چند سوال؟؟؟ لطفا راهنمايي كنيد!

شروع موضوع توسط Ali ‏11 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

1. Ali

Ali New Member عضو تازه

1.مي خواستم بدونم آيا ميشه خود شخص سهام شركتي رو خريد يا فروش كنه؟ اگه ميشه چطور؟

2.وقتي در خواست خريد به كارگزار داده ميشه چقدر طول ميكشه تا سهام خريداري بشه؟(حداقل چه مدت؟)

3.براي درخواست فروش چه مدتي طول خواهد كشيد تا سهام فروخته بشه؟

4.آيا كارگزاري بانك ملي كارگزاري خوبي هست؟

5.بيشتر كارگزاري ها خريد و فروش براي افراد جديد انجام نمي دهند. چه كارگزاري هست كه خريد و فروش انجام ميده و كارشون هم خوبه؟

6.شركت هاي كارگزاري تا چه زماني مي توانند نتيجه يك خريد رو اعلام كنند؟

7. حقوق سرمايه گزار در برابر كارگزار چيه؟

8.اين سهام گاز و لوله به نظر شما اساتيد تا چه حدي بالا خواهد رفت؟

ممنون ميشم پاسخ بدين :roll:

2. Ali

Ali New Member عضو تازه

ممنون ميشم زود تر پاسخ بدين :?

3. ماني6217

ماني6217 New Member عضو تازه

شغل:
    ازاد
    علي آقا

1 - نه نميشه
    2 - اگر صف نداشته باشه همان روز خريد ميشه در غير اينصورت بايد تو صف باشي
    3 - جواب سوال 2 در اينمورد نيز صادق است
    4 - اين كارگزاري رو باهاش كار نكرده ام
    5 - بايد بپرسي
    6 - اگر خريد شده باشد فرداي درخواست
    7 - اگر فهميدي به ما هم بگو
    8 - سهم خوبيه شايد تا 8000
    9 - الان موقع خوبي براي خريد نيست بازار خرابه من جاي شما بودم 2 ماه ديگه ميومدم
    10 - خودت هم يكخورده پرس و جو كن تا جواب سوال هايت را پيدا كني :wink:

4. علي

علي New Member کاربر فعال

شغل:
    دانشجو
    سلام

سلام علي آقا
    اگر منظورتان خريد مستقيم از شخص ديگري است بله ميتوانيد به صورت وكالتي بخريد ولي اصلا توصيه نميكنم.ممكن در فروش دچار مشكل شويد.
    وقتي به راحتي و به صورت مطمئن از بورس مي توانيد خريد كنيد چرا وكالتي؟
    در مورد مدت زمان كه طول ميكشد از طريق كارگزار خريد كنيد. اگر كد خريدار داشته باشيد و اگر سهمي كه در خواست داديد 5 % نخورده باشد اصطلاحا اگر صفي نباشد 1 روز بعد از اينكه در خواست خريد را بدهيد بايد براتون خريد كنند.اگر با كارگزار رابطه خوبي داشته باشيد حمان لحظه پاي تلفن خريد ميكنند.
    در مورد فروش.اگر سهم صف فروش نداشته باشد و منفي نخورده باشد فردا ي روزي كه در خواست داديد بايد فروش رود.
    من تعريف كارگزاري سپه واقع در خ وزرا را خيلي شنيدم . مشتري جديد قبول ميكند و بالاي 100 هزار تومان خريد مي كند و خوش برخوردند و راهنمايي ميكنند( البته كارگزار من نيستند ).
    من خودم گاز لوله را در 2100 تومان خريدم به همين دليل ترجيح ميدهم ديگر خريد نداشته باشم. من شنيدم كه باز هم قابليت رشد دارد و مي تواند اي پي اس بالا تري اعلام كند آن موقع كسي فكر اين اعداد و ارقام را براي گازلوله نميكرد مخصوصا بعد از افزايش سرمايي 200 در صددي.
    البته تمام سرمايه تان را 1 نوع سهم نخريد و سبد سهام تشكيل دهيد و اگر تازه كار هستيد بيشتر سرمايه گذاري بخريد و در خريداتون با دوستان مطلع اين سايت مشورت كنيد.
    در مرد گاز لوله اگر اطلاعاتي داشتيد خوشحال مي شوم ما را هم مطلع كنيد.
    موفق و سلامت باشيد.

5. alireza

alireza New Member عضو تازه

بازار انحصاري كارگزاران

دوست عزيز مشكل برمي گردد به بازار انحصاري كه براي كارگزاران ايجاد شده زيرا آنها به قدر كافي مشتري دارند بنابر اين دنبال جذب مشتري جديد نيستند ضمن آنكه كارگزاران با مشترياني كه گردش عملياتي آنها پايينتر از حدي باشد كه براي كارگزاريهاي مختلف باتوجه به مشتريانشان فرق مي كند بخبي كارگزاري نمي كنند و يا بامنت زياد به هرحال بقول برخي از اساتيد نظير جناب آقايان كامران و مددي سهم را وقتي بايد خريد كه هنوز صف خريد ندارد و وقتي فروخت كه صف خريد دارد به هرحال در وضعيت كارگزار يعني واسطه اي كه براي شما سهم را گران مي خرد و ارزان مي فروشد .

6. Ali

Ali New Member عضو تازه

ممنونم از همه :wink:
    فقط يه سوال ديگه
    احتمال اينكه گاز لوله پايين بياد چقدر؟
    نظرتون در مورد خريد كالسيمين چيه؟ :?: