چدن ( تولیدی چدن سازان )

aria kia

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
شرکتی با بنیاد عالی که از همه لحاظ حرف برای گفتن داره.سکوتش یعنی بازی بزرگان

aria kia

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
بله دوست عزیز من همه رو خوندم و ممنونم از توضیحات خوب شما و سایر دوستان.اما به نظرم لازمه نکاتی مجدد عنوان بشه برای دوستانی که قصد ورود دارن مثل اینکه افشای اطلاعات گروه الف میدونید یعنی چی و چه فرقی با افشای اطلاعات گروه ب دارد.یعنی حداقل حداقل ۲۰ درصد تغییر در سود عملیاتی اتفاق میفته.منتظر باشید تک تک شرایط عالی این شرکت رو براتون تحلیل کردم

رادیکال

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
درود چدن سازان غلتک های مستعمل ذوب برنده شده تقریبا هر تن 4 میلیون تومان خریده تنها شرکتی که تکنولوژی استفاده از این غلتکها رو دار چدن سازان الان تقریبا تنی 17 میلیون تومن میفروشه با این خرید بهای تمام شده شرکت فوق العاده ارزون شده دیگه نمیدونم چجوری باید بگم

aria kia

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
من که به نظرم معاملات سهم بشدت کنترل شده اس و برنامه ریزی شده اجازه نمیدن نوسان گیر آب خوش از گلوش بره پایین.سخت میکنن براش

aria kia

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
فساز از زیر مجموعه های چدن سودی بالغ بر 872 ریال به ازای هر سهم محقق کرده در سال مالی منتهی به 1397 که مالکیت 100 درصدی ان را هم چدن داراست.همین روزها هم هست که بیاد و عرضه اولیه بشه.سهمم که داره دست به دست میشه و اماده رالی و پرواز.سود تلفیقی 200 میشه و قیمت سهم هم 12000 ریال رو با توجه به ارزش ذاتیش خواهد دید انشاله.

aria kia

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
این سهم رو از دست ندید که خیلی خیلی زود قفل خواهد شد.سهم پر از پتانسیل های فراوانه

aria kia

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
من نمیدونم چرا سهم میفروشن اونم سهمی به این خوبی رو ولی چیزی که هست اینه که چیزی تا رمان ارایه گزارش سالیانه و مجمع نمونده و اون موقع است که سهم قفل میشه.سود امسالش هم که از شفاف سازی گروه الف مشخصه قطعا فراتر از سال ۹۷ خواهد بود.حالا اینکه یکسری ها چی فک میکنن و با سود ۵۰ درصدی راضی هستن برای من یکی جای سوال داره.

aria kia

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
به به چه کد به کد خوبی زدن.به نظر میرسه سهم بعد از چند روز رالی اساسی برای صعود در پیش داره عرضه اولیه هم همین هفته ها اکی میشه

aria kia

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
یه کد حقیقی اومده بالا و یه کد حقوقی هم رفته پایین.کد به کد ها انجام شده و به نظر میرسه توافقات پشت پرده حاکی از اتفاقات خاص تری باشه.خبری که شنیده میشه اینه که قیمت های بالاتری برای کد به کد سهام امروز مطرح بوده منتها قیمت توافقی روی تابلو ۶۰۰ بوده اما خارج از تابلو رقم های دیگه ایی است که شخص حقیقی خارج از بورس پرداخت نموده.

aria kia

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
ورود و خروج گروه های زیادی در سهم های زیادی طی این سال ها دیدم که خریدن و فروختن و چی بهتر از این
کلا بازیگر عو.ض شدن خیلی خوبه.قدر این نحوه معاملات رو میدونیم و منتظر حتی منفی و صف فروش هم هستیم منتها در آخر سهامداران هستن که سربلند خواهند بود

nima2560

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
به احتمال زیاد این حجم معاملات بخاطر اون مزایده 23 میلیارد تومانی و تامین نقدینگی بود که سهامداران حقیقی اصلی فروختند ... وگرنه سهم توی گزارش 9 ماهه با فروش 70 الی 80 میلیارد تومانی 40 تومان با این سرمایه سود ساخته و بعد 3 ماهه اخر سال هم 70 الی 80 میلیارد تومان فروش داشته راحت 3 ماهه پایانی 50 تومان حداقل سود ساخته ... وقتی گزارش 12 ماهه بیاد اونوقت بازار میفهمه این سهم امسال 200 تومان سود داره و فرصت رو از دست دادند

nima2560

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
خوب به سلامتی صورتهای مالی حسابرسی شده فساز هم غلتک سازان سپاهان .... شرکت چدن سازان مالکیت 100 درصدی اون رو داره . سود شرکت با 230 درصد افزایش نسبت به سال 96 امسال به 30 میلیارد تومان رسیده ...

چدن سازان با مالکیت 100 درصدی این سهم یعنی به ازای هر سهم چدن سازان 30 تومان سود حاصل از سرمایه گذاری داره ... حالا کمی با دقت حساب کنیم سود سال 98 چدن سازان رقم عجیب غریبی میشه ..

