چكاپا ( گروه صنايع كاغذ پارس )

sal

Member
کاربر فعال
عضو تازه
نقل قول از یک کانال تحلیلی :

#چکاپا
کاغذ سازی پارس

خلاصه مجمع فوق العاده مورخ 20 اسفند ماه 1397

افزایش سرمایه
▪️تصویب افزایش سرمایه از 1315 میلیارد ریال به 2355 میلیارد ریال معادل 79 درصد از محل سود انباشته
▪️مقرر شد تا پایان سال افزایش سرمایه ثبت شود تا از معافیت مالیاتی استفاده شود.

آخرین وضعیت طرح پارس طبیعت سلولز
▪️اولین محموله ماشین آلات وارد گمرک بندرعباس شده. این موضوع بدلیل اینکه پارت اول بوده درج کدال نگردیده . و در واقع این خبر در مجمع رونمایی شد.
▪️کارهای آبنیه ، سوله و فونداسیون های محل نصب ماشین آلات آماده و ظرف مدت بسیار کوتاه ماشین آلات نصب می گردد.
▪️پیش بینی می شود محموله های بعدی بتدریج وارد شوند.
▪️شروع تولید از اردیبهشت ماه سال 1398

خلاصه طرح
تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی
▪️آینده بسیار درخشان طرح بدیل گیاهی بودن محصولات و ممنوعیت استفاده از محصولات پلیمری (بدلیل سرطان زا بودن ) در کشورهای اروپایی و تقاضای زیاد در منطقه خاورمیانه
▪️کل هزینه طرح 116 میلیارد تومن + 20 میلیارد تومن سرمایه در گردش.
▪️زمین 10 هکتاری از طرف چکاپا به شرکت پارس طبیعت سلولز داده شده که فعلا بصورت اجاره ایست .
▪️برنامه تولید 563 میلیون قطعه ظروف یکبار مصرف سلولز
▪️سود خالص هر قطعه 176 تومن ( با قیمت های فعلی بصورت محافظه کارانه)
▪️فروش سالانه 349 میلیارد تومن
♣️سود خالص در وضعیت تولید در ظرفیت کامل 99 میلیارد تومن
طبق پلن ، طرح در سال 1400 به ظرفیت کامل می رسد
سال 1398 حدود 40 میلیارد تومن سال 1399 حدود 80 میلیارد و سال 1400 مبلغ 99 میلیارد تومن به سود عادی چکاپا اضافه خواهد شد.
▪️این طرح در ایران طرح رقیب ندارد . محصولات تماما قابلیت صادرات دارند.
⭕️نکته مهم و رقابت پذیری این طرح در سطح جهانی این است که خمیر ویرجین از طریق لوله بصورت تر به کارخانه طبعیت سلولز ( مجاورت چکاپا) منتقل می شود این موضوع باعث کاهش شدید قیمت تمام شده و حذف هزینه های حمل و نقل بعلاوه تبدیل خمیر خشک به تر توسط سایر رقبا خواهد شد.

برنامه خرید حریر خوزستان
▪️مزایده آگهی شده از طرف مزایده گذار لغو شد.
▪️بدلیل دولتی بودن مزایده گذار ( صبا تامین) کارها کند پیش می رود .
▪️در جهت حمایت از شرکت های خصوصی ( منظور چکاپا) در مجمع از نماینده بورس درخواست شد تا بورس در این خصوص ورود کند.

شرایط شرکت
▪️استراتژی شرکت در پرهیز از خام فروشی ( فروش خمیر ) و تبدیل خمیر به محصول نهایی با ارزش افزوده بالاتر ( عملکرد ماهانه دی و بهمن موید این موضوع است)
▪️واردات کاغذ بسیار سخت شده و تقاضا برای محصولات شرکت رو به افزایش است.
▪️شیف شدن شرکت های بزرگ مانند کاله برای تامین کاغذ های خاص بسته بندی به چکاپا در حال وقوع هست.(اتفاق بسیار مهم برای این شرکت که اثرات آن در آینده مشخص خواهد شد).
▪️تهدیدی از بابت تامین باگاس وجود ندارد . با تامین کنندگان قراردادهای 5 ساله منعقد شده .
▪️نظر به گله مندی سهامداران از عدم رشد قیمت سهم علی رغم بنیادی بودن سهم ، قرار شد صندوق بازارگردان برای حمایت از سهم بزودی راه اندازی شود.

