس تهران حضور يك صنعت برگزيده براي يك مدت خاص بوده علت اين امر خصوصيات يك صنعت ، دخالت هاي دولتي با اهرم تعرفه واردات ، تغيير قيمت مواد اوليه از طرف دولت ، تغيير قيمتهاي جهاني محصولات ، رشد اقتصادي داخلي ، نياز به يك محصول در سطح جامعه ، استراتژي اقتصادي از طرف دولت ، تغيير قيمت مصوب دولتي يا حفظ قيمت مصوب و... همگي در رشد يك صنعت وافول صنعت ديگر تاثير گذار هستند .
از سال 79 تا 82 صنايع زير در بورس رو به رشد بودند . صنايع پتروشيمي ، سيمان ، كاشي ، دارو ، سرمايه گذاري و خودرو در يك مدت خاصي كه از 6 ماه تا 4 سال رو به رشد بودند و سود خوبي به سهامداران خود پرداختند .
از اسفند 82 تا امروز صنعت روي مورد استقبال سرمايه گذاران قرار گرفت . با توجه به افزايش قيمتهاي جهاني فلز روي تا 50 درصد به علت رشد اقتصاد جهاني به خصوص امريكا و چين ، پايداري قيمتها تا 15 سال آينده به علت نياز جهاني ، وجود معادن فراوان و دست نخورده فلز روي ، كيفيت وعيار معادن روي ايران به خصوص انگوران زنجان با 27% عيار كه متوسط جهاني 7% مي باشد افزايش قيمت جهاني در ماهها و ساليان بعد تا قيمتهاي 1500 دلار بر هر تن ، رشد اقتصادي هند كه تداوم رشد اقتصادي چين را نيز بايد در نظر گرفت ، خصوصي بودن اين صنعت در ايران در مقابل آلومينيوم ، مس، فولاد ، سبب شده است رشد سهام اين شركتها با سرعت خوبي ادامه پيدا كند و پيش بيني مي گردد اين روند تا 10 سال آينده به طور مناسب ادامه داشته باشد و سود خوبي در سرمايه گذاري صنعت روي ايجاد گردد .
شركتهاي توليد روي :
الف – توسعه معادن روي ايران و شركتهاي تابعه :
1- شركت توسعه معادن روي يك شركت سرمايه گذاري در صنعت روي است كه به صورت هلدينگ تخصصي مجموعه اي از شركتهاي توليد روي را اداره مي كند اين شركت در چندين سالي كه از تاسيس خود مي گذرد با يك روند رو به رشد توانسته بزرگترين شركت توليد روي در ايران باشد اين شركت در حال حاضردر زير مجموعه هاي خود بالغ بر 83 هزار تن روي و 18 هزار تن سرب و 320 هزار تن كنسانتره خام و پخته روي و 30 هزار تن كنسانتره سرب تقريبا بالغ بر 80% روي توليدي و 100% كنسانتره سرب و شمش سرب و 80% كنسانتره روي ايران را توليد مي كند .
توسعه معادن روي با داشتن 50% شركت كالسيمين ، 52% فراوري مواد معدني ايران ، 91% ملي سرب و روي ايران ،80% شركت توليد روي ايران ، 99% صنعت روي زنگان ، 98% معدن كاران زنگان ، 100% سرمايه گذاري انديشه مهتر ، 90% بازرگااني توسعه روي زنجان ، 1.6% سيمان زنجان ، 6% موسسه توسعه صنعت سرمايه گذاري ايران، توانسته تنها هلدينگ اين صنعت را به خود اختصاص دهد و در واقع يك شركت مادر در اين صنعت مي باشد و با توان فني و تخصصي نيروهاي خود مي تواند معادن روي عظيم ديگري را مديريت كرده و از توليد خاك معدني تا توليد شمش روي و فروش و صادرات آن اقدام نمايد .
در حال حاضر شركتهاي كالسيمين ، فراوري مواد معدني ايران و ملي سرب و روي ايران در بورس تهران قرار دارند و ساير شركتها خارج از بورس هستند . لازم به ذكر است كه در شركتهاي خارج از بورس شركت صنعت روي زنگان (كارخانه كلسيناسيون ) 50 هزار تن كنسانتره روي پخته با سرمايه گذاري ثابت 2.9 ميليارد تومان توليد مي كند و در سال 79 شروع به فعاليت نمود .
شركت توليد روي ايران در 18 خرداد ماه به طور رسمي قرارداد بسيار عظيمي با چند شركت بين المللي اتوكمپو ، آ ب ب ، تيم و شركتهاي داخلي بلند پايه و كاهنربا امضا نموده كه طي سه سال آينده شركت توليد روي ايران توان توليد يكصد هزار تن شمش روي با خلوص SHG و 49 هزار تن كنسانتره سرب 50% دارد . 80% سهام كارخانه يكصد هزار تني متعلق به توسعه معادن روي است .
قيمت سهام شركت از بهمن 82 با سرمايه 27 ميليارد تومان 120 تومان با سرمايه 31 ميليارد تومان تا حال به 640 تومان رسيده است كه رشدي معادل 580% را داشته است .
2- شركت كالسيمين :
اين شركت يكي از بزرگترين شركتهاي توليد روي است كه داراي 4 كارخانه توليد شمش روي و 2 كارخانه توليد كنسانتره روي و سرب مي باشد . شركت در كارخانجات دندي و خرمشهر عمل فلوتاسيون را انجام داده و خاك معدني را تبديل به كنسانتره محتوي بالاي 50% روي و همجنين كنسانتره 60% محتوي سرب مي كند اين كارخانجات با دريافت بيش از 320 هزار تن خاك در سال 82 مقدار 66 هزار تن كنسانتره روي پخته و 196 هزار تن كنسانتره روي خام و 30 هزار تن كنسانتره سرب توليد نموده است اين در حالي است كه در سال 81 مقدار 88 هزار تن كنسانتره پخته توليد نموده است و دليل كاهش در سال 82 توقف توليد به مدت 4 ماه براي بازسازي كارخانه هاي مزبور بوده است كه به نظر مي رسد با توجه به بازسازي شركت در سال 83 توليد كنسانتره با تمام توان و ظرفيت انجام گيرد . شركت 4 كارخانه شمش روي در استانهاي زنجان و هرمزگان مي باشد ذوب روي دندي با 14 هزار تن توليد و ذوب روي زنجان با 5 هزار تن در استان زنجان و در كنار معدن انگوران واقع شده اند و شركت مجتمع ذوب و احيا روي قشم با ظرفيت 20 هزار تن و ذوب و روي بندرعباس با ظرفيت 10 هزار تن در استان هرمزگان قرار دارند كه بيشتر براي صادرات مورد نظر هستند . به نظر مي رسد كالسيمين در مجموع توان توليد 55 هزار تن شمش روي را داشته باشد . آخرين درصد سهامداران نشان مي دهد 50% شركت متعلق به توسعه معادن روي ايران و 26% متعلق به صبا تامين وابسته به سرمايه گذاري تامين اجتماعي مي باشد .
شركت كالسيمين در ابتداي سال پيش بيني سود هر سهم را 526 ريال خالص اعلام نموده بود كه در تاريخ 8 ارديبهشت ماه به دليل افزايش مبلغ فروش ناشي از افزايش حجم فروش ناشي از افزايش حجم توليد سرب در سال 82 و همچنين افزايش نرخهاي جهاني و پيش بيني تثبيت آن در سال 83 و حذف درامد حاصل از سرمايه گذاري به دليل عدم پوشش كامل زيان انباشته شركتهاي تابعه در سال مالي 82 پيش بيني سال 83 را به 72 تومان خالص افزايش داد .شركت در 24 تير ماه با ارائه گزارش 3 ماهه پيش بيني سود خود را به 92 تومان خالص افزايش داد كه 38% آنرا در سه ماهه پوشش داد كه نشان از كارنامه خوب مديريت در سال 83 مي باشد . دليل آن افزايش مبلغ فروش ناشي از افزايش نرخ جهاني كنسانتره سرب، تغيير در مصرف داخلي روي پخته و افزايش صادرات كنسانتره روي پخته اعلام شده است . پيش بيني مي شود اين وضعيت همچنان ادامه داشته باشد و با پوشش كامل زيان انباشته شركتهاي تابعه به افزايش سود شركت منجر گردد .
شركت كالسيمين از بهمن 82 از قيمت 170 تومان به 930 تومان در حال حاضر رسيده است كه رشدي معادل 540 درصد را داشته است.

۳- فرآوري مواد معدني ايران : شركت فراوري مواد معدني ايران در دندي زنجان واقع و توسط فرخ ساعدي ساخته شده است . اين كارخانه كمترين قيمت تمام شده توليد روي را دارا مي باشد و دارنده فن آوري استحصال فلز روي از خاك به جاي كنسانتره روي مي باشد كه اين مهم پشتوانه مناسبي براي توليد اقتصادي خواهد بود . شركت در حال حاضر 12 هزار تن ورق و شمش روي و 4 هزار تن كود سولفات روي توليد مي كند . تا پايان سال ظرفيت توليد روي شركت به 18 هزار تن افزايش خواهد يافت و علاوه بر اين طرح توسعه 25 هزار تني نيز در دست اجرا دارد .
شركت در 29 بهمن ماه 82 پيش يني سود خود را 122 تومان خالص اعلام نمود و شركت اعلام نمود كه سود بالاتر از اين مقدار محتمل خواهد بود كه تعديلات لازم در سال آينده با توجه به سياستهاي هيات مديره و قيمت فروش داخلي و خارجي اعلام خواهد شد ، اين در حالي بود كه پيشبيني سال 82 مقدار50 تومان بود . دلايل اين تعديل افزايش نرخ جهاني روي و افزايش فروش با توجه به قرارداد منعقده با شركت خدمات حمايت كشاورزي و عدم تهاتر شمش روي با خاك در سال 83 عنوان شده است كه بعد از مجمع بار ديگر پيشبيني تعديل يافت و به 152 تومان خالص افزايش يافت كه دلايل تعديل با توجه به افزايش توليد و فروش و نرخ فروش و نرخ صادراتي و همچنين افزايش نرخ و مقدار خاك اعلام شده است . برآورد اين سود با فرض توليد و فروش14 هزار تن محصول انجام شده است .كه البته در گزارش سه ماهه شركت فرض فروش 13 هزار تن شمش و 4 هزار تن كود سولفات روي اعلام شده است و 22% را سه ماهه پوشش داده است . اين در حاليست كه در سه ماهه 2950 تن توليد ولي 2200 تن شمش فروش انجام گرفته كه به نظر مي رسد با توجه به فروش در ماههاي بعد و همچنين طرح توسعه و افزايش ظرفيت وضعيت مطلوبي را شاهد باشيم .
در حال حاضر حداقل 50% شركت متعلق به توسعه معادن روي مي باشد .
قيمت سهام شركت از بهمن 82 از 230 تومان به 1250 تومان رسيده است كه رشد 540 درصدي را تجربه كرده است
۴- ملي سرب و روي ايران : اين شركت تنها توليد كننده سرب در ايران مي باشد كه حدود 18 هزار تن ظرفيت توليد سرب و 15 هزار تن توليد روي را در توان دارد . كه قرار است تا سال 84 به ظرفيت توليد 30 هزار تن در سال برسد و 95% ماشين آلات خارجي خريداري و عمدتا به مجتمع حمل شده است .
كارخانه توليد شمش سرب با استفاده از دانش فني اخذ شده از شركت بوليدن سوئد و ماشين آلات ساخت شركت مانسمان دماگ آلمان اجرا گرديده است . هزينه اجرايي پروژه 3.6 ميليارد تومان و هزينه ارزي معادل يكصد ميليون مارك بوده است .
پيش بيني مي شود با مديريت جديد به زودي زيان انباشته شركت پوشش داده شود و به سوددهي برسد . افزايش قيمتها به خصوص افزايش شديد قيمت سرب كه اخيرا فراتر از هزار دلار بر هر تن شده است اميد ست كه به روند سوددهي شركت كمك كند و بعد از سالها سختي به كمك شركت بيايد .
90% شركت به توسعه معادن روي و 5.4% به شركت ملي صنايع مس ايران و 2.6% به سرمايه گذاري صنعت و معدن تعلق دارد .
قيمت سهام شركت از اسفند 82 از 100 تومان به 740 تومان رسيده است كه رشد 740 درصد داشته است .
۵-صنعت روي زنگان : اين شركت كاملا متعلق به توسعه معادن روي بوده و 50 هزار تن كنسانتره روي توليد مي كند . اين شركت در بهمن ماه 79 به نام كارخانه كلسيناسيون شروع به توليد نموده و در يكسال اخير با نام صنعت روي زنگان شخصيت حقوقي مستقل با 100% سهام متعلق به توسعه معادن روي شروع به فعاليت نموده است مواد اوليه اين شركت سالانه 100 هزار تن كالامين ( يكي از كانيهاي موجود در انگوران ) مي باشد .
۶- شركت توليد روي ايران : تاسيس اين كارخانه آرزوي مسئولين كشور است . براي تاسيس اين كارخانه عظيم مسئولين وزارت صنايع و معادن تلاش زيادي كشيدند تا اينكه در 17 خرداد به طور رسمي قرارداد تاسيس و بهره برداري از اين شركت با حضور سفراي خارجي شركتهاي مربوطه و همچنين مسئولين كشوري و مديران صنعت در وزارت امور خارجه به امضا پيمانكار اين طرح و شركت توليد روي ايران رسيد . طبق اين قرارداد گروه شركتهاي كاهنربا – اتوكمپو – آب ب – بلندپايه با حجم مالي 165 ميليون يورو ظرف سه سال كارخانه يكصد هزار تني را ساخته و مورد بهره برداري قرار دهند . با تاسيس آن صد هزار تن روي با عيار بالاي SHG و 49 هزار تن كنسانتره سرب توليد مي شود . قيمت تمام شده روي 529 دلار بر هر تن خواهد بود كه هزينه ها در اين طرح بسيار كاهش خواهد يافت .روش اجراي طرح به صورت turnkey مي باشد اين در حالي است كه در ساير شركتهاي توليد روي قيمت تمام شده توليد تقريبا 800 دلار بر هر تن مي باشد . 80% شركت متعلق به توسعه معادن روي ايران و 20% متعلق به سازمان توسعه و نوسازي صنايع معدني مي باشد .
ب- شركتهاي ديگر توليد روي

