کبافق ( معادن بافق )

mohammadva

Well-Known Member
کاربر فعال
معادن بافق = سهم طلايي آبان ماه
دوستان گرامي در صورت امكان اطلاعات مرتبط با معادن بافق را در اين تاپيك قرار دهيد چون در تاپيك هاي مختلف گذري بر آن شده است كه قابل رديابي نيست .

درآينده نزديك علل طلايي شدن سهم را خدمتتان عرض مي نمايم .
هدف قيمتي بالاتر از 1300 تومان تا پايان سال 88

رضا-الف

Well-Known Member
کاربر فعال
البته یک نکته را من هم میدانم
این سهم از سال گذشته مقدار زیادی کنستانتره آماده فروش انبار کرده است که با فروش آنها در قیمت های امسال میتواند سود خوبی شناسایی نماید.
این یکی از وجوه تمایز این شرکت با دیگر شرکت های گروه است.

mohammadva

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام
درست فرموديد يكي از دلايل ارزشمند بودن سهم داشتن محصول قابل عرضه از سال قبل مي باشد .

ديگر مورد آن سود انباشته بالاي 600 تومان به ازاي هر سهم مي باشد

mohammadva

Well-Known Member
کاربر فعال
دليل دوم طلايي شدن سهم

داشتن مجوز افزايش سرمايه تا ميزان 4000 درصد يعني 40 برابر شدن سرمايه فعلي

رضا-الف

Well-Known Member
کاربر فعال
بله این مواردی که گفتید در مورد این شرکت صادقند.
اما اگر منصف باشیم، شرکت به دلیل عملکرد بد سهامدار عمده، نمیتواند پتانسیل خود را در سودآوری به فعل درآورد.
سهامدار عمده با حفظ حق فروش محصول شرکت و عدم پرداخت وجه مربوطه عملا شرکت را بستانکار خود نموده است و به همین دلیل افزایش سرمایه با تاخیر مواجه شده است.
باید در حد خود تلاش کنیم تا با اعتراض به عملکرد سهامدار عمده، در اصلاح عملکرد وی کوشش کنیم.

mohammadva

Well-Known Member
کاربر فعال
با تشكر از دوست گرامي آقاي رضا الف
درست فرموديد در واقع بدليل بي عرضگي سهامدار عمده و يا شايد ... سهمادار عمده سهم در چند ماه گذشته رشد كندي داشته است .
اما هدف ما شفاف نمودن اطلاعات شركت بوده و در اين راستا مصر مي باشيم . تا رسيدن به لرزش واقعي سهم .

دلايل مالي شركت كه احيانا منجر به افزايش قابل قبول پوشش 6 ماهه سال خواهد شد در آينده نزديك بازگو مي گردد

دلايل مالي طلايي شدن سهم :
محاسبه قيمت فروش سرب و روي 1100 دلار به ازاي هر تن در محاسبات سود آوري سال 88 .
كه با توجه به اين وضعيت در پيش بيني انتهاي سال 87 سود سال 88شركت را
بيش از 400 تومان منفي در نظر گرفته اند ولي بدليل رشد قيمت سرب و روي جهاني در گزارش 3 ماهه اين عدد تبديل به 121 تومان منفي گرديد يعني بيش از چند صد درصد افزايش در پيش بيني جديد سود سال 88 شركت .

نراقي

New Member
عضو تازه
بافق با این قیمت روی کنسانتره رو 500 دلار بفروشه سودش 200 تومان میشه.سهم 600 تومان هم انباشته داره قیمت هدفش میشه 1600 تومن.

دردسر انگوران و ریزش احتمالیش هم نداره.چون خودش معدن دارد.

شرکت اگر کنسانتره دپو شدشو بفروشه میتونه 400 تومان سود شناسایی کنه.

توجه کردین؟

28 هزارتن کنسانتره دپو شده روی داره که کل تولیدش در سال 16 هزارتنه.فکرشو بکونین.5 هزارتن هم کنسانتره سرب داره.یعنی به اندازه تولید دوسالش دپو کرده.فروش 6 ماهش هم با تولیدش برابری میکنه پس مانده تقریبا همونی است که گفتم.حالا یک کم سربشو کم کنین.

این ها رو با افزایش قیمت روی بفروشه سهم میتونه به 2000 تومن هم برسه.

رضا-الف

Well-Known Member
کاربر فعال
من فردا مقداری از کبافق را خواهم فروخت.
علتش بد بودن سهم نیست بلکه پیشبینی میکنم قیمت روی بطور موقت کاهش یابد.
در هر صورت هم مقداری فاسمین در سبد نگه میدارم و هم کبافق
در صورت کاهش قیمت روی دوبار جایگزین خواهم کرد.

نراقي

New Member
عضو تازه
من حواسم به بافق نبود .از اونموقعی که انگوران رو گفتن ریزش کرده به فکر این گروه نبودم.امروز دیدم یک از بچه های حرفه ای تو سایت بغلی از هفته پیش انگار بافق خریده.یادم افتاد کبافق که ربطی به انگوران نداره.

صورتهای مالی رو بررسی کردم شاخ در اوردم.این سهم میتونه پرش کنه.ببنید کی گفتم.بدجوری هم میتونه رشد کنه.همون قیمتهایی که گفتم.اگر روی بالای 2000 دلار بمونه.کنسانتره رو میتونه 450 تا 500 دلار بفروشه اونموقع سهم همون سودها رو میده از 200 تومن به بالا.بسته به مقدار فروش دپو.

600 تومن هم انباشته داره گروه امیر (سپاه )بخواد یک حالی به سهم بده کار تمومه.این سهم رشد خوبی میکنه.

هر 400 دلار افزایش قیمت روی 100 دلار رو قیمت کنسانتره میاره.هر 100 دلار افزایش قیمت کنسانتره میتونه سود کبافقو 150 تومان زیاد کنه.با فروش 16 هزارتن.
اما نزدیک 30 هزارتن سرب و روی دپو کرده.و مقدار فروش امسالش هم تولید کرده.یعنی 30 هزارتن جنس تو شرکت خوابیده.30 هزارتن با افزایش 100 دلاری قیمتش میتونه سود کبافق رو 300 تومن هم زیاد بکنه به فروش کل امسالش........

این سهم طلاست.داره با پی به ای یک معامله میشه. :-d

بالا