پیش بینی و تحلیل قیمت مسکن

economista

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مشحص..شد...که داری....زیر..پرچم..کی سینه..میزنی.....وا...چند نفر از بستگان..بند..هم...کرواسی..سوئد..اتریش..کانادا.......همشون..هم..اینجا...تعریفی..نبودند..الان...ماشا ا....هر کدام..چند..خانه..و..ویلا..خریدند......اینهمه ..ملت از این..کشور..میروند.و.چرا بر نمیگردند..اگر انجا بده...و..مملکت..اخوندها..خوبه............هر چی ..اد.م..چیزی به امثال شما ها..نگه....دقیقا..مثل..صاحبانتان...حکم..بر خریت..ملت..میدهید........حقوق 1 ..کارگر بر فرض 800 یورو..باشه....با نرخ...گوشت...کیلو..9..یورو....میشه..حدود 90..کیلو..گوشت............یعنی حدود 10..11..میل...تومان..لعنتی......حتما..اینهم..دروغه..یا..کار دشمنان..اسلامه....بیا برو..جمع..کن...هی شر ور..میگی..چیزی..کسی بت..نمیگه...فکر..کردی...ملت..نخودند...
راستی یادم..نبود..گوشت..حرامه...برای ایرانیان........و سویا..مستحب..موکد.....هر کسی..گوشت..نخورد...بهشت بر او..واجبه...........
بسه بابا....
حتما سود ارابه..مرگ..پراید....و...سایر اشغال هایی..که به زور..به..ملت..می اندازند..میره..تو جیب دشمنان....اسسسسسسسسسسلام.............هههههههه
یعنی....ملت ایران را اینقدر...نفهم..فرض کردی....حرفهایت..شبیه...ریس..صنف..اجیل فروشاست.....
دوست عزیز. در بیان اعداد و قیمت‌ها دقت کنیم،گوشتی در ایتالیا اگر اشتباه نکنم بالای 14 یورو هست،و البته گوشتی که از سوپر شمال تهران میخریم آن گوشت بالای 17_18 یورو هست در ایتالیا.هزینع ها هم در اروپا و ایتالیا بالاست.
قیمت خرید آپارتمان 100 متری در مرکز رم هم بعید میدونم زیر 400 _450 هزار یورو باشد.در بیان آمار دقت کنیم.
البته این به معنی این نیست که وضع ایران خوب هست،فقط خواستم مقایسه که میکنیم با چشم باز باشه.عیچ جا گل و بلبل نیست.
جهت اطلاع وضعیت رشوه و فساد و پارتی بازی در ایتالیا بسیار شبیه ایران و کاغذ بازی از ایران هم بدتره.
اینها رو چون اطلاع کامل دارم عرض کردم.

Davar5963

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز
شما مثل آخوندا به میل خودتون تفسیر میکنید.

عرض کردم بیش از 80 درصد قیمت خونه رو وام گرفته.
همچنین ماشین رو از دم قسط گرفتن.
فرزندانش تا دانشگاه اونجا تحصیل کردن.
مهمترین نکته اینکه مثلا قیمت مرغ بعد از چندین سال هیچ فرقی نکرده( مرغ رو به عنوان نمونه در نظر بگیرید)

دیگه واسه رفاه شما چی میخوایید.
وقتی مسکن شما تامین باشه همچنین بتونید تحصیل بکنید و تغذیه شما مناسب باشه و تفریحتون هم به جاش.
دیگه واسه رفاه شما چی میخوایید؟؟

تشکر از پیگیریها،عرض کردم که حقوقها در ایتالیا پایین هست.بله در ایران هم سنوات و عیدی به کارمند میدند که تقریبا 2 ماه حقوق هست،البته افزایش حقوقها در ایتالیا سالیانه خیلی کم هست وتقریبا در اندازه تورم،مگر ترفیع بگیرند،کارمندی معمولی شرکت‌ها وضعشان اصلا خوب نیست.همونجور که دوستمون هم اشاره کردند،با 1500 یورو،و قسط خودرو و اجاره خونه خیلی خیلی معمولی و کوچک و خورد و خوراک بخصوص در رم یا میلان یا جنوا که شهرام بالنسبه گرانی دارند،فرد زندگی بخور نمیر داره و چیزی برای رشد و پس‌انداز نمیمونه،تازه معمولا بخاطر گرانی قیمت سوخت اکثرا درجه حرارت موتورخانه یا سیستم مرکزی خیلی پایین هست و در زمستان برای ایرانیها دمای خانه سرد حساب میشه،مگر در خانه های که سیستم گرمایش مجزا دارند که آنم هزینه گرمایشش خیلی بالا میشه در سال.

economista

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز به ضرص قاطع عرض میکنم کسی خانواده با 1500_2000 یورو در ماه در ایتالیا تفریح و رفاهی نداره.و عشقش گرو نهشه
اگر منظور شما دوستمون با 5000 یورو در ماه هست که آن بله 5000 یورو، رفاه نسبی دارند.

economista

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مثل اینکه کسی تو تهران 30 میلیون درآمد داشته باشه،خوب رفاه خوبی دارد و میتونه خانه خوب و خودرو مطلوب با قسط بخره ولی میانگین حقوق مردم عادی در تهران بسیار پایینتر هست.و آن درآمد 30 تومانی ملاک نیست

لایک ها: bbaz

Davar5963

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
باید تا تابستون صبر کنم تا همشیره تشریف بیاورند و لیست مخارج خانواده رو ازشون بگیرم
اگر واجبه همین الان بپرسم؟

دوست عزیز به ضرص قاطع عرض میکنم کسی خانواده با 1500_2000 یورو در ماه در ایتالیا تفریح و رفاهی نداره.و عشقش گرو نهشه
اگر منظور شما دوستمون با 5000 یورو در ماه هست که آن بله 5000 یورو، رفاه نسبی دارند.

siso

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مثل اینکه کسی تو تهران 30 میلیون درآمد داشته باشه،خوب رفاه خوبی دارد و میتونه خانه خوب و خودرو مطلوب با قسط بخره ولی میانگین حقوق مردم عادی در تهران بسیار پایینتر هست.و آن درآمد 30 تومانی ملاک نیست
دوست عزیز متاسفانه یک جوری تفسیر میکنی که کلا صورت سوال و مسیله را داری پاک میکنی
دقیقا شبیه مسولان این کشور!!

مهر امید

Well-Known Member
کاربر فعال
ما فست فود، نوشابه، آب میوه های صنعتی، مرغ هورمونی و امثالهم که برای سلامتی بدن سم هستند تحریم کردیم و نمی‌خوریم ولیکن آجیل که درمان بیماریهاست و پیش گیری کننده انها، و بسیار چیز مغذی و مقوی هست را هرگز تحریم نخواهیم کرد, آجیل بالا نرفته، ارزش پول ملی است که پایین امده

economista

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ایتالیا رو چون کاملا مطلع هستم بطور کامل،عرض کردم،تفسیر هم نکردم و اطلاعات و اعداد رو بیان کردم.
اگر از وضعیتی ناراضی هستیم حتی اگر حقم با ماست ولی بهتر هست بدون حب و بغض و بر مبانی اعداد و اطلاعات صحیح قضاوت کنیم.
من قصد بحث خارج از موضوع رو نداشتم ولی چون دوستمون مطرح کرد.و اطلاعات بالنسبه دقیقی از ایتالیا داشتم جهت اطلاع بیان کردم.
موفق باشید

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
لطف کن بگو حقوق ۲۰۰۰ یورو در ایتالیا معادل چقدر حقوقه در ایران!

Pantheism

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ما فست فود، نوشابه، آب میوه های صنعتی، مرغ هورمونی و امثالهم که برای سلامتی بدن سم هستند تحریم کردیم و نمی‌خوریم ولیکن آجیل که درمان بیماریهاست و پیش گیری کننده انها، و بسیار چیز مغذی و مقوی هست را هرگز تحریم نخواهیم کرد, آجیل بالا نرفته، ارزش پول ملی است که پایین امده
حالا بعد عید بخرین آسمان به زمین میاد....20 روز دیر تر بخور....
میخوان بدونن بعد کمپین چه اتفاقی برای آجیل خواهد افتاد...مهم نتیجه هست....
جواب داد..روی چیزهای دیگه اجرا میشه...جواب نداد میریم توصف پراید 100 میلیونی..
البته هر جور راحتین

saadat68

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان عزیز به یه نکته مهم توجه نکردید
اگر حقوق ایتالیا - به عنوان یک کشور اروپای غربی - همون 800 یورو هم باشه، عوضش کار برای همه هست زن و شوهر کار میکنن و حقوق میگیرن بچه هاشون هم از هجده سالگی میرن دنبال زندگی خودشون
بنابراین با احتساب همین 800 یورو یه خانواده چهار نفره میتونه ماهی 3200 یورو درآمد داشته باشه ( تازه حداقل و بر فرض این که هر چهار نفر کارگر باشند ) اما همون خانواده توی ایران باید باید با یک میلیون و دویست هزار پهن، اموراتشو بگذرونه البته اگه خوش شانس باشند دختر خانواده به عنوان فروشنده یا منشی یه جایی استخدام میشه و ماهی چهارصد بهش میدن
حالا پیدا کنید پرتقال فروش را