1 - باما : اين شركت در اصفهان واقع است با 1.6 ميلييارد تومان سرمايه به توليد كنسانتره سولفوره و اكسيده روي و سرب مي پردازد . همچنين شركت داراي كارخانه ذوب و روي اصفهان مي باشد كه 5 هزار تن شمش روي توليد مي كند ظرفيت توليد كنسانتره مقدار 110 هزار تن كنسانتره روي مي باشد كه مواد اوليه ان از معدن گوشفيل اصفهان (متعلق به شركت) و انگوران زنجان تهيه مي شود كه كنسانتره سولفوره توليدي معدن شركت مورد نياز ذوب و روي بافق مي باشد .
سهامداران شركت عبارتند از : 49% گروه صنعتي معدني امير ، 16% شركت آراسته معدن ،17.5% بنياد تعاون سپاه ، 11% خدمات بازرگاني پيمان امير 3% كاركنان شركت
اين شركت از اواخر اسفند ماه در بورس مورد معامله قرار گرفت و از قيمت 700 تا 1200 تومان رشد داشته است نماد شركت براي 200% افزايش سرمايه بسته شده است .
2- ذوب و روي بافق : شركت بزرگترين توليد كننده روي ايران با 30 هزار تن ظرفيت است كه مدت 1.5 سال به دليل فراهم نبودن مواد اوليه و كاهش قيمتها توقف توليد داشته است . ذوب و روي بافق تنها توليد كننده روي از طريق خاك سولفوره مي باشد مابقي شركتهاي توليدي از خاك اكسيده استفاده مي كنند و به علت اينكه خاك سولفوره در عمق زمين واقع شده است و در ايران براي استخراج ان سرمايه گذاري نشده است به مقدار لازم كارخانه توليد نمي شود و در نتيجه مديريت شركت براي جلوگيري از زيان شركت توقف توليد را در دستور كار قرار داده است با سرمايه گذاري در منطقه سولفوره مهدي آباد يزد و انگوران زنجان مي توان به مواد اوليه لازم شركت اميدوار بود ، همچنين با طرحهاي توسعه در معادن بافق و باما و شاهين مي توان به مقدار بيشتري ، خاك سولفوره تامين نمود .
شركت توان توليد 30 هزار تن روي باعيار بالاي SHG و 50 هزار تن اسيد سولفوريك دارد . سرمايه شركت 11 ميليارد تومان است و 55% به سرمايه گذاري بانك ملي ايران و 30% به سرمايه گذاري توسعه و معادن فلزات و 13% به صندوق بازنشستگي كاركنان فولاد تعلق دارد .
اين شركت خارج از بورس مي باشد اما سهامداران عمده آن در بورس پذيرفته شده اند . سهامداران شركت در مجامع ساليانه خوداعلام كردند كه تمايل به فروش اين شركت دارند .
3- معادن بافق : اين شركت حدود 3.7 هزار تن كنسانتره سرب و 13 هزار تن كنسانتره روي در سال 82 توليد كرده است . سرمايه شركت يك ميليارد تومان است كه تقريبا به همين مقدار زيان انباشته شركت مي باشد . ولي با توجه به افزايش قيمتهاي جهاني سرب و روي و با توجه به برنامه شركت براي افزايش ظرفيت تا 24 هزار تن به نظر مي رسد وضعيت شركت تا اندازه اي بهتر گردد .اين شركت معادن كوشك بافق را مورد بهره برداري قرار مي دهد
قيمت سهام اين شركت با وجود زيان شركت از 100 تومان به 350 تومان در حال حاضر افزايش پيدا كرده است و در مقاطعي به 440 تومان نيز رسيده است .
شركت ديگري به نام شاهين در خارج از بورس مي باشد كه با سرمايه گذاري خارجي برنامه افزايش ظرفيت خوبي را به پيش مي برد و بيش از اين اطلاعات در دسترس نيست .کارگزاري آبان

