پیش بینی و تحلیل شاخص کل بورس

banima

Well-Known Member
کاربر فعال
سال آینده سال سختی برای تجارت ایران است؟ دکتر سلطانی

فصل اقتصاد - در سال های اخیر نقدینگی به طور لجام گسیخته رشد یافته و نرخ ارز جریان صعودی نرخ تورم را دامن زده است. با توجه به این شاخص ها، تولید از ناحیه قدرت خرید مصرف کننده هم در فشار قرار می گیرد و بسیاری از بنگاه ها چاره ای جز تعدیل نیرو ندارند.
پدرام سلطانی، نایب‌رئیس اتاق ایران باتوجه به سیاست های ارزی کشور و نحوه مقابله با تحریم ها چنین به نظر می رسد که در سال آینده فشار بیشتری در انتظار تجارت خارجی ایران است. با روشی که امروز جلو می رویم، در سال آینده به طور طبیعی در تامین ارز لازم برای تجارت خارجی به مشکل برخورده و فکر می کنم صادرات روند کاهش را در پیش بگیرد. به نظر می رسد در حوزه تجارت خارجی دغدغه فعالان اقتصادی بیشتر خواهد شد.
سال 98 سال تنگنای بیشتر برای فروش نفت و دریافت عواید حاصل از آن است. محدودیت هایی که در زمینه حمل و نقل دریایی برای ایران ایجاد شده، تجارت خارجی را بیشتر تحت فشار قرار می دهد. این مشکلات بر بخش تولید هم سرریز می کند. تنگنای مواد اولیه به دلیل تنگنای واردات مشکل را بیشتر می کند. البته صادرات به کشورهایی که با آن ها مرز خاکی داریم ادامه پیدا می کند اما فشار بر تولید به دلایلی که پیشتر به آن اشاره کردم بیشتر می شود.
از سوی دیگر روندی که نقدینگی و نرخ ارز در سال های اخیر طی کرده به کاهش قدرت خرید مصرف کننده انجامیده است. در سال های اخیر نقدینگی به طور لجام گسیخته رشد یافته و نرخ ارز جریان صعودی نرخ تورم را دامن زده است. با توجه به این شاخص ها، تولید از ناحیه قدرت خرید مصرف کننده هم در فشار قرار می گیرد و بسیاری از بنگاه ها چاره ای جز تعدیل نیرو ندارند.
فشاری که در حوزه تجارت خارجی به آن اشاره شد تنها معطوف به فعالیت شرکت های دولتی یا فروش نفت ایران نیست. اخباری از به پیشواز رفتن شرکت های اروپایی در تحریم شرکت های ایرانی و تمایل به عدم همکاری با طرف ایران مخابره شده که بیش از هرچیز باید آن را وابسته به اولویت این شرکت ها دانست. از نظر من رویکرد شرکت های اروپایی در همکاری با شرکت های ایرانی ناشی از تحلیل ریسک از سوی مدیریت آن هاست و طبیعی است که آن ها بازار آمریکا را در اولویت قرار دهند و براساس همین اولویت تصمیم بگیرند.

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
با تغییر عکس پروفایل چیزی از نوکری برای اسراییل کاسته نمیشه!
چوب رو که برداری ...گربه دزده میفهمه!

shahabi.ma

Well-Known Member
کاربر فعال
این ذوق مرگی اپیدمیست ، از این کیک و ساندیس ها در مجامع شرکت ها نیز به من و شما هم میدهند و ما هم ذوق مرگ می شویم ذوق مرگی ما صرف فراموشی موقت زیان هایمان می شود و آنقدر متجلی و واضح نیست که آن را همچون موردی تمسخرآور در خود شناسایی کنیم.
از زاویه دیدتون خیلی خوشم اومد. کلاً نوع نگاهی که بجای فرافکنی، مشکلات درونی را شناسایی می کند و بدنبال اصلاح خود می گردد را دوست دارم.
از مبتلا به من سخن گفتید که دقت نداشتم. خیلی ممنون

Anadolo

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
معاون اول قوه قضائیه: رئیس جدید این قوه تا پایان امسال معرفی می‌شود و کار خود را آغاز می‌کند.
گفته میشود ابراهیم رئیسی اوایل اسفند حکم ریاست قوه قضائیه را خواهد گرفت.

Anadolo

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دلار نقدی 12,100 ( 50 )
یورو نقدی 13,900 ( 150 )
دلار صرافی 12,200 ( 0 )
دلار دستوری 12,050 ( 0 )
خرید دلار سنا 11,800 ( 100 )
دلار کاغذی 12,080 ( 0 )
دلار هرات 11,900 ( 0 )
دلار سلیمانیه 12,000 ( 0 )
دلار استانبول 12,100 ( 0 )
دلار مشهد 11,950 ( 0 )
دلار نقدی دبی 12,050 ( 0 )
درهم دبی 3,280 ( 0 )
حواله یوان 1,775 ( 0 )
حواله لیر ترکیه 2,310 ( 0 )
سکه 4,250,000 ( 30000 )
مظنه 1,620,000 ( 10000 )
دلار طلا 11,861 ( 37 )

Najimi.

