چكاپا ( گروه صنايع كاغذ پارس )

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
در آستانه عرضه اوليه 10 درصد از سهام شرکت گروه صنايع کاغذ پارس به منظور معرفي اين مجموعه به اهالي بازار سرمايه جلسه معارفه اي امروز برگزار مي شود.
بر اساس گزارش بورس نيوز، اين جلسه با حضور مقامات و مديران ارشد شرکت برگزار مي شود تا آخرين وضعيت سودآوري و عملياتي "چکاپا" و برنامه هاي مديران آن براي سال جاري تشريح شود. بر اين اساس، جلسه معارفه شرکت گروه صنايع کاغذ پارس با همراهي سرمايه گذاران، تحليلگران و کارشناسان بازار سرمايه و نيز برخي از اصحاب رسانه امروز مورخ 95.02.14 از ساعت 15 الي 17 در محل هتل سيمرغ تهران برگزار مي شود. همچنين حضور در آن براي کليه اهالي بازار سرمايه آزاد است.بر اساس اين گزارش، شرکت گروه صنايع کاغذ پارس به عنوان تنها توليد کننده خمير و کاغذ ويرجين با سرمايه بيش از يک هزار و 315 ميليارد ريالي که براي سال مالي منتهي به 30 آبان ماه 95 سود 238 ريالي را برآورد کرده، بر اساس عملکرد سه ماهه نخست سال مالي جاري موفق به تحقق سود 73 ريالي شده است.
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
در جلسه معارفه شرکت گروه صنایع پارس مطرح شد:
[h=1]مزیت ها، پتانسیل ها و نقاط ضعف "چکاپا" از زبان مدیران ارشد[/h]

این مجموعه از مزیت های متعددی برخوردار است که از جمله آن می توان به پایین بودن بهای تمام شده تولید محصولات بدلیل قیمت پایین تفاله نیشکر به عنوان مواد اولیه مصرفی، برخوردای از دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا، در اختیار داشتن بخش عمده ای از بازار فروش محصولات و نیز تملک دارای هایی با ارزش بالا اشاره کرد.
جلسه معارفه شرکت گروه صنایع کاغذ پارس طی روز گذشته در محل هتل سیمرغ تهران برگزار شد تا آخرین وضعیت عملیاتی و سودآوری اولین و تنها تولید کننده کاغذ ویرجین با حضور مدیران ارشد این مجموعه، کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه و با همراهی برخی از خبرنگاران اصحاب رسانه تشریح شود.
برآورد ارزش ذاتی دو هزار میلیارد تومانی شرکت
بر اساس گزارش بورس نیوز، در ابتدای جلسه محمد جواد مقدم سهامدار 99 درصدی شرکت کاغذ پارس عنوان کرد: این مجموعه از مزیت های متعددی برخوردار است که از جمله آن می توان به پایین بودن بهای تمام شده تولید محصولات بدلیل قیمت پایین تفاله نیشکر به عنوان مواد اولیه مصرفی، برخوردای از دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا، در اختیار داشتن بخش عمده ای از بازار فروش محصولات و نیز تملک دارای هایی با ارزش بالا اشاره کرد.
محمد جواد مقدم افزود: طی چند سال اخیر بررسی های متعددی با شرکت ها و کارشناسان خارجی جهت بررسی ارزندگی ، نقاط قوت و ضعف این مجموعه انجام شده است. به طوریکه هزینه احداث کارخانه گروه صنایع کاغذ پارس در شرایط فعلی دو هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
وی با بیان اینکه بازار فروش محصولات به طور انحصاری در اختیار شرکت کاغذ پارس قرار دارد، در این خصوص گفت: این موضوع یکی از نقاط قوت "چکاپا" به شمار می رود و موجب می شود تا در شرایط رکود اقتصادی آسیب کمتری ببیند.
سهامدار عمده شرکت گروه صنایع کاغذ پارس ادامه داد: در کشور ما حدود 100 کارخانه تولید کاغذ وجود دارد که بسیاری از آنها تأمین کننده مواد مورد نیاز تولید محصولات در کارخانجات کارتن سازی هستند و ارزش افزوده ای برای آنها ندارد. اگرچه این مجموعه نیز در این زمینه فعالیت دارد، اما این بخش در واحدهای تولیدی آن اهمیت چندانی ندارد و بزودی از چرخه تولید محصولات خارج می شود تا تنها کاغذ ویرجین در این شرکت تولید شود.
عرضه 20 درصد دیگر از سهام "چکاپا" طی سه سال آتی
مقدم در خاتمه به قیمت گذاری 10 درصد از سهام شرکت کاغذ پارس در فرآیند کشف قیمت آن در روز عرضه اولیه در فرابورس اشاره کرد و گفت: جلسه ای طی روز جاری با مدیران و کارشناسان ارشد شرکت فرابورس جهت انجام برنامه عرضه اولیه برگزار می شود و به طور قطع زمان انجام این برنامه از طریق شرکت فرابورس اطلاع رسانی می شود. علاوه بر این، با توجه به اینکه پس از واگذاری 10 درصد از سهام "چکاپا" همچنان تملک 90 درصد از سهام شرکت در اختیار سهامدار عمده قرار دارد، به طور قطع حمایت های لازم از روند معاملات سهام شرکت در روزهای آتی انجام می شود. افزون بر آن، سهامدار عمده طبق قوانین بازار سرمایه متعهد شده تا طی سه سال آتی 20 درصد دیگر از سهام شرکت را در بورس عرضه کند تا میزان مالکیت آن طی دوره مذکور به 70 درصد برسد.
پیش بینی رشد مصرف محصولات تولیدی "چکاپا"
در ادامه، احمد مقدم مدیر عامل گروه صنایع کاغذ پارس در تشریح وضعیت عملیاتی این مجموعه اظهار داشت: دو بخش تولید کننده کاغذ درکشور ما همچون تولید کنندگان کاغذ بازیافتی و نیز کاغذ ویرجینی وجود دارد که شرکت کاغذ پارس تنها تولید کننده خمیر کاغذ بصورت ویرجین می باشد.
مقدم افزود: شرکت های کاغذ سازی و تیشو سازی از جمله مصرف کنندگان اصلی محصولات تولیدی "چکاپا" به شمار می روند که در شرایط فعلی پیش بینی می شود تا مصرف تیشو با رشد همراه شود. بطوریکه طبق برآوردها انتظار می رود تا مصرف تیشو از 100 تن به 800 تن افزایش یابد که جهت تولید آنها به 500 تن خمیر کاغذ نیاز است و این مجموعه تنها منبع تأمین آن است.
صادرات محصولات به شرکت های اروپایی و آسیایی
وی به صادرات محصولات تولیدی شرکت اشاره کرد و ابراز داشت: با افتخار می توان گفت که در حال حاضر شرکت از حالت واردات محور به صادرات محور تبدیل شده و بخش عمده ای از محصولات به کشورهای خارجی همچون ایتالیا، آلمان، اندونزی، تایلند, تایوان ، ترکیه، لهستان و چین صادر می شود.
شرایط واگذاری شرکت به بخش خصوصی و نتایج عملکرد مدیریت جدید
مدیر عامل گروه صنایع کاغذ پارس به شرایط واگذاری شرکت به بخش خصوصی در سال 88 اشاره کرد و گفت: ثبت زیان انباشته 138 میلیارد تومانی در صورت های مالی، عدم اتخاذ هر گونه تصمیم جدی جهت نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی، کاهش ظرفیت اسمی تولید به 20 درصد، بدهی های معوق و ... از جمله موانع و شرایط نامناسب عملیاتی و سودآوری شرکت در زمان واگذاری آن به بخش خصوصی بود که با مدیریت صحیح و کارآمد مدیریت جدید اوضاع عملیاتی شرکت بهبود یافت. به طوریکه با اقدامات انجام شده توسط تیم مدیریت جدیدی حدود 15 درصد ضایعات تولید کاهش یافت و در کنار آن ماشین آلات و تجهیزات به روز دنیا خریداری شد و در نهایت می توان گفت هزینه ریکاوری بویلر حدود 30 میلیارد ریال و هزینه مصرف آب حدود 18 درصد کاهش یافت.
مقدم ادامه داد: تولید مقوای بهداشتی و کاغذ فلوتیک از جمله محصولاتی هستند که برای اولین بار در این مجموعه تولید شد.
مزیت ها، پتانسیل های "چکاپا"
وی به مزیت ها و فرصت های پیش روی شرکت اشاره کرد و گفت: ارزان بودن مواد اولیه مصرفی، وجود منابع عظیم آبی، شبکه بازاریابی و فروش در ایران بویژه در بخش خمیر، نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی، معافیت از مالیات بر ارزش افزوده و بهای تمام شده پایین تولید محصولات از جمله مزیت های اصلی این مجموعه به شمار می رود.
در کنار آن راه اندازی واحدهای تیشوسازی و افزایش مصرف خمیر کاغذ، پیش بینی بهبود دو نرخ رشد اقتصادی و نیز افزایش نرخ فروش محصولات با توجه به رشد نرخ دلار مبادله ای از جمله فرصت های پیش روی شرکت می باشد.
نقاط ضعف و تهدیدهای پیش روی سودآوری شرکت
مدیر عامل شرکت گروه صنایع کاغذ پارس نقاط ضعف و تهدید های پیش روی این مجموعه را برشمرد و گفت: افزایش نیاز به نوسازی واحدهای تولیدی، دوری از پایتخت از جمله این موارد هستند و در کنار آن وجود قوانین تسهیل واردات کاغذ، سرمایه گذاری در سال آینده، نوسانات قیمت های جهانی و ریسک تجاری نیز تهدیدهای شرکت به شمار می رود.
آخرین وضعیت عملیاتی
در خاتمه، معاونت مالی و اقتصادی شرکت به رشد سودآوری و پوشش زیان انباشته "چکاپا" از سال 92 تاکنون اشاره کرد و اظهار داشت مقدار فروش محصولات در سال 94 حدود 146 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال 93حدود 40 میلیارد تومان افزایش یافته است. همچنین با پوشش زیان انباشته 138 میلیارد تومانی از سال 92 به سود عملیاتی و خالص دست یافته ایم. بطوریکه سود خالص شرکت در سال 94، مبلغ 33 میلیارد و 500 میلیون تومان محاسبه می شود و حاشیه سود خالص "چکاپا" در سال 94، 27 درصد می باشد.
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه 131 میلیون و 559 هزار و 600 سهم " "چکاپا" برای عموم عرضه می شود که شامل 79 میلیون سهم برای عرضه از طریق کارگزاران و 52 میلیون و 559 هزار و 600 سهم برای معامله گران آنلاین است.

