چي بخريم(1)؟

شروع موضوع توسط عباس سيدكباري ‏11 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

1. عباس سيدكباري

عباس سيدكباري New Member عضو تازه

سرمايه گذاري ملت از وسطهاي اين هفته افت قيمتش متوقف شد و بعد از سپري كردن يك روز متعادل دو روز پشت سر هم 5 درصد مثبت خورد.به نظر من در بهترين موقع خريد هستش.
    وتوصا را هنوز نگه داشته ام و منتظر تعديل اي پي اس هستم.شايد يه پرش 50 تومني (قيمت350 )داشته باشه.
    گاز لوله تا آخر سال 2-3تعديل ديگر هم خواهد داشت.الان هم بعد از آخرين تعديل بخاطر شوك چند روزه بازار فقط يه 5 درصد از قيمت كفش مثبت خورده و يكي از بهترين گزينه ها براي خريد هستش.
    پتروشيمي ها تقريبا همه شون خوبند.اول اصفهان و اراك كه پتانسيل رشد بيشتر و پي به اي كمتري دارند و بعد مابقي اونها.البته همه پتروشيمي ها رشدشون رو از اواخر تير و اوايل مرداد شروع كرده اند و اگه الان قصد خريد داريد بايد درصد مناسبي از سبدتون رو بهشون اختصاص بدين تا سه ماه ديگه ميشه 30 درصد بازده گرفت.
    سرمايه گذاري غدير كه براي هميشه عاليست.كوتاه مدت ميان مدت بلند مدت!!!
    اگه پارس خودرو رو تو 150 تومان خريد كردين برنده ايد ولي الان يه مقدار قيمتش پر شده خصوصا كه پي به اي صنعت خودرو الان بين 3 تا 5 هستش و پارس خودرو يواش يواش داره به مرز 5 نزديك ميشه.
    سامان گستر اصفهان در قيمت خوبي براي خريد هستش. خصوصا كه سير نزولي خودش رو مدتيه پشت سر گذاشته و احتمال رشد تا قيمتهاي 2 -3ماه پيش رو داره.
    رشد سرمايه گذاري نفت با پي به اي 25 برام خيلي عجيبه ولي گفته ميشه در صورت عقد قرارداد هاي جديدش سودش افزايش خواهد يافت.
    كارآفرين پس از اون سقوط عجيبش تو اين يك ماهه الان تو دوران ثبات قيمتي هستش. گزينه ديگر خريد ميتونه باشه.
    سرمايه گذاري ساختمان و سرمايه گذاري صنعت و معدن را هم به ساير گزينه هاي خريد هم اضافه كنيد.

2. امير كبيري

امير كبيري New Member عضو تازه

..

با سلام و تشكر

3. محسن

محسن New Member عضو تازه

جناب آقاي سيدكباري ( اميدوارم اسمتون رو درست نوشته باشم) با تشكر از مطالبي كه مطرح فرموديد من در نوشته هاي شما يك حس اطميناني رو ديدم . در واقع اين نوشته ها من رو به ياد دوران رونق بورس در يك ماه اخير انداخت. آيا فكر نمي كنيد كه اصلا و ابدا شرايط ركود بازار را در تحليل خودتون لحاظ نكرديد؟ چه از لحاظ ركود فصلي در شهريور و چه مسايل سياسي. يا شايد اصلا شما به اين ركود اعتقادي نداريد. لطفا در اين مورد من رو روشن كنيد.
    بازهم ممنونم

4. علي دانشي

علي دانشي New Member عضو تازه

شغل:
    مهندس نفت
    سلام
    من امروز سبد زير را كه فكر مي كنم بزرگترين ريسك عمرم است خريدم :
    -سرمايه گذاري غدير
    -سرمايه گذاري ساختمان
    -لاستيكي سهند
    -بانك كار افرين
    -گاز و لوله

نظر اساتيد و دوستان را خواهانم
    در ضمن آيا ما در شهريور ركودي خواهيم داشت ؟
    با تشكر

5. عباس سيدكباري

عباس سيدكباري New Member عضو تازه

ركود؟

امروز صبح(21/5/83) توي كارگزاري دنياي خبره تعداد 100 عدد شماره به متقاضيان خريد داده شده بود و كماكان متقاضي خريد بيش از اين تعداد هم وجود داشت در حاليكه كل شماره هاي فروشندگان از 40تجاوز نكرد.
    شما به اين چي ميگين؟ ركود؟
    در هر صورت اين بازار هميشه با فرصتها و تهديدات مواجه خواهد بود.شايد يك اولتيماتوم شوراي حكام همه چيز رو خراب كنه و شايد هم يك نرمش شوراي حكام همه چيز رو مثبت كنه.
    اما اين بازار فعلا تا شهريور چيزيش نخواهد شد.پس فرصتها را از دست ندهيد.

6. محسن

محسن New Member عضو تازه

جناب سيدكباري
    ممنون از توجهتون
    1- من فكر نمي كنم كه صرفا وجود تعداد 100 خريدار در مقابل 40 فروشنده در يك كارگزاري نشانگر رونق بازار باشد.
    2- پس شما هم در مورد ركود بازار در شهريور موافقيد. درسته؟
    ازهم ممنون

7. هاشم حميديان

هاشم حميديان New Member عضو تازه

فروش بهتر از خريد

قديميهاي بازار دارن سهماشونو ميفروشن شما رو نميدونم اما چند توصيه واسه شما دارم :

1- هرچقدر دور نمای بازار خراب باشه قیمتها همش ریزش ندارند و تا نیمه شهریور مسلما چند خیزش هم هست پس سهامها رو تو 5 درصد منفی نگذارین چون جمع میشه .
    2- هر چقدر قیمتها به کف رسید طمع نکنین و خرید نکنین چون بعید میدونم هر خیزش ( منظور مثبت خوردن سهمه ) به اندازه 4 روز دوام داشته باشه تا بتونین اونو بعد 4 روز با سود بفروشین بنابراین جمع کردنو به سهامدار عمده محول کنین .
    3- دو تا سه روز بعد مثبت بازار سهم خودتونو ( حتی اگر به قیمت خرید نرسیده ) رد کنین چون احتمالا بازار برمیگرده و هر دفعه minقیمت از دفعه قبلی پایین تر میاد .
    4- در بازار با مانده حساب حضور داشته باشین تا با رونق مجدد بورس ( احتمالا 2 ماه دیگه ) مطمئن وارد بازار شوید