نظر حقير :
كروي بايد در سبد شما جاي داشته باشد.
 

Rashidi

New Member
کاربر فعال
كروي

سلام به همگي
سرب و روي كه ديروز رفت براي تعديل. ميگويند كالسيمين هم تعديل داره. (بقول محمد رضا و استادش) پس لذا بنابراين هم نتيجه ميگيريم 8-} كروي هم.

اما يادمان باشد اين سهم بلند مدتي است.

علي رشيدي
 

عاشق بورس

New Member
عضو تازه
در راستاي دستيابي به اهداف شرکت و به منظور رشد استعدادهاي بالقوه اين صنعت، شرکت توسعه معادن روي ايران از روند برنامه ريزي کلان صنعتي و تحقيقاتي حمايت مي نمايد. اين شرکت به عنوان عمده ترين عرضه کننده ماده معدني روي، متولي اصلي اين صنعت محسوب مي شود. لذا هر حرکت و اقدامي که اين معضلات را رفع نمايد علاوه بر مزاياي اقتصادي، سبب رونق و اشتغالزايي خواهد شد که البته اين موضوع يکي از رسالت هاي مهم شرکت مي باشد. براي تحقق اهداف فوق، شرکت توسعه معادن روي ايران در سال 1375 با تاسيس مرکز تحقيق و توسعه قدم در اين راه ديرينه نهاده است و در پي ترويج فرهنگ يادگيري، بسط فعاليت هاي پژوهشي و توسعه اي صنعت روي را آغاز کرده است. همچنين بنا به توصيه وزير محترم صنايع و معادن، کيفيت مطلوب، کاهش هزينه توليد، ايجاد بهره وري، تربيت نيروي انساني متخصص و استفاده از روش ها و ماشين آلات جديد را در رئوس برنامه هاي خود قرار داده است.
به نقل از پايگاه ملي داده هاي علوم زمين كشور
 
بالا