سهمیه هر ایستگاه کارگزاری با تمام شعب 790 هزار سهم تعیین شده و سهمیه معامله گران آنلاین نیز بعد از کشف قیمت مشخص خواهد شد. همچنین صندوق های سرمایه گذاری هم سهمیه ایی از این عرضه نخواهند داشت.

براساس این گزارش، این شرکت با سال مالی 30 آبان، به عنوان شصت و نهمین شرکت در گروه محصولات کاغذی و در بازار دوم معاملات فرابورس درج شده و مدیران آن اولین سود هر سهم سال مالی 30 آبان جاری را 238 ریال پیش بینی کرده اند.
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
[h=1]زمان قطعی نخستین عرضه اولیه سال ۹۵ مشخص شد/ کلیات عرضه ۱۰درصد"چکاپا"[/h]با درج نماد شرکت کاغذ پارس در بازار عادی فرابورس، زمان قطعی عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام این شرکت ۱۳۱ میلیارد تومانی و نخستین شرکت جدید سال ۹۵ مشخص شد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی درج نماد شرکت کاغذ پارس که 5 اردیبهشت ماه در بازار عادی فرابورس انجام شد و برگزاری جلسه معارفه سه شنبه گذشته، زمان قطعی عرضه اولیه 10 درصد سهام این شرکت 131 میلیارد تومانی مشخص شد تا نخستین شرکت جدید سال 95 وارد بازار سهام شود.
به این ترتیب روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه 131 میلیون و 559 هزار و 600 سهم " "چکاپا" برای عموم عرضه می شود که شامل 79 میلیون سهم برای عرضه از طریق کارگزاران و 52 میلیون و 559 هزار و 600 سهم برای معامله گران آنلاین است.
سهمیه هر ایستگاه کارگزاری با تمام شعب 790 هزار سهم تعیین شده و سهمیه معامله گران آنلاین نیز بعد از کشف قیمت مشخص خواهد شد. همچنین صندوق های سرمایه گذاری هم سهمیه ایی از این عرضه نخواهند داشت.
براساس این گزارش، این شرکت با سال مالی 30 آبان، به عنوان شصت و نهمین شرکت در گروه محصولات کاغذی و در بازار دوم معاملات فرابورس درج شده و مدیران آن اولین سود هر سهم سال مالی 30 آبان جاری را 238 ریال پیش بینی کرده اند.
کاغذ پارس از سال 1346 در هفت تپه شوش ( واقع در استان خوزستان) توسط بانک صنعت و معدن، بانک اعتبارات صنعتی، موسسه CIF وابسته به بانک جهانی و سرمایه گذاران بخش خصوصی تاسیس شد و از سال 57 به بانک صنعت و معدن و سپس دو زیر مجموعه این بانک یعنی سرمایه گذاری صنعت و معدن و آتیه دماوند منتقل شد.
سپس 9 مهر 92 این شرکت که تنها واحد تولید‌کننده کاغذ چاپ و تحریر از باگاس (تفاله نیشکر) در ایران بشمار می رود توسط شخصی به نام محمد جواد مقدم به ارزش 77 میلیارد تومان خریداری شد.
مقدم رئیس هیات مدیره این شرکت با مدرک دیپلم بوده و سال‌ها در صنعت پلیمر و پتروشیمی قم فعالیت داشته و به عنوان کارآفرین برتر و صادرکننده نمونه کشوری شناخته شده است. وی دارای سوابق رئیس هیات مدیره در شرکت های الیاف گلریز قم، گلریز پلیمر قم و گلریز صنعت شوشتر است. احمد مقدم نیز مدیرعامل کاغذ پارس است.
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
كارگزاران محترم عضو فرابورس، پيرو پيام قبلي اين مديريت، مجدداً تأكيد مي گردد؛ با توجه به عرضه اوليه سهام شركت گروه صنايع کاغذ پارس (سهامي عام) در نماد معاملاتي چکاپا1، مقتضي است تا اطلاع ثانوي هر گونه دسترسي معامله گران بر خط در نماد چكاپا1 مسدود گردد. هر گونه مسئوليت ناشي از عدم مسدود بودن دسترسي معامله گران برخط هر كارگزاري بر عهده آن كارگزاري خواهد بود. بديهي است پس از فرآيند كشف قيمت توسط ايستگاههاي كاري كارگزاران و اعلام ناظر بازار طي پيام ناظر، مي بايست دسترسي معامله گران بر خط (آنلاين) توسط كارگزاران فعال گردد. بديهي است تا قبل از زماني كه متعاقباً توسط پيام ناظر بازار اعلام خواهد شد، دسترسي معامله گران بر خط (آنلاين) نمي بايست فعال باشد. همچنين سهميه در نظر گرفته شده براي هر معامله گر بر خط‌ (آنلاين) نيز متعاقباً اعلام مي گردد. مديريت عمليات بازار و اعضاي فرابورس ايران
 