این رو هم در نظر بگیرید الان مجمع عمومی داره برگزار میشه واسه غلتک سپاهان . از طرفی گزارش های ماهیانه رو سر وقت ارسال میکنه . 100 درصد یک ماه آمادگی عرضه اولیه غلتک سپاهان است ... از طرفی چدن سازان با فروش این سهم هم سود بسیار خوبی خواهد داشت و هم بیشتر به رشد خود ادامه میدهد .

فقط نکته بسیار مهم در مورد غلتک سپاهان سرمایه گذاری های کوتاه مدت داشته برای افزایش ظرفیت تولید ... که همگی طی یک دوره 6 ماهه بهربهرداری میرسند و همگی در 98 افتتاح میشود یکی از اونها هم قرار است تولید و افزایش ظرفیت کوره دراردیبهشت ماه باشه 98 ..

در کل چدن خیلی زودتر از اونی که فکر کنیم 4 رقمی میشه بالای 1000 میاد و همگی هم به دلایل فاندی است نه تکنیکی یا سفت بازی

aria kia

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز به نظر اشتباه کردی و هیچ یک از بالای درصدی ها نفروختن و تعداد اشخاص حقیقی از ۱۹ نفر به ۲۰ نفر رسیده.قطعا هم‌مورد دوم حرفت هم اشتباهه چون حداقل ۱۸۰ تومن سود تلفیقی امسال شرکت داره.خیلی زودتر از اون چیزی که فک کنی قیمت ۱۲۰۰ رو میبینه

nima2560

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز من اصلا اشتباه نکردم وقتی شرکتی کاملا " خانوادگی باشه لزومی نداره که همه کدها 8 میلیون سهم داشته باشند همه در درصد باشند ... اونها کدهای زیادی با زیر 8 میلیون سهم دارند که نیاز به نقدینگی بابت مزایده 23 میلیارد تومانی اخیر دارند ... چون نمیخواهند قیمت توی سرش بخوره با کدهای ریز که قبلا داشتند دارند خالی میکنند ولی با کدهای که در درصد هستند میخرند که ببه بازار بگند ما نیمفروشیم ... یکی نیست بگه این بازی ها دیگه واسه که 15 سال توی بازار هست دیگه کهنه شده ... من هیچ اشتباهی نکردم چون از این موارد زیاد دیدم شما ببینم تجربه واسه آینده ات میشه قربان

من سعی میکنم همیشه قیمت رو خیلی متعادل و پایین اعلام کنم . به خاطر همین 1000 گفتم این اشتباه نبود . وگرنه من باید مغز خر خورده باشم تا گزارش 3 ماهه نیومده سهم رو بفروشم ... هر چند میدونم قیمت خیلی بالاتر خواهد رفت ولی نمینویسم که زمانی محکوم نشیم

nima2560

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
واقعا " ادم رو پیشیمان میکنید از نوشتن .. حیف وقت

mahdi_z65

New Member
عضو تازه
استفاده می کنیم از تجربیات دوستان. نیازی هم به جدل نیست ، ممکنه نظرات در جزئیات متفاوت باشه. مهم اعتقاد به بالارفتن قیمت سهم با پشتوانه فاند قوی هست که همه اتفاق نظر داریم.

aria kia

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
بله کاملا درسته منم امیدوارم سهم هفته آتی خوبی رو پشت سر بذاره،راستش من امروز انتظار داشتم ارشک حسابی سهم خریده باشه و تعجب کردم چرا خرید نداشتن ولی خوب قطعا با وجود تحلیل گران قوی که این سهم رو دارن رصد میکنن سهم پی بر ای خودش رو با سود ۱۸۰ تا ۲۰۰ میگیره که همون قیمت ۱۰۰۰ حداقل هست.

nima2560

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
همیشه در قیمت دادن سعی کنید خیلی بدبینانه بنویسید تا روزی محکوم به ضرر دادن به کسی نشید . صاحبان اصلی فقط برای تامین نقدینگی با کد شخصی میفروشند تا بازار متوجه نشه . وگرنه لزومی برای فروش این همه افسار گسیخته در چند روز پیش نبود ...

سهم گزارش بسیار خوبی ازدیبهشت ماه منتشر خواهد کرد . وقتی گزارش اردیبهشت ماه بیاد و گزارش 12 ماه منتشر شود .. بازار با کنار گذاشتن سود 3 ماهه آخر سال و فروش قیمتهای اردیبهشت تحلیل سود اوری بسیار دقیقی از سهم خواهد کرد ... در کنار این عرضه اولیه فساز . غلتطک سپاهان . موتور رشد این سهم رو سریع تر خواهد کرد . کسی که فروشنده است به نظرم تا گزارش 3 ماه صبر کنه عایدی بسیار شیرین و بدون استرسی خواهد شد . حالا قیمت بالاتر از 1000 بود و به 1500 هم رسید ما هم خیلی خوشحال میشیم

aria kia

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
بالاخره با این بالا اومدن یکسری ها که تو حجم های بالای روزهای قبل ورود کرده بودن الان باید خروج بزنن و این امر طبیعیه که سهم باید درجا بزنه تا یکسری ها خروج بزنن،به نظر من با اومدن گزارش ماهانه و صورت های مالی سال ۹۷ این سهم به بالای ۱۰۰۰ خواهد رسید انشاله

بالا