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان عزیز به یه نکته مهم توجه نکردید
اگر حقوق ایتالیا - به عنوان یک کشور اروپای غربی - همون 800 یورو هم باشه، عوضش کار برای همه هست زن و شوهر کار میکنن و حقوق میگیرن بچه هاشون هم از هجده سالگی میرن دنبال زندگی خودشون
بنابراین با احتساب همین 800 یورو یه خانواده چهار نفره میتونه ماهی 3200 یورو درآمد داشته باشه ( تازه حداقل و بر فرض این که هر چهار نفر کارگر باشند ) اما همون خانواده توی ایران باید باید با یک میلیون و دویست هزار پهن، اموراتشو بگذرونه البته اگه خوش شانس باشند دختر خانواده به عنوان فروشنده یا منشی یه جایی استخدام میشه و ماهی چهارصد بهش میدن
حالا پیدا کنید پرتقال فروش را
دقیقا همینطوره
ضمن اینکه
تو اغلب کشورهای پیشرفته و جهان اول دانشجو با کار نیمه وقت یا کارگر ساده با کسر قیمت منطقی از حقوقش میتونه ماشینی بخره که معادل اون در ایران حداقل ۲۰۰ میلیونه
مقایسه کنید با شرایط پراید خریدن اینجا
خونه خریدن پیشکش
برادرم تو شیراز میگه آپارتمان یکساله دوبرابر شده!

علی بابا.

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

مثل اینکه نفست از جای گرم بلند میشه همسایه روحانی باید باشی ؟؟؟

اتفاقا کمپین نخریدن آجیل کاری پسندیده هست که همه یکرنگ میشن
والا کسی با نخوردن آجیل نمرده

بنده به شخصه با اینکه خرید آجیل مشکلی نداره ولی نخواهم خرید تا در این کار انسانی و اجتماعی شرکت کنم خوبی خهدتا اون تجار زالو صفت که
برای این روز ها داندان تیز کردن تیرشون به خطا بره

مطمئن باشید نخریدن آجیل نتیجه خواهد داشت اول اینکه افت قیمت پشت بندش هست چون بهترین زمان فروش آجیل همین عید بود که اگه تجار نتونند بفروشند
مجبورند به قیمت واقعی بفروشند

شما کافیه فقط یک ماه دندان به جیگر بزاری

در مورد میوه هم همینطور 15 روز میوه نخریم هیمن پرتقال ها رو کیلویی 2 هزار خواهد شد

Pantheism

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

بنده به شخصه با اینکه خرید آجیل مشکلی نداره ولی نخواهم خرید تا در این کار انسانی و اجتماعی شرکت کنم خوبی خهدتا اون تجار زالو صفت که

مطمئن باشید نخریدن آجیل نتیجه خواهد داشت اول اینکه افت قیمت پشت بندش هست چون بهترین زمان فروش آجیل همین عید بود که اگه تجار نتونند بفروشند

در مورد میوه هم همینطور 15 روز میوه نخریم هیمن پرتقال ها رو کیلویی 2 هزار خواهد شد
اگر این طرح جواب بده....باور کن برای کمپین های دیگه هم جواب میده...با این کار مردم به خودباوری میرسن...
شد شد نشد هم نشد...
الان هر چی بخوای بخری باید نقد باشه‌...با یک سوپری صحبت میکردم...گفت آجیل رو دادند گفتند پولش رو بعد ۱۳ فروردین بده....چطور ممکنه پشگل حیوان رو هم نقد میدن...اونوقت آجیل رو نسیه؟؟؟

آخرین ویرایش:

siso

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
به نظر دوستان بازار مسکن در تهران و شهرستان 3 ماه دیگه نسبت به الان چگونه است؟
موج تورمی جدید از اردیبهشت اغاز خواهد شد با کاهش صادرات نفت
واین موج بازارهای مختلف را تحت تاثیر قرار میده

مهر امید

Well-Known Member
کاربر فعال

مشکل شما اینه که مسائل وارونه می‌بینید
هیچ کالایی قیمتش مستقلا بالا نرفته، این پول ملی که ارزشش کاهش پیدا کرده، هر وقت این موضوع رو فهمیدید متوجه بی اثر بودن این کمپین ها می‌شید.

به جای این کارا کمپین تولید بیشتر راه بندازید، تولید بیشتر موجب رونق اقتصاد و ارزش پیدا کردن پول ملی میشه ، پول ملی ارزش پیدا کنه، قیمت هیچ کالایی الکی بالا نمیره.

مهر امید

Well-Known Member
کاربر فعال
الان من ساکن تهرانم، اگه خونه نداشته باشم خرید خونه رو به خاطر قیمت بالا تحریم کنم؟
اجاره خونه چی کار کنم اونم تحریم کنم؟کمپین تحریم پراید ۲۰ میلیونی یادتونه؟ الان ۵۰ تومنه...

کمپین نخریدن دلار ویورو راه بندازید و هر کسی میتونه به تولید کمک کنه تا با رونق اقتصاد قیمت کالاها بالا نره، وگرنه کمپین تحریم کالاهای نهایی مثل آجیل بی اثر ترین کار ممکنس

آخرین ویرایش:
بالا