منبع : @boursesecret

Abbas62

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
احتمالا بازارگردانی که تعیین خواهد شد برنامه ای برای جمع کردن سهم داشته باشه و بخواد ابتدا سهم رو کنترل کنه تا خوب جمع کنه

haghili

Active Member
کاربر فعال
گزارش مجمع چرا منتشر نمیشه که سهم زودتر باز کنن؟
در مورد پوشش سود سه ماهه آخر مجمع صحبتی غیر مستقیم نشد؟

3unshine

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
گزارش مجمع چرا منتشر نمیشه که سهم زودتر باز کنن؟
در مورد پوشش سود سه ماهه آخر مجمع صحبتی غیر مستقیم نشد؟
سال مالی چکاپا سی آبان می باشد نهایتا تا 15 فروردین (به خاطر تعطیلات) صورت های مالی سه ماهه اول منتشر خواهد شد. انتظار معجزه هم نداشته باشید بین 30 تا 35 با سرمایه قبلی

hamid 20

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستانی که عضویت ویژه بورس 24 را دارند جهت خواندن اخبار فوق العاده چکاپا اقدام کنند من خوندم و شگفت زده شدم. چکاپا نه تنها گپ قیمتی را پر می کند بلکه تا 50 درصد بالاتر از نیز راه رشد داره بخصوص اگه دلار کمی رشد نرخ بدهد. با این اخبار من رو چکاپا تک سهم میشم.

haghili

Active Member
کاربر فعال
سال مالی چکاپا سی آبان می باشد نهایتا تا 15 فروردین (به خاطر تعطیلات) صورت های مالی سه ماهه اول منتشر خواهد شد. انتظار معجزه هم نداشته باشید بین 30 تا 35 با سرمایه قبلی
تا آخر این ماه باید سه ماهه منتشر بشه الان تو ماه چهارم هستیم

liverno

Well-Known Member
کاربر فعال
از قبل مجمع و مخصوصا طی این 2 روز بعد مجمع پیگیرثبت افزایش سرمایه قبل از سال جدید هستند...

سود سال 98 چکاپا شدیدا رشد میکند.

saeed313

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستانی که عضویت ویژه بورس 24 را دارند جهت خواندن اخبار فوق العاده چکاپا اقدام کنند من خوندم و شگفت زده شدم. چکاپا نه تنها گپ قیمتی را پر می کند بلکه تا 50 درصد بالاتر از نیز راه رشد داره بخصوص اگه دلار کمی رشد نرخ بدهد. با این اخبار من رو چکاپا تک سهم میشم.
عزیز
سهم اگه طلا هم باشه تک سهم شدن جالب نیست. سبدی هر چند متمرکز و حتی محدود به دو سه سهم بهتره.

hamid294

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز در آنلاين مفيد سهم هاي چكاپا را با آخرين قيمت 3558 ريال و قيمت پاياني 3580 ريال براي من درج كرده است

Pqrsdf

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
میشه خلاصه ای ازاخباربورس24رواینجاقراردهید.

hamid 20

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دستگاه های طرح توسعه پارس سلولز در حال نصبه و بزودی افتتاح میشه و تحولی بزرگ در سودآوری شرکت رخ میده کنار این تولیدات قبلی شرکت نیز هم از نظر نرخ 3 برابر شده و هم حجم تولید امسال بیشتر میشه در کل چکاپا در سال 98 حداقل 2 و نیم برابر سال 97 سود میسازه حدود 120 تومن میتونه با سرمایه جدید سود بسازه با پی ب ای 5 میشه 600 تومن پس به زودی گپ افزایش سرمایه پر میشه فقط کمی صبوری می خواد.

tafreshi

Member
کاربر فعال
در مجمع فوق العاده گفت شد نرخ بازگشت سرمایه پارس طبیعت سلولز 14 ماه است.
این یعنی طی 14 ماه سرمایه گذاری انجام شده از سود طرح مستهلک می شود؟؟؟؟؟؟؟

بالا