کدام سهام بهتره

محمد القريشي

New Member
عضو تازه
سلام دوستان من تازه وارد بورس شدم کدوم سهام بهتره و سوددهي سريع تري داره؟؟خودم نظرم کنتور سازي هست

m.esfandiar

New Member
عضو تازه
سلام دوستان
چطور میشه از وضعیت آتی سهام ها با خبر شد که ضرر نکنیم؟ چطور میشه پیش بینی کرد؟ گروه یا کانالی هست که از بچه ها کمک بگیریم ؟

mrsaeid

New Member
عضو تازه
سلام دوستان کار من هم لوله بازکنی در تهران هستش و مقداری سرمایه دارم که میخوام وارد بورس بشم ولی دنبال کسی هستم که کار بلد باشه و بگه کی بخرم کی بفروشم اصلا چی بخرم. باهم درصدی کار کنیم. سرمایه از من پیدا کردن سهم با طرف مقابل.

seyedhadipurreza

New Member
عضو تازه
سلام. من یه سری سوال دارم...کسی میتونه کمک کنه؟ متاسفانه پشتیبانی پکیج فعال نیست... این سوالات رو نوشته بودم ولی 3 روزه کسی بهم پاسخ نداد از آموزشگاه. ممنون میشم اگه میدونه راهنمایی کنه.. من متن رو کپی میکنم میذارم همینجا:

سلام. استاد
من الان جلسه چهارم هستم(یعنی هشتمین فیلم). شما در فیلم هفتم شما یه نکته گفتین درباره ی زمان خروج از بازار. که هرموقع دیدیم همه دارن هجوم میارن بورس یعنی هرجا میشینیم همه میگن بورس خوبه و ازین حرفا برو سهام بخر و…. گفتین موقعیه که باید یکم فاصله بگیریم. الان من تازه میخوام وارد این بازار بشم و بعد گذشت ۲ ماه که الان به آخرای دوره نزدیک شدم شما در اون جلسه همچین حرفی زدین… الان که ۱۴ مهر۹۸ هست، باید وارد شم؟ آخه طبق گفته شما باید خارج شیم آخه… ممنون میشم راهنمایی کنید.
(البته موقع ضبط فیلم مهر ۹۷ بود و الان مهر ۹۸ هست)

سوال دوم اینکه: آیا میتوان گفت چک کردن قیمت پایانی ها در چند روز متوالی (طبق مثالی که برای عرضه اولیه زدین) برای گرفتن سیگنال اینکه باید بفروشیم یا بخریم میتوه کمک کنه؟
سوال سوم: من تا الان که فیلم هشتم هستم یه چیزایی رو برای خودم معیار قرار دادم. میشه بفرمایید درسته یا غلط؟ موارد زیر:

۱-سهام شناور (از ۲۰% بیشتر باشه خوبه)
۲-بازه سال (چقدر رشد داشته؟ خوب بوده؟)
۳-ارزش بازار (در مقایسه با ماه های قبل–مثلا ایران خودرو از ۷هزار میلیارد تومان ارزش بعد از ۶ ماه رسیده به ۱۲ هزار میلیارد)
۴- تعداد معاملات هرروز (خوب بوده؟ بالا بوده؟)
۵-حجم معاملات (خوب بوده؟ بالا بوده؟)
۶- EPS و P/E اون چجوریه؟ منفیه؟ مثبته؟ قرمزه؟ سبزه؟
۷- چند درصد از مشتریان حقیقی و حقوقی هستن؟
استاد بررسی اولیه خوبی هست برای یه تحلیل بنیادی تازه کار؟ که میخواد تازه وارد شه؟

بالا