وطن

Good Member
کاربر فعال
سلام به من که هیچی ندادند مثل همیشه ،کارگزاری دارم من :-o
 

نیک نهاد

Member
کاربر فعال
صنعتی که انحصاری باشد . بازار په به ای بالایی به آن اختصاص میدهد . اون ارزش جایگزینی 1500 تومان زیاد با این وضعیت فعلی فروش جور در نمیاد ... امروز تعداد بسیار خوبی خریدم . بعید میدونستم زیر 200 فرصت ورود بده .. فروش اعتباری ها در این هفته فرصت ورود خوبی میدهد
 

کيانوش

Very Good Member
کاربر فعال
متاسفانه جاموندم و فقط60هزارتا خریدم.
یک دفعه هنگ کرد و قفل شد.
نباید از صف خرید می امدم بیرون.
...............
فردا تلافی میکنم.
 

نیک نهاد

Member
کاربر فعال
متاسفانه جاموندم و فقط60هزارتا خریدم.
یک دفعه هنگ کرد و قفل شد.
نباید از صف خرید می امدم بیرون.
...............
فردا تلافی میکنم.

متوسط خرید حقیقی ها امروز توی این سهم نزدیک به 80 میلیون تومان بود . به نظرم یکی از خشک ترین سهم های بازار خواهد شد
. بنده به خواب هم این قیمت رو نمیدیدم فرصت ورود بده . به هر حال دیدگاهم میان مدت است . به صف فروش سهم هم هفته جاری شود توجه ندارم
 

نیک نهاد

Member
کاربر فعال
یکی از مواردی که مدیر عامل در جلسه معارفه عنوان نموده تسویه بدهی مالی است . که بخش عمده آن از فروش 577 واحد مسکونی که تحت تملک خود است محقق میشود . چون اکثر این واحدهای مسکونی در شهرک ها است و در شهرهای شوش و دزفول قرار دارد . متوسط فروش قیمت این واحدها میتواند 100 میلیون تومان باشد . یعنی به عبارتی این شرکت برای مزاید املاک مسکونی خود امسال 577 میلیارد ریال دارایی برای فروش دارد و چون قیمت تمام شده آنها بسیار پایین است در صورت فروش این واحدها مطمئنا" با تزریق نقدینگی به داخل شرکت میتواند افزایش سودآوری بسیار خوبی برای شرکت محقق شود . به هر حال شرکت تنها در ماه های آینده میتواند با شایعه فروش این واحده ها قیمتهای جالبی را شاهد باشد .
 

davod67

Very Good Member
کاربر فعال
چکاپا در کسری از ثانیه جمع شد....

با 10 میلیارد تومن 50 میلیون سهم(نصف سهم عرضه شده) رو جمع کردن و 22 میلیون هم براش صف چیدن.....

فردا با 10 میلیارد تومن دیگه نصف بقیه رو میخرن و سهم رالیش رو شروع میکنه.....

البته اگه فردا کسی فروشنده باشه.....

خیلی جالبه 52 میلیون سهم رو 1100 نفر خردن، یعنی نفری 47 هزارتا خریدن

15 هزارنفر هم فروختن یعنی نفری 3500 سهم!!!!!!!!

این یعنی حتما خبری پشته سهمه
 

حسن کله

Very Good Member
کاربر فعال
بدون شک بهترین سهم بازار است و قابلیت رشد شارپ خیره کننده ای را دارد. شرکتی که در ده سال مدیریت شبه دولتی بانک صنعت و معدن در حال ورشکستگی و افزایش زیان انباشته بود، با انتقال به بخش خصوصی ظرف مدت کوتاهی تقریبا همه زیان انباشته را پوشش داده و فرصتهای بی نظیری برای سودسازی خلق کرده است.
این شرکت کارنامه درخشان بخش خصوصی است و انتظار داریم با مدیریت خارق العاده ای که دارد، یکی از پربازده ترین شرکتهای بورسی در سه سال آینده باشد.
 
بالا