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بورس هر روز منفی
طلا هر روز مثبت
این دستاورد حکومته
نابودی تولید و اقتصاد و ایجاد تورم
یکی از کارمندهای حوزه علمیه به من گفت سال بعد چی میشه گفتم شما بودجتون از نفت میاد سرویسید. خودش هم فهمیده بود چه خبره دیگه مدتیه خفه خون گرفته چرت و پرت نمیگه تا وقتی پول میومد دهنشون باز بود الان دیگه فهمیدن مسجد جای این چیزا نیس

شمال

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بورس هر روز منفی
طلا هر روز مثبت
این دستاورد حکومته
یکی از کارمندهای حوزه علمیه به من گفت سال بعد چی میشه گفتم شما بودجتون از نفت میاد سرویسید. خودش هم فهمیده بود چه خبره دیگه مدتیه خفه خون گرفته چرت و پرت نمیگه تا وقتی پول میومد دهنشون باز بود الان دیگه فهمیدن مسجد جای این چیزا نیس
بازار بورس بسیار باهوشه و حساس و آینده را خرید میکنه

بازار میداند که سال 98 چه خبره به همین دلیل منفی میباشد باید منتظر خبر های بد بود

fanos

Well-Known Member
کاربر فعال
بورس هر روز منفی
طلا هر روز مثبت
این دستاورد حکومته
نجمی جون اینقدر جوش نزن اخرش هم مون اینجوری میشیم

علی بابا.

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

بازار میداند که سال 98 چه خبره به همین دلیل منفی میباشد باید منتظر خبر های بد بود

شمال جان

تجربه بنده میگه بازار بورس همیشه در اشتباه هست
از ابتدای سال گذشته هی میفروختند ولی باز سهم رشد کرد البته توسط بازیگران اصلی مطمئن باش بازیگران اصلی سهم خوب رو رشد میدن
مثل همین سنگ آهنی ها

بنده از ابتدای سال گذشته سهامدارشون هستم رشد خوبی هم کردند و الانم در آخر اصلاح هستند و بازیگران فعلا دوست نداره سهم رشد کنه

Anadolo

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
1397-11-23
#پروتئین
قیمت #مرغ_معمولی_درسته_هر_کیلو:
16100 تومان
900 تومان افزایش نسبت به قیمت قبل در مورخه 1397-11-18
قیمت قبل:15200 تومان

1397-11-23
#گزارش قیمت انواع #میوه در میادین تره بار
پرتقال :
5,300 تومان ( 400)
نارنگی :
6,300 تومان ( 200)
لیمو شیرین :
3,600 تومان ( 500)
سیب زرد :
6,300 تومان ( 400)
سیب قرمز :
5,700 تومان ( 200)
خیار :
4,700 تومان ( 100)
انار :
6,200 تومان ( 300)
کیوی :
6,400 تومان ( 500)
خرمالو :
6,900 تومان ( 500)
لیمو ترش :
4,300 تومان ( 0)
پرتقال شمال :
3,400 تومان ( 300)
توت فرنگی :
16,500 تومان ( 1,000)

@Shaghel_Com

@shaghel_Com

92_bij

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
اقتصاد ایران در حال ونزوئلایی شدن به نظرم تا اردیبهشت این سیکل کامل خواهد شد
افزایش قیمت کالاهای اساسی و نیازمندیهای خوراکی روزانه شده و هر روز بین 500 تا 2000 تومان قیمتها افزاش پیدا می کند
در سال اینده کشور یک ابرتورم بالای 400 درصد را تجربه خواهد کرد

sd77mo

Active Member
کاربر فعال

بعد از رشد دوبرابری بازار در یک سال گذشته یه استراحت طولانی داره

Anadolo

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
قبرستانها را آباد کرده
- سخنرانی در بهشت زهرا، امام خمینی (دفن شده در مرقد چند میلیاردی مطهر)

دفتر امام جمعه اهواز خبر سفر درمانی به انگلیسو تکذیب کرده و گفته: «ایشون به منظور تبیین آرمان‌های انقلاب برای خارج نشینان انجام شده».
ریا کاری و دروغگویی تو سلول به سلولِ بدن اینا جا کرده.
خیلی رو میخواد، اینکه بدونی مردم میدونن که دروغ میگی و باز هم بگی.

بالا